Profil uživatele
avatar

Boddie

Food Guru

Jean Athelme Brillat-Savarin: Kdo chce hodně jíst, nemůže spát.

Oblíbenost uživatele
  9
Oblíbenost komentářů
391
11
Počet komentářů 693
Ohodnocené restaurace 57
Účast na gastroakcích 44

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2017: 57

Odkud jsem: Celoživotní naplavenina do Prahy. A rád.

Co dělám: Snažím se, abych dělal to, co mě baví.

Co nedělám: Snažím se, abych nedělal to, co mě nebaví.

Kam chodím: Snažím se chodit tam, kde je mi dobře.

Kam nechodím: Snažím se nechodit tam, kde mi není dobře.

Co miluji: V gastronomii? Chuť prvopočáteční suroviny.

Co nesnáším: Nespravedlnost, lež, přetvářku, jé těch věcí je.

Na co mám slabost: Srdíčko z telecího brzlíku se smržovým krémem od Marka Raditsche v Kampa parku.

Poslední úlovek: Hovězí karabáček vařený pozvolna v husím sádle v Čestru.

Co bych si dal/a k poslední večeři: Nechci vědět, že je to má poslední večeře.

Proč se vám budu líbit: A proč bych se Vám měl líbit?

Moje nejoblíbenější

Restaurace: Viz níže, občas se to mění.

Kuchař: Nechci nikoho preferovat ani urazit.

Pokrm: Vše kromě brokolice a kapra.

Nápoj: Piju skoro všechno, co teče.

Gastrokniha: Snad ta, kterou třeba sám někdy napíšu.

Gastropořad: Ano šéfe.

Gastrofilm: Velká žranice Marca Ferreriho. Poslední sousto.

