Profil uživatele
avatar

Boddie

Food Guru

Jean Athelme Brillat-Savarin: Kdo chce hodně jíst, nemůže spát.

Oblíbenost uživatele
  10
Oblíbenost komentářů
550
20
Počet komentářů 915
Ohodnocené restaurace 12
Účast na gastroakcích 81

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2019: 12

Odkud jsem: Celoživotní naplavenina do Prahy. A rád.

Co dělám: Snažím se, abych dělal to, co mě baví.

Co nedělám: Snažím se, abych nedělal to, co mě nebaví.

Kam chodím: Snažím se chodit tam, kde je mi dobře.

Kam nechodím: Snažím se nechodit tam, kde mi není dobře.

Co miluji: V gastronomii? Chuť prvopočáteční suroviny.

Co nesnáším: Nespravedlnost, lež, přetvářku, jé těch věcí je.

Na co mám slabost: Liškový krém od pana Svatka z táborského Goldie.

Poslední úlovek: Sulc v podání mého kamaráda Pavla. To je fakt žraso!

Co bych si dal/a k poslední večeři: Nechci vědět, že je to má poslední večeře.

Proč se vám budu líbit: A proč bych se Vám měl líbit?

Moje nejoblíbenější

Restaurace: Viz níže, občas se to mění.

Kuchař: Nechci nikoho preferovat ani urazit.

Pokrm: Vše kromě brokolice a kapra.

Nápoj: Piju skoro všechno, co teče.

Gastrokniha: Snad ta, kterou třeba sám někdy napíšu.

Gastropořad: Ano šéfe.

Gastrofilm: Velká žranice Marca Ferreriho. Poslední sousto.

