Profil uživatele
avatar

Boddie

Food Guru

Jean Athelme Brillat-Savarin: Kdo chce hodně jíst, nemůže spát.

Oblíbenost uživatele
  9
Oblíbenost komentářů
350
11
Počet komentářů 614
Ohodnocené restaurace 8
Účast na gastroakcích 24

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2017: 8

Odkud jsem: Celoživotní naplavenina do Prahy. A rád.

Co dělám: Snažím se, abych dělal to, co mě baví.

Co nedělám: Snažím se, abych nedělal to, co mě nebaví.

Kam chodím: Snažím se chodit tam, kde je mi dobře.

Kam nechodím: Snažím se nechodit tam, kde mi není dobře.

Co miluji: V gastronomii? Chuť prvopočáteční suroviny.

Co nesnáším: Nespravedlnost, lež, přetvářku, jé těch věcí je.

Na co mám slabost: Srdíčko z telecího brzlíku se smržovým krémem od Marka Raditsche v Kampa parku.

Poslední úlovek: Hovězí karabáček vařený pozvolna v husím sádle v Čestru.

Co bych si dal/a k poslední večeři: Nechci vědět, že je to má poslední večeře.

Proč se vám budu líbit: A proč bych se Vám měl líbit?

Moje nejoblíbenější

Restaurace: Viz níže, občas se to mění.

Kuchař: Nechci nikoho preferovat ani urazit.

Pokrm: Vše kromě brokolice a kapra.

Nápoj: Piju skoro všechno, co teče.

Gastrokniha: Snad ta, kterou třeba sám někdy napíšu.

Gastropořad: Ano šéfe.

Gastrofilm: Velká žranice Marca Ferreriho. Poslední sousto.