Moje oblíbené z Maurerova výběru GRAND RESTAURANT

Moje komentáře

> 01. 08. 2017 - Yamato: Dobrý den. Teprve nyní si...
Dobrý den. Teprve nyní si všímám, že jste odepsal v dubnu ještě jednou-tedy na svůj komentář. Přátelsky Vás musím opravit, psal jsem, že počeštěné je "suši", což jsem po dlouhém váhání začal před časem používat. Vy píšete o počeštěném "sushi", což jste se přehlédl, to jsem já fakt nenapsal. V Miyabi to píšou už taky počeštěné, viz suši či nigirizuši. Jinak si dovoluji Vás přátelsky opravit, když jsme u "z" a "s". Slovo "stlačené" se píše se "s" a ne se "z". Zdraví Vás Boddie.
> 14. 07. 2017 - Smíchovský pavilon: Kdopak se nám to tu po pěti...
Kdopak se nám to tu po pěti měsících vyloupnul? ZDRAVÍM!! Jinak jste správně vybral nožičky, byly úžasné.
> 14. 07. 2017 - Kulaťák: Jen na krátké zastávce....
Jen na krátké zastávce. Opět jsem neodolal a snědl svíčkové plátky servírované na rozpálené pánvičce přímo u stolu. Ochucené zeleným pepřem, kapary a parmezánem-je to opravdu dobré. Řeknete si: 120 gramů za 199,-Kč? Ale je to lahoda. S pivním teploměrem naměřena teplota u stolu 4 stupně. Dobrá práce pane výčepní!
> 09. 07. 2017 - Al Mulino: Jen jsem zde zaslechl, že v...
Jen jsem zde zaslechl, že v Mulinu mají opět vitello tonnato, tedy jemně krájené studené telecí s tuňákovou omáčkou, hned jsem zaběhl na malou pozdní večeři. Bylo to velmi dobré, ale maso nemusí být vlažné, lepší je studené. Hezký start nebo cíl pro vycházky po okolí DOČOPOČO.
> 06. 07. 2017 - MG restaurace: Ještě jednu poznámku. U...
Ještě jednu poznámku. U všech chodů (tatarák, ryba, sele) nám byl naservírovaný na talíř stejný salát = mix polníček, rukola atd. Bleskl mi hlavou výraz "česká obloha", jak to nazval Pohlreich ve svém pořadu Ano šéfe. Že by tento nesmysl měl následovníka?
> 06. 07. 2017 - Next Door by Imperial: Jen ten "můj" číšník ......
Jen ten "můj" číšník ... Ještě jsem si pořádně nepřisedl a už mi naléval vodu, aniž se zeptal, co budu pít. Nakonec jsem mu udělal radost, protože jsem se rozhodl pro víno. Na lístku totiž mají sametové Crozes Hermitage 2014 od Gillese Robina. A tak jsem pil i tu nalitou již vodu :-)) Ovšem, že by si měl host dolévat dekantované víno z karafy sám? Nojo, co dělat, když číšník se k tomu dlouho nemá. Oční kontakt s vrchním číšníkem proběhl, ale také nic, stál dál a víno nedolil.
> 06. 07. 2017 - Next Door by Imperial: Konečně jsem si našel čas...
Konečně jsem si našel čas na návštěvu tohoto nového podniku a byl jsem nadšen. Cítil jsem se báječně, dýchala na nás atmosféra naprosté pohody. Otevřená kuchyně a excelentní krmě. Marinovaný siven i roláda z králičího hřbetu s krémovým špenátem. Ochutnal jsem i stehno z kachny a steak z tuňáka, vše úžasně dotažené. Pro Mirka7: Jedl jsem 2 chody a další ochutnal od spolustolovníků. To jen, abyste se nepodivoval nad velikostí mého žaludku.
> 06. 07. 2017 - La Bottega Gastronomica: Je pravdou, že přesný...
Je pravdou, že přesný překlad z italštiny jest sádlo. Jak jsem u pc zjistil, LARDO je geniální italský vynález=tenounce nakrájený špek. Není to prostě klasický špek-pancetta. No, zkusím si to zapamatovat. Jo, ještě drobnost:Na netu mají uvedeno: Zebra La Bottega. Měli by opravit na "žebra", aby nemátli hosty.
> 06. 07. 2017 - La Bottega Gastronomica: Rychlý oběd v příjemném...
Rychlý oběd v příjemném prostředí, mám Bottegy italského majitele rád. V podobné rosticerii jsem hodoval před třemi lety ve Florencii. Objednal jsem si králičí hřbet zabalený v lardu s restovanou kapustou a červenou cibulí a bylo to velmi dobré. Snaživý číšník mi na můj dotaz sdělil, že lardo je sádlo. Kuchař na to samé odpověděl, že lardo je prostě lardo.
> 06. 07. 2017 - MG restaurace: Ochutnal jsem také od jedné...
Ochutnal jsem také od jedné ze spolustolovnic její chod-pečené selátko. Nevím, jak to slušně říci, ale maso mi připadlo už lehce za hranou čerstvosti. Když jsem viděl, že majitelce talíře porce chutná, nebral jsem jí elán a nechal jsem jí jídlo sníst. Možná to byla chyba, protože v průběhu odpoledne s i stěžovala na lehkou bolest břicha. Pane Gruszi, i když nejste přítomen, za obsah talířů jste stále zodpovědný.
> 06. 07. 2017 - MG restaurace: Třetí návštěva nedopadla...
Třetí návštěva nedopadla tak dobře jako obě předchozí. Prostředí příjemné, hezká otevřená kuchyně, vrtulníky za oknem, je na co se dívat. Horší už je to s obsluhou. Pán nemá moc zájem o hosty, věnuje se raději utírání příborů, cinkání není moc milé. Bezvadný tatarák z hřebenatek s chřestovým carpacciem. Tím končí výčet kladů. Mořský ďas, moje oblíbená ryba, chutná jako hadr, textura masa neodpovídala grilování.
> 05. 07. 2017 - Lokál: Spíš noční než večerní...
Spíš noční než večerní návštěva. Výběr pouze z nočního lístku, ale pořád barvitý. Jen drobná nedokonalost: Objednali jsme si s dvěma spolustolovníky každý taliána a 10 dkg uzeného vepřového jazyku s tím, že chceme 3 talíře. Jídlo přinesl jiný číšník na 2 talířích: 3 taliány na jednom a 30 dkg jazyku na druhém. Naštěstí během pěti vteřin pochopil, že to tak nepůjde a vrátil se za 2 minuty s rozdělenými porcemi. Jídlo velmi dobré a pivečko jako křen.
> 05. 07. 2017 - Kampa Park: Musel jsem rychle zavřít...
Musel jsem rychle zavřít okno a jídlo do sebe rychle nasázet. Také jsem ho mohl vrátit, jenže já měl opravdový hlad. Omluva číšnice a káva zdarma je fajn, ale v takovéto restauraci by se to u jídla za 995,-Kč stát nemělo pane Raditschi. V Tv byste to jistě elévům neodpustil. Jenže u Vás v Kampa parku pracují špičkoví odborníci včetně vyškolené obsluhy...
> 05. 07. 2017 - Kampa Park: Karlova mostu se lze téměř...