Moje oblíbené z Maurerova výběru GRAND RESTAURANT

Moje komentáře

> 25. 12. 2018 - Suterén: Suterén se prý bude...
Suterén se prý bude rekonstruovat, šéfkuchař Richard Šusta odchází neznámo kam. Nevím, zda ze Suterénu nebude nějaký novodobý bufet, nevíte o tom někdo něco?
> 25. 12. 2018 - Nautilus hotel, Goldie: Souhlasím s M7.
Souhlasím s M7.
> 25. 12. 2018 - Čeladenka, horský hotel: Mrknu k nim, až pojedu do...
Mrknu k nim, až pojedu do Miury.
> 25. 12. 2018 - Čeladenka, horský hotel: Musím se sem zajet podívat,...
Musím se sem zajet podívat, asi až pojedu přes Miuru.
> 25. 12. 2018 - SIA: Stále se sem chystám.
Stále se sem chystám.
> 25. 12. 2018 - Hospůdka U Bobra: Až pojedu tímto směrem,...
Až pojedu tímto směrem, nechám si od Vás poradit, kam zavítat.
> 25. 12. 2018 - Balita: Ano, to je opravdu poctivá...
Ano, to je opravdu poctivá žranice :-))
> 25. 12. 2018 - Pavillon: Brňáci restauraci znají po...
Brňáci restauraci znají po staru jako Zemanku. Je to podobné jako se šalinou alias tramvají :-))
> 25. 12. 2018 - Kampa Park: Šéfkuchař Marek Raditsch...
Šéfkuchař Marek Raditsch býval kdysi velice milý chlapík, ovšem Tv ho zkazila. Proměnil se v arogantního borce a své ego přenáší i na obsluhu dnes už zase předraženého Kampa parku. Je to škoda, chodíval jsem tam rád.
> 25. 12. 2018 - Malostranská beseda: Opět v přízemí=v...
Opět v přízemí=v restauraci. Já sváteční svíčkovou, spolustolující kapra s brambosalátem. K tomu báječné pivo od Igora Kolivoška, bronzového medailisty ze soutěže Mistr Bartender! Blahopřeju!!
> 22. 12. 2018 - Mailsi: Dostal jsem chuť na osté...
Dostal jsem chuť na osté jídlo, takže Mailsi. Zjišťuji, že jsem tu nebyl celé 3 roky! Čočka se špenátem klasicky kořeněná, kuřecí tikka už ostré, jehněčí pak až až... Užili jsme si to včetně 3 druhů placek a slaného lassi (kefírového nápoje).
> 22. 12. 2018 - Malostranská beseda: Tentokrát návštěva pivnice,...
Tentokrát návštěva pivnice, tedy suterénu MB. Neuvěřitelný kolotoč stejně neuvěřitelného dua Scotta+Jana, to se nedá vyprávět, to se musí zažít :-))) K jídlu ochutnávka všelijakých pochutin k pivu včetně velmi dobře ochuceného tataráku. Předvánoční mumraj s jedinečnou atmosférou.
> 22. 12. 2018 - Kantýna: Návštěvu této "ratejny"...
Návštěvu této "ratejny" jsem zvolil proto, abych kolegům z Tour de Beer ukázal něco nového. Většinou je to nenadchlo. Pivo bylo lehce nadprůměrné, maso příjemně nachucené, jen by žebra neměla být připálená, tedy nahořklá. Před Vánocemi těžce narváno, doporučuji si bufet prohlédnout, protože takovou úspěšnost tohoto konceptu určitě ani pan Karpíšek nečekal.
> 22. 12. 2018 - U Bansethů: Řízek s brambosalátem...
Řízek s brambosalátem vynikající. Ochutnal jsem i paštiku a pozoroval při tom své spolustrávníky, jak mlaskají nad kachničkou. Obsluha bezvadná.
> 19. 12. 2018 - U Bansethů: Hele hele. Nikdo sem...
Hele hele. Nikdo sem nechodí na báječnou kachničku? Tentokrát prsíčka a bomba. Pivo jako křen a příjemná atmosféra.
> 19. 12. 2018 - Marriott hotel, Midtown Grill: Když už jsme u těch změn....
Když už jsme u těch změn. Na vyhlášení nejlepších restaurací chyběl za 9. Marriott jejich šéfkuchař Jan Wiesner. Prostě změnil zaměstnání a historického úspěchu "svého" podniku se nezúčastnil, škoda. Každopádně ho teď lze potkat v novém působišti, tedy Holiday Inn Prague-Esprit. Určitě se za ním podívám, jak se mu daří, a nechám si od něj něco velmi dobrého uvařit, už se těším. Také v GRF se Esprit objevuje, tak uvidíme. Pan Maurer by měl zvážit, zda neinformovat o změnách na kuchařských postech
> 19. 12. 2018 - Grand Cru: Z kuloárů se dozvídám, že...
Z kuloárů se dozvídám, že oblíbený šéfkuchař a trojnásobný držitel Zlatého kuchaře pan Punčochář odchází z Grand Cru!! Prý se mu bude více líbit v televizním pořadu a také v nové restauraci na Julisce Chef´s table. Nevím, zda s ním odchází i Jakub Čebiš, velmi dobrý sommeliér, nechme se překvapit.
> 19. 12. 2018 - Malostranská beseda: Tentokrát v restauraci v...
Tentokrát v restauraci v přízemí, suterén je ještě zavřený. Dávám si klasického ptáčka. Krátké čekání si zpříjemňuji opravdu bezvadnou Plzničkou. Ptáček byl ukázkový na pohled, rozříznutý vejpůl se všemi ingrediencemi včetně okurky vejce a párku. Měl však jednu zásadní chybu: Byl jen z jedné poloviny vláčný a z druhé suchý. Zřejmě kuchař uchovává ptáčka mimo omáčku. Sakra, to je škoda. Ovšem velká pochvala pro číšnici jménem Veronika Č. Z její strany to byl neuvěřitelný koncert profesionality!!!
> 19. 12. 2018 - Valoria: Tak i tady mají candáta se...
Tak i tady mají candáta se šampaňským zelím, anýzovou omáčkou a bramborovo mandlovým pyré! Vynikající záležitost, doporučuji. Před tím příjemně horký kuřecí vývar, tak, jak to má v zimě být. Potud bezva včetně nového světlého podhledu a hezkých tapet i vkusné vánoční výzdoby, příjemné. Ochutnal jsem také klasickou svíčkovou své spolustolovnice, jen jednu lžíci. Zdála se mi trochu navinulá, ale nechtěl jsem kazit chuť. Večerní zvracení (ne moje) mě však ujistilo, že svíčková nebyla úplně čerstvá.
> 19. 12. 2018 - Holiday Inn Brno, Prominent: Při cestě do Vídně jsem se...
Při cestě do Vídně jsem se chtěl zastavit na Remem doporučovaného candáta se šampaňským zelím. Načetl jsem si tedy večer jídelníček a v poledne jsem byl v Brně jako na koni. V Holiday nás uvítala cedule, že mají 2 dny zavřeno. Na jejich stránkách se nic takového neobjevilo. No což, jeli jsme do osvědčené Valorie.
> 19. 12. 2018 - Café Savoy: Marná snaha, zkažená nálada...
Marná snaha, zkažená nálada a odchod bez poct a bez dýška domů. Manželka mi i tak dobře uvařila a oslavili jsme to spolu. Takže ADIEU SAVOY!
> 19. 12. 2018 - Café Savoy: Znám to tu a včera večer...
Znám to tu a včera večer jsem studoval jejich menu, takže si objednávám vídeňský řízek s bramborovým salátem a brzlíkem. Číšnice mě upozorňuje na to, že mají ode dneška (19.11.) nový jídelní lístek a v poledne mají jen řízek kuřecí. Snažím se vysvětlit, že jsem četl včera večer ten původní a navíc mám hodně dobrou náladu, neboť zdravotní prohlídka dopadla skvěle. Ptám se, zda by kuchař mohl udělat výjimku a jako už po léta mi usmažil řízek z telecího.
> 19. 12. 2018 - Café Savoy: Po dobré lékařské zprávě...
Po dobré lékařské zprávě odcházím na krátkou soukromou oslavu zcela sám a radostně naladěn znovu do Savoye. Vůbec mi nevadí, že ještě není čas oběda, taky mě posadí ke snídaňovému stolečku. Dávám si 20-letý Armagnac a vejce do skla jak od Buriana, k tomu i Plzničku. V půl dvanácté jsem konečně posazen k polednímu stolu, objednávám si další Armagnac a Plzeň a ani nechci jídelní lístek.
> 19. 12. 2018 - Bar Cobra: Prostředí bistra je...
Prostředí bistra je dostačující, jen ta stěna v salonku zůstala asi jako retro v původním odřeném stavu. Hygienik by se divil. Ve slavné písni Hugomíra z Letounů soumraku=Vraťte nám bufety, nemyslel autor zcela jistě tuto podobu v Cobře. Číšnictvo na velmi dobré úrovni. Výjimečně přidávám veřejně svoje hodnocení: 5 - 2 - 3.
> 19. 12. 2018 - Bar Cobra: Na doporučení z míst...
Na doporučení z míst nejvyšších jsem v Cobře poprvé, ale taky naposled. Na oběd dýňová polévka s jablky. Chuťově nic zvláštního, navíc najemno krájená jablka i se slupkou (!), která kouše na jazyku. Paprikový lusk: Omáčka až nezvykle hustá, ale proti gustu... Ovšem mleté maso v lusku úplně tuhé, zřejmě jen z hovězího. Nejhorší knedlíky za letošní rok=úplně všechny oschlé!! A to je poledne! Má je kuchař nakrájené před sebou už od rána či co?
> 19. 12. 2018 - Portfolio: Číšník nepřinesl objednané...
Číšník nepřinesl objednané pivo, nebyl v dohledu, až už jsem to bídné jídlo snědl. Jsem v Portfoliu podruhé a možná naposledy. Nevím, jak pan Císařovský maso připravoval, zda ho napřed opekl a pak teprve dusil, raději jsem se neptal. Objednaná káva lungo, přineseno piccolo.
> 19. 12. 2018 - Portfolio: V menu nás uvítaly 2 hrubé...
V menu nás uvítaly 2 hrubé pravopisné chyby, no což, obsluze jsem vysvětlil. Rádoby moderní talíř=černý a zakřivený, bohužel se kymácí na stole. Slovy Pohlreicha: Ještě nikdo nevymyslel nic dokonalejšího, než je bílý kulatý talíř. Račí polévka téměř neslaná, ale budiž. Telecí karé dost suché, knedlíky nakrájené na čtvrtky a ohřívané nasucho, třeba je to záměr. Nejhorší na tomto jídle byla houbová omáčka. Houby špatně vyprané obsahovaly zrnka písku. Naštěstí bylo omáčky málo :-))
> 19. 12. 2018 - Osteria Da Clara: Mám rád kuchyni pana Švarce...
Mám rád kuchyni pana Švarce a čas od času zajdu na jeho autentickou toskánskou kuchyni. Tentokrát klasické těstoviny s Chianti, dobrý oběd.
> 19. 12. 2018 - Katr: Jen na kratičkou dobu,...
Jen na kratičkou dobu, abych překonal 40 minut čekání na schůzku. Normandská fazolovka famózní, za 105 korun se člověk pohodlně nají. Kusy (ne kousky) kořenové zeleniny a uzeného masa, pěkný čistý vývar s fazolemi. Na druhé straně jsem už dlouho nedostal 6 pětikorun nazpět...
> 19. 12. 2018 - Golemův restaurant: Jídlo šéfkuchaře pana Alana...
Jídlo šéfkuchaře pana Alana Rychlého je úplně průměrné, skoro prázdná restaurace v neděli v poledne je zřejmě tou správnou reakcí hostů. Mluvím o vepřoknedlo, medailoncích hraběte z Libštejna a kuřecích prsou Alessandra Scotty. Krásné barokní názvy, jen to jídlo nemá žádný nápad. Potenciál má tato velmi hezky zařízená restaurace určitě vyšší.
> 19. 12. 2018 - Golemův restaurant: Moc hezký restaurant, Golem...
Moc hezký restaurant, Golem u vchodu vítá hosty svým hlubokým hlasem. Obsluha moc nechápe, co host potřebuje. Servírka projde 3x nevšímavě kolem nás a upravuje další prázdné stoly. Já mám při příchodu na bílém ubrusu flek od omáčky umně zakrytý talířem :-))) ach jo. Dveře WC u kabinky nedrží zavřené, rulička papíru leží volně na držáku, její uchycení mi zabralo 10 vteřin... Prázdný mýdelník. Už nechci pokračovat ve výčtu negativ. Kontrola, to je Vaše věc pane provozní.
> 10. 10. 2018 - The Eatery: Za panem Býčkem se chystám...
Za panem Býčkem se chystám už delší dobu.
> 10. 10. 2018 - Udírna: Tak jsem nakonec přece...
Tak jsem nakonec přece jenom Udírnu navštívil. Velice zajímavé prostředí, příjemná servírka a nakonec i pan Kadlec coby nájemce. Jídla jednoduchá, ale dobrá. Hospoda je vhodná obzvlášť pro "pařbu", cenově přijatelná, pro vybíravější strávníky bych doporučil spíš Zlatou husu na náměstí.
> 05. 10. 2018 - Modrý zub: Jó když někdo nechce jít do...
Jó když někdo nechce jít do Zubu do Jindřišské a jde do Spálenky, tak to je loterie. Moje špízy před dvěma lety, ač kuřecí, taky stály za starou belu. No - a od té doby jsem tam už nešel.
> 21. 09. 2018 - Elzet hotel: Nemohu zatracovat Elzet,...
Nemohu zatracovat Elzet, jako třeba kolega Zegoda. Měl jsem skvělý hovězí vývar. Maso v klasické svíčkové bylo nerovnoměrně tepelně opracované.Část měkoučká, část tužší, ale chuť omáčky perfektní. Stará bolest rychlé číšnice: Při placení stojí nade mnou, říká 258. teprve po mém váhání a čekání mi utrhne účtenku ze strojku a čeká dál na zaplacení... V neděli v poledne je restaurace úplně prázdná.
> 21. 09. 2018 - Bílý jednorožec: Jen tak, při procházce jdu...
Jen tak, při procházce jdu okolo jednorožce, tak proč se nezastavit na dvojku bílého a k tomu ochutnat pověstné taštičky z červené řepy s kozím sýrem. Samozřejmě :-))
> 21. 09. 2018 - Zlatá hvězda hotel, Zdejší kuchyně: Jo. Mýdelníky stále prázdné!
Jo. Mýdelníky stále prázdné!
> 21. 09. 2018 - Zlatá hvězda hotel, Zdejší kuchyně: Tentokrát bez nadšení....
Tentokrát bez nadšení. Vývar přinesený po dvaceti minutách byl vlažný, nechtěl jsem prudit, tak jsem půlku snědl. Dalších 35 minut čekání (ve 14 hodin!), přinesené kuřecí na švestkách mi moc nechutnalo. Bylo to jako od amatéra, totálně bez přidané kuchařské hodnoty. Doporučené bramboráčky mastné a tuhé, samá mouka, vůbec se k sladkému kuřeti nehodily. Škoda nedojedeného oběda.
> 21. 09. 2018 - V Zátiší: Akce s michelinským...