Moje oblíbené z Maurerova výběru GRAND RESTAURANT

Moje komentáře

> 29. 12. 2016 - Aromi: Souhlasím s Vámi. Atmosféra...
Souhlasím s Vámi. Atmosféra Aromi v Mánesově ulici byla určitě bezprostřednější. Navíc ceny jsou nyní na úrovni umístění restaurace do turističtější zóny. Škoda, že se Riccardo nepoučil z příběhu jeho restaurace Il Mercato v Brně na Zelňáku, která musela skončit svoji činnost. Domnívám se, že důvodem byly příliš vysoké ceny. Aromi bych to rozhodně nepřál.
> 29. 12. 2016 - Malostranská beseda: Již mohu prozradit, že toto...
Již mohu prozradit, že toto je má oblíbená pivnice. Tentokrát jen rychlovka před koncertem Pražského ukulele bandu. Výtečné maso na tatarák, namíchaný velmi dobře, jen jsem si přidal více pepře. V kombinaci s pivem, které má pěnu jako šlehaná smetana (vzpomínka na Hrabala), úžasná záležitost, obzvlášť, když jsou ty plzničky čtyři :-)))
> 27. 12. 2016 - Elzet hotel: Opět vánoční rodinná...
Opět vánoční rodinná sešlost. Obsluha tentokrát zlepšená, ne skvělá, ale nemohu si stěžovat, určitě zlepšení. V restauraci bylo oproti minulým návštěvám příjemně teplo. Kachna byla dobrá, no, mohla v teplíčku pobýt ještě hodinku, aby šla lépe od kosti. Hovězí vývar s knedlíčkem tentokrát výborný včetně domácích nudlí, to se už tak moc nevidí. Steak správně propečený, smažený květák dobrý. Docela příjemné odpoledne.
> 25. 12. 2016 - Maják: Hezký citát!
Hezký citát!
> 25. 12. 2016 - AGH hotel: Víte, to je podobné, jako...
Víte, to je podobné, jako když moje tchýně si o Štědrém večeru dojde zakouřit na terasu a zapomene za sebou zavřít dveře. Obývák je pak plný kouře... Ale z nového zákona velkou radost nemám, spousta mých kamarádů kouří a co s tím? S kým a kde budu hrát mariáš?
> 25. 12. 2016 - Selský Dvůr hotel: Vánoční kapr je zde řezaný...
Vánoční kapr je zde řezaný tradičně na podkovu, což skýtá úskalí v množství kostí. Maso se dá nařezat i podélně nebo podkovu rozpůlit a odstranit páteř. Pro strávníka je nejpohodlnější, když je kapr filetovaný, tedy bez kostiček. Já kapra nejím, takže jen zprostředkovaně od spolustolovníků=za jedna. Chválím i velmi chutný a při tom i odlehčený bramborový salát. Závěrem sladká tečka v podobě jablečného koláče. K obsluze: nesnáším, když číšník přinese účet a stojí nade mnou s otevřenou peněženkou.
> 25. 12. 2016 - Selský Dvůr hotel: Patrik Bečvář vyhrál před...
Patrik Bečvář vyhrál před časem české kolo Bocuse d´Or, soutěž mladých kuchařů, a já musím potvrdit, že členem našeho Národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů je zcela oprávněně! Hovězí Wellington je sváteční jídlo, tak proč si ho nedat právě v poledne na Štědrý den? Pro méně znalé: Jedná se o řez hovězí svíčkové v listovém těstě podávaný s teplou zeleninou. Excelentně připravené, děkuji pane šéfkuchaři!!
> 25. 12. 2016 - Grand Cru: Jeden z nejlepších kuchařů...
Jeden z nejlepších kuchařů u nás, ne-li ten úplně nejlepší. Úžasný koncert chutí od topinamburové polévky přes srnčí kolínko až k báječnému srdíčku z telecího brzlíku! Doporučuji: Nezapomeňte si dát dezert karamelové vejce s mangem a nechte se překvapit servírováním, více neprozradím... Považuji kreativní kuchyni pana Punčocháře za hodnou Michelina. Problémem zůstává jen průměrná obsluha včetně málomluvného someliera. Nepřinesená objednaná káva byla jen jednou z mnoha chyb číšníka. Škoda. 1-3-2.
> 18. 12. 2016 - Café Savoy: Já miluju v Lokálech...
Já miluju v Lokálech párečky od Krejcarů. Ty tak pěkně křupnou, samé maso a k tomu našlehaný křen se smetanou plus hořčice.
> 18. 12. 2016 - Modrý zub: Známý Masaman, tedy zde...
Známý Masaman, tedy zde Masman, kari s kokosovým mlékem, bramborami, rajčaty, cibulí a arašídami. Také dost ostré, ale tak to má být. V zásadě plná restaurace, domácí hosté v převaze, většinou mladí lidé. Číšníci stíhají donášet kromě jídla i Plzeň, bezinkovou limonádu nebo i thajské pivo Singha. Celková spokojenost, ač Modrý zub v Jindřišské je zřejmě o level výš v jídle.
> 18. 12. 2016 - Modrý zub: Předkrmové plato:velmi tuhé...
Předkrmové plato:velmi tuhé špízy z krkovice, suché a vlažné kuřecí Satay špízy, kvalitní krevety v těstíčku, supr závitky, 3 omáčky, vepřové závitky, zřejmě recept z Japonska. Tradičně už polévku Tom Kha Kai (potřebuju trochu zatřást s nachlazením). Jen se mi zdála méně ostrá než v Jindřišské. Ovšem hlavní chody s dvěma papričkami to napravily. Hovězí soté na červené kari pastě s fazolovými lusky, bambusem a bazalkou. Nudle s masem Sen Phad Thai Kai s ostrostí vítězí.
> 12. 12. 2016 - Amos: Když si máte vybrat okolo...
Když si máte vybrat okolo Staromáku restauraci, kam lze někoho pozvat a nevysolit za oběd balík peněz, není to úplně lehké. V Amosu se to cenově dá ještě unést. Hovězí steak s fazolkami velmi dobrý, kachna by chtěla ještě hodinku pobýt v troubě, tatarák z dobrého masa. Příjemný číšník, který nečeká jen na turisty, doporučuji. Jediná poznámka: Interiér zřejmě navrhl architekt. Ovšem nevzhledné je, když na stará rádia v rozích místnosti (dekorace) jsou umístěny moderní reprobedny, fuj fuj.
> 12. 12. 2016 - Gastronom Mediterranean restaurant: Pozdní oběd, jsme v...
Pozdní oběd, jsme v restauraci sami. Velmi dobrý ribeye steak i Caesar salát, dobrá zelňačka i Plznička. Excelentní číšnice, průměrné prostředí sídlištní restaurace. Stejně jako Mirek 7 se i já ptám:Proč je tu prázdno?
> 12. 12. 2016 - Na Pekárně: Dvojitá omluva kuchaře u...
Dvojitá omluva kuchaře u stolu je platná jak mrtvému zimník. To si pane Miroslave Řího (čtu jméno šéfkuchaře z netu) strčte za klobouk! Už když jste maso vyndal z lednice, tak jste musel vidět, že není čerstvé. Pak jste ho pekl a nakonec i rozkrojil. To jste fakt ten puch necítil? Určitě jsem udělal chybu a nezavolal ČOI nebo hygienika. Druhou variantou pak bylo, že jste maso mohl přede mnou sníst za odměnu sám.
> 12. 12. 2016 - Na Pekárně: Já jsem s úžasem zíral na...
Já jsem s úžasem zíral na to, jak maso vypadá. Váleček hovězího byl rozřezán na silnější plátky. Maso bylo uprostřed růžové a čím dále k okraji stále více tmavlo, až nabralo téměř černou barvu. Vypadalo to zprvu, že mi byl přinesen steak z divočáka. Ochutnal jsem kousek a dokonce jej bohužel i spolkl. Teprve pak jsem si uvědomil, že je maso totálně zkažené!!! Smrdělo strašlivě, a o tom, že by ho bylo možné jíst, se nedalo vůbec mluvit! Bohužel jsem si nepořídil fotečku, ale snad spíš bohudík.
> 12. 12. 2016 - Na Pekárně: Ani se mi do tohoto...
Ani se mi do tohoto komentáře moc nechce... Po sobotní návštěvě sklípku v Bílovicích jsme se rozhodli dojít si na oběd do této restaurace. Polévka-hovězí vývar byl lehce podprůměrný. V zásadě nebyl "silný jak noha od kulečníku", jak by řekl klasik Pohlreich., ale snědl jsem ji. Výběr z lístku byl pro mě jasný, hovězí Black Angus steak, nejdražší jídlo=za cca 290,-Kč. Na můj dotaz, z jaké části býka maso je, odpověděla číšnice, že z kýty. Potud vše OK. Byla přinesena jídla.
> 05. 12. 2016 - Marjána: Ale to jste přece jen...
Ale to jste přece jen Mirku7 tady nečekal, nějakou vyšší gastronomii. Já na hotovky fakt moc nejsem, ale tady to bylo vždy rychlé a dobré. Jo a vlastně ani nepíšete, co jste si dal :-)))
> 27. 11. 2016 - Hilton Prague Old Town hotel, Zinc: Po delší pauze opět v...
Po delší pauze opět v Zincu, poprvé nás oslovil nedělní brunch. Jídlo určitě velmi dobré, jen chyběl onen na netu proklamovaný humr. Polovina obsluhy nezkušená, složená z brigádníků, a tak to podle toho také vypadalo. Nejhorší je onen tmavý kovový strop, který jako by na Vás padal, alespoň psychicky to nepůsobí dobře. Jestli je to ta proklamovaná moderna ... To snad ne.
> 27. 11. 2016 - Tři knížata: Oki píše, že je to lepší...
Oki píše, že je to lepší večer. Budu v Jihlavě v lednu 1 noc, tak to vyzkouším.
> 27. 11. 2016 - Bruxx: To jsem nezaregistroval,...
To jsem nezaregistroval, škoda, jistě bych se zastavil.
> 27. 11. 2016 - Bruxx: Humra měli ještě zapečeného...
Humra měli ještě zapečeného a klasicky vařeného. Na dezerty či belgické pralinky již nezbylo v útrobách místo... Kromě prvních 5 minut byla obsluha nezvykle rychlá, o nás se s přehledem staral pan Jakub Brož, děkujeme za příjemný zážitek. Zcela jistě se rádi vrátíme třeba na mušle nebo opečené krvavé jelito.
> 27. 11. 2016 - Bruxx: V nabídce byly 2 předkrmy,...
V nabídce byly 2 předkrmy, polévka a tři hlavní jídla, tedy kromě běžného jídelního lístku. Za předkrm jsem zvolil humra s pečenou červenou řepou, ukázkově připravené jídlo. Dále jsem ochutnal chutný hovězí tatarák s lanýžem, majonézou, pošírovaným vejcem a domácími hranolkami. Hlavním chodem pak byl : Humr Newburg, pošírovaný s omáčkou Beurre blanc s koňakem. K tomu kaviár z hranáče šedého a miska Beluga čočky s pohankou, piniemi a kaštany. Především omáčka byla excelentní.
> 27. 11. 2016 - Bruxx: EXCELENTNÍ!! Po dlouhé době...
EXCELENTNÍ!! Po dlouhé době dávám 3x za 1!! Stylová budova s citlivým zásahem architektů je okouzlující, ani nevím, co zde předtím bylo. Festival humrů, to byl tahák, nemohl jsem odolat. Slabinou byla absence humrového menu na netu... Na začátek jsme zvolili degustaci čepovaných piv. Z deseti na čepu si každý vybere 4x1 deci a na vtipné paletě před Vámi přistanou 4 piva rozdílné chuti. Pak si můžete objednat velké či malé právě to, které Vám zachutnalo.
> 23. 11. 2016 - Malostranská beseda: Je znát, že se o celý...
Je znát, že se o celý gastroprovoz s láskou stará Lukáš Tesárek. V suterénní pivnici pak vládne výčepní pan Jiří se sametovou plzničkou. Usměvavá číšnice umocňuje chuť výtečného pečeného kolena. Koloritní figurky ve formě malíře Františka Kollmana jen podtrhují dobrý dojem a pohodu v celé restauraci. Mohu opravdu doporučit!
> 23. 11. 2016 - Malostranská beseda: Ano souhlas, výčepní Scotta...
Ano souhlas, výčepní Scotta to opravdu umí.
> 23. 11. 2016 - Al Mulino: Tak tentokrát to hitparáda...
Tak tentokrát to hitparáda nebyla. Čekání na jídlo 50 minut je nepřípustné. Ovšem číšnice se opravdu snažila nám zpříjemnit onu dlouhou čekací dobu a na přímý dotaz správně odpověděla:Něco se nepovedlo. Je to pořád lepší než mlžit, že? Pan šéfkuchař Zahradníček si bude muset vychovat zdatné kolegy, když není přítomen. Krevety i Cesar salát OK, steak z mečouna lehce vysušený a v sicilském salátu chuť příliš přehlušoval kyselý pomeranč. Po dlouhé době jsem z Mulina neodcházel spokojený.
> 23. 11. 2016 - Slowpec: Vážení přátelé ze Slowpce!...
Vážení přátelé ze Slowpce! Je mi nesmírně líto, že v listopadu končíte s Vaší restaurací, snad to nemá souvislost s EET. Chystal jsem se k Vám tento týden, ale nevyšlo mi to. Velice by mě mrzelo, kdyby tak kvalitní kuchař zmizel v propadlišti dějin. Vaše kližka a bliny měly věhlas! Třeba někde jinde...
> 15. 11. 2016 - Lokál U Bílé kuželky: Pozor na oblíbenou zde...
Pozor na oblíbenou zde mikrovlnu! Děkuji za info o trojboji, leč kvalitní pivo je to, co sem přitáhne hosty. Letos tedy nee.
> 15. 11. 2016 - Hergetova cihelna: Trošičku jiná akce, poměrně...
Trošičku jiná akce, poměrně chudý nedělní brunch s husou, pozvánka na oslavu narozenin. Ideální pro menší děti, hry s pirátem, zábava. O kvalitě v tomto případě nechci diskutovat.
> 06. 11. 2016 - Obecní dům, Plzeňská restaurace: Půlka kachny za 330, to...