Karlova mostu se lze téměř dotknout, úžasné místo. Jen se mi nelíbí, že spodní paluba je nyní od řeky oddělená stěnou. Kouzlo místa trochu ztratilo pověstný genius loci. Carpaccio a tatarák z pražmy s avokádem a mangem. Zajímavé, na sladko a chutné. Ochutnal jsem i halibuta s pancettou, celkem slušné jídlo. Já jsem si objednal jehněčí karé s lilkovým pyré a, artyčoky. Jídlo mi bylo přineseno vlažné, v zásadě u jehněčího na hranici poživatelnosti.
> 17. 06. 2017 - V Zátiší: Trochu tmavší restaurace s...
Trochu tmavší restaurace s přijatelnou obsluhou a docela dobrým jídlem a bezvadným Gewurztraminem od Beyera z Alsaska. Foie gras vynikající, jen mi chyběl nějaký ovocný doplněk ve formě např. karamelizovaných jablek či hrozna. Suprové indické kuřátko v tandoori. Kachna mě neuchvátila, až neuvěřitelně šla sice od kosti, byla zřejmě konfitovaná. Ovšem následným ohřevem se dost vysušila a pak ani sos nepomůže. Nejlepší kachnu v pekáčku dostanete v Obecním domě-v suterénu v Plzeňské restauraci.
> 17. 06. 2017 - Field: Šéfkuchař si libuje v...
Šéfkuchař si libuje v silných chutích a vychází mu to. Michelinští komisaři musí být u vytržení, kuchyně jim jde tkzv. na ruku. Já ovšem musím mezi vínem a chodem občas sníst kousek chleba, abych dokázal chutě odlišit.Tím vůbec nechci snižovat umění kuchařů, jenom mezi výraznou chutí jídla a skvělou skleničkou Brunella je příjemné uklidnit chuťové pohárky trochou vody anebo právě chlebem.
> 17. 06. 2017 - Field: Souhlasím s komentáři, že...
Souhlasím s komentáři, že obsluha ještě musí zabrat, aby dohnala úroveň kuchyně sympatického šéfkuchaře Kašpárka. Jídlo excelentní v pořadí mořský ďas obalený v drcené rýži=křoupe hodně, podávaný spolu s vepřovým kolenem překrytým tenkým "plátkem" želatiny. Dále můj oblíbený brzlík s celerem a rakytníkem, jehněčí s pohankou a podmáslím, doplněné chutnou jehněčí klobáskou. Sladká tečka: rebarbora s ovčím sýrem.
> 17. 06. 2017 - Grand Cru: Burgundské menu s víny....
Burgundské menu s víny. Šunka v petrželce, šneci po Burgundsku, žabí stehýnka v bylinkovém másle s česnekem a hovězí po burgundsku s těstovinami. Velmi dobře chutnali šneci s parmezánem, vynikající žáby, to teda bylo fakticky dost dobré a ještě velká porce. Ostatní chody jen průměrné. Vína nás nenadchla a navíc vinaři z Burgundska už nevědí, kolik by si za své výtvory měli nechat zaplatit...
> 17. 06. 2017 - Pagana: Ještě dovětek: Hezký výběr...
Ještě dovětek: Hezký výběr na vinném lístku a navíc je většina těchto vín cenově velice přijatelná. Doporučuji Pinot Grigio nebo Nero di Avola.
> 17. 06. 2017 - Pagana: Opět velmi spokojen. Ač je...
Opět velmi spokojen. Ač je restaurace v suterénu a chybí okno, tak se tu pokaždé cítím skvěle. Číšník s německo-italskými kořeny navozuje velmi příjemnou atmosféru, jídlo je báječné! Již tradiční předkrmové flambované špagety v parmezánovém kole, pak koštuji ravioli s treskou a pochutnávám si na jehněti pečeném na citronové kůře s artyčoky. Crema bruciata z citrusů a skořice s lesním ovocem jen dokončuje božské menu. Bylo to BUONO, děkuji. Paganu vidím letos hodně vysoko v žebříčku!
> 17. 06. 2017 - Pagana: Vidím, že jste začal chodit...
Vidím, že jste začal chodit do dobrých restaurací, chválím.
> 17. 06. 2017 - Lokál U Bílé kuželky: Zachraňuje to číšnice,...
Zachraňuje to číšnice, objednávám si vepřové srdce na slanině bez přílohy, jen na lžíci, ouha, musím použít i příbor připravený ke smažáku, protože srdce je opravdu tvrdé. No jsem mladý a mám dobré žvýkací svaly, tak neva. Chuťově dobré, hezky špikované slaninou. Smažený sýr průměrný, výčepák po urgenci sympaticky měří teplotu piva a dává mi za pravdu, hned ubírá teplotu na pípě. "Můj" číšník nadále bloumá i s rozcapenou kasírkou po restauraci, kasírkou naráží do židlí i hostů, to je tedy kino.
> 17. 06. 2017 - Lokál U Bílé kuželky: Na oběd do Kuželky, z...
Na oběd do Kuželky, z nostalgie si dávám 2 jídla, která jsem nejedl v restauraci léta. První pivo teplejší, ale pitelné. Konsternuje mě můj obsluhující číšník!! Bezcílně bloumá z místnosti do místnosti a ven, přestávám rozumět tomu, ke komu vlastně patřím, nevšímá si toho, že nemám v půllitru už žádné pivo. No přece na něj nebudu volat, když sedím ve výčepu a chybí oční kontakt na vzdálenost 3 metrů.
> 17. 06. 2017 - Nautilus hotel, Goldie: Jen polední rychlovka od...
Jen polední rychlovka od kuchaře pana Václava Nováka, souputníka Martina Svatka. Prsíčko z kuřete v jogurtu a hovězí tataráček, příjemný oběd.
> 08. 05. 2017 - Aromi: Jen krátká zastávka po...
Jen krátká zastávka po divadle. Výtečné Prosecco i grappa, na chuť dobré slávky. Příjemné chvíle.
> 08. 05. 2017 - Nautilus hotel, Goldie: Zajímavá akce se odehrála v...
Zajímavá akce se odehrála v Goldie v dubnu: Kuchařské dostaveníčko. Vařilo zde 5 renomovaných šéfkuchařů, kromě domácího pana Svatka ještě Horký, Raditsch, Goth a David. Bodové hodnocení akce neuvádím, protože by nepatřilo jen domácí restauraci. Je určitě těžké uvařit v cizí kuchyni, ale čekal jsem "větší kino". Výběr vín k jednotlivým chodům byl opravdu velmi špatný. Raději si zajdu do Goldie na tradiční menu.
> 06. 05. 2017 - Grand Cru: Také jsem zaznamenal, že...
Také jsem zaznamenal, že obsluha je náladová, respektive se často mění a záleží, jaká směna má službu. Zaujala mě Vaše poznámka, že prostředí je pro Vás přijatelnější než v Le Terroir. Já pláču po této změně neboť jsem sklepení v LT úplně miloval. :-)))
> 06. 05. 2017 - Spices Restaurant and Bar: Dobrý den! Způsob...
Dobrý den! Způsob servírování doprostřed stolu není jen výsadou asijců, ale chápu, že někomu nemusí vyhovovat. Je ovšem pravdou, že já GRF absolvoval ve dvou a Vás bylo šest. Možná to byl boj o každé sousto nebo ne? :-)))
> 06. 05. 2017 - Spices Restaurant and Bar: Máte pravdu, obsluha je...
Máte pravdu, obsluha je sice snaživá, ale špatná a na takovou úroveň restaurace prostě nestačí. Hlučné prostory jsem panu Štifrovi-bývalému šéfkuchaři vytýkal už předloni. Teď snad za pana Křížka přece jenom na zdi přidali obrázky apod. , aby se zvuk lépe rozptýlil.