Akce s michelinským šéfkuchařem z Francie jménem Mourad Haddouche. 4 chody s vínem stačily, Michelina bych neudělil, ale určitě jsme nebyli zklamaní. Foie gras tradiční, ale bez překvapení, šneci také klasika a určitě chutně připraveni. Špagety s vejcem a šunkou mě nepřesvědčily. Nejvíc jsem se těšil na knedlíček z candáta, byl to takový pidichod vhodný spíš do degustačního menu. Chuť candáta se ztrácela, běžel prostě nějak okolo... Kachní prso jsem si nechal vnutit, ale nebylo to ono.
> 21. 09. 2018 - Concertino hotel, Zlatá Husa: Vynikající jídlo! Velice...
Vynikající jídlo! Velice chutně připravené filety ze pstruha, maso šťavnaté, bez tuku a bez jediné kostičky. K tomu přesně opečené brambory. Obsluha.Starší servírka se od první vteřiny chovala vstřícně a mile, věnovala se s úsměvem našim rozmarům s výběrem místa, prostě perfektní! Zajímavá vína. Ostatní u stolu nahlas chválili žebra, panenku i Caesar salát. Byl jsem v šoku, na takovou kvalitu nejsem na maloměstě zvyklý. Jak Formanka, tak především restaurace jsou na úrovni DOPORUČUJI !!
> 21. 09. 2018 - Paloma Průhonice: Dívám se na menu a...
Dívám se na menu a především na ceny. Dosud žádný komentář, ani se nedivím. Nakonec na restauraci v majetku našeho cizáckého premiéra nejsem vůbec zvědavý.
> 03. 09. 2018 - Milada: Také jsem nad tím kroutil...
Také jsem nad tím kroutil hlavou. Nevím, zda první sousto nebylo z jiné kachny, ale to těžko. Já mám na "navinulé" maso dost citlivý jazýček. Ovšem také to může být tím, že v kombinaci s ovocem může maso vyvolat pocit, že není v pořádku. Ovoce se běžně dává navinout, dělá se třeba i navinulé těstíčko, v kterém se obalují kuřecí prsa. Takže, když nad tím přemýšlím, zřejmě k žádné chybě nedošlo.
> 02. 09. 2018 - Milada: K nabízeným vínům: Možnost...
K nabízeným vínům: Možnost pouze 3 vín na skleničku mi připadá málo, zvláště, když Sauvignon blanc 2016 od Jaromíra Galy měl příliš kyselinek a chyběla mi u něj typická minerální chuť. Naopak červené Anjou Gamay 2017 z Domaine des Forges bylo úžasné, to Vám doporučuji!
> 02. 09. 2018 - Milada: Moje první návštěva Milady....
Moje první návštěva Milady. Vybral jsem si: Kachna, lívance, javorový sirup, brusinky. První sousto kachny vyloženě zavánělo, takže jsem se chystal jít panu Sahajdákovi další reklamovat, ale světe div se, všechny další kousky už byly perfektní. Kachna nasladko je skvělá. Dále: Jehněčí, dij. hořčice, lišky, česnek. Zde se mi zdálo česneku příliš, přehlušoval i chuť jehněčího, ale to je vždy věc názoru. Horká čokoláda s omáčkou sabayon-to byla pecka na závěr, chuťově dokonalá.
> 02. 09. 2018 - Milada: Dobrý den. Mohu s Vámi...
Dobrý den. Mohu s Vámi souhlasit, že napsat jenom: strašné víno, je špatně. Nemyslím si však, že stránky GR jsou určeny pouze pro zdatné a fundované someliéry, ale pro širokou veřejnost. Na každé platformě se názory tříbí, což považuji za pozitivní jev.
> 02. 09. 2018 - Pagana: Pečený sýr Tomino na svěžím...
Pečený sýr Tomino na svěžím salátku a hovězí pupek z Brazílie s houbovým rizotem. Tak poprvé zde nedávám za jídlo absolutorium. Steak je lehce přesolený, ale hlavně mi k němu vůbec nesedělo hříbkové rozoto, které miluju a doma si ho dělám velmi často. Jsou to dvě rozdílná a v zásadě samostatná jídla. Wifi slabá jak čajíček. Obsluha i genius loci super!
> 02. 09. 2018 - Lesní hotel Peršlák: Bílé víno teplejší, ale...
Bílé víno teplejší, ale přinesená nádoba s ledem to rychle řeší. Obsluha je snaživá, příjemná, téměř perfektní! Jen by na stole mělo zbýt jen tolik příborů, kolik je u stolu hostů. U vína se z lístku dozvíte jen druh vína, nikoliv výrobce. Celkový dojem je však přes drobné výhrady velmi dobrý, prostředí hotýlku i okolí úžasné.
> 02. 09. 2018 - Lesní hotel Peršlák: Velice sympatický hotýlek....
Velice sympatický hotýlek. Segedín z denní nabídky došel, pak tedy vybírám fiakr guláš. Chuťově dobrý, jen trochu slanější (ohříváním zřejmě ztratil klasicky trochu vody), ale při častějším zapíjení soust vínem se to dá :-)) Ovšem kuchař asi neví, že se maso krájí přes a ne po mase. Tím mají kousky až 6 cm dlouhá vlákna, což je při žvýkání nepohodlné. Ryba dobře smažená, brambosalát lehce unavený.
> 02. 09. 2018 - Entrée: Zajímavou podívanou...
Zajímavou podívanou připravil včelí dýmák s pláství a meruňkovou zmrzkou. Jen není příliš vhodné tuto zajímavou atrakci přinést, když nejsou všichni hosté u stolu. Shrnu-li to: Na Olomouc úžasné, celkově bych je viděl někde do 20. místa, nechť mi olomoučtí prominou. Šéfkuchař Přemek Forejt nebyl přítomen, takže jsem s ním nemohl promluvit.
> 02. 09. 2018 - Entrée: Párování vín se úplně...
Párování vín se úplně nedařilo, nejhorší kombinace byla , když k višni v čokoládě bylo servírováno víno od pana Stávka=Mladý Boček, jehož chuť je třešňovo-višňová. Víno by mělo buď harmonicky doplňovat chuť jídla nebo k němu naopak vytvářet zajímavý kontrast. Zde to určitě nesedělo, víno s jídlem vytvořilo tkzv. absloutní rým. Pečivový talířek s použitým ubrouskem na ruce čekal na odnesení přes 3 chody.
> 02. 09. 2018 - Entrée: Amuse bouche: Sardinka byla...
Amuse bouche: Sardinka byla velice rybovité chuti, ale hlavně nebyla dopražená páteř a hlava, takže jsem kostičky doloval z úst ještě během prvního chodu... Ceviche z mořského pstruha jsem nedojedl, mořská chuť byla opravdu velice výrazná, a to mám ryby opravdu rád. Servírovaná bílá vína byla teplá, což jsem reklamoval. Známé vejce 63°C s kukuřicí, neobvyklá rajčatová polévka s ikurou i mořský cípal s červenou řepou a čočkou beluga, tyto chody mi chutnaly.
> 02. 09. 2018 - Entrée: 7-chodové menu za 1150 +...
7-chodové menu za 1150 + 700 za párování vín, to je určitě sympatická cena, když srovnáváme s pražskou La Degustation, kde je to za 8-chodové menu 3450 + 2100!! Ovšem kvalitativně je La Degu oproti Entrée zcela jinde, ostatně za více peněz je více muziky a především podávaná moravská vína se nedají vůbec porovnávat s víny francouzskými v La Degu. A u restaurací, které jsem si dovolil srovnat, se mi nelíbí podbízení se michelinským komisařům v psaní menu, tedy např: jelen, houby, jehličí, pórek.
> 02. 09. 2018 - Entrée: Tak a teď pár výtek....
Tak a teď pár výtek. Slečna, která nám jídla prezentovala včetně vinného párování je opravdu žoviální, jak se vyjádřil jeden z komentátorů. Její oblíbený postoj u stolu je, že roztáhne nohy na 1,5 metru jako při cvičení v tělocvičně a v této poloze o jednotlivých chodech s hosty mluví. V luxusní restauraci se to opravdu nehodí.
> 02. 09. 2018 - Entrée: Neodolal jsem a navštívil...
Neodolal jsem a navštívil restauraci roku. Mám k ní trochu obsáhlejší komentář. Nejprve slova chvály: Chce to kus odvahy nastavit takový koncept v Olomouci, to musím uznat. Navíc se architektům podařilo vytvořit velice útulné prostředí s moderní výzdobou. K obsluze: Byl jsem nadšen, že mi byla nabídnuta powerbanka pro můj mobil, děkuji.
> 24. 08. 2018 - La Trattoria Turbanti: V restauraci maličko usnuli...
V restauraci maličko usnuli na vavřínech. Jednoznačně nejlepší v okolí v minulých letech, teď skoro prázdno v poledne? Objednávám si nejjednodušší jídlo, tedy špagety pomodoro+mozzarella. V poledne jím málo, ale toto byla dětská porce. Bezmasé jídlo za 160 korun? Mrzí mě, že jsem jídlo nevyfotil. Číšník v pohodě, znalý. Pivo PU strašné. Přestali i dovážet jídla svým rozvozem, teď využívají "Dáme jídlo". Něco se tu muselo udát, zkoumat to však nebudu.
> 24. 08. 2018 - Lokál: Tentokrát zastávka jen na...
Tentokrát zastávka jen na malou svačinku. Pivo a drštkovka v normě.
> 24. 08. 2018 - Kavala: Chodím do Kavaly na...
Chodím do Kavaly na autentická řecká jídla tak 2x za rok, no tentokrát to byl asi nejslabší výkon, pouze dobré to bylo. Mleté bifteky a gyros s tzatziky, stejně jako průměrné bílé víno.
> 24. 08. 2018 - Artaban hotel: Maloměstská restaurace je...
Maloměstská restaurace je nejlepší v okolí. Na Pelhřimovsku nečekejte zázraky, místní jedí hlavně doma a do hospod chodí většinou jen na pivo. Objednali jsme si gnoky s liškovou omáčkou a panenku s houbovým ragú. Přineseno 2xkuřecí s hranolky. Tak čekáme dál, přichází omluva. Nakonec nechvátáme, tak si ještě 10 minut počkáme. Pivo teplá... Prinesená jídla dobrá, jen nás překvapilo, že houbové ragú k panence je totožné s liškovou omáčkou ke gnokům :-)))
> 24. 08. 2018 - Zlatá hvězda hotel, Zdejší kuchyně: Jo, málem jsem zapomněl....
Jo, málem jsem zapomněl. Mýdelníky na WC prázdné, a to i přes upozornění obsluhy i druhý den...
> 24. 08. 2018 - Zlatá hvězda hotel, Zdejší kuchyně: Ryby levnější než v Šupině...
Ryby levnější než v Šupině a docela dost dobré.Pivo i obsluha v normě, je to slušná restaurace.
> 24. 08. 2018 - La Casa Argentina: Znovu v Argentině. Ostatně,...
Znovu v Argentině. Ostatně, kam zamířit na jídlo, když padne půlnoc, že? Vaří tu báječně, krevety bezvadné, empanadas, tedy taštičky plněné hovězím také skvělé. Tentokrát číšník středního věku v klidu přinesl účet a odešel, aby se vrátil, až host zaplatí. Pak si odnesl účet s penězi a vrátil mi nazpět. Dostal tringl větší, než ten vyjukaný mladík minule, co mi tvrdil nesmysly a stál nade mnou, dokud jsem nevložil peníze k účtu. Uff.
> 24. 08. 2018 - Wine Food Market: Ústřice velice kvalitní a...
Ústřice velice kvalitní a výběr dostatečný, krevety báječné, mečoun vysušený, salát z mořských řas mi nechutnal=potěš Pánbůh, že je to potravina budoucnosti. Hovězí a telecí masa ve vitríně slušně řečeno unavená. Měla by hosty lákat, nikoliv odrazovat od konzumace. Na umytí rukou nic nemají, musíte na WC, obsluha celkově za 3. Autentické prostředí baví.
> 24. 08. 2018 - Wine Food Market: "Italskou stodolu" na...
"Italskou stodolu" na Strakonické znám důvěrně, neboť zde občas nakupuji maso a ryby na gril. Přilehlé krámky jsou docela mastné, ale kvalita v nich stojí za to. Vyberete si přímo mezi chlazenými rybami, posadíte se ke stolu a počkáte chvíli, než Vám masíčko připraví. Mezitím se bavíte skleničkami výtečného vína, např. Gavi di Gavi. Tataráček slušný, jakožto i mušle(snad jen mohly být větší).
> 23. 08. 2018 - Nautilus hotel, Goldie: Já už v Táboře prakticky...
Já už v Táboře prakticky jinam nechodím než k panu Svatkovi.
> 23. 08. 2018 - Field: Za poslední dva roky jste...
Za poslední dva roky jste hodně pozměnil výběr navštěvovaných restaurací Mirku. Od kvantity ku kvalitě, to Vám chválím.
> 23. 08. 2018 - Mincovna: Ano! A hned naproti stojí...
Ano! A hned naproti stojí Staropramen 110,-Kč.
> 23. 08. 2018 - InterContinental hotel, Zlatá Praha: Dechberoucí výhled! S...
Dechberoucí výhled! S jídlem se zlepšili, ale pořád něco maličko chybí. Polévky vaří báječně, tortellini mě nezaujaly. Číšník znalý, snaživý, ale chyby se stávají i jemu.
> 23. 08. 2018 - Chateau Herálec, Boutique Hotel & Spa by L'OCCITANE, Honoria: Moc příjemné místo, opravdu...
Moc příjemné místo, opravdu krásně udržované prostory i okolí. Jídlo mě nenadchlo, konfitované kachní stehno bylo velmi tuhé, maso nešlo vůbec od kosti. Dále jsem nepochopil, proč mi k němu dávají i kus prsou, možná proto, že to bylo spíš stehýnko. Prsa byla měkká... Polévka ze pstruha naprosto nezáživná, téměř bez chuti. Škoda.
> 23. 08. 2018 - Asian Temple: Opět mohu jen doporučit, je...
Opět mohu jen doporučit, je to zde krásné a kuchařsky velmi zdařilé! Ochutnali jsme toho vícero a snad jen bůček nebyl až tak křupavý, jak bych očekával. Nejlepší bylo vepřové po sechuansku a avokádový burger.
> 23. 08. 2018 - Chorvatský mlýn: Opět po roce návštěva této...
Opět po roce návštěva této milé restaurace. Báječné hřebenatky i rizoto z jaderských scampů s houbami. Umí i humra na buzaru, ve vedru příjemné lehké černohorské víno Plavac Matusko. Ukázkově přesný číšník!
> 23. 08. 2018 - La Casa Argentina: Bezvadně provedený salát s...
Bezvadně provedený salát s hovězím steakem, opravdu klasa. Víno úžasné, jen ty ceny... Mladičký číšník nade mnou při placení stojí s otevřenou kasírkou, ach jo. Říkám mu, že se na to v klidu podívám, ale stojí dál. Ptám se, zda něco chce říci a on, že mám zaplatit. Vysvětluji mu, že v lepších restauracích se diskrétně položí účtenka hostu na stůl a číšník se vzdálí. Ne, povídá mi. Nás učili ve škole, že host musí být neustále v kontaktu se svými penězi. Svatá prostoto, kdo je to učí?