Půlka kachny za 330, to určitě jde. Ovšem plznička za 89,-Kč to je masakr. Kachna v pekáčku velmi dobrá, s vypečenou kůrčičkou. Turistický průmysl, jinak to zde v suterénu nazvat nelze. Zkusil jsem voucher na kachnu ve Slevomatu do Léta páně v Dolních Počernicích. Jsem zvědavý, jak to dopadne. Přece jen 245 korun za celou kachnu se zelím a knedlíky mi připadá drsně málo. Uvidíme v lednu.
> 06. 11. 2016 - Krajinská 27, minipivovar: Když vylizujete Mirku7...
Když vylizujete Mirku7 talíř, zpozorním, neboť to je tak jednou za rok a znamená to, že Vám jídlo nebesky chutnalo :-)))
> 05. 11. 2016 - Modrý zub: Jsa nachlazen, potřebuji...
Jsa nachlazen, potřebuji vypálit červa, jdu tedy do Zubu. Tom Yum Kai=thajská pálivá polévka s kuřecím masem. Má v menu 2 papričky, zkusil jsem to, zda to vydržím a musím říci, že jsem trochu zklamán. Tom Kha Kai, tedy podobná polévka na kterou sem chodím je doplněná kokosovým mlékem místo vývaru a "jen" jednou papričkou (stupeň pálivosti). Z té jsem vždy okouzlen a mám protažené dutiny a otírám si čelo. Tentokrát málo ostrá. Ovšem dojem vylepšuje výtečné zelené kari=Kaeng Khiao Whan!! Bomba!!
> 05. 11. 2016 - Modrý zub: Děkuji ta tipy. Jen shrnu...
Děkuji ta tipy. Jen shrnu thajské v Praze: Aureole, Lemon Leaf, Spice a Cafe Buddha mají poevropštěnou thajskou kuchyni. Neb.o je výsměch, je to pro turisty a s Thajskem nemá nic společného. Stejně nahlížím na Vámi doporučovanou Siam Orchid, tam znovu nepůjdu. Spokojen jsem byl v Modrých zubech (Jindřišská a Spálená, ne Smíchov). Výtečné to bylo v SaSaZu, jen je potřeba více otevřít peněženku. Nebyl jsem ve vychvalované Občanské plovárně. Noi=byl jsem, ale bez nadšení. Thai box zkusím, díky.
> 11. 10. 2016 - Portfolio: Byl jsem natěšený po...
Byl jsem natěšený po dobrých referencích. Výsledek není špatný, ale do hodnocení excelentní bylo daleko. Pan Císařovský se jistě hodně naučil v Bellevue, ale ještě má co dohánět. Určitě ve velikosti porcí. Nebýt foie gras porce dvojitá, tak by byla snadno přehlédnutelná. Srnčí filet tužší, ač byl udělán medium. Číšníci znají vína, snaží se, opravdu. Pak přijde klasická prodleva cca 10 minut a je po jedničce v jejich hodnocení. Zajímavé prostory, jen tu rozbitou výlohu by chtělo opravit.
> 04. 10. 2016 - Suterén: Tak tentokrát byly husí...
Tak tentokrát byly husí hody excelentní!! Poučen z minula, nedal jsem si 3 chody, alebrž jen 1,5. Napůl husí játra a sám husí stehno, dvoje knedlíky, dvoje zelí a výpeku, kolik sníš. Předem jako pozornost podniku ještě rillettes z husy a domů husí prejt a něco sladkého na ráno. Musel jsem vynechat milovaný kaldoun, to bych mohl prasknout. Bravo pane Šusto!
> 04. 10. 2016 - Hergetova cihelna: Krásná akce s vinařem...
Krásná akce s vinařem Pascalem Jolivetem. Čerstvé ústřice, zauzené rillette z úhoře, hřebenatky s květákem, křepelka a vanilkovorumová zmrzlina se štrůdlem. O velice kvalitním vínovém párování ani nemluvím. Jen to umístění uvnitř u barových stolů nebylo nic příjemného.
> 27. 09. 2016 - Ambiente Brasileiro: Tak jsem to ještě jednou...
Tak jsem to ještě jednou vyzkoušel a ejhle, tentokrát jsem byl spokojen. churrasco rodizio nás uspokojilo, ale souhlasím se Septimem, že nějaká drobná změna v jídelníčku by neškodila. Ovšem spousta suši i ústřic na salátovém baru, veliký výběr, děkuji. Samozřejmě že masu vévodil cupím, tedy hrb z brazilského býka. O dobrou náladu se nám starala servírka Henrieta, byl to opravdu až nečekaně příjemný večer.
> 24. 09. 2016 - Spices Restaurant and Bar: No a teď Vám udělám chutě...
No a teď Vám udělám chutě ze sedmi excelentních chodů: Rolka plněná čerstvou zeleninou a krevetou s pikantní omáčkou. Úžasná Tom yaam goong, tedy pálivá polévka s krevetami, citronovou trávou a houbami. Dále hovězí s lilkem na zeleném kari (!!), smažená garoupa (bezvadná ryba) s tamarindovou omáčkou, smažené kuřecí s kešu, čerstvá kokosová zmrzlina a sladká rýže s mangem a kokosovým mlékem. OPRAVDU DĚKUJI, bylo to skvostné menu.
> 24. 09. 2016 - Spices Restaurant and Bar: Navštívili jsme Thajský...
Navštívili jsme Thajský festival, kdy zde vařil thajský kuchař ze sesterské restaurace z Bangkoku. Bylo to jedno z nejlepších menu, co jsem jich za ten minulý rok měl!!! Ovšem, nemohu to připsat k dobru panu Štiftovi, neboť menu nepřipravoval on. Z 10 chodů jen 3 neoslnily, a to: salát ze zeleného manga, jarní rolka s krabím masem a klasický smažený banán v těstíčku. Pánská obsluha ve formě číšníka středního věku nic moc, jídlo bylo na stole dříve, než coctail a pivo... Až Michaela byla skvělá!
> 16. 09. 2016 - La Casa: Plná hospoda, polední...
Plná hospoda, polední meníčka za 90 táhnou! Neobjednal jsem si z denního menu, ale králíka na zelenině, prý bohužel už není. Spíš se kuchař nechtěl v poledním shonu zdržovat jednou porcí králíka. A tak jsem si dal halibuta obaleného mandlemi, usmaženého na máslíčku se zelenými fazolkami a bylo to opravdu moc chutné. Na lístku k němu nebyly psané brambůrky, ale ač je dvakrát nemusím, tyto nové opečené ve slupce byly moc fajn. Pochutnal jsem si na dobrém obědě i na skleničce Pinot Grigio.
> 16. 09. 2016 - K The Two Brothers: Slušné toskánské Chianti mi...
Slušné toskánské Chianti mi trochu vracelo náladu a také asi po půlhodině zde přišli obědvat 4 dvojice cizinců, a tak jsem nebyl sám. Indický čaj masala se zmrzlinou jsem jen ochutnal a nejedl. Shrnu to: jedině co se dá pochválit byly excelentní BREAD BASKET, tedy mix placek v tandoori. Domnívám se, že v pákistánském Mailsi dělají jehněčí podobně a je to ňamka. No, třeba jsem jen neměl na rozdíl od Septima štěstí.
> 16. 09. 2016 - K The Two Brothers: Nechal jsem se zlákat...
Nechal jsem se zlákat vidinou dobré indické restaurace. V úterý v poledne jsem vešel do zcela prázdné avšak docela hezké restaurace. Obsluha neumí česky ani slovo, no co se dá dělat, že? Objednal jsem si 2 předkrmy: Špenátové listy byly zajímavé, kuřecí taštičky nechutné. Ovšem to hlavní=oba předkrmy nebyly čerstvé! Těšil jsem se na vychvalované jehněčí, ale ouha. Maso bylo jakoby zastaralé, nevonělo, a kdyby k němu nebylo výtečné karí, nejspíš bych jídlo vrátil. Lamb dahi wala tedy neoslnilo.
> 16. 09. 2016 - K The Two Brothers: Tak bohužel...
Tak bohužel...
> 14. 09. 2016 - K The Two Brothers: Děkuji za tip! Tuto...
Děkuji za tip! Tuto restauraci neznám, ale zdá se, že v okolí Petrského náměstí se začíná rodit nová gastronomická rodina: Grand Cru, Hanabi i oba kvelby pana Daye jsou co by kamenem dohodil. Jen se omlouvám, že zřejmě dostatečně nebudu moci ohodnotit autentičnost indické restaurace neb jsem v Indii nebyl a na Cejlonu se vaří kromě severu trochu jinak.
> 14. 09. 2016 - Modrý zub: Pane Septime (ostatně hezké...
Pane Septime (ostatně hezké jméno), mně připadne Modrý zub v Jindřišské jako nejlepší thajská restaurace v Praze a poměrně i autentická. Určitě je to thajské krmi nejbližší. Tedy tak, jak jsem na svých mnoha toulkách Thajskem zažil. Já prostě neznám v Česku lepší. Pokud jde o prostředí, tak je určitě na daleko vyšší úrovni, než průměr podobných kvelbů v Thajsku samotném.
> 11. 09. 2016 - Malostranská beseda: Opět v suterénní pivnici a...
Opět v suterénní pivnici a opět spokojenost. Tatrák namíchaný s kapary jen voněl masem. Grilované koleno na černém pivu jsme si dali tři dohromady, kůžička byla úžasně křupavá, no dobrota. Pivo od výčepního Jirky, na to bychom mohli skládat oslavné eposy!
> 07. 09. 2016 - Kopřivná, chata: Foto účtenky pro paní...
Foto účtenky pro paní Švarcovou-provozní hotelu. Je zřejmé, že jsem v Kopřivné 12. srpna opravdu byl :-)))
> 05. 09. 2016 - Pod Zámkem Penzion: Pro Mirka7, který je...
Pro Mirka7, který je vlajkonošem boje proti nucenému COUVERTu jsem vyfotil sympatickou repliku na jídelním lístku. Toto by si měli všichni restauratéři zapsat za uši a nechat se poznámkou inspirovat! Host si může vybrat, zda couvert chce či nechce.
> 05. 09. 2016 - Argument: Oběd v Argumentu docela...
Oběd v Argumentu docela ušel, příjemné prostředí, snaživá obsluha, slušné jídlo. Dobrý celerový krém (ovšem za 95,-Kč) i slávky klasicky na bílém víně, příjemné vínko. 2 věci mi neseděly. Hlavní chod mi byl přinesen po 50. minutách. Číšník vzal z vedlejšího stolu ošatku s chlebem, položil na ni prázdnou lahev od coly a odkráčel do kuchyně. Na první stovku bych to neviděl, ale špatné to zde určitě není. Až budu mít na oběd více času, tak se rád zastavím.
> 05. 09. 2016 - Pod Zámkem Penzion: V Udírně jsme nepochodili,...
V Udírně jsme nepochodili, a proto jsme mohli objevit v zapadlé uličce tuto moc hezkou hospůdku. Krásné prostředí pod slunečníky těsně u Nežárky s přímým výhledem na hrad. Romantické posezení s příjemnou obsluhou. Caesar salát i biftek v pořádku, bezvadné víno. Bylo to takové poetické odpoledne, jak by řekl klasik.
> 05. 09. 2016 - Udírna: Jo, tady je fotka.
Jo, tady je fotka.
> 05. 09. 2016 - Udírna: Je to opravdu nějaké...
Je to opravdu nějaké podivné Mirku7. Divný podnik, základem jehož hodnocení jsou v drtivé většině složena z lidí, kteří mají jen jediný komentář. To vypovídá známý trend nájemců, kteří si opakovaně chválí svůj kvelb.
> 05. 09. 2016 - Udírna: Je to opravdu nějaký divný...
Je to opravdu nějaký divný podnik pane Heřmínku-viz můj komentář.
> 05. 09. 2016 - Udírna: Je to Oki opravdu nějaké...
Je to Oki opravdu nějaké divné, viz můj dnešní komentář.
> 05. 09. 2016 - Udírna: Teprve poté jsem si všiml,...
Teprve poté jsem si všiml, že na plakátě na okně je uvedena provozní doba leden-duben (viz foto). Možná tedy, že mají od května zavřeno. Tato informace ovšem nikde uvedena není. Navíc se nám zdálo, že se uvnitř restaurace někdo pohybuje a na klepání na okno nereaguje. Všichni jsme tedy odešli. Děkuji provoznímu panu Kadlecovi i odpovědné osobě panu Kubákovi za přivítání a zdravím celou Vaši UZENOU RODINU!
> 05. 09. 2016 - Udírna: Podivné debaty se tady...
Podivné debaty se tady vedly, tak jsem si zajel z Třeboně v neděli do Udírny na oběd. Na netu je uvedena otevírací doba 11-22, v GR pak 11-23. Těsně po jedenácté jsme dorazili k restauraci, kde jsme si přečetli, že mají od 11.30. Prohlédli jsme si tedy kousek JH a v 11.45 se vrátili k restauraci, bohužel stále zavřené. Tak nás tam stálo 6 a podivovali jsme se, co se děje. Pak jsem jako muž činu zavolal na telefon: info a rezervace, posléze i na telefon odpovědné osoby pana Kubáka. Bezúspěšně...
> 05. 09. 2016 - Šupinka: Změněná tvář restaurace,...
Změněná tvář restaurace, moderně pojatý prostor včetně lustrů. Obsluha nadále příjemná, rychlá a znalá. Při výběru jídla jsem udělal chybu. Objednal jsem si opět štiku, a tá má opravdu hodně kostiček, no dal jsem to. Tatarák z kapra jsem jen ochutnal, kapra nemusím, ale šlo to :-)))
> 05. 09. 2016 - Dock House: Na oběd mi byl doporučen...
Na oběd mi byl doporučen rib eye steak s kostí z australského chovu. No, když se mám plácnout přes kapsu, tak proč nedat 800,-Kč za kus flákoty. Úprava medium-rare se vůbec kuchaři nepovedla. Maso bylo z obou stran (!) spálené, tudíš špatně poživatelné, prostě logicky hořké. Udělal jsem hloupost a většinu z něj jsem snědl, okrajoval zuhelnatělé okraje. Já měl totiž vážení takový hlad a k tomu vynikající argentinský Malbec. Pane kuchaři pohlídejte příště lépe masíčko, ve 14 hodin tu bylo prázdno.
> 05. 09. 2016 - Alfa: Na Vaši radu jsem se...
Na Vaši radu jsem se podíval na onem článek. Je pěkně prosím z roku 2009, tedy 7 let starý. No a píše ho paní Pospěchová, která svými rádoby gastročlánky oblažuje Lidové noviny a Dnes. Tato dáma je pravděpodobně vegetariánka, o mase píše sporadicky a bez úcty k masu jako takovému. Řekl bych, že věřím spíš Mirkovi7.