> 26. 04. 2017 - Lokál: Rychlý oběd, pozorná...
Rychlý oběd, pozorná obsluha, kvalitní pivní mok. Nedal jsem si drštkovou polévku, ale zadělávané drštky. Doposud jsem je znal servírované jen samotné s trochou sosu a třeba i s přílohou=bramborami. Tentokrát ležely drštky v husté omáčce až polévce, což je také běžná varianta. Chuťově skvělé, jen ozdoba z kostiček uzeného masa byla přepálená. Každopádně mi jídlo za pár hodin výrazně zrychlilo krok. Něco se prostě nepovedlo...
> 17. 04. 2017 - Al Mulino: Připadám si, že do Mulina...
Připadám si, že do Mulina snad chodím jen já ... Opět zastávka na velikonoční kůzle. Krásně upečené, maso na žebrech jako dort, k tomu velikonoční nádivka, pěju chválu. Mladá číšnice velmi příjemná, to se pak nerozpakuji a dám vyšší tuzér. Krásné prostředí mlýna, ovšem před bouřkou se tam srazil vzduch, no dá se to vyřešit přiotevřeným oknem = OK. Každý jsme jiný, jedna spolustolovnice kůzle téměř neochutnala, tak jsem si ho nechal bez rozpaků zabalit a před chvílí jsem absolvoval chutnou véču.
> 14. 04. 2017 - Yamato: Také si pamatuji na...
Také si pamatuji na japonskou restauraci v Bangkoku. Naprosto čistá, až sterilním dojmem působící restaurace, vynikající suši. A pak nám přes talíře přeběhli dva švábi. Příroda si holt nedá poroučet :-)))
> 14. 04. 2017 - Yamato: Víte, někdo má rád holky,...
Víte, někdo má rád holky, někdo vdolky. Mně chutnalo v Hanilu a Vám zase v Yamatu. Marka Horu znám už od doby, kdy působil u paní Darji v Miyabi. Děkuji za poučování, jak se konzumuje suši, ale ani v Yamatu není v každém nigiri wasabi. Určitě by ho neservírovali na talíř vedle sojovky. Své zkušenosti jsem dostatečně popsal dne 6. 8. 2016. Dlouho jsem váhal, jak budu nazývat zushi či sushi a nakonec jsem se před lety přiklonil k počeštěnému suši. Nyní už i v Miyabi píšou suši, v Yamatu zushi.
> 14. 04. 2017 - U Bansethů: Jen bych se opakoval,...
Jen bych se opakoval, skvělá kachna, slušné pivo. Zaznamenal jsem rozdíl v kvalitě piva podle výčepních. Mrzelo mě, že velikonoční nabídka ještě včera nebyla k mání. Chtěl jsem ochutnat "hlavičku" - tedy velikonoční nádivku, na kterou má každá domácnost svůj osobitý recept. Dále jsem si myslel na rolovanou jehněčí plec nebo králíka na smetaně. Škoda, ale až dnes. Velmi silný hukot ve večerních hodinách je dost nepříjemný. Nabito, ostatně jako každý den. V této lokalitě nemá hospoda konkurenci.
> 04. 04. 2017 - Spices Restaurant and Bar: Honosný název "Sushi...
Honosný název "Sushi festival s přípravou přímo před Vámi". Skutečnost: Seděli jsme v jiné místnosti než sushimaster Julius předváděl svá kouzla. 2x jsem se byl na něj tedy alespoň podívat, jenže nenechám přece dámu u stolu dlouho čekat, že... Sushi průměrné, makrela téměř nepoživatelná. Tentokrát jsme odcházeli zklamáni. Obsluha v pořádku, saké bezvadné, jakož i originální koktejl s wasabi.
> 04. 04. 2017 - Suterén: Asijské speciality měly...
Asijské speciality měly český nádech, především thajská kari, škoda. Autentičtější je to v Modrém zubu v Jindřišské. Pekingská kachna chutnala, velmi příjemná obsluha.
> 04. 04. 2017 - La Casa Argentina: Hlavním cílem nebylo dobře...
Hlavním cílem nebylo dobře se najíst, spíš jsme se šli dobře napít a pobavit, což se tedy povedlo. Víno bylo impozantní, ale také velmi velmi drahé. Číšník nám ho tak dlouho doporučoval, až jsme jednu láhev ochutnali a to byla ta chyba. Bylo opravdu úžasné a to dokonce tak, že o něm nevím nic jiného, než že bylo z Francie, ach jo. Zajdu se tam podívat, co to vlastně bylo. Jídlo: trapný pokus o rib eye steak, žvýkal jsem to těžce. Tatarák i carpaccio v pořádku, ale to není umění, že?
> 04. 04. 2017 - Pot-au-feu: Třetí návštěva a tentokrát...
Třetí návštěva a tentokrát veliká pochvala pro kuchaře! Menu vévodil telecí brzlík se smrži, moc jsem si pochutnal. Brzlík byl nezvykle nakrájen na menší kousky, ale ten báječně vychucený sos mě uchvátil. Ochutnal jsem i šneky, kuře z Bresse opět se smržovou omáčkou i foie gras s cornichons (to jsou takové hodně kyselé francouzské okurky) a dijonskou hořčicí. Je to jiná varianta, ale také výtečně provedeno. Příjemný mladý číšník pouze podtrhl moc hezký večer. Pane Kracíku BRAVO!!
> 03. 04. 2017 - Aria Hotel, CODA Restaurant: Mým zvykem je číst...
Mým zvykem je číst komentáře odspodu, stejně jako emaily. Trošku mi v tom děláte chaos Mirku7 :-)))
> 19. 03. 2017 - Obecní dům, Kavárna: Vážení přátelé, tak tohle...
Vážení přátelé, tak tohle opravdu NE!! Nechápu, jak může být tato kavárna zařazena mezi restaurace. Úžasné secesní prostředí, oko se rosí, to ANO. Jídlo? Komedie kavárny nehodná. Párky, palačinky, studená pražská šunka, omelety, sendviče, dorty. To je veškerá nabídka této "RESTAURACE". Sedli jsme si na ochoz, a bylo nám doporučeno si jít vybrat dort osobně dolů a tam si ho objednat. Prosím? Že nám obsluha zaměnila při placení stůl č. 12 za č. 13 je už jen komediální dohra. Není to do GR!!
> 19. 03. 2017 - George Prime Steak: Tak jo, připlatíme si za...
Tak jo, připlatíme si za kvalitu, ne? ANO! Filet mignon jako na míru. Ostatně, žádný problém s tak kvalitním grilem! Humr vypadal nádherně a také tak i chutnal. Grilovaný hřbet a na másle pošírovaná klepeta. V poledne tu jsme opět jako v osamění . Proč sem nechodí alespoň turisti, to mi uniká. Je pravdou, že reklama restaurace je zcela nevýrazná.
> 19. 03. 2017 - Aromi: Ano, všechno bylo velmi...
Ano, všechno bylo velmi pěkné a chystal jsem se na tutovou jedničku za kuchyni. Ovšem ouha: jedna z ústřic, ač jsem k ní bez problémů přivoněl, při polknutí vyvolala téměř zvracení. Zachoval jsem ve společnosti dekorum, ostatně já ústřice nekoušu, takže šance vyplivnout ji tu nebyla. Jen jsem se modlil, aby nenastal následně problém. Marně... Další 2 dny jsem strávil v posteli s živočišným uhlím.
> 19. 03. 2017 - Aromi: Velmi drahá restaurace se...