> 23. 08. 2018 - Maximum: Škvarkovka s opečeným...
Škvarkovka s opečeným chlebem, klasické výpečky. Ač v Praze, je to klasická venkovská hospoda, místní nechť mi prominou. Uspokojí, ale nenadchne. A pivo hnusně teplé, 9°C!
> 23. 08. 2018 - U Míšků: Úhoř po labužnicku. Ryby tu...
Úhoř po labužnicku. Ryby tu neumí tak dobře jako v Šupině, to je zjevné. Snaživé servírky, příjemný chládek na zahrádce.
> 23. 08. 2018 - Angusfarm: Domácí vajíčková pomazánka...
Domácí vajíčková pomazánka jako pozornost podniku je v zasadě zbytečnost. Býčí žlázy v rajčatové omáčce a rumpsteak z květové špičky s hříbkovou omáčkou. Maso výtečné, doporučuji navštívit.
> 23. 08. 2018 - Osteria Da Clara: Rád se vracím do této...
Rád se vracím do této miniaturní restaurace pro věrohodně zpracovanou toskánskou kuchyni. Tentokrát linguine s mořskými plody už nejsou. Tak si dávám prosciutto s mozzarellou, broskví a medem. Scaloppine pizzaiola = jihoamerická roštěná s mozzarellou, doplněná olivami, kapary a rajčatovou omáčkou. Úžasná mozzarella a až neskutečně příjemná číšnice. V tom vedru ještě s úsměvem.
> 12. 08. 2018 - La Finestra: Máte recht. Jenže to bych...
Máte recht. Jenže to bych brzo chodil jen do úplně nových restaurací, kde jsem nikdy nebyl.
> 08. 08. 2018 - Zemanka: Vážený příteli komentátore....
Vážený příteli komentátore. Jsem trochu v šoku z Vašeho vyjádření, že jste k řízku obdrželi jako bonus zeleninovou oblohu. Vy si vážně myslíte, že k řízku patří zeleninová obloha? Víte, před časem Z. Pohlreich ve svém pořadu jasně odsoudil tkzv. Českou oblohu. V zásadě to znamená, že stejnou zeleninu, tedy listový salát, trochu zelí a v horším případě i červenou řepu dostanou všichni stejnou bez ohledu na to, zda si dají steak, řízek nebo dokonce i svíčkovou. FUJ! To přece není chuťově správně!!
> 06. 08. 2018 - Pavillon: Vaše komentáře se mi...
Vaše komentáře se mi začínají stále více líbit! Posílám Vám plusový pozdrav a věřím, že se někdy v Brně potkáme.
> 06. 08. 2018 - Šupina: Ve vedru příjemně...
Ve vedru příjemně klimatizovaná restaurace, tak akorát i přes otevřené dveře. Restaurace zřejmě renovovala, léta jsem dával přednost sesterské Šupince. Paštika ze štičích jater, hruška, lišky, šalotka. A už jsme zase trapně u michelinských hodnotitelů nebo jak? Co je to za trend, psát jen ingredience? Candát se zeleninou opravdu úžasný!!! Ovšem signaturní jídlo, tedy kapří hranolky se tentokrát nepovedly. Číšnictvo slušné, snaživé, prostředí fajn.
> 06. 08. 2018 - Francouzská restaurace Art Nouveau: Nechutně teplé pivo=9,7°C....
Nechutně teplé pivo=9,7°C. Třetinka za 110,-Kč by mohla být alespoň studená. Bourguignon excelentní, blahopřeji! Marinovaná hruška v čoko pěně velmi dobrá, jen bych nesměl před dvěma dny na grilovačce od kamarádky dostat ještě lepší dortík. Shrnu vše: Protože mám pro umění pana Bečváře slabost, tak kuchyně za 1! Obsluha strojená, ale secesní prostředí úžasné!
> 06. 08. 2018 - Francouzská restaurace Art Nouveau: Nalákalo mě polední menu,...
Nalákalo mě polední menu, za ještě jakž takž přijatelnou cenu. Chtěl jsem se prostě podívat, jak si šéfkuchař Patrik Bečvář vede na novém, lukrativním působišti. Uvítací výbor u dveří (2 lidé) mě uvedl až ke stolu, nepřenesl vůbec moje přání dále, no nevadí, pusa mi neupadne. Výtečné Prosecco ke šnekům. U nich mi naopak chyběl sos, takže jsem marně pátral chlebem v útrobách ulity. Když už jsme u pečiva: Nesnáším, když je okoralé, ale tady byly houstičky i oba druhy chleba výtečné, jako z pece.
> 06. 08. 2018 - Statenický mlýn: Bezvadný telecí pavouček,...
Bezvadný telecí pavouček, jehož jsem také ochutnal, jen to není podkolenní část, jak mě informuje obsluha, ale seříznutý plátek z křížové kosti. Žádný couvert jako Mirkovi 7 ani polévku mi neúčtovali, naopak přidali 2 kávičky zdarma. Velice příjemná číšnice se asi 5x omluvila, ale stejně jsem měl štítivý pocit ještě doma.
> 06. 08. 2018 - Statenický mlýn: Hle.
Hle.
> 06. 08. 2018 - Statenický mlýn: Hezoučká hospoda lehce za...
Hezoučká hospoda lehce za Prahou, pěkná terasa. Jedna markýza je rozbitá, tím se místa ve stínu zužují. Podruhé během 2 let mám těžkou smůlu anebo moc citlivý jazyk. Zase kus drátěnky v puse, viz foto. poprvé to bylo na opačném okraji Prahy. Mohu všechny ubezpečit, že si drátky do hospod nenosím... Výtečná houbovka (tedy jen asi 6 lžic), bohužel s drátkem. Podprůměrné masem plněné knedlíky, trochu tuhé těsto. Velice slušná pizza.
> 06. 08. 2018 - Katr: To bych podepsal.
To bych podepsal.
> 06. 08. 2018 - Katr: Zase v Katru, tentokrát mám...
Zase v Katru, tentokrát mám slušnou hotovku = guláš z líček. Ochutnal jsem grundle, ale ty mi nikdy moc nejedou. S údivem pozoruji kolegu, který si objednal pouze normandskou fazolovou polévku. Ta se ovšem jen hemží spoustou uzeného masa! Doporučuji! Bohužel, ochutnaný talián byl jetý... Některé restaurace taliány a ovary v létě nepodávají. Pivo nadprůměrné, to ale neznamená, že je špičkové. Teplotně blíž k bodu mrazu, než k chuti mého jazyka.
> 06. 08. 2018 - Grand Cru: Abych doplnil přerušený...
Abych doplnil přerušený komentář: Netradiční příjemný večer. Meloun s fetou z předkrmů nejlepší! Přišel jsem však hlavně kvůli grilování listového salátu=ten jediný mě neoslovil... Bezva masíčka, především kachna a karabáček. Velice uvolněná atmosféra s vínečky z Burgundska, skvělá akce!
> 31. 07. 2018 - AGH hotel: Doufám, že jste navštívil...
Doufám, že jste navštívil pivní lázně!
> 31. 07. 2018 - Balita: No, špatně se mi to...
No, špatně se mi to rozdýchává...
> 21. 07. 2018 - Dvůr Hoffmeister: Ztratila jste se v mlze...
Ztratila jste se v mlze Oki? Copak je s Vámi, Vaše komentáře mi chybí!
> 21. 07. 2018 - Lokál: Kam jste se ztratil Pepíčku...
Kam jste se ztratil Pepíčku Nováků?
> 21. 07. 2018 - La Degustation Bohême Bourgeoise: Bohužel s Vámi musím...
Bohužel s Vámi musím souhlasit. Neskutečná servilnost k michelinským komisařům ční na dálku. Já si dávám minimálně rok pauzu.
> 21. 07. 2018 - Victory hotel, Signature: Reagujete na znovuzavedení...
Reagujete na znovuzavedení této restaurace velmi rychle :-)))
> 21. 07. 2018 - Victory hotel, Signature: Jsem rád, že se restaurace...
Jsem rád, že se restaurace konečně objevila v seznamu, doporučoval jsem ji. Určitě zde vaří velmi dobře a při cestě z Brna do Prahy je to skvělá možnost kvalitně se najíst. Prostředí je hezké, pokud si odmyslíme, že je restaurace součástí kasina. Už si kromě foie gras nepamatuji, co jsem zde letos jedl, ale co vím, že to bylo dost dobré.
> 21. 07. 2018 - Grand Cru: Neodolal jsem nabídce na...
Neodolal jsem nabídce na Grilování s Punčochářem. Slovy klasika to bylo takové poetické, oduševnělé odpoledne strávené v hezkém prostředí s excelentním jídlem a dobrým vínem. Číšníci jsou zde na vysoké profesiální úrovni, nevnucují se anebo, když vycítí, že host si chce popovídat, pak jsou zábavní.
> 21. 07. 2018 - U Bulínů: Jednoduchá a přitom...
Jednoduchá a přitom příjemná hospůdka. Na rychlý oběd je to zde jako stvořené, číšníci bystří, jídlo klasické. Prostě nečekejte žádné zázraky, vaří dobré hotovky za přijatelné ceny. Možnost najíst se ve vnitřní Praze za rozumné peníze už téměř neexistuje. Ceny jídel vystoupaly po zavedení EET a při nulové nezaměstnanosti do závratných výšin. Dnes je normální, že hlavní jídlo stojí 300-600,-Kč. Zde U Bulínů okolo stovky! Pivo mají dobře ošetřené, kdo má rád hotovky, bude spokojen.
> 21. 07. 2018 - Sotto Ponte: Já nikdy nikoho nezatracuji...
Já nikdy nikoho nezatracuji navždy, ale že si dám delší pauzu, to je jisté. Víte, ten hambáč, to byla opravdová ostuda.
> 20. 07. 2018 - Sotto Ponte: Čtu minulé komentáře, asi...
Čtu minulé komentáře, asi jsem byl v restauraci v nesprávný čas nebo na nesprávném místě? Kuřecí polévka mi vyloženě nechutnala a hovězí burger? To byl výsměch, kdejaké bistro prodává lepší. Maso v klasickém dvouručáku se drobilo, a chuťově bylo velmi vzdálené od dobrého jídla. Postarší číšník klopýtal při nošení jídel a nápojů pokaždé přes základnu slunečníku, no neskutečná komedie. Přitom místo u řeky je velmi hezké, má svoje genius loci nejen pro romantická posezení ve dvou.
> 20. 07. 2018 - Alcron Hotel Prague, La Rotonde: Po dlouhé odmlce opět v...
Po dlouhé odmlce opět v Rotondě, zvolili jsme brunch. Jídlo dost dobré, ale ne vše excelentní, Rotonde do první desítky zcela jistě nepatří. Ovšem byl jsem zde poprvé spokojen s úrovní kuchyně. Navíc nás pan Dominik Petrouš provedl celým provozem, kde pracuje neuvěřitelných 26 lidí! Tímto mu chci poděkovat. Vína základní řady se k jídlu určitě dají pít a za 1500,- Kč jsem si brunch užil dostatečně.
> 20. 07. 2018 - Alcron Hotel Prague, La Rotonde: "Uzavřená restaurace vedle"...
"Uzavřená restaurace vedle" je Alcron, tedy Paulusova ještě loni michelinská restaurace. Mají tam otevřeno jen večer, určitě si dejte předem rezervaci.
> 20. 07. 2018 - Aquarium: Bezvadná bouillabaisse a za...
Bezvadná bouillabaisse a za 105,-Kč!! To v Koishi v Brně byla o dost horší a za 590! A to v polévce ještě byly drze i brambory, majitel Koishi by se měl stydět... Filírovaný hovězí pupek by byl dokonalý, kdyby byly lístky rukoly zakápnuté olivovým olejem. Jídlo excelentní!! Pivo=katastrofa, teplota 9,4°C je v české restauraci nejvyšší, kterou jsem kdy naměřil. Až teď jsem si všiml, že jsem jediný, kdo tu pije pivo, všichni mají víno. A opět při placení otevřená kasírka nade mnou. Nesnáším to.
> 20. 07. 2018 - Bruxx: Jsem tu už poněkolikáté,...
Jsem tu už poněkolikáté, tak zkouším jiná jídla. Bisque z langustýnek, fish and chips a telecí vysoký roštěnec, vše vynikající!! Já si nemohu pomoci, ale začínám být na Bruxxu trochu závislý :-))
> 20. 07. 2018 - La Finestra: Amuse bouche=rajčatové...
Amuse bouche=rajčatové gazpacho mi přišlo k chuti. Pečený telecí brzlík s porkovo vellutatou a rib eye steak na špičkové úrovni. Slečna odnašečka talířů nezdraví, nemluví, podezírám ji, že je němá, co já vím. Mladý číšník moc fajn, ale ke stolu mi chodí postupně 4 lidé, takže se ztrácím v tom, ke komu vlastně patřím. Za Boží brzlík jsem poslal poděkování kuchaři. Sorbet z lesního ovoce příjemný.
> 20. 07. 2018 - La Finestra: Můj stůl nebyl ani přes...
Můj stůl nebyl ani přes rezervaci připraven, číšník mě odvedl k baru. Zde jsem pozdravil a pak stál jako trubka a sledoval jsem s úžasem, jak na mě barman totálně kašle. Dobře, dosypal si led, pak uklidil 2 prázdné lahve. Následně přede mě postavil 2 talířky a začal chystat kávu a čaj. Zíral jsem na tu nebetyčnou drzost s úžasem! Po asi šesti minutách mě vysvobodil jiný číšník a uvedl mě konečně k mému objednanému stolu.
> 20. 07. 2018 - Modrava pivovar: No tak sakryš! Věřím Vám a...
No tak sakryš! Věřím Vám a znamenám si, abych v Kašperkách nezapomněl navštívit!
> 20. 07. 2018 - Obecní dům, Plzeňská restaurace: Možná jste měl krátkou ruku...
Možná jste měl krátkou ruku na mávání, ale je to fakt, že tu všichni čekají na turisty. Ovšem kačenka je excelentní!
> 20. 07. 2018 - Babiččina zahrada: To je moc dobře, že Vám...
To je moc dobře, že Vám všude chutná! A obzvlášť u "babičky".
> 19. 07. 2018 - Al Mulino: Je mi to osobně velice...
Je mi to osobně velice líto, ale kvalita odešla, možná s prvním provozovatelem panem Mulačem...
> 19. 07. 2018 - Kašperk: Kašperk, to je dobrá volba...
Kašperk, to je dobrá volba restaurace i ubytování.
> 19. 07. 2018 - Field: Šéfkuchař Kašpárek si...
Šéfkuchař Kašpárek si potrpí na výrazné chutě, jídlo je tu opravdovým zážitkem. Jen se mi nelíbí strohost jídelníčku, respektive popis jídla např: jehněčí, bryndza, mrkev, libeček. Stává se to módou, možná to vyžadují inspektoři z Michelina, ale mně se to prostě nelíbí. Číšníci se zlepšili, už nikdo tu nekuňkal a pan Kašpárek si pamatuje hosty. Bylo to příjemné poledne, i když moje peněženka těžce krvácela.
> 19. 07. 2018 - U Veverky: Velmi dobrá pivnice s...
Velmi dobrá pivnice s noblesní plzničkou, jednou z nejlepších v Praze! Když si dáte mexické jalapeňos nebo hotovku, tak neprohloupíte. Opravdu příjemná hospoda.