> 05. 09. 2016 - Nautilus hotel, Goldie: Už dlouho jsem tady nečetl...
Už dlouho jsem tady nečetl hloupější komentář, než je ten Váš. S šéfkuchařem panem Svatkem jsem mluvil o jeho dodavatelích lišek. Liškový krém si tu dávám téměř pokaždé a prášek z něj ale ani náhodou cítit nebyl...
> 02. 09. 2016 - Modrý zub: Určitě nejlepší thajská...
Určitě nejlepší thajská restaurace v Praze. Ano, je to v zásadě bistro, ale čisté, s rychlou a znalou obsluhou. Motto "BACHA BUDE TO PÁLIT" je výstižné. Paní vedle mě si chtěla objednat jídlo s dvěma papričkami u názvu a byla dotázána, zda ví, že to bude velmi ostré. Přisvědčila, ale zjevně to nevěděla... Já si dal skvělé hovězí soté s čerstvým chilli a jarní cibulkou (je to s jednou papričkou v názvu) a měl jsem toho plné brýle. Paní zrudla, kašlala a byla v půlce jídla, když už jsem odcházel.
> 30. 08. 2016 - U Bansethů: Bansethovic kačenka ano,...
Bansethovic kačenka ano, smažené drštky smrděly jak ponožky hostinského Palivce. Pivo přítulnější, ale špička to není. Každým dalším pivem kvalita klesá. Výčepák neustále telefonuje nebo se baví s hosty u stolu. Číšníci bezva, ale každé druhé pivo si čepují sami. Tak takhle né pane Bašto!
> 29. 08. 2016 - Pavillon: Je to fakt asi nejlepší...
Je to fakt asi nejlepší restaurace v Brně!
> 29. 08. 2016 - Modrý zub: Dík za připomenutí. Já už v...
Dík za připomenutí. Já už v zubu nebyl ani nepamatuju.
> 29. 08. 2016 - Le Grill, The Grand Mark Hotel: Taky mi tu letos chutnalo....
Taky mi tu letos chutnalo. Ondřej Koráb je nadějný šéfkuchař!
> 29. 08. 2016 - Al Mulino: Tentokrát na terase-je...
Tentokrát na terase-je parné léto, ale ve stínu je nám dobře. Číšníci jsou rychlí, vtipní tak akorát, jak host požaduje, příjemní. Pěkné růžové Pinot Grigio, velmi levné. Tentokrát obrovitá pizza Quattro formaggi a Cézar s kuřecím masem. Výtečné, jen slova chvály.
> 29. 08. 2016 - Na Pekárně: Jo, úplně bych zapomněl. V...
Jo, úplně bych zapomněl. V průběhu oběda přešla okolo stolů asi 4x stará hubená paní, možná pomocná síla z kuchyně. Celou cestu popotahovala a pokaždé si otírala nos hřbetem ruky. No, snad to nebyla kuchařka...
> 26. 08. 2016 - La Casa: No vidíte, nějak jsem na...
No vidíte, nějak jsem na Casu zapomněl. Už jsem tam dost dlouho nebyl a je to chyba.
> 26. 08. 2016 - Na Pekárně: Pokračuji kancem se...
Pokračuji kancem se šípkovou omáčkou. Ta je tak sladká, jakoby měla restaurace družbu s cukrovarem. Maso tuhé, nekvalitní, za 195,- Kč bych čekal, že bude z kýty, pečeně nebo jiného kvalitního masa. Toto nebylo vhodné ani na guláš. Daleko horší bylo, když jsem z bramborové placky vytáhl cca 7 cm dlouhý tenký drátek (zřejmě z drátěnky). V půli jídla jsem přestal, omluvy číšníka i pana Friče jsou sice logické, ale v zásadě zbytečné. Jedu sem na oběd 25 km a pak taková ostuda. Sbohem Čakovičky!
> 26. 08. 2016 - Na Pekárně: Pročetl jsem si rozporuplné...
Pročetl jsem si rozporuplné komentáře a do Čakoviček dnes vyrazil na oběd. Příjemná krytá zahrádka, pěkné stoly, rychlí číšníci, překvapivě chutná Fričova dvanáctka. Zvěřinová paštika ovšem z třetí ligy, můj kamarád dělá paštiku o parník lepší. Vychvalovaná kulajda bude až zítra, takže následuje drštková. Je to nejlepší drštková, co jsem za poslední roky jedl, opravdu. Na mě je akorát, možná by někdo remcal nad větší mírou pepře, ale právě tak to já mám rád!
> 26. 08. 2016 - Kavala: Balzám na duši. Zdánlivě...
Balzám na duši. Zdánlivě obyčejná řecká taverna má vynikajícího kuchaře. Chyboval jsem, že nejezdím častěji. Obyčejná malá zahrádka na ulici v Dejvicích, ale báječná krmě. Grilovaný jehněčí brzlík na špízu, bonbonek z foie gras v prosciuttu a těstíčku, pomazánka z jiker a obzvlášť vymazlené vykoštěné řecké bylinkové kůzle. Jen přechválená zmrzlina z kozího mléka mi nepřipadla úžasná. příjemné víno, příjemná dámská obsluha, co víc si přát, že?
> 26. 08. 2016 - Aureole Fusion Restaurant & Lounge: Já jsem byl otrávený z...
Já jsem byl otrávený z obsluhy už podruhé za sebou. Je mi hrozně líto pana Jiřího Krále, kterého jsem znal už před lety, když vařil v Obecním domě. Jeho kuchyně je zajímavá a variabilní. Neskutečný šlendrián v obsluze sráží dobré renomé Aureole. Nechám Vás vážení v klidu celý rok a budu věřit, že se zde na place něco změní.
> 26. 08. 2016 - Aureole Fusion Restaurant & Lounge: Barmana žádám o rozmluvu s...
Barmana žádám o rozmluvu s vrchním číšníkem. Pan Jakub Letrhaus vše chápe, omlouvá se, sýry neúčtuje. Po příchodu domů jsem zjistil, že mi chody byly naúčtovány samostatně, takže stály 1475,-Kč, přičemž 4-chodové menu i se sýry by bylo za 1250,-Kč. Volám znovu vrchnímu číšníkovi a vysvětluji mu, že to není jen chyba pana Libora, ale především jeho jako vedoucího směny. Navíc on sám tam pobíhal mezi přicházejícími Asiaty a na mě nehleděl. Nejsem sám, kdo si stěžuje na zdejší obsluhu.
> 26. 08. 2016 - Aureole Fusion Restaurant & Lounge: Tak nevím, jak bych začal...
Tak nevím, jak bych začal tuto kauzu. Po skvělém obchodě jsem se rozhodl odměnit se 4-chodovou večeří v Aureole. Místo prvních dvou předkrmů jsem zvolil variaci suši. První hodina probíhala podle mých představ, diskuze o kvalitě suši v pohodě. Báječné žebro sous vide jako hlavní chod. Objednané sýry místo dezertu se někde zadrhly, tak urguji po dvaceti minutách u "svého" číšníka Libora. Úsměv, omluva a už už to bude. Po dalších třiceti minutách bez šance někoho odchytit odcházím na bar.
> 26. 08. 2016 - Aria Hotel, CODA Restaurant: Noblesní terasa s úchvatným...
Noblesní terasa s úchvatným výhledem těsně nad malostranskými střechami. Profesionální číšníci tak, jak to má být. Jen opět oněch pevně stanovených 7% z účtu pro obsluhu, to je pane Motyčko raketa. S jídlem tetokrát od 1 do 5. Báječné taštičky jako dezert, dobré klasické foie gras. Zkusil jsem guláš, ale to jsem neměl dělat. Nevím, zda ho kuchař vylepšoval pivem, ale byl černý jako moje polobotky. Tím pádem byl nahořklý, no za 595,- Kč (a dýško 7% k tomu!) jsem čekal větší koncert.
> 26. 08. 2016 - U Emy Destinnové: Resturace mě zaujala na...
Resturace mě zaujala na festech, a tak proč ji nezkusit. Talíř ryb a plodů moře velmi chuťově zdařilý, ovšem neměl jsem šanci jídlo dojíst. Příjemná mladičká číšnice se velmi snažila, byla milá. Prostředí standardní. Carpaccia z bizona za 225,- Kč bylo tak 5 deka. Zmrzka chutnala.
> 26. 08. 2016 - Terasa U Zlaté studně: Spokojenost s výhledem z...
Spokojenost s výhledem z horní letní terasy, spokojenost s obsluhou, a tentokrát i s jídlem. Trio z tuňáka je báječnou volbou, lobster nezklamal, jen mohl být víc grilovaný. K reakci pana Motyčky na automatických 7% dyškréce. Tak já jsem také proti, protože mi 480,- Kč připadá fakt dost. Hlavně chci mít možnost určit výši spropitného sám. To jen, abyste měl šestou zápornou reakci, když jich dodnes bylo jen 5. A v Codě jsem si to druhý den "užil" také. Nesnažte se být "světoví" za každou cenu.
> 26. 08. 2016 - Kopřivná, chata: Úžasný hotel s pěknými...
Úžasný hotel s pěknými bazény uvnitř i venku. Výtečná slezská zelňačka. Hlavní chod=přes noc v sádle pečené konfitované kachní stehno s marinovaným červeným zelím a karlovským knedlíkem. Krásně to zní, ale příšerně chutnalo. Konfitování je poměrně jednoduché, ale zde kuchař zřejmě zapomněl, že stehno po vytažení ze sádla je potřeba ještě dozlatova upéct pod grilem. Tato kachna byla tak bledá, až jsem se jí lekl. Byla v zásadě jen uvařená. Knedlíky nepovedené. Víno Dornfelder výtečné.
> 26. 08. 2016 - Křížový vrch: Velmi hezké místo na...
Velmi hezké místo na Křížáku, docela příjemná obsluha. Příjemné ceny vín, jen jim jich ve vinotéce už nějak moc nezbývá. Chápu to až poté, když v celé restauraci máme láhev vína na stole jen my. Báječně medium-rare upravený rib-eye steak. Ve zvěřinové restauraci bych očekával větší výběr, než pouze jelena na hruškách.
> 26. 08. 2016 - Šatlava: Vypadá to na první...
Vypadá to na první komentář, který restauraci nechválí... Shrnuji: slušná rajčatová polévka s mrkví a okounem (toho abys pohledal), hezká zimní zahrada, příjemný číšník. Velmi dlouhé čekání na hlavní chody, filátka ze pstruha špatně filetovaná=kostičky, hráškové pyré dobré. Kapří hranolky-to se vůbec nedá srovnat se Šupinkou v Třeboni... Prostě nedobré. Bramborový salát se sušenými rajčaty vyloženě odporný. Obsluha fajn, ale čekačka 40 minut? Mně už sem nikdo nedostane!
> 08. 08. 2016 - Farma hotel: Dám jim pauzu, zda se...
Dám jim pauzu, zda se nezlepší.
> 06. 08. 2016 - Alcron: Ne. Cena výkon zde...
Ne. Cena výkon zde neodpovídá, ale jednou za 2 roky si to musím přece připomenout :-)))
> 06. 08. 2016 - U Přemka: Žužlavé vitello tonnato?...
Žužlavé vitello tonnato? Nebylo zřejmě správně dopečené. Někde ho i v Itálii krájí na silnější plátky, no já mám také rád tenčí. Zajděte do Al Mulina k panu Zahradníčkovi, ten ho připravuje nádherně.
> 06. 08. 2016 - Pavillon: Taky mám ke kuchyni pana...
Taky mám ke kuchyni pana Kaplana srdečný vztah.
> 06. 08. 2016 - Yamato: Nejhorší byla specialita...
Nejhorší byla specialita podniku: hotate=mušle sv. Jakuba ozvláštněná marinádou a wasabi tak ostrým, až štípalo v nose, a to jsem si kousek nenamočil do omáčky. Číšník výborný, jediné dvě chybičky: Na počátku nalije do mističky spoustu sojovky, takže wasabi pak nejde rozmíchat, protože hrudkovatí. Omáčky se má dát na začátek minimum, rozmíchat křen a pak teprve dolít sojovku.Druhou chybou číšníků je, že odchozího hosta hodnotí mezi sebou. Nevím, co říkali o mně... Příště zase Sushi bar či Hanil.
> 06. 08. 2016 - Yamato: Smutná zkušenost a tak jsem...
Smutná zkušenost a tak jsem se k panu Horovi těšil. On už ovšem na place jako majitel nebyl. Sushi lze shrnout tak: Avokáda v maki jen malé kousky. Pěkné nigiri, ale obě ikury mi spadly na stranu. To se mi nestalo už velmi dlouho. Dno rýže se musí pečlivě zarovnat tak, aby těžší kaviár nepřevážil lehkou rýži, ach jo. Velmi dobrý tuňák-maguro! Málo vařené krevety a chobotnice (ebi+octopus). Misoshiru polévka výtečná.
> 04. 08. 2016 - Osteria Da Clara: Báječně nachucené těstoviny...
Báječně nachucené těstoviny a obrovská porce krůtích prsou s olivami a kapari. Prostě jsem si myslel na dvě hlavní jídla, ale nedal jsem to. Chuťově báječné, rozlévané víno však dost jednoduché. Obsluha velice znalá, pohodová atmosféra.
> 04. 08. 2016 - The Sushi Bar: Veliká změna, tedy pro mě!!...
Veliká změna, tedy pro mě!! Dal jsem jim 3 roky na to, aby se poučili. Tehdy mě chtěl číšník prachsprostě okrást, nechutné to bylo. Ovšem tentokrát mám jen slova chvály. Číšník Vám snese modré z nebe a to sushi je fakt excelentní. Je to drahota i při objednání setu, ale stojí to za to. Mirka 7 by jistě překvapil couvert za 90,-Kč. Kuchyně mi bez objednání zdarma dodala 1xmalý amuse bouche a smaženou rybu úžasné chuti jako překrm a pozornost kuchyně. Pak lze couvert s úsměvem přehlédnout.
> 04. 08. 2016 - Lokál U Bílé kuželky: Co mi to děláte? Kuchyň...
Co mi to děláte? Kuchyň vyjedená, na tabuli toho moc není, ani ovar, ani líčka ani párečky od Krejcarů -NO NO NO, Lokál Stromovka už Vás vážení přátelé zcela jasně převálcoval!!! Průměrný hovězí jazyk v křenové omáčce. A ani to pivo tentokrát nevylezlo z průměru. Zaberte!
> 04. 08. 2016 - Marriott hotel, Midtown Grill: Poprvé zde na nedělním...