Velmi drahá restaurace se skvostnou kuchyní i servisem. Pan Riccardo Lucque zde denně osobně dohlíží na kvalitu a pravidelně zde i večeří, čímž dává restauraci punc přidané hodnoty. Ryby tu umí a cuketové hranolky nikdy doma neudělám tak báječné!
> 19. 03. 2017 - Pagana: Opět v Paganě a opět jsem...
Opět v Paganě a opět jsem velmi spokojený. Doporučuji špagety flambované v parmazánovém kole, to je opravdu hezké jídlo. Další záležitosti si už jen matně pamatuji, ale čerstvý salát z polníčku, rukoly atd., krevety i domácí chléb=všechno skvostné. Obsluha, moc hezké prostředí s obrazy, snad jen okno chybí v suterénu budovy :-)))
> 16. 03. 2017 - Ambiente – Pasta Fresca: Au, bolí mě oko. I mistr...
Au, bolí mě oko. I mistr tesař?
> 12. 03. 2017 - Pavillon: To je moc hezká příhoda,...
To je moc hezká příhoda, škoda, že jsem tam nebyl s Vámi Mirku7 :-)))
> 11. 03. 2017 - Léta páně: Je zvykem, že se číšník...
Je zvykem, že se číšník obvykle po donosu jídla zeptá po cca 3 - 4 minutách, zda je vše v pořádku. To se ovšem nestalo, a já vyhlížel číšníka s přiobjednávkou dvojitého zelí marně až do doby, kdy jsme dojídali. Škoda. Jinak k jídlu: kachna byla krásně vláčná, chuťově dokonalá, jen ji kuchař mohl ještě cca 10 minut nechat v troubě či pod grilem dopéct, aby byla tmavá kůrčička. Celkově jídlo hodnotím velmi dobře, bezvadné bylo červené zelí. Je to hezká hospoda.
> 11. 03. 2017 - Léta páně: Voucher pro 4 osoby, kachna...
Voucher pro 4 osoby, kachna za 240,- Kč včetně knedlo zelo. Bezva reakce na zapomenutý voucher, nemusel jsem se pro něj vracet. Chápu, že za 240 Kč pro 4 osoby nelze udělat velké divadlo. Kachna byla v pohodě, prostě normálně dvoukilová, jak jsem čekal. Ovšem knedlíků bylo minimum a obzvláště dvojitého zelí bylo opravdu jen na jednu porci a ne na 4. Musím poznamenat, že obě dámy jedí jako vrabci, takže u masa a knedlíků to fakt nevadilo, jen zelí bylo žalostně málo.
> 11. 03. 2017 - Columna: Moderní prosklená...
Moderní prosklená restaurace je trochu na vídrholci, všude okolo se bujně staví, ač je to ve vnitřní Praze. Na polední meníčka zcela plno. Dobrá hrachovka. Variace prejtů: červený výtečný, bílý se nedal jíst... Úplně bezvadný pravý biftek. Obsluha budí trochu rozpačitý dojem, je jich tu jako much, každý má svůj úkol, ale nemohu přivyknout situaci, kdy se za necelou hodinu seznámím se sedmi členy obsluhy u mého stolu.
> 05. 03. 2017 - Purkmistr hotel, Pivovarský dvůr: Ta pálenka mě zaujala. To...
Ta pálenka mě zaujala. To pálí kořalku z erbu města Plzně? Zajímavé :-)))
> 05. 03. 2017 - Purkmistr hotel, Pivovarský dvůr: No, nechce se mi věřit, že...
No, nechce se mi věřit, že bych v Plzni šel na Purkmistra...
> 05. 03. 2017 - Radisson Blu Alcron hotel, Alcron: Odkazuji Vás na moji...
Odkazuji Vás na moji odpověď na komentář Jaroda. La Rotonde a Alcron jsou 2 různé restaurace. Do La Rotonde prostě nechodím, zklamal jsem se tam už dostatečně. Do Alcronu i přes tu cenu jednou za rok zajdu a u šéfkuchaře Pavla Býčka si pochutnám. Roman Paulus má jiné starosti-reklamu apod. :-)))
> 05. 03. 2017 - Radisson Blu Alcron hotel, Alcron: Je mi líto, že Vás musím...
Je mi líto, že Vás musím zklamat. V hotelu Alcron jsou 2 restaurace a to Alcron s hvězdou od Michelina a pak La Rotonde, která je větší a odehrávají se zde víkendové brunche. Jelikož jste byl v restauraci v neděli, byl jste v La Rotonde. Restaurace Alcron má v neděli zavřeno. Tomuto bludu jsem před lety také naletěl...
> 04. 03. 2017 - Dvůr Hoffmeister: Letos pro mě nejlepší...
Letos pro mě nejlepší degustace v rámci GRF!
> 04. 03. 2017 - Nautilus hotel, Goldie: O židlích jsem zde psal už...
O židlích jsem zde psal už vloni v květnu a stále se nic neděje.
> 04. 03. 2017 - Al Mulino: Ano, za mě ano. Salát...
Ano, za mě ano. Salát Caesar i pappardelle s trhaným hovězím a rajčaty na velmi dobré úrovni, příjemná obsluha, nádherný interiér přestavěného mlýna, mohu opět jen doporučit. Tímto se pro mě uzavírá únorové gastrořádění a já budu muset v březnu trochu ulevit tělu, takže hlásím pauzu :-)))
> 04. 03. 2017 - Sochi: Jsem podruhé v této...
Jsem podruhé v této gruzínské restauraci. Originální jídla, to se musí nechat. Vynikající, ještě jednou: VYNIKAJÍCÍ siljotka, tedy nakládaný sleď (slaneček) s cibulí. Do zlatova opečené pelmeně se zakysankou, to už je trochu nuda, protože to byl téměř jistě polotovar vytažený z lednice nebo spíš mrazáku, škoda. Napravila to dvojitá dávka bílé čačy, což je gruzínská grappa. Kdo má rád nakládané ryby, ten ať zajde na onu bezvadnou siljotku.
> 04. 03. 2017 - Marriott hotel, Midtown Grill: Drink Tomáše Toky nás...
Drink Tomáše Toky nás oslovil a naladil. Šéfkuchař Jan Wiesner vytvořil velice chutné 5-chodové menu, navíc spolu s číšníkem navodili přátelskou atmosféru. Děkujeme!
> 16. 02. 2017 - Dvůr Hoffmeister: Také já jsem zde byl velice...
Také já jsem zde byl velice spokojen, dokonce letos zatím nejlepší v GRF!
> 16. 02. 2017 - Osteria Da Clara: Jednou za čas dostanu chuť...
Jednou za čas dostanu chuť na toskánské jídlo a zavítám do této poměrně prosté jídelny. Cítím se tu vždy velice příjemně, pohodová atmosféra, usměvavá číšnice, dost dobré jídlo. Dnes jsem neměl chuť na maso, dal jsem si tedy těstoviny caserecce s gorgonzolou, piniemi, čekankou, pórkem a trochou mascarpone, následovala čokoládová pannacotta a jak mi bylo krásně. Jen rozlévané víno mi tady nejede, minule Primitivo, ani tentokrát Merlot, prostě nic moc, škoda.
> 16. 02. 2017 - Spices Restaurant and Bar: Kvalita kuchyně při změně...
Kvalita kuchyně při změně šéfkuchaře není patrná, Zdeněk Křížek zde nakonec pracuje spoustu let. Pozván v rámci GRF musím konstatovat, že to byla velice zdařilá kombinace chutí. Předkrmové rolky na studeno či teplé, klasické vepřové Bulgogi s kimči a zmrzlinovo mrkvový dezert. Číšnice se snaží, ale je jich příliš mnoho a všichni dělají všechno, takže trochu zmatek. Jsem zvědavý, kam namířil Jiří Štift.
