Profil uživatele
avatar

vsmejkal

Connoisseur

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
17
3
Počet komentářů 90
Ohodnocené restaurace 19
Účast na gastroakcích 1

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2019: 19

Moje komentáře

> 13. 07. 2019 - La Mamma Cucina: Stálá i aktuální velmi...
Stálá i aktuální velmi zajímavá nabídka, skvělé jídlo, úžasná nabídka vín (kromě It také Fr), mimořádně příjemná a profesionální obsluha, pěkné prostředí. Atraktivní dezerty, ale já si místo nich dal jako zákusek skvělá teplá foie gras. Vyšší, leč přiměřená cena. Majitel provozující hned vedle sebe tři podniky přesně cílené na rozdílnou klientelu (Mamma, Café Oliver a Naše hospoda) to má precizně vymyšleno, a tak je třeba udělat další návštěvy, zda všechny jeho podniky jsou také tak na úrovni.
> 25. 06. 2019 - Cafe de Paris: Extrémně špatný personál,...
Extrémně špatný personál, kterého zajímají kamarádi, telefony a kdo ví co ještě, ale na place nejsou. Pro mne jeden z nejhorších zážitků posledních měsíců. Divím se řádu Maltézských rytířů, že tam trpí podnik, který je evidentně zkažený turistickou oblastí.
> 20. 06. 2019 - Angusfarm: Přímo na křižovatce krásný...
Přímo na křižovatce krásný podnik. Zepředu zahrádka, uprostřed několik vkusných místností, vzadu ubytování, sál pro svatby a školení, jezírko s rybami, trávník. Velice milá obsluha. Jídla výtečná, skvělá nabídka pro masožravce, ale podávaná jako „studená teplá kuchyně“. Polovina jídel byla prostě studená. Rozsáhlá nabídka vín, jen podle jistých náznaků se bojím, že špičková francouzská od plzeňského Merlotu brzy vytlačí vlastnoruční nákupy z Itálie, podivný to zvyk českých hospodských.
> 19. 06. 2019 - Paloma Průhonice: Když člověk sedí v prázdné...
Když člověk sedí v prázdné restauraci, tak tam buď špatně vaří, obsluha jsou grobiáni nebo je extrémně drahá. Zde platí poslední varianta. Nicméně za vysoké ceny zde najdeme skvělá jídla a vysoce profesionální obsluhu. Pokrmy nápadité a chutí i designem skvostné (langusta, langustýnky, humr, brzlík apod.), vinný lístek plný skvělých, většinou dražších francouzských vín včetně vín po skleničce. Prostory luxus, ale poněkud studené. Parkovací služba. Pro mimořádné příležitosti je to dobrá volba.
> 02. 06. 2019 - Radniční sklípek: Neměl jsem věřit pochvalným...
Neměl jsem věřit pochvalným komentářům a dát na místního, který mi to rozmlouval. Katastrofa. Ani moderní kuchyně, ani kvalitní suroviny. A za co nemohou suroviny, to zvrznou kuchaři. V neděli v nabídce jen 2-3 jídla. Místo kachního prsa slibující na webu úžasné přílohy je kachní stehno s bram. knedlíky a zelím. Knedlíky z polotovaru, tuhé a staré, zelí nedodělané a neochucené, zato stehno zasypáno pepřem. Celkově nechutné. Má-li to být nejlepší restaurace v KM, pak je mi Kroměřížáků moc líto.
> 31. 05. 2019 - Kovárna: Na křižovatce cest z Malé...
Na křižovatce cest z Malé Skály, od Hodkovic, od Jablonce a od Turnova v historicky významné budově najdeme restauraci francouzského stylu, kterou by zde provozoval jen šílenec. A kupodivu se to daří velmi úspěšně. Menu obsahuje českou klasiku i Josper gril. Měl jsem skvělou cibulačku, chobotnici s famózním kukuřičným pyré (masa mohlo být víc), kvalitní Plzeň, krásný výhled. Obsluha milá, někdy trochu zmatená. Ceny odpovídají kvalitě. V daném místě je to zázrak – kéž by takových bylo víc!
> 10. 05. 2019 - Dvůr Hoffmeister: Pamatuji lepší časy....
Pamatuji lepší časy. Majitelé byli na place, jídla skvělá. Dnes pasivní číšník, který vše dělá jakoby z donucení. Nevyrovnaná kvalita jídel: nevalná šunka z králíka ve třech bobcích, výborný tatarák s lanýži, krkovice Mangalice se skvělým pyré, kančí medailonky jako podešev s neochucenými špeclemi. Dobrá koňaková špička s nepoživatelnou sušenkou. Nabídka vín v lahvích široká, zejména Francie, ale rozlévaná podprůměrná (4x VdP). Pivo jen Bernard. Chtělo by to větší dohled ze strany majitelů.
> 05. 05. 2019 - Sunset: Restaurace v 9. patře...
Restaurace v 9. patře byznys centra, kde další stavby ze všech stran redukují výhled na panorama Brna. Parkování ve vnitrobloku za dobrou cenu. Velká terasa, nad ní nefunkční heliport. Nabídka zajímavých jídel podávaných ve vysoké kvalitě. Výborná kulajda, božský jelení Wellington. Bohužel vinný lístek kombinuje moravský šovinismus s odporem proti francouzským vínům, která by se k nabízeným jídlům ideálně hodila (Rhona k Wellingtonu). Průměrná moravská doplňují obdobná zahraniční vína. Škoda.
> 26. 04. 2019 - Zas a znova: Zvenku nenápadná, zevnitř...