Poprvé zde na nedělním brunchi, v létě za půl, ale trochu ošizeném. Ovšem i tak je to koncert chutí, nejlepší ze všeho ryba (drze jsem si vyškrábl opomíjená líčka), rostbíf, zmrzliny i další laskominy. Za 690 jsem si užil dostatečně, navíc malé děti zdarma. Jen o dolévání vína jsem se musel neustále upomínat. Zkušený someliér i šéfkuchař.
> 04. 08. 2016 - Café Imperial: Rád sem zajdu, tentokrát...
Rád sem zajdu, tentokrát sám na večeři. Profi obsluha, fantastický interiér. Foie gras bohužel jen jako terinka, nezeptal jsem se předem. Králík na hořčici s žemlovým knedlíkem výtečný, ale oba chody lehounce přesolené, škoda. Sos při ohřívání ztratí na objemu a sůl vystoupí rychle nahoru. Doporučuji marakujový řez s mascarpone. Kombinace sladkého s kyselým je motivující.
> 04. 08. 2016 - Lokál: Pivo nám šmakuje, ale elita...
Pivo nám šmakuje, ale elita to není. Obsluha kmitá jako o život, dobře je má pan Karpíšek vycvičené. Vepřo-knedlo-zelo i drštková v pořádku.
> 04. 08. 2016 - Spices Restaurant and Bar: Tentokrát lehké uklamání....
Tentokrát lehké uklamání. Prostor na zahrádce není až tak pěkný, ale chápu, že bez klimatizace se uvnitř vydržet nedá. Asijský brunch-tedy jen podle názvu=jednalo se o servírované chody... Obsluha občas skvělá, občas vázla, škoda. Vloni jsem je vyhodnotil na 5. místě, letos mezi desítkou určitě nebudou. Tedy u mě.
> 04. 08. 2016 - U Kašpárka: Pro tentokrát velmi rychlý...
Pro tentokrát velmi rychlý oběd, plzničku a svíčkovou, není co vytknout. Za 20 minut jsem zase na ulici.
> 04. 08. 2016 - Jičín hotel, U Dělové koule 1866: No musel jsem do Jičína...
No musel jsem do Jičína zajet, když mají restauraci v desítce nejlepších. Takže: Řepa se začernalými okraji vypovídá mnohé. Není čerstvě krájená, salát ovadlý, dokonce oschlý tvrdý košťál politý vinagretem=to přece nemůže kuchař pustit na stůl! Nahřáté houstičky supr,obsluha rychlá, ale čekání na studený předkrm (a ještě viz výše=řepu) celých 20 minut ve 3 odpoledne? Klasická hovězí s játrovými knedlíčky=standard, tuctová polévka z běžné hospody. Nejlepší bylo carpaccio s úplně čerstvou rukolou.
> 04. 08. 2016 - La Veranda: Pan David používá jak...
Pan David používá jak tradiční, tak i nevšední ingredience a s úspěchem. Vydal jsem se najisto za velkým kusem foie gras a nezklamal jsem se. To bylo vynikající. Marinované hřebenatky byly trochu více rybovité chuti, než bych očekával. Výtečné Pinot gris i s prezentací.
> 04. 08. 2016 - La Bottega Gastronomica: Caponatu moc nemusím, ale...
Caponatu moc nemusím, ale Vy to popisujete tak autenticky, že ji tu někdy znovu okusím.
> 04. 08. 2016 - Café Savoy: Billecart salmon (šáňo) na...
Billecart salmon (šáňo) na začátek a hned máte úsměv na rtu. Miluju vídeňský řízek s brzlíkem, ochutnal jsem i šneky a tatarák. Spláchl jsem dvěma pivkama z nedaleké Plzně a rozloučil se s úchvatným prostředím a profi obsluhou. Dost dobré!!
> 04. 08. 2016 - Alcron: Nikdo letos nekomentuje, no...
Nikdo letos nekomentuje, no za ty peníze se ani nedivím. Michelin zvedá cenu výš a výš. Já na osobu 3970,-Kč! Pravda, sedmichodové menu a velmi dobré víno. Tentokrát už snížili počet ingrediencí v jednotlivých chodech. Tedy tu věc, kterou jsem před dvěma lety kritizoval. Obsluha příjemná, jen trochu strnulá. Kuchyně určitě za jedna, atmosféra restaurace maličko škrobená, no zcela zbytečně.
> 04. 08. 2016 - MG restaurace: Jo a málem bych zapomněl....
Jo a málem bych zapomněl. Měl jsem poprvé rybu HAMACHI. Tuto načervenalou rybu jsem znal pouze jako sushi, ale její jemné masíčko pan Grusz připravil jako steak na grilu a bylo to báječné.
> 04. 08. 2016 - MG restaurace: V krátké době druhá...
V krátké době druhá návštěva a opět jedničková kuchyně!! Ryby, masa, tataráček s černými lanýži a neopomenul jsem samozřejmě foie gras. Mám pocit, že tato nová restaurace pana Grusze se vejde do mého soukromého hodnocení desítky nejlepších restaurací v republice. A to mi věřte, že mám z čeho za ten rok vybírat. Obsluha přívětivá, znalá, otevřenou kuchyni mám vždycky rád. Jo a taky můžete z Prahy na večeři letět vrtulníkem, když jsme už na letišti v MB :-))) Tak když mě někdo pozve, rád přijmu.
> 04. 08. 2016 - Les Moules: Tentokrát jsme zvolili...
Tentokrát jsme zvolili mořské plody včetně humra a bylo to buono! Černá vejce se salzou Ok, foie gras pouze terinka. Mělo by to tak být napsáno, to ať se na mě nikdo nezlobí. Příjemná číšnice, pivně tmavý interiér, spokojenost.
> 30. 07. 2016 - Gran Fierro: Na PFF palačinky plněné...
Na PFF palačinky plněné argentinským dulce de leche (v tomto případě se jedná o polevu z mléčného karamelu) se šlehačkou, velmi chutná záležitost. Chválím!
> 30. 07. 2016 - U Emy Destinnové: Na PFF pro mě vítěz:...
Na PFF pro mě vítěz: Chobotnička na salátu s chorizem, zajímavá a chutná kombinace. Losos i daněk na vysoké úrovni. Mrknu se přímo do restaurace.
> 30. 07. 2016 - Etnosvět: Na PFF jsem byl zvědavý na...
Na PFF jsem byl zvědavý na skořicové bliny, no slušně řečeno nic moc.
> 30. 07. 2016 - Kobe: Opět na PFF a musím trochu...
Opět na PFF a musím trochu přehodnotit můj do této doby nedobrý názor na tuto restauraci. Jejich miniburger byl skvostný, tak si hambáč představuju! Ebi rolka i hovězí líčka Wagyu jen podpořili moji touhu znovu se na Václavák někdy podívat.
> 30. 07. 2016 - Oliva by Amandine: Na PFF jsem byl zvědavý na...
Na PFF jsem byl zvědavý na vitello tonnato. Zde ho nazývali: Grilovaný telecí pavouček. Doporučuji, aby si kuchař zašel na tento pokrm k panu Zahradníčkovi do Al Mulina v Počernicích. Tam by viděl, jak má vitello tonnato vypadat...
> 30. 07. 2016 - Café Amandine: Cafe Amandine: Ochutnal...
Cafe Amandine: Ochutnal jsem na PFF Bouillabaissu s toustem a musím si poznačit, abych někdy Amandine navštívil přímo v restauraci. Dobré to bylo.
> 30. 07. 2016 - Café Amandine: DOBRÝ DEN vážení...
DOBRÝ DEN vážení hodnotitelé! Hlásím se po dvou měsících opět do služby :-))) Důvodem jediným jest WORK. Takže začnu u PFF. Festival podobný předchozím ročníkům. Mohu srovnat s Bosch festivalem pana Pohlreicha na Vítkově. Na PFF o mnoho více a lepších restaurací, na Bosch dobré stánky s ochutnávkami produktů mimo restaurace.
> 22. 05. 2016 - Les Moules: Překvápko, že je Les Moules...
Překvápko, že je Les Moules opět v GR. Na mušle jsou určitě v Praze jedničkou.
> 22. 05. 2016 - Léta páně: Ano potvrzuji skvělou...
Ano potvrzuji skvělou kvalitu domácího špeku. Chutný tataráček, kachna i tkzv. prkéno Léta páně (koleno na medu+kuřecí křídla,feferonky). Jehněčí klobásky ovšem dost zaváněly beranem, je potřeba je zapít větším množstvím dobré Počernické jedenáctky. Mladičký číšník velmi dobře zvládal s bravurou obsluhu. Neváhejte a zajděte do příjemného prostředí starobylé kovárny.
> 22. 05. 2016 - MG restaurace: Neodolal jsem vábení Mirka7...
Neodolal jsem vábení Mirka7 a hned druhý den po jeho komentáři jsem si zajel pár km za panem Gruszem. Znám ho z působení v Mark hotelu i z Aromi. Ani v jedné z destinací jsem nebyl z jeho kuchyně nadšen. Ovšem tentokrát zcela jistě ano, ač on osobně nebyl přítomen. Tatarák s lanýžem. foie gras, mořský ďas na podtrženou 1. Snad jen chřestová polévka nesla zcela zbytečně i chuť hrášku. Velmi zajímavé moderní prostředí, příjemně bezprostřední přítomnost malého letiště. Hodně zdaru pane Gruszi!!
> 22. 05. 2016 - MG restaurace: Navnadil jste mě dostatečně...
Navnadil jste mě dostatečně :-)))
> 22. 05. 2016 - Chateau Mcely, Piano Nobile: Na návštěvu restaurace z...
Na návštěvu restaurace z TOP-10 jsem byl opět hodně zvědavý. Nádherné zámecké prostředí, ovšem s minimem hostů. Klasický biftek velmi slušný, sýry i předkrmová treska se zakysankou taktéž. Ovšem Libáňský pstruh s avokádovým krémem byl "velmi rybovitý", pokud mému výrazu rozumíte. Obsluha, slečna Kamila, se velmi snaží, ale jen úsměvy nestačí. Při tak malém počtu hostů je potřeba se jim pravidelně věnovat, aby za své peníze na zámku ani minutu u stolu nestrádali. Natož pak víc jak 10 minut. 2-3-1
> 22. 05. 2016 - Farma Košík: Maličko přispěju ke stále...
Maličko přispěju ke stále ještě vzrušené debatě na téma umístění Farmy Košík v TOP-10 před rokem. Jídlo bylo opravdu dobré, ochutnal jsem hutnou zelňačku, kachnu i báječné jehněčí. Servírka byla totožná s tou před rokem a jevila se mi docela mile, obzvlášť, když jsem pochválil krásné štěňátko. Hodnocení tedy tentokrát 2-2-1, což si myslím, že je při mé přísně nastavené stupnici hodně vysoko. Na TOP-10 to není, ale až se objevím poblíž, určitě rád zajdu a ještě si zakoupím čerstvá vajíčka.
> 22. 05. 2016 - Grand Cru: Obsluha nadstandardní,...
Obsluha nadstandardní, ovšem letos to bude mít pan Punčochář velmi těžké, aby obhájil v mých očích jedničkové místo v českých restauracích. Objevilo se několik dalších adeptů anebo Ti všeobecně pro mě známí kuchaři mě přesvědčili o nesporně zlepšené kvalitě svého počínání. Konkurenci ZDAR!
> 22. 05. 2016 - Grand Cru: Den po vítězství pana...
Den po vítězství pana Punčocháře ve Zlatém kuchaři 2015 jsem si rezervoval večeři právě v Grand Cru. Věděl jsem, že šéfkuchař bude na festu v Olmíku, a proto jsem byl zvědavý, jak vaří jeho družina. Musím konstatovat, že velmi dobře. Sardinky se žampiony, chřest, kohoutí hřebínky, plátek foie gras, vše bezvadné. Jelení svíčková s glazírovaným brzlíkem určitě také fajn, jen papriková omáčka mi k chodu vůbec neseděla. Ovšem proti gustu...
> 10. 05. 2016 - Medité: Měl jste ochutnat ANGULAS,...
Měl jste ochutnat ANGULAS, miniaturní pečené úhoře, to byla opravdu pecka. Jo, a samozřejmě souhlasím s Vámi, že Médité je v Mariánkách nejlepší.
> 10. 05. 2016 - Tři knížata: Vtipné, Prior je opravdu...
Vtipné, Prior je opravdu otřesná stavba, a ještě uprostřed náměstí. Hnusný zvenku a hnusný i uvnitř.
> 10. 05. 2016 - La Bottega Gastronomica: Oki mně připomněla...
Oki mně připomněla Gastronomicu, málem jsem na ni zapomněl. Posnídal jsem salát z chobotnice s cherry rajčátky a fenyklem. Následovala klasická 3 vejce do skla jak od Vlasty Buriana. Obsluha znalá, přívětivá, víno dobré, o důvod více se sem vrátit.
> 10. 05. 2016 - Nautilus hotel, Goldie: Přece si nebudou...
Přece si nebudou Michelinští komisaři diktovat, jak má chod vypadat. A když nemá minimálně 5 ingrediencí, tak není Michelina hoden? Nenene, guláš má být guláš a svíčková svíčková, maso nemusí mít 4 omáčky na talíři, Bože! Pan Svatek je svým způsobem umělec, navíc velmi sympatický. Jedinou chybou restaurace byly prosezelé kožené židle, ty by chtěly opravdu nahradit... Navíc je stůl oproti nim dost vysoko, a to nemluvím o sezení na pohovce. Ovšem kuchyně je skvostná!
> 10. 05. 2016 - Nautilus hotel, Goldie: Opět sváteční oběd u pana...
Opět sváteční oběd u pana Svatka. Jídlo výtečné, nepřekonatelná lišková polévka s napěněnou smetanou a chutí po majoránce. Entrecote dobře udělaný, jen se trochu stále divím způsobu podávání=rozkrájený na několik dílů. Jelen Sika chuťově velmi zajímavý, s mnoha ingrediencemi (hruška, krokety z pórku, zeleninové želé, foie gras a já nevím, s čím ještě) pasoval chuťově do sebe. Jen zas musím zmínit trochu nechuť k takto podávané krmi. Je to jako v Alcronu apod.
> 10. 05. 2016 - Klášterní šenk: Kuchař vaří docela dobře,...
Kuchař vaří docela dobře, slepičí vývar, pštrosí maso s bramboráky, jehněčí se špenátem nádherné. Chutné domácí lívance a velmi dobrá domácí piva Benedikt. A už se těším na snůšku červených palců od pana výčepního. Toho bych já na místě pana provozního na minutu vyhodil.
> 10. 05. 2016 - Klášterní šenk: No jo, zněla má odpověď. Já...