> 15. 02. 2017 - Augustine Restaurant: Jelen sika pomalu tažený...
Jelen sika pomalu tažený byl trochu vysušený, určitě ohřívaný. Báječná cibulka Borretana naložená v červené řepě. Zajímavý petrželový piškot, to musím doma vyzkoušet. Číšnice Anna, až se zbaví zbytečného ostychu, tak bude skvělá. Zřejmě Polka, ale česky umí velmi dobře, děkujeme.
> 15. 02. 2017 - Augustine Restaurant: Uvítací pečené sádlo,...
Uvítací pečené sádlo, musíme si dát pozor, abychom ho nesnědli, protože bychom nezvládli celé menu. U vedlejšího stolu postarší hosté se dohadují, že si dali doma pro jistotu polévku, aby se bezpečně najedli. My odcházeli i bez polévky zcela přecpaní... Další amuse bouche = hořčičná makronka. Pobavila mě hláška, že se lepí na patro jako u svatého přijímání :-))) Ještě, že jsem to nikdy neabsolvoval, poněvadž i já mám těsto přilepené za zuby.
> 15. 02. 2017 - Farma hotel: Chlupaté knedlíky nebylo do...
Chlupaté knedlíky nebylo do čeho namočit, protože dušená hovězí kližka měla asi 2 lžíce omáčky. Je potřeba říci, že po požádání mi byl přinesen celý omáčník šťávy a to bez příplatku. Nalil jsem si slabou polovinu, no, snad to mohlo být rovnou na talíři. Velké zklamání z vychvalované kavárny vedle restaurace. V sobotu v poledne byly k dispozici jen 2 dorty a to ještě jeden ovocný a druhý jen suchý. Tak si nabídku cukrárny nepředstavuji.
> 15. 02. 2017 - Farma hotel: Tentokrát velmi příjemná...
Tentokrát velmi příjemná obsluha, seděli jsme v hlavní místnosti, což je vždy lepší. Jídlo = těžký průměr. Já nevím, zda se na Farmě změnil před zhruba dvěma lety kuchař, ale je to fakticky znát, škoda. Rozesmál jsem obsluhu objednávkou prdelačky, tedy zabíjačkové polévky. Ta ovšem nebyla klasická z krve, ale bílá. Spíš to vypadalo, že se rozvařily jitrnice, a tak tedy z toho vznikla polévka. Nedojedená, lehce kyselá. Ochutnal jsem vcelku dobrý řízek i průměrný kančí guláš.
> 15. 02. 2017 - Dvůr Hoffmeister: Zjišťuji jméno šéfkuchaře:...
Zjišťuji jméno šéfkuchaře: Parvan Todorov. Mám pocit, že jsem toho urostlého chasníka potkal někde v restauraci v Kladně. Hezký interiér kazí úplně obyčejné židle se silnými podsedáky = delší sezení nemůže být nikdy komfortní.
> 15. 02. 2017 - Dvůr Hoffmeister: Předkrm neoslnil, ovšem...
Předkrm neoslnil, ovšem zadělávaný kapoun s tartoflemi (houby-pýchavky) a morkovými knedlíčky byl impozantní (snad jen mohlo maso jít lépe po další půlhodince v teplíčku lépe od kosti). Připomenulo mi to Gent, kde jsem si pochutnal na úžasném kohoutkovi na víně. I dezert byl v Čičovicích Ok, číšník znalý menu i vín, komunikativní, příjemný oběd = doporučuji!
> 15. 02. 2017 - Bellevue: Opravdu vynikající zauzená...
Opravdu vynikající zauzená makrela, škoda, že jen s umělým (z masa z ryb) kaviárem. Tuhá kachní prsíčka na grilu, naopak konfit ze stehen už nesnesl dostatečně následné ohřívání. Zajímavá sladkost: Creme Brulée z tonka fazolí. Nádherný stůl s výhledem na HRAD, příjemní číšníci. Ovšem na první desítku v GR to tentokrát opravdu nebylo, sorry.
> 15. 02. 2017 - Království: Vepřo-knedlo-zelo =...
Vepřo-knedlo-zelo = obrovská porce včetně spousty masa. Jen ty knedle na okrajích opět mokré, no co se dá dělat, když to jinak asi neumí.
> 15. 02. 2017 - U Kašpárka: Opět polední rádoby...
Opět polední rádoby rychlovka, ovšem ouha, svíčková není na denním menu, a to má absolutní přednost. Teď už to vím... Dvě pivka slušné kvality a svíčková o trochu horší. Já vím, že každý kuchař ji udělá jinak, no tady mi připadlo, že ke kořenové zelenině v základu přistála i rajčata.
> 15. 02. 2017 - Kulaťák: Opět smažené grundle a...
Opět smažené grundle a svíčkové plátky na plotýnce u stolu + kapari = to je vážně výtečná volba pod pár kousků plzeňského moku.
> 15. 02. 2017 - El Emir: Vynikající byly vinné listy...
Vynikající byly vinné listy i pomazánky hommos (klasická z cizrny) i moutabal z pečeného lilku. Za nejlepší jídlo menu považuji jehněčí tatarák s piniemi. Ten jsem ještě nikdy neochutnal a uznávám, že jsem byl doposud velmi ochuzen. Za průšvih lze označit jehněčí kotletky. Buď nedobré maso nebo příliš mnoho ohně, prostě jehněčí bylo tak tuhé, že až na hranici poživatelnosti. Milé číšnictvo tuto záležitost nemůže nijak vysvětlit, natož odčinit.
> 15. 02. 2017 - El Emir: Letos jsem byl dost zklamán...
Letos jsem byl dost zklamán menu. Že jsme byli v poledne úplně sami v restauraci, to mě nepřekvapuje při dnešní absenci popularity muslimské komunity v Česku. Ovšem kvalita mnou milovaného mezze, na rozdíl od loňského roku, nebyla na patřičné úrovni ať už čerstvostí či chutí. Prostě mi připadalo, že falafel i oboje taštičky byly před osmažením vytaženy z mrazáku či lednice, prostě v zásadě polotovary. Petrželkový salát (tabouleh) byl 100% čerstvý, ale ten mě nikdy moc neoslovil.
> 05. 02. 2017 - Café Amandine: Teď čtu Váš příspěvek a...
Teď čtu Váš příspěvek a musím souhlasit, je to tak.
> 05. 02. 2017 - Café Amandine: Dezert-hruška plněná...
Dezert-hruška plněná mascarpone: náplně málo, ale chuťově dezert výtečný, obzvlášť kvalitní čokoláda. Nejlépe ze všeho se mi jevil amuse bouche. Lososová pěna na křupavém toustu s koprem, křepelčím vejcem a kaviárem z lososa. Velice zdařilé a bezchybné jídlo, děkuji. Číšník znalý menu i vín, jen mi připadl trochu studený. Prostředí je kavárenské a jako takové se hodí především na konzumaci kávy a zákusků.
> 05. 02. 2017 - Café Amandine: Blanquettte či frikasé je v...
Blanquettte či frikasé je v zásadě zadělávané telecí maso. Někdo používá kýtu, někdo hrudí nebo i přední nohu. Každopádně má být maso dušené do měkka, což tady tak úplně nebyla pravda, škoda. U polévek nesnáším, když není horká, zde to bylo naopak, musel jsem počkat a míchat pár minut, abych si neopařil jazyk. Mohu doporučit jednoduchou fintu=prostě si sáhněte na talíř vespodu...
