VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Archiv aktualit

Jak správně uchovávat potraviny
22.1.2016

Co uděláte, když přijdete z nákupu? Nahrnete vše bezmyšlenkovitě do lednice? Pozor na to, některé druhy zeleniny a ovoce tam nepatří, protože rychleji podléhají zkáze v zimě. Jsou to třeba okurky, rajčata nebo banány. Více se dozvíte v rozhovoru s organizací Zachraň jídlo, který vznikl v rámci projektu Nejsem plýtvák.

Podlozka
19.1.2016
Podlozka (sklo, kamen, bridlice) pod pribor, kdyz si jej vybalite z ubrousku. Detail, ktery potesi a ma smysl. Restaurant MG u Ml. Boleslavi
Milujeme víno
15.1.2016

Zeď z korků od vína? Wine not?;)

Bamboo
12.1.2016

Jeden ze 3 degustačních chodů podávaný v ostravském Bamboo v rámci nadcházejícího Grand Restaurant Festivalu. Candát, zelenina - a to černé není „pozdrav z šachty“, ale pečená polenta se sépiovým inkoustem!

Je libo koblížek?
9.1.2016

Ruční výroba, bez konzervantů a barviv, méně tuku a cukru a přesto báječné! Kromě donutů dělají třeba také kakaové špagety nebo čokoládovou tlačenku. Tajemství této cukrárny znají účastníci naší katalánské Mňam Tour:) Mňam Tour

Neobvyklé kombinace
5.1.2016
Foie gras kachnička, jablková paštika, kozí sýr se sušenou papájou...i rychlý oběd za studena může být originální!:)
Nespresso
2.1.2016
"Varime lepsi kafe nez George Clooney"...napis na dverich jedne barcelonske kavarny. Odpovedi je o par kroku dal obri kavova kapsle Nespresso ve stylu Gaudí.
Kaktusová pochoutka
29.12.2015

Málokdo ví, že jsou plody opuncie jedlé. Dužina je sladká a sťavnatá s chutí tropického ovoce. Váže na sebe tuky, takže je to skvělá volba pro "povánoční odtučňovací kůru":) Ale pozor na trny!

Netradiční Vánoce
26.12.2015

Stromeček z uschlých větviček? Proč ne?

Klobásky, ze kterých jde hlava kolem
22.12.2015

Obří otočný gril na vánočním trhu ve "Španělské Vesnici" aneb vepř na několik způsobů! 
Popíjej staré víno, chceš-li vesele stárnout.
Latinské přísloví
Top
English