No jo, zněla má odpověď. Já k Vám včera 3x a dnes 3x volal, ale nikdo mi telefon nezvedl. Opět zdánlivě logická odpověď: My nemáme čas ani zvedat telefony. TAK TAKHLE NE PANE VÝČEPNÍ ! Nakonec jsme se vnutili k jiným hostům ke stolu venku, kde na plném poledním slunci jsme si užili připražených hlav dostatečně. Nakonec, k čemu by tu byly slunečníky, že? Ať se host smaží a uvnitř restaurace je jen třetina lidí... Pan nájemce na to dost kašle. Přitom číšník byl velmi milý a srdečný.
> 10. 05. 2016 - Klášterní šenk: ÓÓÓ, děkuji za velmi milé...
ÓÓÓ, děkuji za velmi milé uvítání od blonďatého nakrátko střiženého blonďáka za výčepem!!! Úplně jsem si vzpomněl na obsluhu z dob komunismu. Těžce arogantní, nehodný pracovat v restauraci. Na můj dotaz, zda si mohu udělat rezervaci za půl hodinky na oběd mi hrubě odvětil, že ani náhodou, že mají úplně plno. Pouhým pohledem jsem zjistil, že restaurace je obsazena tak z jedné třetiny, a tak tomu bylo i další 2 hodiny... Musíte si udělat rezervaci telefonicky, lakonicky mě poučil.
> 06. 05. 2016 - Klášterní šenk: Milý Mirku7. Nepatřím do...
Milý Mirku7. Nepatřím do obsluhy šenku, ale jelikož se tam o víkendu konečně chystám, posadil jsem Vám za Váš příspěvek jeden palec zelený :-)))
> 06. 05. 2016 - La Bottega Gastronomica: Už dlouho jsem tu nebyl, a...
Už dlouho jsem tu nebyl, a to je asi škoda.
> 06. 05. 2016 - Ambiente Brasileiro: Čtete mi z dlaně Oki. Ano,...
Čtete mi z dlaně Oki. Ano, myslel jsem 900,-Kč.
> 06. 05. 2016 - La Maler: Rib eye steak byl určitě...
Rib eye steak byl určitě správně rare, jen to šlachovité maso vysoký roštěnec připomínalo jen zdánlivě, škoda, už jen těžko se sem někdy vrátím.
> 06. 05. 2016 - La Maler: Nemám nic proti interiéru,...
Nemám nic proti interiéru, je to hezké, nekýčovité, líbí se mi tu. Restaurace určitě není omšelá, spíš má schválně jakousi patinu. Číšník Pepa velice příjemný, jídlo poměrně rychle na stole. Tím ovšem končí výčet kladů. Jídlo, a kvůli tomu jsem přišel především, má své velké slabiny. Hříbkové kapučíno, které je některými komentátory chváleno není přecezené. To by až tak nevadilo, kousky hub nevadí, na rozdíl od kousků koření, možná i pepře na dně polévky.
> 06. 05. 2016 - Lokál U Bílé kuželky: Sakryš, drštková polévka za...
Sakryš, drštková polévka za 43, no budiž. Ovšem ta miniporce za chuťově podprůměrnou polévku s minimem drštek, to si děláte fakt legraci. VÁŽENÍ KARPÍŠKOVCI!!! Líčka ani ovar nemáte, jazyk oschlý a tvrdší než obvykle. Ach jo v mé oblíbené pivnici. Číšnice fajn a pivo velmi dobře načepované, jenže já měl chuť i na dobré jídlo..
> 03. 05. 2016 - La Trattoria Turbanti: S hrdinstvím je to někdy...
S hrdinstvím je to někdy těžké. Když jsem sám, tak jsem statečný, ale neumím to, když jsem se společností dalších lidí. To jim mám kazit večer? Do mikrovlnky to nedali, ale asi na pánev, jenže tak krátce, že to nebylo nic platné. Číšnice prostě na začátku udělala chybu. Čekala až budou těstoviny a mezitím mi maso na studené rukole vychladlo. Možná je to chyba kuchaře, kdo ví?
> 02. 05. 2016 - La Trattoria Turbanti: Obsluha to kazí. Moje...
Obsluha to kazí. Moje oblíbené Bistecca di Manzo Fiorentina, tedy argentinskou roštěnou krásně medium rare na parmezánu a rukole mi servírka přinese vlažnou. Reklamuji to a na dotaz, zda je studený parmezán a rukola mám chuť jít domů. Vracím porci na ohřátí. Za 5 minut je talíř zpět a maso je ještě studenější. Na dotaz proč, mě čeká odpověď, že nechtěli zkazit úpravu medium rare. Sakra co s tím? Měl jsem chuť vyjít o čarodějnicích ven a dát si u stánku třeba lángoše.
> 02. 05. 2016 - V Zátiší: Tentokrát v jiné místnosti,...
Tentokrát v jiné místnosti, kterou ještě neznáme. Jídlo velmi dobré, avšak ne excelentní. Sashimi z tuňáka, jehněčí kotletky, kachna, štrůdl, dobré.
> 02. 05. 2016 - Fabrika hotel: Kuchař umí dobře připravit...
Kuchař umí dobře připravit jak jehněčí kolínko, tak salát Caesar. Moderní design hotelové restaurace je zajímavý, moc hezké moderní lustry. Číšníci jsou zmatení, že neobjednali předkrm host zjistí až tehdy, když mu přinesou hlavní jídlo, škoda, sedí tu jen 11 hostů. Na WC si ani po upozornění obsluhy není do čeho utřít ruce...
> 02. 05. 2016 - Fabrika hotel: Ano, přesvědčil jsem se, že...
Ano, přesvědčil jsem se, že pan Bohumil Říha vařit opravdu umí.
> 02. 05. 2016 - Don Pintxos: Hezký tapas bar s velice...
Hezký tapas bar s velice příjemnou číšnicí. Visí tu sušené šunky, můžete ochutnat skvělé sýry, olivy a především tapas a španělské víno. Báječné Jamón Ibérico, vín jsme ochutnali několik, docela to ušlo. Chybičkou však bylo, že tapas zde sami nevyrábějí, ale nechávají si ho dovážet. Problémem je, že ve 20.30 už tapas nejsou. To je ovšem vážná chyba. Jinak jsme byli velmi spokojeni při naší první návštěvě a určitě se vrítíme. Je to osvěžení proti stále stejnějším konceptům restaurací.
> 02. 05. 2016 - Pavillon: Šéfkuchaře Jana Kaplana mám...
Šéfkuchaře Jana Kaplana mám rád. Je velmi nadaný na snoubení chutí, jeho jelenobot je pověstný (jelen s chobotnicí), ale tentokrát jsem chtěl ochutnat něco jiného. Krém z medvědího česneku, foie gras i candát, vše minimálně na jedničku. Interiér se proměnil, červená nahrazena a prostředí je příjemné, zrovna jako znalá obsluha. Považuji Pavillon za jedničku v Brně, jsou díky kuchařům o krůček před Borgem. Koishi je o dvě délky za nimi.
> 02. 05. 2016 - Borgo Agnese: Když zavítám do Brna, nikdy...
Když zavítám do Brna, nikdy nezapomenu navštívit Borgo a Pavillon. Velmi dobrý brzlík, flap steak s ukázkovou demi glace. Srnčí hřbet o něco méně povedený. Příjemné prostředí, excelentní číšník, to se musí zažít.
> 02. 05. 2016 - Farma hotel: Výkyvy v kvalitě této...
Výkyvy v kvalitě této restaurace pokračují. Tentokrát je amplituda dole. Těšil jsem se na kůzlečí, maso mi nechutnalo, navíc bylo s teplotou na hraně. Zapečená palačinka se sýrem zůstala z poloviny na talíři. Jediná polévka byla dojedena. Ach jo.
> 02. 05. 2016 - Ambiente Brasileiro: Možná jsem zbytečně přísný,...
Možná jsem zbytečně přísný, ale kvalita restaurace šla rapidně dolů. Tak dejte churrasco rodízio třeba za 90 a ne 725 a zlepšete kvalitu! Právě jsem si Vaši restauraci škrtnul z oblíbených, co se dá dělat. Jenom zajímavý nápojový lístek nepomůže.
> 02. 05. 2016 - Ambiente Brasileiro: Byl jsem varován, že se...
Byl jsem varován, že se kvalita v této restauraci zhoršila, no nedbal jsem, musel jsem se přesvědčit sám. Vážení šetřílci od pana Karpíška! Salátový předkrmový bar byl žalostně prázdný. Před pár lety zde byl 3x větší výběr, to bylo tentokrát nejvíc ubohé. Minimum suši, většinou jen maki, jediná ústřice se na ledu sama bála, no směšné. Nepomáhalo ani upozornění na doplnění. Maso, zřejmě jen česká stračena je kvalitou vzdáleno od masa jihoamerického. Jedině cupím z hrbu z brazilského býka byl Ok.
> 02. 05. 2016 - Ambiente Brasileiro: Je to asi opravdu nový...
Je to asi opravdu nový šetřící trend...
> 02. 05. 2016 - La Degustation Bohême Bourgeoise: 2 michelinské restaurace za...
2 michelinské restaurace za jediný den. Opět bez šéfkuchaře, to se mi zde stalo poprvé. Koncept jak dělaný pro michelinské komisaře. 11 chodů je hodně, ale jsou to miniporce, tak se to dá sníst. Nejlepší pstruh s křenem a koprem a hovězí jazyk s hruškou a hořčicí. Zajímavé párování s víny, ovšem 2x to byl výstřel vedle. Stále bych se opakoval-2 neoznačené WC (tedy pro muže a ženy společné), to mi připadne opravdu podivné u michelinské restaurace. 6000,- Kč na osobu je opravdu dost.
> 02. 05. 2016 - Field: Blahopřeji k hvězdě od...
Blahopřeji k hvězdě od Michelina! Šéfkuchař Radek Kašpárek sice nebyl přítomen, ale klapalo jim to. Jak flap steak, tak nugát s jogurtem, opravdu jsem si pochutnal. Od minulé návštěvy ubrali na množství ingrediencí na talíři, což jsem kvitoval s povděkem. Číšníci s malými chybičkami, prostředí mi nic neříká, nelíbí se mi, ale proti gustu...
> 04. 04. 2016 - Ginger&Fred: Pan Rudolf Doležal se opět...
Pan Rudolf Doležal se opět předvedl v tom nejlepším světle!! Excelentní menu, úžasný výhled, tentokrát i profi číšnictvo. Foie gras balada sama. Fish and chips jsem si dal poprvé v životě, protože jsem byl zvědavý, copak to bude za překvápko. Zajímavým způsobem naservírovaná ryba (asi treska) obalená v těstíčku s domácími hranolky. Tak dobrou rybu jsem neměl hodně dlouho. Dezerty velice dobré, ale proti rybě nemělo ten den nic jiného šanci. V ročníku moje šedesátá restaurace a poprvé 3x1 !!!
> 04. 04. 2016 - Lokál U Bílé kuželky: Nějak jste nám zamrzla s...
Nějak jste nám zamrzla s komentáři Oki. Nejste nemocná? Snad Vás nerozhodila hloupá kritika jakéhosi kolegy.
> 04. 04. 2016 - Al Mulino: Velikonoce, tak jsem si...
Velikonoce, tak jsem si zaskočil na kůzlátko do Mulina a neprohloupil jsem.
> 04. 04. 2016 - Kristin Hrádek: Ale co jste čekal milý...
Ale co jste čekal milý příteli?
> 04. 04. 2016 - Lotos Restaurant: I mě hužvoidnost zaujala....
I mě hužvoidnost zaujala. Copak to asi znamená :-)))
> 04. 04. 2016 - Kašperk: Nám se také velice líbilo.
Nám se také velice líbilo.
> 10. 03. 2016 - Malostranská beseda: Nebe a dudy, to je změna!!...
Nebe a dudy, to je změna!! Tentokrát bezvadné služby číšnice i výčepáka Pavla. Ten to pivo opravdu vyšlechtil do sametova. K jídlu jsem si dal půlku kolena na černém pivu s křenem, hořčicí, zelným salátem a pečivem. Moc velká dobrota, ale ta obrovská porce!! Za 159,-Kč minimálně 600 gramů vykostěného kolena, to je láce. Prostě jsem ho nesnědl, předal dál a ještě 2 spolustolovníci se najedli. V Lokálech mají ovar nebo líčka 90,-Kč za 100 gramů, no styďte se. Bylo to v suterénní pivnici. BEZVA!
> 05. 03. 2016 - Modrý zub: Musím reagovat na SN-11....
Musím reagovat na SN-11. Dnes jsem byl v Modrém zubu u Anděla, tedy Stroupežnického 14 a musím konstatovat, že je jednoznačně ze všech 3 Modrých zubů nejhorší. Vynikající číšník, to tedy klobouk dolů. Poměrně ošklivé prostředí, zejména nahrubo štukované stěny a příliš mnoho stolků. Jídlo=zklamání. Dal jsem si kuřecí na zeleném kari, kuře nakrájené na nesmyslně velké krychle a zeleninových ingrediencí minimum, především hrášku a lusků. Vše nahrazeno na velké kusy nakrájeným lilkem s tvrdou kůrou.
> 05. 03. 2016 - Suterén: Asijská kuchyně je přece...
Asijská kuchyně je přece jen trochu odlišná od té české. Telecí na zeleném kari není úplně povedená a autentická kombinace. Ingredience zcela čerstvé, jen ten výsledek je český pokus o thajské jídlo. Škoda. Příjemná obsluha, stále stejně hezké akvárium.
> 05. 03. 2016 - Potrefená husa Na Verandách: Klasický bifťour s...
Klasický bifťour s grilovanou zeleninou. Škoda, že nebyl rare. Obsluha rozporuplná, od snaživých po lemply. Prostředí stejné jako v dalších husách, tedy nic nového.
> 03. 03. 2016 - KOISHI fish & sushi: Čtu zde o Koishi jak...
Čtu zde o Koishi jak kladné, tak záporné komentáře. Moje dvě poslední návštěvy mě utvrdily v tom, že Koishi mezi TOP nepatří ani v Brně, natož v republice.
> 03. 03. 2016 - Kulaťák: Jiřin1: Grundle jsou za...
Jiřin1: Grundle jsou za 79,-Kč a fakt je jich dost. Svíčkové řezy jsou na 120 gramů a za 199,-Kč. Je to dost, ale božská krmě s kapari a parmezánem, zkuste to!
> 02. 03. 2016 - Benu Restaurant: To neznám, ale díky za tip....
To neznám, ale díky za tip. Až se někdy objevím v tomto kraji, zastavím se. Mám rád korejsko-japonský Hanil v Praze.
> 02. 03. 2016 - Red Pif: Já vlastně nevím, kdo jídlo...