> 01. 02. 2017 - Hanil: Spolu se Sushi barem...
Spolu se Sushi barem nejlepší sušárna ve městě. Pro mě nový šéfkuchař pan Junho Park, lehká obměna menu, ale stále výtečné. Bombastický tuna tartar s avokádem a wasabikem jako předkrm, klasický už Sushi+Sashimi+Maki set, Rainbow roll, chuťově dokonalé Spice tuna maki a na závěr jedinečné bulgogi. Italský Sauvignon 2013 lepší než Pinot Grigio. Celkově pochvala!
> 01. 02. 2017 - Hanil: Hezky popsané.
Hezky popsané.
> 01. 02. 2017 - Babiččina zahrada: Vidím, že jste si to tu...
Vidím, že jste si to tu oblíbil, někdy budu zase muset zavejít.
> 31. 01. 2017 - Promenáda: Nebylo to přemírou vína ono...
Nebylo to přemírou vína ono rozmazání číšníků?
> 31. 01. 2017 - Bílá kráva: Vloni nejlepší z GRF, letos...
Vloni nejlepší z GRF, letos už ne. Velmi dobrý tatarák s kapari a lanýžem, dobré kachní žaludky i polévka z hovězí oháňky. Příjemné jehněčí trochu nasladko s kaštany a švestkou, ovšem rumpsteak velmi tuhý. Těšil jsem se na to, jak někdo z tak pevného masa dokáže vykouzlit supr steak, ale bohužel. Ono to není úplně snadné, vloni byl tuším steak z veverky, což je kus daleko křehčího hovězího masa, než je rumpsteak. Škoda. Příjemná obsluha i šéfkuchařka Víťa Bajčanová,moc hezká průvodní menu karta.
> 30. 01. 2017 - U Bansethů: Cákryš, to sem nikdo...
Cákryš, to sem nikdo nechodí vážení komentátoři? Opět na kachnu plněnou lokšema. Je to sice velká tradice, kachna je fakt dobrá, ale místo upocených uplácaných lokší z vnitřku kachny bych si dal raději několik bramborových knedlíků. Opakuji, kachna dobrá. Pivo nadprůměrné, znám však v Praze kvelby s lepším plzeňským mokem. Pěna hůř drží, je to důsledek horší práce se sklem na výčepu. Houbičku používejte pane výčepní!
> 30. 01. 2017 - Tusculum: První návštěva v kapesní...
První návštěva v kapesní restauraci. Amouse bouche na tři způsoby (losos, kozí sýr a drť z foie gras) celé málo nápadité, méně by bylo možná více. Menu GRF průměrné, obsluha kuňkavá (droboučká servírka) a příjemná (o trochu méně štíhlá slečna). Zaujala nás pečená čokoláda, to bylo fajn. Na GRF velmi dobrá vína, jak německý ryzlink, tak ještě lepší Stošíkovice, viz foto.
> 30. 01. 2017 - Smíchovský pavilon: Nabitá hospoda na periferii...
Nabitá hospoda na periferii Varů, pěší cestou do kopce se pěkně zahřejete. Uvítala nás příjemná obsluha a především až nečekaně velice dobré jídlo! Škvarková pomazánka, to je pěkná "prasárna", ale nedej si to. Dobrý kuřecí salát a kuchařsky k dokonalosti dovedené hovězí nožičky!! K mému úžasu bylo maso vykostěné a chuťově i konzistencí podobné líčkům. Balada sama, přikládám foto. Ovšem pivo, bohužel, nestálo za nic. Ani to nefiltrované ani jedenáctka. Nojo, Staropramen, co bys chtěl, že?
> 30. 01. 2017 - Smíchovský pavilon: V pátek večer hospoda...
V pátek večer hospoda hřměla, venku zima, uvnitř báječné teplo a jídlo suprové. Takže trochu diametrálně od Vaší návštěvy, ale i to se běžně stává.
> 30. 01. 2017 - Embassy: Do Embassy chodíme rádi,...
Do Embassy chodíme rádi, jsou tu milí lidé, cítíme se vždy bezpečně a v pohodě. Jídlo tentokrát neexcelovalo, kachna nedopečená, o foie gras ani nemluvě, ale výtečný hovězí vývar, zvěřinová paštika i obrovská retro kremrole. Ostatně zvláštní krátkodobý retro lístek nás pobavil a dovolil zavzpomínat na doby socialismu. Namátkou z něj vybírám: gothaj s cibulí, tresčí játra s cibulkou, křenová omáčka s hovězím, slepice na paprice či topinka se strouhanou nivou.
> 29. 01. 2017 - Pupp Grandhotel, Grandrestaurant: Na začátku jsme byli...
Na začátku jsme byli usazeni do Malé Dvorany s tím, že je restaurace uzavřena. Na omluvu nám byla poskytnuta láhev Prosecca zdarma. Děkujeme a musím říci, že i Malá Dvorana je krásná místnost u baru. Abych nezapomněl pochválit bezchybnou obsluhu, věnovala se nám servírka Sonja Řepková a nenajdu nic než slova chvály.
> 29. 01. 2017 - Pupp Grandhotel, Grandrestaurant: V lednu 2014 jsem v...
V lednu 2014 jsem v komentáři psal, že v zimě jsou 2 vchody do předsálí restaurace uzavřeny údajně proto, aby tam netáhlo. Již předloni jsem obsluhu marně upozorňoval, že není na dveřích jediná poznámka o této skutečnosti. Je nutno obejít celý hotel přes recepci. Tentokrát vchod otevřen, chválím u obsluhy. Ovšem ouha! Při odchodu je vchod opět uzavřen a musíme obcházet přes celý hotel a recepci. Úsměvné, že?
> 29. 01. 2017 - Pupp Grandhotel, Grandrestaurant: V Puppu je to jak na...
V Puppu je to jak na houpačce. Před rokem špatné, nyní skvělé!! Jako předkrm si objednáváme napůl telecí řízky s echt vídeňským salátem. Nenechte se mýlit, že to má být malé teplé jídlo, po hlavním chodu nezbylo v našich žaludcích žádné místo na dezert. Bezvadný Caesar salát i grilovaný jehněčí hřbet s anýzovou omáčkou, excelentní! Šéfkuchaři se zde opět mění, Radka Příhonského střídá Martin Piták. Každopádně to po této večeři vypadá na velmi dobrou změnu!! Pamatuji zde kdysi Radka Kotlána.
> 29. 01. 2017 - Retro Riverside hotel, La Terrazza: Omlouvám se, jméno číšnice...
Omlouvám se, jméno číšnice jsem popletl, není to Sonja. Z účtenky čtu: pokladní směna 55, tak snad alespoň takhle :-)))
> 29. 01. 2017 - Quisisana Palace: Poprvé v nově otevřeném...
Poprvé v nově otevřeném hotelu, velice příjemný recepční Tomáš nám ukázal některé pokoje, každopádně zvážíme, zda se příště neubytujeme zde. Chutná dýňová polévka s krevetou, poměrně fádně upečená panenka. Zajímavostí bylo překvapení u dezertu, který byl posypán "praskacím" práškem. Neotřelá zajímavost.
> 29. 01. 2017 - Promenáda: Do Varů se těším nejen...
Do Varů se těším nejen kvůli Promenádě, ale určitě mám k této restauraci srdečný vztah. Nyní je čeká přestavba interiéru restaurace, předpokládám nějakou moderní invenci, no snad to bude hezké. Dozvídám se, že číšník Pepa je zde už 24 let! Rodině Pazderkových přeju hodně zdaru.