> 19. 07. 2018 - Červený Mlýn: Bez nadšení. Po usměvavé...
Bez nadšení. Po usměvavé obsluze ani vidu, jídlo slušné, ale prostředí už vyžaduje renovaci, je to dost omšelé. Také systém, kdy mi je při placení vydán ručně psaný lístek a posléze 2 tištěné účtenky, jedna na nápoje, druhá na jídlo a není specifikováno za co, že jsem platil, pouze celkové sumy.
> 19. 07. 2018 - Lískovka: Pro mě novinka, první...
Pro mě novinka, první návštěva a byl jsem spokojen jak s obsluhou, tak i s jídlem a moderním prostředím. Tomatová polévka bezvadná, alio olio také.
> 19. 07. 2018 - Kozlovna U Plechandy: Snaha o večeři v píseckém...
Snaha o večeři v píseckém Biografu, nikdo zde nejí, tak půjdeme dál. U Zlatého býka opět večer jen 4 hosté pijí pivo, nejí nikdo, jdeme zase dál. Kozlovna je nabitá hosty, večeří tu snad 20 lidí. Bezvadná a milá obsluha!! Zauzená vepřová žebra slušná. Určitě větší spokojenost než u Reinerů. Jen to pivo... Plzeň logicky nic moc, Kozlajsem také nedopil.
> 19. 07. 2018 - U Reinerů: Pivo i přes absenci pana...
Pivo i přes absenci pana Šlapáka nadprůměrné, ale jídlo bídné. Steak s očernalými okraji, bez otázky na propečení atd.
> 19. 07. 2018 - U Reinerů: Já jsem tu z jídla nadšený...
Já jsem tu z jídla nadšený nebyl.
> 19. 07. 2018 - Nautilus hotel, Goldie: Gratinovaný kozí sýr,...
Gratinovaný kozí sýr, hovězí vývar, senzační uzený pstruh s podmáslím. Jedině mi neseděla kombinace telecího s bylinkami. I přes absenci šéfkuchaře pana Svatka bylo jídlo okouzlující. Václav Novák vládne kuchyni s bravurou, číšník je také skvělý. Chválím!
> 19. 07. 2018 - Nautilus hotel, Goldie: Máte recht Mirku7. Číšník...
Máte recht Mirku7. Číšník mi řekl, že jsme se spolu minuli o čtvrt hodiny. A to jsme seděli u toho samého stolu! Vy už jste taky profláknutý všude :-)))
> 19. 07. 2018 - La Bottega di Finestra: Tradiční kombinace chřestu...
Tradiční kombinace chřestu s jahodami doplněná piniemi atd. Filet z kambaly se špenátem velmi dobrý. Jen nesnáším, když můj jazyk nalezne ve filetované rybě víc jak 2 kostičky. Tady asi 8... Je to už druhá Bottega za sebou, kde nejsem zcela spokojen s kvalitou jídla. Vůbec nic nemám proti majiteli Riccardovi, ale tak to prostě bylo. Víno bezvadné.
> 19. 07. 2018 - Kobe Steak Grill Sushi: Ještě se jen krátce vrátím...
Ještě se jen krátce vrátím k PFF. Musím poznamenat, že jsem byl okouzlen chuťovou variací v KOBE: Máslová brioška s lososem, majonézou a kaviárem. Chuťově dokonalé a na PFF letos nejlepší!
> 19. 07. 2018 - Pohostinec Karlín: Číšnice výborná, příjemná,...
Číšnice výborná, příjemná, ale zkazila si jedničku tím, že po přinesení účtu nade mnou stála s otevřenou kasírkou. Nebyl jsem v nějaké putyce, ale ve slušné restauraci. Je to hrozný zlozvyk. Na WC nesvítí automatické světlo.
> 19. 07. 2018 - Pohostinec Karlín: Ve světle kolegů u stolu...
Ve světle kolegů u stolu jsem měl štěstí. Kuřecí consommé i vysoký roštěnec, chuťově nádhera. Naproti mě vidím rádoby vídeňský řízek, podezřele vysoký, tedy nerozklepaný, že by to ani nebyla telecí kýta? Kuřecí supreme vpravo ode mě je suché konzistence. Koláčky, ač čerstvě upečené, byly tuhé. Že by nevykynuly?
> 05. 06. 2018 - Chateau Mcely, Piano Nobile: Vesnická boule se ani na...
Vesnická boule se ani na zámku nezbaví své přirozenosti...
> 05. 06. 2018 - Chateau Mcely, Piano Nobile: Milý Mirku7. Znáte tuto...
Milý Mirku7. Znáte tuto lokalitu ještě lépe než já. Když se někdo ubytuje v Chateau Mcely a dá si skleničku vína nebo pivo, těžko opustí restauraci "na vídrholci" (opravdu se píše s měkkým i). Nemá totiž jinou možnost než čekat. Druhou variantou je vydat se pěšky na Farmu Košík. To byste Vy také těžko udělal, ač je to hezká 8 km dlouhá procházka přírodou :-)))
> 05. 06. 2018 - Portfolio: Zjišťuju, že jsem v...
Zjišťuju, že jsem v Portfoliu nebyl dlouhé dva roky. Mrknu se na ně :-))
> 19. 05. 2018 - Wine Food Market: Trochu zapomínám na tuto...
Trochu zapomínám na tuto příjemnou stodolu. Jídlo sice dost drahé, ale je možno si vybrat cokoliv a před očima mi to kuchaři připraví. Teď bude doba grilování, tak tam budu muset pro něco zajet.
> 19. 05. 2018 - Na Pekárně: Vesnická příjemná hospůdka...
Vesnická příjemná hospůdka s milým majitelem panem Fričem. Velmi dobré pivo, excelentní drštková. Od spolustolovnice jsem ochutnal úplně bezvadnou kančí kýtu se šípkovou omáčkou s měkkounkým masem. Já si objednal biftek. Byl zcela nepoživatelný, maso se nedalo rozžvýkat a stejkovým nožem nešlo ani pořádně ukrojit, což i sám majitel bez obalu s omluvou přiznal. U kance mě trochu zarazila cena. Před rokem a půl za 195 nyní za 295, slušný nárůst... Ovšem tehdy maso nebylo dobré, tentokrát skvělé!!
> 19. 05. 2018 - Eska: Sos u hlavního jídla byl...
Sos u hlavního jídla byl těžce přesolený. Ono je jasné, že když se šťáva zredukuje, vystoupí její chutě a především slanost tak, že je to nepříjemné. Já do Esky chodit zřejmě nebudu, ale mladým přeju, aby se jim tu líbilo a především chutnalo jídlo.
> 19. 05. 2018 - Eska: Poprvé zde a můj komentář...
Poprvé zde a můj komentář není oslavný. Návštěvu beru spíš jako návod, co vše se dá grilovat, třeba čekanka nebo půlka petržele. Předkrmová čekanka velice dobrá s ochuceným jogurtem. Kuřecí prsa se špenátem a petrželí už slabší. Spousta mladých v "tovární hale" s hlasitou hudbou. Jsem tu jeden z nejstarších, věkem, ne duchem :-)) Maličko mě udivuje (příjemně), že mladí chodí na oběd do tak drahých restaurací. Přece jen 1000,-Kč za 2 chody a 2 sklenky vína je dost. Je to ale jen a jen v Praze.
> 19. 05. 2018 - Botanic: V poledne rušno, z okolních...
V poledne rušno, z okolních kanceláří dorazilo mnoho lidí na oběd. Obsluha kmitá a je vlídná. Rozpečený kozí sýr na salátku z červené řepy, polníčku atd. nasladko výtečný! Čekání na hlavní chod bylo velice dlouhé, prostě 45 minut. Těstoviny garganelli s krevetami. Krevety v těstovinách k našemu údivu byly nevyloupané. No budiž, ale snad by mohla na stole hned přistát miska s vodou a citronem na umytí rukou. Jídlo však velmi dobré. Průšvihem byla moje kachní prsa, žvýkavá a špatně poživatelná...
> 19. 05. 2018 - La Bottega Linka: Číšnictvo až na všeznalý...
Číšnictvo až na všeznalý úsměv při reklamaci, vynikající! Prostředí s jako schválně ukoptěnými stěnami mi zrovna taky nesedlo. Prostě 3-1-4=490 je moje hodnocení této, jak už napsal honz, nejhorší Bottegy.
> 19. 05. 2018 - La Bottega Linka: Kuchař v ruce držel...
Kuchař v ruce držel sifonovou nádobu, s kterou se mi snažil dokázat, že v ní uložená "hmota" jest omáčkou. Vůbec nechápu tento systém, když i začínající kuchař ví, že holandská omáčka či její odnože (např. bearnská) jsou velmi jednoduché na přípravu, ale velice složité na uchování. Pokud teplota omáčka klesne pod zhruba 60 stupňů, tak se prostě srazí. Dá se samozřejmě znovu rozšlehat, i když to už není ono. Pražma: jeden kousek skvělý, druhý rybovité chuti, zřejmě z druhé ryby. Chřest bezvadný.
> 19. 05. 2018 - La Bottega Linka: Nedal jsem na negativní...
Nedal jsem na negativní komentáře a Linku navštívil, neboť obědové menu mě zaujalo. Filet z pražmy s chřestem a omáčkou beurre blanc. To je v zásadě základní holandská omáčka doplněná o víno a šalotku. Na dotaz číšníka jsem řekl, že omáčka je sražená. S úsměvem mistra světa mi sdělil, že mi zavolá kuchaře. Tak fajn. Kuchař přikvačil a sdělil mi, že to není omáčka, ale pěna. No to už jsem vůbec nemohl souhlasit, ostatně mrkněte na foto.
> 19. 05. 2018 - U Sapíků penzion: Zjevili jsme se v Klokočné...
Zjevili jsme se v Klokočné o víkendu sovětských specialit. Začal jsem kvasem, abych se ujistil, že mi nechutná :-))) Bezvadný boršč generála Žukova, velice dobrý pečený filet z candáta, i když možná trochu vysušený, ovšem doplněný excelentními lanýžovými nudlemi s vinnou pěnou a máslovou karotkou. Spolustolovnice měla smůlu, sledoval jsem její boj s kližnatým jelenem a následovala brilantně veliká porce svíčkové. Restaurace o víkendu nebyla plná, možná se projevilo zvýšení cen. To není Praha!!
> 19. 05. 2018 - Marriott hotel, Midtown Grill: Uzená kachní prsa s...
Uzená kachní prsa s polníčkem, ukázkově vyfiletovaný mořský vlk s čočkovým salátkem a chablis=bezvadný oběd! Chodím do Marriottu pozdravit velmi dobrého šéfkuchaře p. Wiesnera, který je tak štíhlý, že na kuchaře vlastně nevypadá :-)))
> 19. 05. 2018 - Pagana: Chodím do této suterénní...
Chodím do této suterénní restaurace velmi rád. Tentokrát jsem absolvoval excelentní hráškovou polévku s parmskou šunkou a pečenými kalamáry, bylo to opravdu buono! Pak ještě chřest s parmskou šunkou a estragonovou omáčkou. Víno Gavi OK. Příjemný oběd!
> 19. 05. 2018 - U Bansethů: Kachnička bývala plněná...
Kachnička bývala plněná lokšema, nyní plackama. Je to jedno, protože po vyndání z vnitřku kachny je to beztvará hmota, knedlíky by byly pohodovější. Kachna výborná, jen jsem si jist, že v Plzeňské restauraci v Obecním domě je ještě lepší! Navíc je to opravdu kachnička... Pivo skvělé, stále se tu lepší s PU. Neodolal jsem a koupil si domů lahůdku ve skleničce, mají několik druhů, to si nenechte uniknout, jakožto i koláče.
> 15. 05. 2018 - Pohostinec Monarch: Báječný chřestový salát i...
Báječný chřestový salát i chřest s candátem, opravdu! Pivo je sice levné, ale PU má mít vyšší kvalitu...
> 15. 05. 2018 - Marjána: V poledne plno, pěkná...
V poledne plno, pěkná nabídka= 3 polévky a 10 hotovek + denní menu. Číšníci kmitají, hezké akvárium, jídlo dost dobré. Levno proti Praze k pohledání, menu do stovky. Jediné 2 vady: na placení čekám více jak čtcrt hodiny a pivo se ještě nenaučili čepovat do mokré sklenice. Tak je to správne, tak to má byť!
> 15. 05. 2018 - Obecní dům, Plzeňská restaurace: Ať si kdo chce co chce...
Ať si kdo chce co chce říká, krom domácího krbu je v této restauraci v suterénu Obecního domu kachna fakt nejlepší!! V poledním menu půlka kachny za 380, krásně vypečená, podávaná v pekáčku jako vždy. Podepsán je pod tím šéfkuchař Svatoslav Skřipec a já mu tímto děkuji! Absolvoval jsem nedávno vyhlášenou kachničku U Bansethů jakožto i jinde, ale tak dobrá nebyla nikde. Já vím, pivo za 95 je dost, ale k té kachně sedí jak pr... na hrnec :-)
> 15. 05. 2018 - Kulaťák: Ocitl jsem se v Dejvicích a...
Ocitl jsem se v Dejvicích a dostal chuť na dobrý biftek. Dostalo se mi ho tady, zapil jsem jej 2x Pilsner Urquell a svět byl hned veselejší :-)
> 15. 05. 2018 - Modrý zub: Tentokrát jsem se bez...
Tentokrát jsem se bez rezervace do restaurace nedostal, vzal jsem za vděk židli v bistru. To samozřejmě není zdaleka tak příjemné, když Vám za zády stojí další zákazníci. Také čekání bylo dost dlouhé, no, bylo nabito. Ovšem kuře na zeleném kari bylo báječné, tak jsem si dlouho v asijské restauraci nepochutnal.
> 15. 05. 2018 - Genius Loci: Většinou se v hodnocení s...
Většinou se v hodnocení s Mirkem7 shoduji, ale tentokrát máme odlišnou zkušenost. Nebyl jsem tu už léta, letos mi to na GRF nevyšlo. Báječné jehněčí osobucco s restovaným chřestem a mrkví. Ochutnal jsem od spolustolovnic i nočky s kuřecím masem a žampiony i salát s pošírovanou hruškou, vše za 1, a to já s jedničkami dost šetřím! Poznámka k majiteli: látkové ubrousky by si už zasloužily odchod na odpočinek.
> 15. 05. 2018 - Al Mulino: Bylo by ode mne sprosté...
Bylo by ode mne sprosté říci, že játra byla dozelena. Ale barvou i chutí opravdu nic moc. Na druhou sklenku Chianti jsem čekal přes upozornění 20 minut, než bych se dočkal třetí, to jsem si ji dal raději až doma. Vyšší blonďák na pěšinku je Ok, jeho lehce vousatý kolega je marný. Škrtám si tuto restauraci z mých oblíbených.
> 15. 05. 2018 - Farma hotel: Velikonoční menu a zase nic...
Velikonoční menu a zase nic zvláštního... Kůzlečí vývar byl ještě slušný, ale smažené kůzlečí řízečky, to se nedalo. Polovina z nich byla z masa, které se nedalo užvýkat. Vzpomínám s láskou na jakýsi raut v Grand Cru v Praze, kde jsem vloni jedl excelentní řízky z kozy. Někdo prostě umí a druhý jen čumí. Je velice těžké sehnat v této lokalitě hodně dobrou restauraci. Fabrika v Humpolci je lepší jen o trochu, do Tábora daleko.