Já vlastně nevím, kdo jídlo vařil, ale že bylo maso tvrdé jak podešev, za tím si stojím. Abych své tvrzení ještě podpořil tak vězte, že po naší návštěvě měly 2 dámy střevní potíže, jestli víte, co tím myslím. Věc, která mě ale od Vás překvapila je to, že mě nazýváte anonymem. Anonymy bytostně nesnáším, to mi věřte. Pokud máte na mysli můj nick "Boddie", tak ten používám asi 20 let. Odhaduji, že 98% komentátorů u Maurera vystupuje s nickem a ne jménem. Nevidím na tom nic špatného.
> 02. 03. 2016 - Red Pif: Dobrý den, odpovídám k...
Dobrý den, odpovídám k Vašemu komentáři, abyste si to mohl přečíst. Já si vážený pane nepřipadám vůbec zaujatý. V rámci GRF jsem navštívil 11 restaurací a ve třech se mi nelíbilo. Red Pif je mezi nimi. Hodnotím to ve svém komentáři u restaurace Babiččina zahrada dne 26. února, můžete nahlédnout. K restauraci Red Pif: Nemají stálého kuchaře, pouze sem dochází Stephen od pana Štifta. Mluvil jsem s ním a on si byl chyby vědomý. Je ze Srí Lanky a po 11-ti letech u nás mluví česky moc hezky.
> 02. 03. 2016 - Kulaťák: Další návštěva Kulaťáku a...
Další návštěva Kulaťáku a opět velmi podobné. Nadstandardní obsluha, velice dobře načepované plzeňské, bezva grundle a jedinečné svíčkové řezy na horké plotýnce. Jedinou vadou na kráse je malý stůl s kulatou nohou, který se často převrací. V pivnici, kde se nemůžete rukama opřít, se necítíte nejlépe. Klasické stoly pro 4, jsou naprosto v pohodě.
> 02. 03. 2016 - Zámek Liblice: Že jste nasadil 6 červených...
Že jste nasadil 6 červených palců, takových borců už tady bylo, nic proti ničemu, máte na to právo. Co mi však chybělo, že jste nenapsal vlastně proč. Teď už tomu rozumím. Já Vám posílám jeden zelený za to, že jste se ozval s vysvětlením. Okarlovce pak posílám také jeden zelený, aby zamáčkla případnou slzu a aby si svůj osobitý projev ponechala. Považuji jej za osvěžení v šedi tuctových komentářů.
> 02. 03. 2016 - Zámek Liblice: Vážený IRV, jsem rád, že je...
Vážený IRV, jsem rád, že je tu kromě Mirka7 další strážce čisté češtiny. Je však pravdou, že dnes hodně lidí píše třeba bez diakritiky, často z mobilu. Další píší s hrubými pravopisnými chybami. To považuji za daleko horší, než na svým způsobem "osobní styl" Okarlovky. Na rozdíl od jiných příspěvků se od ní vždy dozvím, jak to v restauraci při její návštěvě vypadalo. Určitě nepíše třeba jenom "všechno super". Já se na její příspěvky těším.
> 26. 02. 2016 - Babiččina zahrada: Letošní GRF jsem si...
Letošní GRF jsem si dostatečně užil. Excelentní to bylo v Bílé krávě, Babiččině zahradě, táborském Goldie a Marriotu. V Goldie a Marriotu jsem to čekal, u prvních dvou jsem byl mile překvapen. Nadprůměrné na GRF: Valoria Castle, Pot-au-feu, Le Grill-Mark, a Villa Richter. Pod průměrem pak Francouzská v Obecním domě, Red Pif a La Bodeguita. Tyto tři prostě nikomu nemohu doporučit.
> 26. 02. 2016 - Babiččina zahrada: EXCELENTNÍ! Bravurní jídlo,...
EXCELENTNÍ! Bravurní jídlo, vypíchnul bych měkoučkého kance se zkaramelizovanou cibulí, malými žampiony a hlívou se zvěřinovým glazé. Oblizuju se ještě teď! Vína od Bílka a Uherka slušná. K tomu dvojice báječných mladých číšníků, znalých a vtipných. Jen starší blondýna byla zbytečně vystresovaná. Jo, příliš dlouhé ubrusy, leží hostům velkou částí na kolenou. Děkuji za mochezký večer pane Davide.
> 23. 02. 2016 - Al Mulino: Rib eye steak velmi slušný,...
Rib eye steak velmi slušný, ale tentokrát ne excelentní. Caesar salát s kuřecím masem i pizza velmi kvalitní, italské Primitivo k jídlu hezky pasovalo. Velice pozorná obsluha, o stylovém interiéru nemluvě.
> 23. 02. 2016 - La Bodeguita Del Medio: Tomatová polévka s lososem...
Tomatová polévka s lososem z menu nejlepší, trhané hovězí slušné, příloha=rýže s černými fazolemi a zeleninou úplně suchá, sypká, stačilo by přidat trochu slaniny nebo nějakou omáčku. Maniok jen velké zklamání, nebyl na inzerované omáčce, ale opět totálně suchý. Víno průměrné, prostředí v 1. patře hezké. Každopádně pro mě nejhorší menu z cca deseti na letošním GRF.
> 23. 02. 2016 - Villa Richter: Ještě k obsluze. Zcela sám...
Ještě k obsluze. Zcela sám jsem byl usazen k většímu kulatému stolu, fajn. Jen mi vadila železná noha stolu, takže jsem si ho musel otočit. Zkuste si sednou někdy na pár vteřin páni číšníci! Mísu s pečivem mi u tohoto stolu položila slečna tak daleko, že jsem musel vstát, abych na ni dosáhl. Nenechal jsem se varovat a pečivo ochutnal. Tak gumové houstičky bych nepodal ani svému bratrovi, který jinak sní úplně všechno. Ovšem velmi pečlivá práce při vyrovnávání záhybů ubrusů na stolec, profi.
> 23. 02. 2016 - Villa Richter: Zajímavý amouse bouche:...
Zajímavý amouse bouche: Losos marinovaný ve vodce s creme fraiche, snítkou kopru a hrubozrnnou hořčicí, bylo to to nejlepší z degustace. V artyčokové pěně s hřebenatkou bylo nasypáno cosi tvrdého, špatně poživatelného, prostě to bylo kontraproduktivní. Podprůměrné víno od Michlovského, Sauvignon tragický. Obsluha snaživá, ale to je málo. Vrchní číšník se jen poflakuje po place a mezi hosty vůbec nezajde. Na dotaz, čím jsou křepelčí prsa plněná přichází od číšnice odpověď: přece foa grou...
> 23. 02. 2016 - U Sapíků penzion: Jsem trochu v šoku, že zde...
Jsem trochu v šoku, že zde nikdo nepíše o raritě-medvědím menu!! Po pěti letech jsem si jej zopakoval a musím uznat, že to bylo velmi slušné. Boršč se s medvědím masem moc chuťově nesešel, paštika příjemná. Medvěd po carském způsobu s hříbkovou omáčkou a moskevským knedlíkem měl maličko "zvěřinovou" chut, excelentní byl závitek z medvědí kýty podávaný tak, jako na dvoře Ludvíka XVI. Jen bramborová příloha k němu nám nejela. Na začátek oběda nám myslivec zadul HALALI a popřál dobré chuti, hezké.
> 23. 02. 2016 - Kulaťák: Báječný večer s mistrovskou...
Báječný večer s mistrovskou taktovkou číšnice jménem Andrea. To byl opravdový koncert, jak se obě dámy otáčely. Vážení obsluhující z jiných knajp, kde hudráte na moc práce, zajděte se podívat večer do Kulaťáku a přestanete si stěžovat. Dal jsem si božské svíčkové plátky a několik kvalitně načepovaných piv, spokojen jsem odcházel. I grundle obalené zřejmě v těstíčku stály za to.
> 23. 02. 2016 - Red Pif: Stephen, který vaří u...
Stephen, který vaří u Štifta? Velmi špatné menu. Ovoce nebylo glazírované, ale už zkaramelizované! A krk byl tvrdý, doporučil bych ho táhnout při 74 stupních ještě tak hodinku a půl. Jako vinný bar jistě velmi dobré, jídlo se k němu nehodí.
> 23. 02. 2016 - Lokál: Líčka, ovar i jazyk po...
Líčka, ovar i jazyk po pětideku, tak to je trojboj. Obsluha excelentní, pivo jen dobré. Plno jako vždy.
> 23. 02. 2016 - La Casa Navarra: Cestou z Vídně jsme si...
Cestou z Vídně jsme si vybrali tento podnik. Velmi dobrý Caesar salát (tedy Salát La Casa Navarra), ovšem specialita=noky s cibulkou a slaninou, to bylo špatné, suché, ani slanina jídlu nedala patřičnou chuť. WC v patře tolik nevadí, horší už je šílené vrzání dveří a obzvláště pak, že nelze žádným způsobem zajistit dveře kabinky ani na pánském ani na dámském WC. Na rozdíl od těchto trapných věcí jsme byli svědky číšnického koncertu v podání mladého páru. Klobouk dolů!
> 22. 02. 2016 - Valoria: Už klasická zastávka při...
Už klasická zastávka při cestě přes Brno. Jak klasická svíčková, tak telecí líčka na slušné úrovni. I marinovaný ananas snese přísnější měřítko. Obsluha znalá, příjemná, interiér zrovna nemusím, hnědý strop na mě pomyslně padá...
> 22. 02. 2016 - Marjána: To je tak krásně jednoduché...
To je tak krásně jednoduché zajít si zas do Marjány na rychlý oběd! Za pár korun taková parády. Tentokrát zvěřinové výpečky a opravdu povedené. Tady má každé jídlo svoji chuť a ještě jsem se tu nikdy nespletl.
> 22. 02. 2016 - U Reinerů: Moc jsem se těšil na...
Moc jsem se těšil na výčepního pana Šlapáka. První pivo bylo od něj, druhé pak překvapivě horší kvality. No proč-pan Šlapák si totiž odběhl něco zařídit. Stejná pípa, jiné ruce, hmm. Jídlo tragické, dal jsem si kančí na šípkové, nedalo se to jíst. Až při odchodu mi to secvaklo: Před třemi dny zde skončil zvěřinový týden, takže asi ještě zbytky, fujtajbl. Stojí Vám to za to moji milí?
> 22. 02. 2016 - Le Grill, The Grand Mark Hotel: Nádherné orchideje na...
Nádherné orchideje na každém stole-restaurace ve Four Seassons musí závidět, a jak to tam bývalo krásné. Obsluha je tu možná až zbytečně servilní, stále stejné otázky: "Chutnalo Vám?" Po reakci jen úsměv a odchod bez odpovědi...
> 22. 02. 2016 - Le Grill, The Grand Mark Hotel: K předkrmu jediná výhrada:...
K předkrmu jediná výhrada: Nesmyslně hluboký talíř, z nějž příborem dostávat ingredience bylo obtížnější, ale to není chyba kuchaře. Vína z Dobré vinice příjemná. Úžasný český steak z hovězího pupku. Dezert=suchá buchta. Příliš tuhý krém. Sherry bylo ovšem báječné a přehlušilo výrazně kvalitu dezertu, tak proč si ho nedat 2x, ne?
> 22. 02. 2016 - Marriott hotel, Midtown Grill: Jen samé plusy!! Hovězí...
Jen samé plusy!! Hovězí maso tu opravdu umí. Na Montague grilu to je nejspíš hračka :-))) Nene, především tu mají skvělého šéfkuchaře pana Wiesnera!! Nechal jsem si ještě nad rámec festivalu udělat další steak, tentokrát z masa z USA. Byl ještě lepší, než onen festivalový. Překvapivě dobře vybrané festivalové víno bylo přesně prezentované jak číšníkem, tak i sommeliérem. Ten sem přešel nedávno z Francouzské restaurace v Obecním domě. Spolu s Bílou krávou jsem zde měl nejlepší festivalové menu.
> 22. 02. 2016 - Sansho: Nechvalně známý interiér...
Nechvalně známý interiér závodní jídelny mě neodradil, chtěl jsem ochutnat něco od Paula Daye, no nebyl bohužel přítomen. Večerní menu: Výtečné lososové sashimi i salát z malajského pstruha. Tatarák s nezvyklým anglickým chlebem, no zvykat si na něj nebudu. Klasický už bůček z Přeštíka, Randang=trhané hovězí, jehněčí se salátem a měkkoschránkový krab v bulce, jenž se mi snad nikdy neomrzí. Víno jen těžce průměrné, nedosahující kvality nevšedních pokrmů.
> 22. 02. 2016 - Selský dvůr: Vím, že Patrik Bečvář...
Vím, že Patrik Bečvář vyhrál nedávno české kolo Bocuse d´Or, tak proč se za ním nepodívat, že? Něco jiného je soutěž a něco jiného pak vaření v restauraci. Kachna v Selském dvoře tuto neděli byla opravdu velice chutná, ale já se domnívám, že i kuchař má svůj vliv na počet hostů v restauraci. A Selský dvůr zeje velmi často prázdnotou, bohužel. Navíc nám byla v restauraci u oken do dvora trochu zima, museli jsme si přesednout. Patrikovi samozřejmě přeju, aby vyhrál i celé mistrovství světa!
> 06. 02. 2016 - Sepetná hotel, Valašská koliba: Copak je to s Vámi pane...
Copak je to s Vámi pane kolego? Nezatuhnul Vám inkoust, že jste se na dlouho odmlčel?
> 06. 02. 2016 - Nautilus hotel, Goldie: Jsem rád, že se Vám Mirku7...
Jsem rád, že se Vám Mirku7 u Vašeho extra oblíbence opět líbilo. Obzvlášť jsem rád, že se i Vám líbil onen nápad, tedy jelita na stromě :-)))
> 06. 02. 2016 - Krystal – Mozaika bistro: Jen jestli si Mirku7 dobře...
Jen jestli si Mirku7 dobře s paní Pelantovou rozumíte. Určitě měla na mysli, že v Mozaice měli na výběr mezi domácím a zahraničním vínem. Kolegyně komentátorka určitě nenavštívila všech 93 letošních restaurací GRF, ale 22 kousků za 3 předchozí roky. To vše, domnívám se, ledacos o zkušenostech komentátorky vypovídá :-))) GRF a dobrému vínu ZDAR !!!
> 24. 01. 2016 - Valoria Castle & Garden Praha: Já má naopak rád koprovku,...