Zvenku nenápadná, zevnitř velice pěkná restaurace, ale velice vzdálená na běžnou dojížďku z Prahy. Milá obsluha. Zahrádka a dva prostory uvnitř: 200 míst! Hlavní část je velká a vešel by se sem i hodně velký zájezd. Vkusný interiér. Menu nápadité, každý si vybere. Provedení jídel výborné, někdy až překvapivé, ale velice chutné. Kritizovat lze jen nešvar českých restaurací: smažený řízek má být z telecího, nikoliv vepřového. Kvalitní nabídka vín Čechy, Morava, Itálie, Francie – ta na webu není.
> 14. 04. 2019 - Chateau Kotěra: Zajímavý objekt se...
Zajímavý objekt se zajímavou historií. Výborná kuchyně s nápaditými jídly vysoké kvality co do chuti i provedení. Velmi dobře koncipovaný vinný lístek s víny z kvalitních proveniencí (zejména z Francie). Interiér trochu moc do tmava, ale elegantní. Obsluha by měla být výrazně profesionálnější (je to na delší psaní).
> 13. 04. 2019 - Mlýnec: Mlýnec není „Béčko“ k...
Mlýnec není „Béčko“ k Bellevue a Zátiší, rozhodně ne po stránce jídla a obsluhy. Šestichodové degustační menu nemělo chybu a ukázalo precizní práci kuchyně. Jídlo se skvělou chutí a úpravou. Jen párování s víny je příliš orientováno na českomoravská a německá základní vína. Vinný lístek je obsáhlejší a každý si zde něco najde. Obsluha milá, rychlá a perfektní. Škodí uspořádání prostoru typu nádražní hala se stolky blízko u sebe. Hodně cizinců, spíše lidé z ulice než turistické výpravy.
> 25. 03. 2019 - Oblaca: Originální, chuťově i...
Originální, chuťově i vzhledově úžasně komponovaná jídla. Jeden z nejlepších zážitků v posledních letech. Bezchybná obsluha (až na méně znalého, leč sebevědomého sommeliéra). Přesto je třeba ocenit rozsáhlý, rozumně komponovaný vinný lístek s ještě rozumnějšími cenami. Dech beroucí výhled. Věž jako taková by si zasloužila rekonstrukci, ale za to restaurace nemůže. Parkování pod věží je docela drahé a není pro návštěvníky restaurace zdarma, což je neobvyklé. Souhrnně: rozhodně stojí za návštěvu!
> 25. 03. 2019 - Oblaca: Nemohu souhlasit, dnes jsem...
Nemohu souhlasit, dnes jsem je podrobil náročné zkoušce a už dlouho jsem nebyl tak ohromen skvělými nápady a provedením jídel jako zde.
> 26. 01. 2019 - InterContinental hotel, Zlatá Praha: Nejlepší obsluha v Praze....
Nejlepší obsluha v Praze. Vysoce profesionální, neskutečně milá. Dýňová polévka výborná, kulajda není kulajdou. Famózní stejk z jelena. Výtvarně zajímavý coulis z červeného jablka. Mandlovo-čokoládový dortík není dortíkem, ale čokoládovou rakvičkou s mandlovou náplní. Prostředí nelze moc vylepšit, nedojde-li k demolici. V létě nádherný výhled z terasy. Vinný list je nehodný 5* hotelu. Průměrní dodavatelé, fr. vína jen po 1-2 vínech z každé oblasti. Ročníky neuvedeny, prý 2016. Kdo to má pít?
> 26. 01. 2019 - InterContinental hotel, Zlatá Praha: Zcela souhlasím, a to...
Zcela souhlasím, a to včetně těch ztuhlých kuliček másla :-)
> 26. 01. 2019 - V Zátiší: Zkušenosti z minulého...
Zkušenosti z minulého týdne, NIKOLIV V RÁMCI FESTIVALU: Zátiší má co do kvality jídla, nabídky vín i obsluhy stále vysoký standard. Nezaznamenal jsem ani prodlevy v podávání jídel, ani jakékoliv vady. Přitom restaurace byla zcela zaplněna. Ale možná proto, že se jednalo individuální návštěvu mimo GRF. To, co píše níže xxhajek, je důsledkem formy návštěvy („V 17:30 se nahrnulo asi 20 objednaných lidí“), nikoliv neschopnosti restaurace.
> 12. 01. 2019 - Benjamin: Slibovaná zážitková...
Slibovaná zážitková degustace zase tolik zážitková není. Jídla jsou servírována s poměrně standardním vysvětlením, co že to dostáváme - ale to dělají i jinde. Stůl ve tvaru podkovy je dán nedostatkem prostoru a dveře přímo na ulici za zády 2 hostů jsou v zimě hodně nepříjemné. Porce extrémně malé - na 1 sousto. Některé hodně dobré, některé docela špatné (pupek), ale snaha o originalitu zde je. Slušná vína, zejména oceňuji nabídku izraelského Yarden. Ale poměr cena/výkon mi přijde dost nevýhodný.
> 12. 01. 2019 - Lavande: Menu vypadá lákavě, ale v...
Menu vypadá lákavě, ale v provedení jsou chybky. Skvělá celerová polévka vedle vysušeného daňka. Některým jídlům chybí "šmrnc", který slibuje jídelníček, je to ale slušná profesionální práce. Ne moc dobře ošetřené únětické pivo. Příjemná obsluha. Výhled na řeku. Jde to.
> 03. 01. 2019 - Grand Cru: My, co jsme milovali...
My, co jsme milovali Terroir s dvojicí Punčochář - Hepnar, jsme s úděsem sledovali, co se odehrává v Grand Cru. Tak přeji, aby nové působiště znamenalo i novou mízu podobně, jako ji chytil Michal Göth v Miuře.

Moje gastrofotky

Fotky z restaurací

Fotky z komentářů