> 15. 05. 2018 - Café Colore: Chodím léta okolo bez...
Chodím léta okolo bez povšimnutí, tak jsem zašel na obídek. Je to opravdu maličko podobné vídeňské kavárně, ale služby jsou jen lehce nadprůměrné. Aglio olio peperoncino si umím uvařit doma sám ve zhruba stejné kvalitě, na to nemusím chodit do restaurace. Za veliký klad však považuji na centrum Prahy dost příznivé ceny, tedy cca do 250,- Kč.
> 15. 05. 2018 - Grand Cru: Lehkou slabinou je, že...
Lehkou slabinou je, že potřetí za sebou jsem pana Punčocháře nenatrefil, byl zrovna na nějakém festu v Olomouci. Děje se mi to stejně jako s panem Paulusem v Alcronu, už je z nich obou pověstná paní Colombová. Tak snad příště.
> 15. 05. 2018 - Grand Cru: Moje těžká úchylka=uzené...
Moje těžká úchylka=uzené máslo z Grand Cru. Chuť se Vám zažere pod kůži, a já slintám jak Pavlovův pes, když se jen ke Grand Cru přibližuji :-))) Předkrmový zajíc ve formě prejtu s pěnou z foie gras, já se hluboce skláním před Vaším uměním pane Punčocháři! Vymazlené. Báječný telecí filet, a také jsem neodolal a ochutnal ragú ze srnky a filet z kambaly. Přikládám foto: bezvadný nápad, jak pokládat příbory na holý stůl tak, aby se jej nedotýkaly.
> 14. 05. 2018 - Holiday Inn Brno, Prominent: Musím tam zase někdy najít....
Musím tam zase někdy najít. Jen nevím, zda je tam stále pan Dufek, to je záruka kvality.
> 17. 03. 2018 - Huang He: Nevím, co by se muselo...
Nevím, co by se muselo stát, abych tuto restauraci znovu navštívil. Opravdu jsem se štítil.
> 17. 03. 2018 - Malostranská beseda: Pokusím se věřit tomu, že...
Pokusím se věřit tomu, že to byla jen přechodná záležitost. Také bych nechtěl chodit do restaurace, kde se platí jako v bufetu. Pivo tu mají jako křen.
> 17. 03. 2018 - U Modré kachničky I.: Obě kachničky jsem vyloučil...
Obě kachničky jsem vyloučil ze svého "repertoáru" už před mnoha lety. Doufám, že už alespoň oprášili mraky nesmyslných dekorací.
> 17. 03. 2018 - Vinohradský parlament: Vím léta, kde to je, ale...
Vím léta, kde to je, ale čepují tam Staropramen...
> 17. 03. 2018 - Balita: Krásně napsáno: Dny jak...
Krásně napsáno: Dny jak žiletka!
> 17. 03. 2018 - Mori Restaurant & Lounge: Děkuji za tip, tak na...
Děkuji za tip, tak na Českou někdy zavítám.
> 17. 03. 2018 - U Emy Destinnové: Dobrý den. Ani já jsem...
Dobrý den. Ani já jsem neměl z návštěvy Emy tentokrát pražádnou radost, bohužel.
> 17. 03. 2018 - La Veranda: Akce spojená s ochutnávkou...
Akce spojená s ochutnávkou vín ze San Patrignano. Vína příjemná, obsluha taktéž. Menu nelze vytknout nějaké zásadní věci, ale prostě tomu chyběly nábojnice, které by oslnily. Možná to bylo i tím, že absentoval šéfkuchař pan David, no nevím. Nejlepší byly určitě ravioly (píšu česky) s parmezánovým krémem a smažená cuketa.
> 17. 03. 2018 - Balu Kitchen: Překvápko pro mě: Jsa sám v...
Překvápko pro mě: Jsa sám v celé restauraci, ve 14:30 začíná "divadlo". Ubrusy na stoly, čtvrthodinový rachot posouvaných židlí, stolů, cinkání příborů=otravné ve zcela tiché restauraci. Na dotaz, zda čekají zájezd přichází jasná odpověď: Ne, právě chystáme stoly na večer jako každý den. No, snad by to ještě chvilku počkalo, až dojím... Na účet poté čekám po dvojím upozornění přes 20 minut. Návrat neplánuji, snad později, ale to už tu zas možná nebude ten skvělý kuchař.
> 17. 03. 2018 - Balu Kitchen: Kreveta fajn, úžasně chutný...
Kreveta fajn, úžasně chutný a čerstvý mangový salátek doplněný zbytečně dočerna ugrilovaným chapadlem chobotnice (hořké). Není toho upraženého zvířátka škoda? Možná, že pan šéfkuchař Michal Beil nebyl přítomen, každopádně čokodortík s mascarpone, borůvkami a maracujou se povedl náramně. Úžasný výhled z prosklené stěny, ovšem ouha, povětšinou na pohrobka socialismu=polorozbořené budovy u nádraží. Časem se zde jistě objeví nádherné výškové budovy.
> 17. 03. 2018 - Aquarius Restaurant: Načinčané prostředí,...
Načinčané prostředí, snaživá obsluha, velmi dobrý somelier. Menu není špatné, ale ne špičkové, prso z bažanta i tartar z ryb. Zajímavě připravená byla batátová kroketa. Velice chutná panna cotta!
> 16. 03. 2018 - Bílá kráva: Velmi dobře poskládané...
Velmi dobře poskládané menu, kde vyzdvihnu toro tonnato a grilovanou hovězí oponku. Opravdu kvalitní a nenucená obsluha včetně šéfkuchařky, příjemně strávené dopoledne.
> 21. 02. 2018 - Malostranská beseda: Trefil jste do správné...
Trefil jste do správné hospody :-)))
> 19. 02. 2018 - Francouzská restaurace Art Nouveau: Jsem rád, že Vám u pana...
Jsem rád, že Vám u pana Patrika Bečváře tak chutnalo. Je to velmi nadějný šéfkuchař, konečně má zase Art Nouveau od dob Jacka Auffrayse skvělého bosse!!
> 19. 02. 2018 - U Emy Destinnové: Pak se jedná strýci o...
Pak se jedná strýci o nedorozumění, je mi to líto. Uznávám jako Vy, že může mít na věc každý jiný názor, ostatně v jiný den. Přeji Vám hezký den.
> 19. 02. 2018 - U Emy Destinnové: Jsem rád, Libuše, že jsme...
Jsem rád, Libuše, že jsme si naše názory vysvětlili. Každopádně, při mojí návštěvě jsem nadšen být nemohl. Jenže to můžete těžko posoudit, když jste tam ten den nebyla. Můj komentář nepovažuji za unfair, ale za objektivní, ač mě to samotného dost mrzí, že to tak pro pana Stevena dopadlo. Nemohu za to, že se Vám zdál můj komentář povýšený, jenže já prostě píšu tak, jak to v daný okamžik v restauraci podle mého názoru vypadalo. Panu Stevenovi bych nechtěl ani náhodou ublížit, na festech byl fajn.
> 17. 02. 2018 - Quisisana Palace: Dále píšete, že nepoužíváte...
Dále píšete, že nepoužíváte květy. Nejsem si už jistý, zda to byl hledík, ale část rostliny včetně kousku stonku byla jako přízdoba u perličky. Nevěřím, že by na oba talíře spadla po cestě z kuchyně. Prostě tam květiny musel někdo v kuchyni dát. Zrovna jako Vás, i mě mrzí, že návštěva zrovna nedopadla. Přeji Vám hodně spokojených hostů a ať se Vám v tak krásném hotelu jenom daří.
> 17. 02. 2018 - Quisisana Palace: Chléb byl oschlý, možná...
Chléb byl oschlý, možná ráno pečený, ale špatně uchovaný v košíčku. Stává se to mnoha restauracím. Píšete dále, že nenadíváte křepelku, ale že játra jsou součástí nádivky. Ovšem tu opravdu neservírujete vedle perličky, ale uprostřed rolky, jak je vidět i na fotu.
> 17. 02. 2018 - Quisisana Palace: Dobrý den pane šéfkuchaři....
Dobrý den pane šéfkuchaři. Je logické, že se obhajujete a já jsem za Vaši ctěnou reakci rád. K naší návštěvě: Fotky si dělám málokdy, nyní vidím, že jsem si vyfotil pouze dezert a ne lososa zespodu... Stojím si ale za tím, že na avokádo položený losos byl zespodu šedý, tedy známka toho, že jej máte v lednici připravený dopředu alespoň den. Nedojedl jsem dezert, kde báječná borůvková omáčka byla doplněna velmi tuhým mousse.
> 17. 02. 2018 - U Emy Destinnové: Letos jsem v GRF navštívil...
Letos jsem v GRF navštívil asi 25 restaurací a musím bohužel konstatovat, že Ema patřila mezi 5 nejhorších. Také já Vám neposílám červené palce za to, že máte jiný názor, určitě sama cítíte, že je to unfair.
> 17. 02. 2018 - U Emy Destinnové: Dobrý den. Mohu se Vás...
Dobrý den. Mohu se Vás zeptat, co Vás natolik nazlobilo na mých komentářích, že mi přistály 2 červené palce? Děkuji za odpověď. Boddie.
> 17. 02. 2018 - U Emy Destinnové: Dobrý den strýci, zřejmě...
Dobrý den strýci, zřejmě nesouhlasíte s tím, co jsem napsal, když mi posíláte červený palec. Já jsem svoji návštěvu popsal tak, jak se stalo. Nemám žádný důvod někomu stranit a někomu ne. Nebo myslíte, že bych měl lhát a napsat, že bylo všechno super, jak zde čítávám? Proč? Abych se zalíbil kuchaři? Jedné zásady se vždy držím: Když má někdo opačný názor a byl v restauraci jiný den, neposílám mu ze zásady palec červený.
> 17. 02. 2018 - Babiččina zahrada: Úplně jsem na bábinku...
Úplně jsem na bábinku zapomenul, musím to někdy napravit.
> 17. 02. 2018 - Ambiente – Pizza Nuova: Toto Ambiente je pro mě...
Toto Ambiente je pro mě nejhorší a už tam pravděpodobně nepůjdu, viz mé staré komentáře.
> 17. 02. 2018 - Pot-au-feu: Trapný byl začátek, kdy po...
Trapný byl začátek, kdy po mém usazení ke stolu nastala pauza 8 minut, než si v tak malé restauraci někdo uvědomil, že nemám na stole ani vodu, prostě nedošlo ke kontaktu s obsluhou, ač hosté u okolích stolů, kteří přišli později, byli obletováni. Číšnice fajn, jen nechápe, že si host GRF může vybrat i pivo místo vína, takže 2 malá piva přistála na účtu, hmm.
> 17. 02. 2018 - Pot-au-feu: Jídlo báječné, "přesně...
Jídlo báječné, "přesně podle zadání GRF :-)))" Prase a kráva, to jsou konečně superpotraviny!! Díky pane Kracíku, že jste se nenechal zadáním zmást. Terinka z mangalice (to je prase, které vypadá jako ovce) chutnala jako božská tlačenka. Hovězí líčka v houbové omáčce - zde se opět potvrdila známá věc, že kuchař zde houbové omáčky umí nekonečně skvěle dochutit.
> 17. 02. 2018 - Kobe Steak Grill Sushi: Krmě bezchybná, to je...
Krmě bezchybná, to je opravdu za jedna. Poprvé dávám Kobe za jídlo jedničku!! Tatarák s možností přidat majonézu, top panna cotta. Velice zajímavé rolky, kde místo ryby je na rýži plátek hovězího wagyu a na něm kousek foie gras. Chuťově skvostné!
> 17. 02. 2018 - Kobe Steak Grill Sushi: Drobná nepříjemnost hned na...
Drobná nepříjemnost hned na startu. Jsme usazováni ke stolečku, hned vedle sedí rodiče s miminem. Ptám se, zda si můžeme sednout o jeden stoleček dále, odpověď zní: NE. Za 2 minuty na to je tam usazen další pár a o stoleček dále i další. Všichni na GRF. Číšníci usazují hosty postupně za sebou, je to jako na vojně... Malá holčička byla celý večer skvělá, jen se na nás smála a ani nebekla :-)))
> 17. 02. 2018 - Marriott hotel, Midtown Grill: Zdařilý oběd! Musím...
Zdařilý oběd! Musím především pochválit naprosto bezvadnou prezentaci celého menu slečnou Lenkou. To byl z její strany ukázkový koncert, číšnice snů... Menu jako vždy potěšilo. Vyzdvihnu hovězí nízký roštěnec, velice kvalitní maso, zrovna tak lanýžový krém k předkrmu. Quinou nemusím, to je úlet celého GRF. Datlový dortík s bezvadnou omáčkou celé menu jen podtrhuje.
> 17. 02. 2018 - Marriott hotel, Midtown Grill: S quinoou, to s Vámi...
S quinoou, to s Vámi souhlasím. Mnoho restaurací se drží zadání=superpotraviny, ale quinou jím snad popáté a nikdy jsem ji nedojedl. Ovšem datlový koláč jsme měli nádherně vláčný. Termínem suchá buchta jsem pověstný, neboť bábovky, vánočky apod. nesnáším :-)))
> 17. 02. 2018 - Etnosvět: Musím však jako typický...
Musím však jako typický masař uznat, že bramborové knedlíčky s uzenou brynzou jsou velice chutné a dezert vynikající! Jen lžička je zbytečně dlouhá a nepohodlná. Zkuste si pane managere sednout k nízkému stolku a dezert sníst touto dlouhou lžičkou=viz foto. Ve veganské restauraci je větší část míst na oběd plná. S údivem sleduji 4 mladé, velmi štíhlé lidi, jak si každý objedná stejnou polévku a vodu, aby pak u kasy každý platil jen za sebe samostatně. Nezvyklé.
> 17. 02. 2018 - Etnosvět: Amuse bouche=bezlepková...
Amuse bouche=bezlepková houska s olivovým olejem...no budiž :-)) Víno je na stole až po urgenci a dojedení prvního chodu, to už je horší vizitka. Barmanka k hlavnímu chodu přináší okamžitě Rulandské modré i s prezentací vinaře a ročníku, to je panečku změna! Dahi bhalla, tedy předkrm, nic moc.
> 11. 02. 2018 - Angus Steak House: Dobrý den. Mohu se Vás...
Dobrý den. Mohu se Vás zeptat, co Vás natolik nazlobilo na mých komentářích, že mi přistály 2 červené palce? Děkuji za odpověď. Boddie.
> 11. 02. 2018 - Le Grill, The Grand Mark Hotel: Děkuji za vysvětlení...
Děkuji za vysvětlení Pepinko. Při mé návštěvě byl pupek skvostný, za tím si stojím já i společnost pěti lidí, kteří byli se mnou. Ale je samozřejmě možné, že při Vaší návštěvě to naopak nestálo za nic, to se někdy stává. Každopádně palce jsou tu od toho, abychom je používali anebo si alespoň trochu ulevili, když má někdo odlišný názor. Přeji Vám, aby Vaše návštěva v jiné restauraci byla lepší než tato. Boddie.
> 10. 02. 2018 - Terasa U Zlaté studně: Obávám se Mirku7, že se...