Já má naopak rád koprovku, a proto jsem do Valorie znovu zavítal. Jsem rád, že i Vy, nepřítel "chlupaté" omáčky jste po loňském koprovém velouté zavítal i na letošní kulajdu. Některé naučené chutě z jídelen se lze naučit správně znovu. Jo, a opravdu mile spisovatelsky jste svůj příspěvek napsal, blahopřeji.
> 24. 01. 2016 - Le Grill, The Grand Mark Hotel: Srovnání Mark s Kempinským...
Srovnání Mark s Kempinským v Tatrách nelze. Krásný hotel na Štrbském plese s výhledem na zasněžené hory přímo z krytého bazénu, to patří mezi nejhezčí věci na oko v mém životě. Kuchyně tam byla naprosto ÚŽASNÁ, neuvěřitelně opulentní snídaně, a proto se do Tater po létech opět někdy vrátím. V Mark, dříve Kempinski jsem byl zvyklý na výborného Marka Fichtnera. Ten ale odešel do Augustine. Nového šéfkuchaře Ondřeje Korába zde v Mark se chystám také navštívit, ale těch restaurací je moc :-)))
> 23. 01. 2016 - La Cave: Je důležité vybrat si tu...
Je důležité vybrat si tu správnou restauraci v Táboře. Příště nejezděte do "Dvořáka" a zajeďte si k panu Svatkovi do hotelu Nautilus s restaurací Goldie na Žižkově náměstí. Uvidíte ten rozdíl v kvalitě.
> 23. 01. 2016 - Nautilus hotel, Goldie: Těšil jsem se k panu...
Těšil jsem se k panu Svatkovi, jehož restaurace by se určitě vyjímala i v TOP-10. Každopádně poměr cena-výkon vychází příznivě pro hosty, obzvláště při poledním menu. Vepřová jelita na stromě, moc hezký nápad ala film Dařbuján a Pandrhola. Schválně jsem amuse bouche nefotil, abych Vás nepřipravil o moment překvapení. Skvělé nápady jako třeba perníková omáčka nebo paštika z křepelky a uprostřed terč z foie gras. Jen ten Sauvignon mohl být o 3-4°C studenější. Doporučuji Vám zvážit cestu do Tábora.
> 23. 01. 2016 - Pot-au-feu: Pěkné místo, výtečný kuchař...
Pěkné místo, výtečný kuchař a málo hostů=to nějak neštymuje. Těšil jsem se k panu Kracíkovi a ne nadarmo. Shrnu to jednoduše. Kdybych si o ledvinky z kohouta nespálil jazyk a patro, byla by to dozajista jednička. Přitom výtečná estragonová omáčka měla teplotu správnou a nemohla mě varovat před microwave. Škoda, ale neodradilo mě to od další návštěvy. Sherry Amontillado objednané nad rámec GRF spolu s creme brulée mi evokovalo vzpomínku na velice krutou povídku E. A. Poe-Sud vína Amontilladského.
> 22. 01. 2016 - Four Seasons hotel, CottoCrudo: Účet s objednávkou nad GRF...
Účet s objednávkou nad GRF přinesen okamžitě. Ovšem tak zmuchlanou pětistovku jsem nikdy zpět nedostal ani v putyce-viz foto, které ještě není úplně průkazné! V prezentačním meníčku je chyba=sklenička vína... Byly správně podávány 2 sklenky vína. Italští šéfkuchaři se tu střídají jak na běžícím pásu, ovšem bez většího efektu. Potenciál restaurace je od dob Vita Mollicy někde úplně jinde.
> 22. 01. 2016 - Four Seasons hotel, CottoCrudo: Kousky mozzarelly obalené v...
Kousky mozzarelly obalené v drcené slanince byly uprostřed velmi studené, zřejmě dlouho ležely v ledničce, doufejme, že ne v mrazáku. Fascinující výhled na hrad od 3 stolů u okna, nakonec tam víc hostů nebylo... Obsluha rádoby profesionální. Prosba o pauzu v menu (potřeba důležitého telefonu) nebyla vyslyšena. Jídlo přineseno a pak s omluvami odneseno zpět do kuchyně, marné jsou pak výmluvy personálu na téma, kdo z nich chybu zavinil.
> 22. 01. 2016 - Four Seasons hotel, CottoCrudo: O zkaženém interiéru...
O zkaženém interiéru noblesního hotelu už bylo napsáno dost... K menu: Výtečně upečená chobotnice, květákový kuskus ovšem trochu překyselený. Úžasná telecí líčka, všechna čest!! Navíc skvěle naaranžovaný způsob podání bramborové kaše zaslouží velké uznání. Trochu překvapující forma tiramisu bez espressa-ale mně to vážně chutnalo. Kuchařsky restaurace v zásadě báječná, ale nebyl bych to já, abych přece jenom maličkou chybu nenašel.
> 22. 01. 2016 - Valoria Castle & Garden Praha: Víno vyhovělo požadavkům...
Víno vyhovělo požadavkům ohledně jídla, ale celý večer bych ho pít nechtěl. Snaživý personál neopomene nabídnout koňak za 480,- Kč, objednanou vodu přinese až po upomínce. Na účet jsem už dlouho nečekal přes 20 minut. Škoda. Celkový dojem:Velmi dobrá kuchyně, úžasné místo s výhledem na Prahu, jen průměrný servis. Každopádně loni to bylo "jiné kafe".
> 22. 01. 2016 - Valoria Castle & Garden Praha: Spokojený, ale bez nadšení....
Spokojený, ale bez nadšení. Tak bych popsal své pocity. Začali jsme vynikajícím uzeným lososem, bravo! Kulajda je natolik národním pokrmem, že je těžké se zavděčit všem hostům. Každopádně mi samozřejmě ta od mé manželky chutná více :-))) Chuťově bezva candát s mnou nemilovanými kroupami. Uvítal jsem, že srnčí bylo "nefrancouzsky" dotaženo tak, aby nebylo krvavé. Kaštanové pyré mohlo být řidší, ale to už je jen věc názoru jedince. Dezert nepřekvapil.
> 17. 01. 2016 - Aureole Fusion Restaurant & Lounge: Neruda, Bušek z Velhartic,...
Neruda, Bušek z Velhartic, ale i Havlíček by měli z Vaší češtiny radost Mirku7! Jako bych byl na chvíli v Aureole s Vámi :-)))
> 16. 01. 2016 - Francouzská restaurace Art Nouveau: Dále konfitovaný telecí krk...
Dále konfitovaný telecí krk v bránici=ano, šlo to, jen jsem musel použít na dochucení dost soli, a to já ji používám skromně. Nejlepší na závěr. Créme brulée na 3 způsoby, tedy na sladko s levandulí, na hořko s jádry z tonkových bobů a na kyselo s jostou (kříženec černého rybízu a angreštu). Kdo nezná tonku, nechť si to vyguglí jako já :-))) Číšník Jiří velice příjemný, secesní prostředí téměř nepřekonatelné. Víno skvěle vybrané. Jen kdyby tu vařil třeba Jack Auffrays jako před třema lety.
> 16. 01. 2016 - Francouzská restaurace Art Nouveau: Druhý den GRF a druhá...
Druhý den GRF a druhá zkušenost už není tak příjemná, jako tomu bylo u Bílé krávy. Amuse bouche- gratinovaný morek v chorizovostrouhankové krustě s pečenými slupkami z brambor. Zde recept taste waste pro slupky dobře nedopadl-byly trochu cítit...prostě slupkami z brambor, jak jinak. Kukuřicová polévka dobrá, ovšem vložený kousek kukuřičného kuřátka s polévkou nehrál chuťově dohromady. Jen v podobném názvu souznění chutí fakt není.
> 16. 01. 2016 - Bílá kráva: Příjemný francouzský Merlot...
Příjemný francouzský Merlot opět podtrhl celkově velmi příznivý dojem z menu. Créme brulée na závěr. Všímavá obsluha, v hlavní roli číšník Tomáš, jídla prezentovala přesvědčivě sympatická šéfkuchařka Víťa Bajčanová. Celkově mám opravdovou radost z tohoto menu. Loni to byl bezva mořský ježek, letos sasanka a každý rok ne zrovna jednoduché jehněčí. Je vidět, že šéfkuchařka přemýšlí, čím hosty GRF překvapit. Děkuji a vřele doporučuji!!
> 16. 01. 2016 - Bílá kráva: Příjemný francouzský...
Příjemný francouzský Merlot opět podtrhl celkově velmi příznivý dojem z menu. Créme brulée na závěr. Všímavá obsluha, v hlavní roli číšník Tomáš, jídla prezentovala přesvědčivě sympatická šéfkuchařka Víťa Bajčanová. Celkově mám opravdovou radost z tohoto menu. Loni to byl bezva mořský ježek, letos sasanka a každý rok ne zrovna jednoduché jehněčí. Je vidět, že šéfkuchařka přemýšlí, čím hosty GRF překvapit. Děkuji a vřele doporučuji!!
> 16. 01. 2016 - Bílá kráva: Příjemný francouzský Merlot...
Příjemný francouzský Merlot opět podtrhl celkově velmi příznivý dojem z menu. Créme brulée na závěr. Všímavá obsluha, v hlavní roli číšník Tomáš, jídla prezentovala přesvědčivě sympatická šéfkuchařka Víťa Bajčanová. Celkově mám opravdovou radost z tohoto menu. Loni to byl bezva mořský ježek, letos sasanka a každý rok ne zrovna jednoduché jehněčí. Je vidět, že šéfkuchařka přemýšlí, čím hosty GRF překvapit. Děkuji a vřele doporučuji!!
> 16. 01. 2016 - Bílá kráva: Pokračujeme dvakrát nahrubo...
Pokračujeme dvakrát nahrubo mletým burgrem z jehňátka s mátovou majonézou a rajčatovou marmeládou. Netradiční, ale zdařilá kombinace chutí. Já hamburgry prakticky vůbec nejím, ale můj kamarád dokáže vykouzlit tak dobrý domácí burgr, že jsem ochoten na něj přísahat, že je to dobré jídlo. Nejinak tomu bylo i zde. Hlavním chodem jest pak brasírovaná (chcete-li tažená) veverka v houbové omáčce spolu se striploin steakem, celerovým pyré a dýňovou kroketou.
> 16. 01. 2016 - Bílá kráva: Hned první návštěva GRF mi...
Hned první návštěva GRF mi udělala velikou radost. Byl jsem zvědavý jak na jehněčí burger, tak samozřejmě i na mořskou sasanku, kterou jsem nikdy neochutnal. Ta s Bloody Mary vévodila předkrmu. Dochuť maličko po rybě či ústřici, ale snoubení se Sauvignonem dopadlo úžasně. Nemohu zapomenout na sklenku domácí medoviny na úvod degustace.
> 15. 01. 2016 - Oblaca: Snídani na věži? Vyzkouším to.
Snídani na věži? Vyzkouším to.
> 15. 01. 2016 - Zlatý drak: Zajímalo by mě Mirku7, jak...
Zajímalo by mě Mirku7, jak se pozná Asiat od Asiata :-)))
> 15. 01. 2016 - Tři knížata: Ok Oki, příště zkusím ještě...
Ok Oki, příště zkusím ještě něco jiného :-)))
> 15. 01. 2016 - Pagana: Tiramisu na závěr jen...
Tiramisu na závěr jen podtrhlo jedničku za kvalitu jídla. Servis na úrovni, snad jen malou kritickou poznámku: Naše rezervace i start restaurace je v 11.30, přicházíme v 11.27 a číšník nám vnutí čekání na křesílkách v předsálí na dobu cca 5 minut. Zbytečné a trochu nedůstojné. Snad není problémem prostřít v restauraci o 15 minut dříve...
> 15. 01. 2016 - Pagana: Opět úžasná krmě, nemile mě...
Opět úžasná krmě, nemile mě překvapilo, že restaurace vypadla z TOP-100. Samozřejmě, že cenová hladina je hodně vysoko, ale kvalita pokrmů určitě ceně odpovídá. Na začátek jsme zvolili vitello tonnato. Bezvadné, jen porce mohla být dvojnásobná. Nařasené telecí bylo na 3 sousta, třeba v Al Mulinu v Počernicích je porce výrazně větší. Za 215,- Kč bych si rád předkrm užil. Hlavní chod=uruguayský steak úžasně chutný a k tomu i efektně servírovaný, moc pěkná záležitost.
> 11. 01. 2016 - Slavia: Ano máte pravdu, bohužel....
Ano máte pravdu, bohužel. To je současný reál.
> 11. 01. 2016 - InterContinental hotel, Zlatá Praha: Tentokrát dost bídný...
Tentokrát dost bídný brunch, loňský od banky byl příjemnější. Velmi pozorná obsluha udělá vše pro spokojenost hostů, dokonce přinese ukázat humra dětem. Bombastický výhled na Staré Město. Menší výběr jídel, ale dá se vybrat. Dost tuhé krevety. Nejhorší bylo velmi velmi nepodařené suši z otřesné rýže. Nigiri plátky tak tenké, že přes ně bylo vidět. Údajně dovážené, ale dodané z fastfoodu by bylo lepší. Škoda. Vína od Krause té nejnižší řady, ovšem je možno si objednat Bohemku za 1100,- Kč, hmm...
> 07. 01. 2016 - V Zátiší: Servírované brunche nemám...
Servírované brunche nemám moc rád, ale byv pozván, dorazil jsem. Ukázka typického indického menu pana Kanswala. Sýr, losos a kuře v tandooru, krevety, lilková masala. Nejlepší bylo jehněčí curry. Dva druhy podávaných vín, španělské červené CANDIDATO nakyslé, ale bílý rakouský GRÜNER VELTLINER dobře pitelný. Prostředí nic zvláštního.Obsluha se o něco zlepšila, ale pořád to není ono. O vínech nic moc neví, o jídle mají něco navrkané, ale při delší diskuzi tápou. V desítce nejlepších je já nemusím.
> 02. 01. 2016 - Letem Světem: Hezká oslava Silvestra za...
Hezká oslava Silvestra za přiměřenou cenu. Bezvadný namíchaný tatarák jsem si jen trochu více opepřil. Caesar tradičně skvělý, dobrá žebra i "svině klouzavý", pardon šneci. Velmi milá dámská obsluha, pan majitel v turbanu, prostě to bylo fajn.
> 02. 01. 2016 - La Bottega Tusarova: Každá Bottega je fajn, je...
Každá Bottega je fajn, je to dobrý koncept, jen trochu drahý.

Moje gastrofotky

Fotky z komentářů