> 29. 01. 2017 - Promenáda: Opět krásná vína Oreno i...
Opět krásná vína Oreno i Barolo. Naprosto excelentní kachna, tu tady nesmíte vynechat! Fajn předkrmy, chutně připravení šneci i povidlové taštičky. K velké porci foie gras mám jen drobnou poznámku. Když si je kdekoliv dávám nebo i doma opékám, vždy jsou k nim skvělá zkaramelizovaná jablka. Zde kromě sladkého ovoce porci doplňovala ještě krouhaná zelenina. Je to pro mě chuťově rušivý element. No tak jsem zeleninu prostě nejedl, no :-)))
> 29. 01. 2017 - Retro Riverside hotel, La Terrazza: Minule jsem si stěžoval na...
Minule jsem si stěžoval na obsluhu a chválil kuchyni, tentokrát je to naopak. Slušný hovězí vývar s telecím hrudí a morkovým cappelleti (plněná domácí těstovina). Kančí kýta vysušená, dýňová kaše bez chutě. Nejhorší bylo topinamburové rizoto s uzeným pstruhem, to se nedalo jíst. Pivo se nedalo pít, čaj zvládla kuchyně na jedničku :-))) Vyfotil jsem zimní terasu: To není kam na zimu uklidit stoly a židle? Ve Varech jsem se doptal, že prý změna majitele... Excelentní výkon mladičké číšnice Sonji!
> 29. 01. 2017 - Terasa U Zlaté studně: Mohu jen chválit, od...
Mohu jen chválit, od dechberoucího výhladu na Prahu, přes bezchybnou obsluhu až k výtvorům pana Pavla Sapíka. Jednohubkový amouse bouche=marinovaný humr s majonézou, jakož i celé tříchodové menu bylo koncertem pro naše chuťové buňky. Vévodil sos Grand Marnier přelitý přes kachní prsa. Cítili jsme se v restauraci velice příjemně, letos zatím nejlepší z GRF.
> 29. 01. 2017 - Francouzská restaurace Art Nouveau: FOTO
FOTO
> 29. 01. 2017 - Francouzská restaurace Art Nouveau: Bezvadným způsobem...
Bezvadným způsobem zvládnutá prezentace GRF, moc pěkné, viz foto. Pochvalu dávám také šéfkuchaři panu Pavlu Pechrovi za úžasný dezert: variaci čokolády Michel Cluizel, prostě BRAVO!! Opět viz foto.
> 29. 01. 2017 - Francouzská restaurace Art Nouveau: Trochu rozpačitý pocit si...
Trochu rozpačitý pocit si odnáším z úžasného secesního prostoru Obecního domu. Vložené 2 chody: Zauzená kachní játra s fíkem i konfitované kachní žaludky s tymiánovou omáčkou velice dobré. Mořský vlk s mdlým karotkovým pyré, velmi tuhé selečí kotletky s chlebovým pyré byl pak chodem nejslabším. Báječné rozmarýnový chléb, oschlý chléb dýňový. Jednoduchý Languedoc nižší řady. Pana ředitele bych chtěl tímto požádat, aby se zkusil navečeřet v nízkém gauči na pódiu. Každý sedí jak zapadlý vlastenec.
> 29. 01. 2017 - Království: Večer jsme si objednali 2...
Večer jsme si objednali 2 segedínské guláše (jsou poslední-hlásil číšník). Přinesené porce byly směšně malé. Za 170,- Kč na Žižkově bych čekal větší parádu. Knedlíky byly po krajích úplně mokré, guláš chuťově v pořádku. V průběhu večeře jsme si všimli, že u vedlejšího stolu byl pánovi donesen také segedín... Prostě proč neprodat 2 porce třem hostům, že? Restaurace nebyla dobře vytopená, číšník se snažil, pivo Černá Hora dobré.
> 29. 01. 2017 - Maso a kobliha: Hlavní pocit z celého...
Hlavní pocit z celého podniku byl jednoznačný-byla tam sprostá zima! Skotské vejce bylo nejlepší, doma jsem to zkoušel, a není to úplně lehké zvládnout. Tady bylo vejce uvnitř krásně na hniličku. Pro méně znalé, skotské vejce je naměkko uvařené vejce, oloupané, obalené v mleté vepřové směsi, trojobalu a celoplošně usmažené. Podává se např. s majonézou ochucenou Dijonskou hořčicí.
> 29. 01. 2017 - Maso a kobliha: Podruhé v tomto bistru....
Podruhé v tomto bistru. Nemůžu šéfkuchaři Paulovi upřít originalitu, ale mě jídlo znovu neuchvátilo, a to jsem si dal klasické věci. Tedy skotské vejce, faggot a koblihu. U faggotu musel pomoci internet, neznal jsem název. Překládat se dá různě, třeba otep, generál nebo gay. Jedná se o skotský karbanátek z vepřového masa zabalený v pohrudnicové bláně. Specialitou podniku je kobliha hustě plněná vanilkovým krémem. Byla dobrá, ale až moc pocukrovaná a ruce jsem si musel dojít umýt, no nevadí :-)))
> 29. 01. 2017 - Aureole Fusion Restaurant & Lounge: Takto efektně vypadá jedlý...
Takto efektně vypadá jedlý zlatý plíšek na tartaru z kýty býka Black Angus.
> 28. 01. 2017 - Aureole Fusion Restaurant & Lounge: Tentokrát opravdový...
Tentokrát opravdový koncert! Jak jsem byl před nedávnem nespokojen s obsluhou, tak tentokrát to bylo kino. Nikdy jsem nepochyboval o tom, že pan Král vaří skvostně. Tentokrát jsme ochutnali asi 10 chodů, všechna jídla i suši na výtečnou, spokojenost a 3x1!! A s těmi já opravdu šetřím :-)))
> 28. 01. 2017 - Radniční restaurace a pivovar: Určitě lepší restaurace než...
Určitě lepší restaurace než Tři knížata, dobrá je v Jihlavě ještě Oliva (není v GR). Klasické hotovky umí výtečně, trochu více práce by si mohli dát s přílohami. Číšnictvo rozdílné kvality, někdo skvělý, někdo líný, ale je jich na place jako much, takže to nakonec docela ujde. Velmi pěkný prostor v přízemí v historické budově pod radnicí s výhledem na náměstí. Zajímavý pivovar v Suterénu s velmi dobrými vlastním pivy Zikmund a Ignác. Doporučuji!!
> 28. 01. 2017 - Tři knížata: Nesdílím zcela nadšení...
Nesdílím zcela nadšení Okarlovky z této restaurace. Prostředí trochu neosobní, nemám z něj dobrý pocit, určitě by se potenciál historického domu dal využít lépe. Zajímavá kaštanová polévka, to musím uznat. Oboje těstoviny bídné, nezajímavé, povidlové tašky průměrné. Obsluha je klasicky někdy u stolu každé 3 minuty a pak je na 20 minut na to, aby si host ukroutil hlavu. No-na Jihlavu dobré, nechci nikoho urazit.
> 28. 01. 2017 - Suterén: Excelentní!! Příjemná...
Excelentní!! Příjemná sváteční atmosféra. Kdo si dá foie gras, ten neprohloupí, zajímavý tartar z herinka.
> 28. 01. 2017 - Modrý zub: Nesplete se nikdo, kdo...
Nesplete se nikdo, kdo hledá dobrou thajskou kuchyni.

Moje gastrofotky

Fotky z komentářů