Obávám se Mirku7, že se jednalo jen o festivalovou nadstavbu.
> 10. 02. 2018 - Smíchovský pavilon: Tak jsem to Mirku7 napsal...
Tak jsem to Mirku7 napsal třeba jen pro ty, co jsou znalci :-)))
> 10. 02. 2018 - Jaškovská krčma: No tak jo! Až se v těchto...
No tak jo! Až se v těchto končinách objevím, mrknu na kvalitu PU :-)))
> 10. 02. 2018 - Asian Temple: Děkuji tímto paní Anně...
Děkuji tímto paní Anně Satoranské, paní Monice Maurerové a samozřejmě i všem členům týmu restaurace Asian temple od číšníků přes odborníky na jednotlivé kulinářské dovednosti a v neposlední řadě i oběma managerům, kteří celou show uváděli. Bylo to velice poetické gastroodpoledne!
> 10. 02. 2018 - Asian Temple: Tím ovšem končí výčet...
Tím ovšem končí výčet lehkých záporů. Další program, který trval cca 7 hodin, se odvíjel jako v příjemném filmu. Tři skupiny hostů se střídaly u Teppanyaki Show pana Meka, dále u přípravy sushi v podání dvou sushimasterů a také u přípravy koktejlů podle vlastních nápadů s pomocí hlavního barmana restaurace. Všechny disciplíny jsme si mohli vyzkoušet na vlastní kůži a bylo to opravdu fajn. Já jsem v minulosti všechny tyto věci jednotlivě zažil, ale tak vtipně podané, to opravdu ne.
> 10. 02. 2018 - Asian Temple: Právě jsem se vrátil... ne...
Právě jsem se vrátil... ne z Hradu, ale z akce: Asian Temple - Vůně a Chutě Asie. Plný dojmů Vám povím, jaké to bylo, než všechno zase zapomenu. To tentokrát úplně nehrozí, neboť se jednalo o akci zdařilou a snadno uchovatelnou v paměti. Takže si na rovinu řekněme, že počáteční brunch nenaplnil zcela mé očekávání. Autenticita pokrmů odpovídala spíše chutím Evropanů, těžko v nich hledat typické chutě asijské. Z řady vybočovala jen výtečná thajská polévka a také vyžádaná masala po indicku.
> 10. 02. 2018 - Tusculum: No, víte, mě jen mrzí, že...
No, víte, mě jen mrzí, že jsem fotku nepořídil hned, aby ty drobky z buchty byly po předchozím hostu vidět. Nejsem zas tak pohotový fotograf, ale to je občas možná i dobře.
> 10. 02. 2018 - Tusculum: Mech.
Mech.
> 10. 02. 2018 - Hospůdka U Bobra: Přiznám se, že tomu suchému...
Přiznám se, že tomu suchému hlávkovému salátu nerozumím. Není nakřehlý a v tak malé misce si ho balsamikem či olivovým olejem pokapat a zamíchat nemůžete. Asiaté upečený bůček pokládají na ochucený salát, nejlépe pak choy, a jen rýži ponechávají v misce.
> 10. 02. 2018 - Hospůdka U Bobra: Hezká práce :-))
Hezká práce :-))
> 10. 02. 2018 - Babiččina zahrada: I já se chystám.
I já se chystám.
> 10. 02. 2018 - Passage, Wine & Dine: Ale to je mi opravdu moc...
Ale to je mi opravdu moc líto. Škoda, že jste tam nebyl s námi :-)))
> 10. 02. 2018 - Smíchovský pavilon: Máme kliku, zrovna jsou tu...
Máme kliku, zrovna jsou tu zabíjačkové hody. Super škvarkovka i zabíjačková polévka s kroupami. Dobrý sulc, jitrnice lepší jelita. Hezká sympatická blonďatá číšnice s rozpuštěnými vlasy. Je radost se dívat, jak tato brigádnice z VŠ v pohodě hospodu zvládá. Trochu mi připomíná Janičku ze sklepa Malostranské Besedy v Praze. Vyrazit v KV do kopce se opravdu vyplatilo.
> 10. 02. 2018 - Promenáda: Uvítalo nás hezké nové...
Uvítalo nás hezké nové prostředí. Zebří pásy na stěnách se nemusí každému líbit, chápu. Ovšem značí to jistou změnu interiéru do lehké moderny. V menu byla nepřípadná polévka z černého kořene. Já to nevnímal ani jako krém natož polévku. Byla to kaše konzistencí té krupičné. Divoká kachna ovšem zaperlila, obzvláště rillets nebo jak to nazvat. Milovaný creme brulée ve vynikající podobě. Už se ani nebudu rozplývat nad srdečností číšníků, natož nad milou přítomností guru a majitele pana Pazderky!
> 10. 02. 2018 - Embassy: Debaty s fajn managerem i...
Debaty s fajn managerem i kuchařem o tom, že nemusíme jídlo platit, mi nikdy nepřipadají plodné. Jen ultra zkaženou paštiku jsme odmítli platit. Nám jde především o to, abychom sem mohli příště opět rádi přijít s důvěrou v restauraci a za dobrým jídlem i slovem bez obav o své zdraví. Tak co si mám o každoročních návštěvách špičkových restaurací v KV myslet? Já už se vážení bojím jít další den do Promenády či Puppu.
> 10. 02. 2018 - Embassy: Moc rádi do Embassy...
Moc rádi do Embassy chodíme. Číšníci opět super, ale jídlo vážně na přesdržku! Výtečný sulc versus zkažená paštika... Vídeňský řízek fajn, bramborový salát k němu zkysaný, prostě tekl. Kachna velmi dobře upečená. K ní dvoje dobré zelí a 3 druhy knedlíků. Bramborový i houskový v pořádku, 2 karlovarské byly oslizlé a rozpadaly se do prvočinitelů. Vypadaly jako několikrát již v týdnu ohřívané, prostě už dost pamatovaly. Nestačí? V osatce 3 druhy chleba, ovšem bílá veka suchá jako troud.
> 10. 02. 2018 - Quisisana Palace: Chuť rolády z perličky...
Chuť rolády z perličky trochu přehlušena množstvím jater uvnitř. Květ hledíku nepoživatelný, nemá na talíři co pohledávat nebo jen malé okvětí. Dezert tuhý jako fondán, škoda pane kuchaři, těšili jsme se a takhle neslavně to dopadlo.
> 10. 02. 2018 - Quisisana Palace: Losos s avokádovým...
Losos s avokádovým tartarem. Losos zespodu již zcela šedý, jak sedí v lednici minimálně od včerejška. Chléb také není dnešní. Je něco jiného číst od šéfkuchaře, jak používá čerstvé potraviny a pak obdržet toto... Špenátový krém opravdu výtečný, křepelčí vajíčko a pelmeň s lososem také. Problém, jak to udělat, aby se tyto okrasy netopily v polévce vyřešil kuchař tak, že je podložil plátky brambor. Já netušil, že jsou zcela nedovařené, takže při snaze o odkrojení došlo ke styku s mým oděvem.
> 10. 02. 2018 - Tusculum: Jelení kýta sous vide s...
Jelení kýta sous vide s kapkou šípkové omáčky, bramborovo-pohankové placky není kde omočit. Krokety nebo placky však musím pochválit, ač to není strava podle mého gusta. Obzvlášť chuť vlašských ořechů potěšila. Dort podobný medovníku v normě, jen se spoustou máslového krému na ruský způsob. Vína běžná. Vážení, jsem šokován tím, že tato restaurace, která je vysoce průměrná, okupuje místo poblíž nejlepší desítky v republice. Čím to je? Byli hosté z Tuscula třeba v Promenádě, Puppu či Alcronu???
> 10. 02. 2018 - Tusculum: Á jsou tu Vary. Kuňkající...
Á jsou tu Vary. Kuňkající číšnice z loňska zůstala, ta lepší nahrazena ještě horší, hmm. Chutné bylinkové máslo s dobrým pita chlebem, po hříchu nejlepší z celého menu. Foie gras-to je jen terinka, která okolo jater jen proběhla. Rádoby efektní mechový podklad pod terinu zřejmě slouží více hostům, ach jo, to je prasárna-již vyleželý mech s drobečky po předchozích hostech!! Ani bych se nedivil, kdyby některý z hostů chtěl mech ochutnat. Co je na talíři, to je k jídlu, že?
> 10. 02. 2018 - Bruxx: Ať si dám, co si dám,...
Ať si dám, co si dám, vždycky je to skvělé. Tentokrát na rychlý oběd před odjezdem do Varů. Báječný kohoutek i ochucený tatarák. Číšnictvo je kompletně zkušené, rychlost a profesionalita čiší z každého rohu. Kdo Bruxx ještě nezná, rychle to napravte!
> 10. 02. 2018 - Le Grill, The Grand Mark Hotel: Dobrý den. Mohu se Vás...
Dobrý den. Mohu se Vás zeptat, co Vás natolik nazlobilo na mém komentáři, že jste mu udělila červený palec? Děkuji za odpověď. Boddie.
> 10. 02. 2018 - Satuy: Mňam Brunch v Satuy nás...
Mňam Brunch v Satuy nás výslovně zklamal. Za dost peněz málo muziky. Představovali jsme si větší kino v asijském duchu. Číšnice se snažila, ale je velmi nezkušená a způsob stolování je pro ni španělská vesnice. Jídlo ani moc hodnotit nebudu, chválím dobré koktejly.
> 10. 02. 2018 - Terasa U Zlaté studně: Téměř hodinová sekera mého...
Téměř hodinová sekera mého spolustolovníka číšníky vůbec nerozhodila, jen jsem vypil více Prosecca. Báječná krmě pana Pavla Sapíka. Všechno je fajn, málokdy dávám tři jedničky... Zpráva pro Mirka7: Poprvé je na účtě za doplacené nápoje zpráva, že servis je v ceně účtu. Takže žádných dalších lehce urážlivých povinných 7% pana Motyčky se tentokrát nekonalo.
> 10. 02. 2018 - Pastař: Prima číšnice, zajímavé...
Prima číšnice, zajímavé prostory v podobě italských foccacerií. Chutný olivový olej s ciabatou, Chablis též. Tak dnes jim milé slávky nedovezli, kuchař se omluvil a nabídl escalopky se špagetami bez doplatku. To nelze odmítnout, že? Nový šéfkuchař, mladý Karel Caldr a bylo to buono! "Nepovedený" první účet bleskově nahrazen správným, no budiž.
> 10. 02. 2018 - Pohostinec Monarch: Číšník je lehce zmatený,...
Číšník je lehce zmatený, ale nakonec jsme se domluvili. Vynikající svíčková z divočáka, úžasné masíčko i omáčka. Snad jen perníkový nebo jinak řečeno knedlík podobný karlovarskému by neměl být drobivý. Frankovka nemohla takovému chodu jakkoliv konkurovat. V restauraci je občas hlučno, z polootevřené kuchyně proniká příliš mnoho vjemů z přístrojů. A to je nás v restauraci pouze 5. Je to dost nepříjemné.
> 10. 02. 2018 - Bellevue: Hebké svěží burgundské....
Hebké svěží burgundské. Křupavá kůžička pstruha, to dělá pan Šáda rád. Quinoa "mokrá", takže docela poživatelná. Zdravé potraviny jsou pro mě třeba foie gras, které jsem dostal s rizotem ochuceným šťávou z červeného zelí jako mezichod. Servis i výhled na Hradčany jedním slovem excelentní.
> 10. 02. 2018 - U Emy Destinnové: Zatím jsem pana...
Zatím jsem pana Trumpfhellera potkával s nadšením na různých festech, zde jsem byl podruhé. A prvně nemohu říci nic jiného než: Škoda promarněného času pane kuchaři! Víte, já se ani nedivím, že tu míváte často prázdno. Špatná lokalita, nezkušený číšník, průměrná kuchyně. Hezké prostředí a atraktivní název Vaši restauraci zřejmě nezachrání, je mi to opravdu líto. Pannacotta, ta jediná vyšla průměrně.
> 10. 02. 2018 - U Emy Destinnové: Číšník je zde první den a...
Číšník je zde první den a tak jej nemohu posuzovat přísně, docela hezky se naučil česky. Útulné prostředí, dobrý výběr jazzové hudby. Španělské Verdejo základní řady. Králík je suchý, jak ostatně často bývá, pancetty by muselo být více, jak se to při pečení naučila moje manželka. Smetanová omáčka je velmi dobře ochucená. Treska jedním slověm neoslnila, z hlavního chodu-steaku byly nejlepší brambory...
> 10. 02. 2018 - Nautilus hotel, Goldie: K panu Svatkovi jezdíme...
K panu Svatkovi jezdíme rádi, vždycky nás čeká příjemné prostředí a laskavý servis. Sušený dančí hřbet s omáčkou z vaječňáku byl eňo něňo, na kvalitu dezertu by prvorepublikoví básníci psali oslavné eseje. Díky, zatím nejlepší v GRF! Nesmíte minout.
> 10. 02. 2018 - Four Seasons hotel, CottoCrudo: Chod navíc je vždy...
Chod navíc je vždy příjemný, nejlépe hodnotím dezert a to po chuťové i vizuální stránce.
> 23. 01. 2018 - Aromi: Drobná rekonstrukce...
Drobná rekonstrukce interiéru, nově otevřeno v této milé italské restauraci se specializací na mořské plody. Bretaňské ústřice, bůvolí mozzarella, vitello tonnato, pasta s černým lanýžem, mořský jazyk, pečený ananas=vše skvělé chuti. Snad jen telecí mohlo být nakrájeno na plátky a ne na kostičky. Nádherné sametové Rosso di Montalcino Colleoni, profi obsluha, co víc si přát. Snad jen nižší cenu.
> 23. 01. 2018 - Hanabi: Opět na sushi, tentokrát...
Opět na sushi, tentokrát úplně nejásám, ale standard dobrý. Poprvé jsem ochutnal aburi ura maki s mořskými plody a chválím. Tempura báječná, především krab! Rád se dívám na mistry při jejich práci, ale tentokrát bylo místo pouze v zadní místnosti. Průměrné Pinot Grigio.
> 23. 01. 2018 - Yamato: :-)))
:-)))
> 21. 01. 2018 - Steakgrill: Dobrý den. Bylo to určitě...
Dobrý den. Bylo to určitě výběrem steaku. Chuck Flap je hovězí hřbet vpředu a je to chuťově něco mezi nízkým roštěncem a žebrem, prostě už hodně prorostlé maso. Příště si raději vyberte třeba filet mignon, ten je určitě libovější, ale i dražší.
> 21. 01. 2018 - U Malířů 1543: Nejhorší byl dezert s velmi...
Nejhorší byl dezert s velmi tvrdou pečenou spodní částí, která šla špatně vidličkou rozdělit. Už jsem zvažoval, že požádám o steakový nůž na tento dezert :-) Kuchyň musí přidat! Pochvalu zaslouží na GRF velice dobré víno , naopak moc nechápu, proč se k dezertu nepodává dezertní lžička a vidlička, ale polévková lžíce a klasická příborová vidlička pro hlavní chod. Na závěr jsem si nevšiml, že mi byla zaúčtována 2 malá piva, která měla být součástí GRF, ale vem to nešť.
> 21. 01. 2018 - U Malířů 1543: V očekávání jsme dorazili...
V očekávání jsme dorazili do kdysi renomované restaurace, před lety byla tuším nejdražší v Praze. Prostředí historického domu fakt pěkné, klobouk dolů. Obsluha znalá, trochu nezvyklá na účastníky festivalu, ale určitě velmi dobrá. Tataráček s majonézou nám hodně chutnal, horší už to bylo s raviolou s náplní ze pstruha. Chuťově výrazně rybovitá až nepříjemně, navíc espuma z řeřichy byla dost nakyselo. Opravdu výtečná křepelka, i quinoa se zde dala jíst, protože byla dobře ochucená sosem z výpeku.
> 21. 01. 2018 - Lokál U Bílé kuželky: V sobotu probíhala v...
V sobotu probíhala v hospodě i před ní staročeská zabíjačka. Uvnitř nacpáno k prasknutí, starala se o nás bezvadná obsluha. Jitrnice velmi dobrá, v ovaru chybělo tlusté maso, škoda. Prdelačka na úrovni, pivo jako křen, šikovný harmonikář. Posléze venku ještě prohlídka zabíjačky, popíjení pivka a grogu a nákup škvarků, jelit a jitrnic domů. Přepálené škvarky jsme doma vyhodily, jitrničku i jelítko jsme snadno snědli, neboť byly úplně jiné než v restauraci, skoro poloviční a chuťově nic moc, hmm.
> 21. 01. 2018 - Le Grill, The Grand Mark Hotel: Uvítalo nás hotelové...
Uvítalo nás hotelové prostředí s nádherným lustrem. Nezkušenost obsluhy se projevila hned na začátku, když nebyla schopná odpovědi na zasedací pořádek 6 lidí. Asi nečtou Špačka :-) Z jídla chci vyzdvihnout hovězí pupek. Velká pochvala do kuchyně, ale i pro nákupčího masa! Ostatní chody průměrné až velmi dobré. Jenže bílé víno bylo teplé, což je opět věcí obsluhy, jakož i zahnuté zuby u 2 vidliček. Servis kulhá za kvalitou kuchyně na obě nohy. Na doobjednané digestivy jsme čekali min. 20 minut..
> 21. 01. 2018 - Levitate Restaurant: Merlot ke kachně je...
Merlot ke kachně je pitelnější, ale stále nedosahuje kvalitu jídla. Mile mě překvapil tapiokový kaviár. S 3 dezerty se vlastně jedná o 9 minichodů, celé je to koncipováno jako ochutnávka. Předdezert z batátů a červené řepy mi nic neříkal, ovšem sýrový krém na sladko s maracujou a dalším exotickým ovocem, to byl majstrštyk! Bonbonky z ovoce pitaya na závěr.Celkově mohu konstatovat, že si tuto restauraci zapamatuji a Vám její návštěvu určitě doporučuji. Vymyká se klasickým asijským restauracím.
> 21. 01. 2018 - Levitate Restaurant: Příjemná restaurace ve...
Příjemná restaurace ve skle, koncept ryze asijský. 3x amuse bouche je milou pozorností, jen avizované křepelčí vajíčko bylo nahrazeno vaječnou omeletkou. Kimči bezchybné! Talířek na hlavní chod je zajímavý, ale má nestabilní dno, takže se při jídle hodně kymácí. Zajímavě naaranžovaná kreveta (úplně jinak než na obrázku v GR) s pórkovosmetanovou omáčkou mi opravdu chutnala. Předkrm je ovšem doprovázen podprůměrným vínem z Gaskoňska.
> 21. 01. 2018 - Aureole Fusion Restaurant & Lounge: Jen krátká poznámka. Pro...
Jen krátká poznámka. Pro účastníky GRF mají vyhrazená místa. Po skončení festivalového menu si chtěly dámy ještě dát skleničku a něco dobrého. Musely však opustit svá místa a sednout si jinam, ač v restauraci nebyla ani polovina míst obsazena. Dost necitlivý přístup obsluhy, že?
> 21. 01. 2018 - Passage, Wine & Dine: Bezvadný křehký a čerstvý...
Bezvadný křehký a čerstvý salát z čekanky, artyčoku a pak choy (ne bok choy, jak píšou chybně v upoutávce) doplněný nevýraznou burgundskou šunkou. Šneci nezvykle v polévce, raději je mám zapečené v pestu. Vynikající krkovička z iberského vepříka. Číšník povídavý, možná trochu víc. Ale na tu krkovici si zajděte!
> 21. 01. 2018 - Mirellie: Obsluha lehce zmatená,...
Obsluha lehce zmatená, barman nosící víno mlčky pokládá plné sklenice a zrovna tak mlčky odnáší prázdné. Promluví až při placení. Nelíbilo se mi u nich, nedoporučuji.
> 21. 01. 2018 - Mirellie: Bouillabaissa?? Jsem trochu...
Bouillabaissa?? Jsem trochu ovlivněný pojetím této polévky s rybami a mořskými plody v kdejaké zapadlé vesničce ve Francii či Itálii. Pamatuji se na nejlepší polévku v Benátkách. Servírovaná byla tak, že na všechny strany z ní trčely mořské plody včetně lastur, langustýnka, krevety, kousek kraba, klepeto z humra, části ryb, mušle. Vypadalo to úžasně a ještě lépe to chutnalo. V Mirellii byla polévka již s nakrájenými kousky mořských produktů, což už nemá ten efekt. Navíc chuťově v zásadě o ničem.
> 21. 01. 2018 - Dvůr Hoffmeister: Na uvítanou amuse...
Na uvítanou amuse bouche=toustík se škvarkovým sádlem a okurčičkou. Polévka z cizrny se zajímavě naaranžovanou kroketkou z kuřecího masa. Pstruh trochu rybovité chuti, cassoulet velmi dobrý, číšník jako vždy perfektní.
> 21. 01. 2018 - Cafe de Paris: Chardonnay z oblasti...
Chardonnay z oblasti Languedoc je ze základní řady, ale na GRF nemohu chtít pít víno excelentní, restaurace to nemůže dotovat. Kuchyně má potenciál, poloha vedle Lennonovy zdi, historická budova je moc hezká, číšník excelentní. Doporučuji Vám návštěvu.
> 21. 01. 2018 - Cafe de Paris: Věnoval se mi velice...
Věnoval se mi velice příjemný číšník. Slávky v kokosovém mléce byly skvělé, ale dost maličké. Problémem je, kam odkládat prázdné lastury. Miska na umytí rukou nechybí, ale mistička na lastury ano. Bažantí prsa s amarantovým rizotem: Bažant je dost suché maso, ač se slaninovou pěnou. Volil bych jinou přílohu, tedy takovou, která se dá doplnit šťávou. Obdivuji šéfkuchaře, že se pustil do amarantového rizota. Správně ho uvařit není totiž až tak snadné. Slupka je extrémně tvrdá, jádro měkké.
> 20. 01. 2018 - Kolkovna Olympia: Já vím, že komentář nepatří...
Já vím, že komentář nepatří k Vám, ale do Vaší sesterské restaurace Kolkovna Savarin, ale jelikož nejsou v GRF, musím se vyplakat alespoň u Vás, promiňte. Na Štědrý den na oběd jdeme na smaženého kapra s brambosalátem. To, co číšník z kuchyně přinesl byl děs. Jakási beztvará koule z kapřího masa to byla. Kuchař neumí kapra filetovat ani nařezat na podkovu, strašné!! Chuťové příšerné, ve friťáku se obrovský kus masa jenom uvařil. Bramborový salát nakyslý. Moravský vrabec vrácen, očernalé maso...
> 20. 01. 2018 - Katr: Nový podnik, zastavil jsem...
Nový podnik, zastavil jsem se párkrát na jedno pivo. Stojí zde 48, vedle v Kolkovně už 64... Poprvé jsme zde jedli až tento týden a bohužel. Drahý biftek tuhý až běda, sakryš, kde kupujete maso?
> 20. 01. 2018 - Kantýna: Nevím, zda lze vůbec nazvat...
Nevím, zda lze vůbec nazvat restaurací... Polovina hostů stojí jako v bufetu, ostatní mohou sedět. Prostory nejsou moc efektní, je to hala bez duše. Pečené maso s křenovou majonézou mi naservírovali na tácu vystlaném papírem. Je pravdou, že se papír k mému údivu za celou dobu neprotrhl, ani jsem jej neprořízl. Přikládám foto. Pivo překvapivě vynikající.
> 20. 01. 2018 - Buddha-Bar: Se společností jsme...
Se společností jsme objednali degustační 5-chodové menu. Chválím kuchaře, bylo to na 1 až 2. Vyzdvihuji krevety na červeném kari i dezert. Seděli jsme uprostřed velké místnosti, která není tak tmavá. Pompézní socha Buddhy, přemýšlím, jak ji sem vůbec dostali.
> 20. 01. 2018 - Mincovna: Jídlo je docela dobré, ale...
Jídlo je docela dobré, ale řízek za 350? No chápu, jsme na Staroměstském náměstí. Pivo výtečné, obzvlášť když je na čepu Jirka Záveský. Atmosféra v restauraci mizerná, ve výčepu je fajn. Obsluha na place pokulhává.
> 20. 01. 2018 - Kulaťák: A zase podobný obrázek....
A zase podobný obrázek. Pivo dobré, čepuje zde Martin Rauš, finalista soutěže Mistr Bartender za rok 2016. Je nás 7, máme pivní tour přes 9 hospod.. Objednáváme si 2 předkrmy, tedy hovězí svíčkové plátky s parmazánem a kapary a také 2 celá kolena. Číšnice přináší pečená kolena a 10 minut poté oba předkrmy. No nezabili byste jí? Uštíplý půllitr je už jenom smutná třešnička na dortu. Koleno skvělé.
> 20. 01. 2018 - Suterén: Příjemná návštěva mého...
Příjemná návštěva mého oblíbeného podniku. Prima číšník, moc hezké prostředí s akvárkem. Poprvé se setkávám s biftekem Madagaskar (svíčková, cibule, smetana, zelený pepř), bezva krevety a úžasná morková kost. Tady lituji, že jsem si nepořídil fotečku. On by to Mirek7 nějak přežil :-))
> 20. 01. 2018 - Malostranská beseda: K vynikajícímu pivu ve...
K vynikajícímu pivu ve sklepní restauraci, kde za pípou stojí mistr Scotta, se přidává vynikající servírka Janička. Na její práci by se měli chodit povinně dívat elévové číšnického řemesla. Spolu s dobrým kolenem je to dobrý důvod, proč navštěvovat tuto pivnici častěji.
> 20. 01. 2018 - Malostranská beseda: To sedí.
To sedí.
> 20. 01. 2018 - Malostranská beseda: Koleno je nejlepší Na...
Koleno je nejlepší Na Hradčanské. Pivo v MB je o parník před Tygrem, kde ještě nepokročili do 21. století a nevědí, že se půllitry myjou také houbičkou. Kvalita piva tam neustále klesá, štamgasti remcají.
> 20. 01. 2018 - André, vinařský penzion: Nemají salát ani bezmasé...
Nemají salát ani bezmasé jídlo, ale rádi udělají. Jelení hřbet, foie gras i ledový salát se sýrem=chutná jídla. Restaurace trochu obyčejná, obsluha v normě. Nejslabším článkem mozaiky je příchod do restaurace. Město Velké Pavlovice zřejmě nemá dostatek financí na to, aby osvětlilo příjezdovou komunikaci k hotelu. Posledních 30 metrů si zřejmě hotel André zaplatil z vlastních zdrojů, ovšem předcházejících cca 70 metrů od řeky procházíte tmou.
> 20. 01. 2018 - Na Pekárně: Jak jsem byl před rokem...
Jak jsem byl před rokem velmi nespokojen, tak letos nadšen z menu i ostatního. Topinamburový krém, špenát s vejcem, vepřová paštika i jelení svíčková, vše chutné. K tomu Rulandské od Bílků. Velice příjemná číšnice mi dokonce zapůjčila deštník, který jsem za půl dne vrátil. Děkuji.
> 20. 01. 2018 - Lokál U Bílé kuželky: V Kuželce mají pivo jako...
V Kuželce mají pivo jako křen, prostory nádherné, obsluha je hbitá, jídlo většinou velmi dobré.
> 20. 01. 2018 - Nautilus hotel, Goldie: Pokračoval David Šašek s...
Pokračoval David Šašek s treskou ve vakuu s černým kořenem a cibulovým velouté. Dalším chodem pokračoval opět Martin Svatek: prsíčko, stehýnko a žaludek z husy. Na něj navázal Roman Paulus, který připravil srnčí hřbet se srnčí klobásou, černým ořechem, polentou, kaštanovým pyré s uzeným morkem. Na závěr sladká tečka v podobě zmrzliny s oříškovou pěnou od Jana Horkého(viz foto2). I párování s víny dopadlo tentokrát dobře. V Nautilu se mi líbí, skvostný design celého hotelu je ukázkový.
> 20. 01. 2018 - Nautilus hotel, Goldie: Ještě se vracím do minulého...
Ještě se vracím do minulého roku, kdy jsem navštívil Kuchařské dostaveníčko v hotelu Nautilus v Táboře. Martin Svatek opět pozval 4 svoje renomované kolegy, aby každý vytvořil jeden chod vhodný do menu. Tentokrát jsme byli velice spokojeni jak s úrovní pokrmů, tak i s neformální přátelskou atmosférou celé akce. Začínalo se trojitým amuse bouche od p.Svatka (viz foto1), následovala terina z foie gras se zelím na 3 způsoby od Marka Šády.
> 20. 01. 2018 - Nautilus hotel, Goldie: S nevyřešeným parkováním s...
S nevyřešeným parkováním s Vámi musím souhlasit. Tak renomovaný hotel by měl umět parkování hostů zajistit. Parkování na náměstí je pro veřejnost, hotel nabízí parkování v krytém parkovišti vzdáleném cca 500 metrů. V jiných hotelech v Česku odevzdáte na recepci klíč a oni zajistí převoz Vašeho vozu na parkoviště. Tato služba zde chybí.
> 06. 01. 2018 - U Paluků: Vidím, že jste jim šanci...
Vidím, že jste jim šanci nedal. Škoda, zajímal mě další průběh.
> 06. 01. 2018 - Na Čechách: Kočička je náhodou moc...
Kočička je náhodou moc hezká, jen by si pán příště na focení vzít na sebe kontrastnější barvu, třeba bílou košili :-)))
> 06. 01. 2018 - Chateau St. Havel: Dobrý den! Přiznám se Vám,...
Dobrý den! Přiznám se Vám, že nevím, co si představit pod pojmem "smažené v obalu", ale asi máte na mysli klasický trojobal. Zde v restauraci také používají tkzv. sous vide, což je v zásadě pomalu vařené v obalu (igelitu), což mi zde vůbec nechutnalo. Děkuji za případné vysvětlení. Děkuji Boddie