Profil uživatele
avatar

janis

Gourmet

Jídlo v restauraci by mělo být vždycky lepší než to, které si udělám doma, protože ho vařil profesionál.

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
1
0
Počet komentářů 28
Ohodnocené restaurace 10
Účast na gastroakcích 1

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2019: 10

Co bych si dal/a k poslední večeři: Dobrý chleba s máslem a marmeládou, například. Sýr, zeleninu, víno. A černý čaj.

Moje komentáře

> 17. 05. 2019 - U Bansethů: Ach U Bansethů, to je tedy...
Ach U Bansethů, to je tedy dávná vzpomínka....budu se do toho podniku tedy muset někdy vypravit a zavzpomínat u (doufejme) skvělé krmě.
> 17. 05. 2019 - FairHotel, FairCafe: Hlavní chod týdenního menu...
Hlavní chod týdenního menu lze vybírat z 5 možností (kromě nabídky á la carte, samozřejmě), a to v relaci cca 150-220 Kč. My jsme zvolili velmi chutné kuřecí rolky se špenátem a ricotou s květákovo-bramborovým pyré. Dostali jsme i malý amuse-bouche. Co ale na této restauraci vůbec nechápu - proč tu v týdnu přes oběd není pořád plno ?? Já ji mít poblíž práce, jsem tam pořád....
> 17. 05. 2019 - FairHotel, FairCafe: Restaurace nenápadného...
Restaurace nenápadného hotýlku, zastrčeného kousek od hl. brány Výstaviště, je velmi dobrou volbou, chcete-li se v Brně dobře najíst. Má stylově čistý, moderní a vkusně zařízený interiér, ke kterému je doladěn i servis. Tleskám! Mají zde výborné jídlo a příjemnou a svižnou obsluhu. Polévky týdenního menu jsou ve 2 volbách a 2 velikostech, přičemž poměr kvalita/cena mi i u menší porce týdenního menu připadá neuvěřitelný (výborný zeleninový krém s krupicovými nočky, pažitkou a zázvorem za 25 Kč)!
> 15. 05. 2019 - Sunset: Ačkoli jsme dnes zavítali v...
Ačkoli jsme dnes zavítali v době poledního menu (na výběr ze dvou jídel), museli jsme čekat na druhý chod přes 35 minut. Velmi dobrá kulajda sice byla na stole 5 minut po objednání, medailonky z panenky se zeleninou a rosti ale až po upozornění číšníka (to jsme nebyli jediní), takže dnes to za tragickou organizaci v kuchyni schytá v hodnocení obsluha. Jinak jídlo velmi dobré, zdejší kuchyně má velký potenciál, ale až překoná zásadní problém, kvůli kterému přichází o vyšší tržby.
> 08. 05. 2019 - Noem Arch: A kde se podle Vás dá...
A kde se podle Vás dá slušně najíst v okolí Brna? Prosím o tipy, ať můžu podniky navštívit a ocenit? Předem díky za reakci....
> 08. 05. 2019 - Jedna báseň: Jen na doplnění - porce zde...
Jen na doplnění - porce zde jsou zbytečně "česky" velké, dáte-li si k jídlu polévku, máte problém odpoledne fungovat.... Nebylo by vhodnější nabízet třeba aspoň dvě velikosti polévek? Také nám vadilo, že gramáž jídel v jídelním lístku se vztahovala k celému jídlu a ne k váze masa, to je totiž docela zavádějící.... Proč v něm tedy není uváděna ještě samostatně váha masa nebo např. zeleninového jídla samotného bez přílohy ?
> 08. 05. 2019 - Jedna báseň: Příjemně a intimně, ač...
Příjemně a intimně, ač moderně zařízený podnik (jehož sladěný interiér kazil jen perský koberec na podivné dlažbě) měl při naší návštěvě v poledním menu velmi chutný zeleninový krém s quinoou - už jsme byli natěšeni, že budeme moci hodnotit poctivou 2-kou. Bohužel kofitované kachní stehno s červeným zelím se příliš nepovedlo, houskový knedlík byl spíš ze supermarketu a jíst ho bez šťávy nebo sosu nebylo ono. Celkově lze restauraci zhodnotit jako lepší standard, s volnou wifi.
> 20. 03. 2019 - Havana: Podnik navštívili opět v...
Podnik navštívili opět v době poledního menu. Frankfurtská polévka a hl. chod - úprava kuřecího masa se šťouchanými brambory. To bylo celkem ok, chtělo by jen chuťově sladit. V ceně do 100 Kč byla i limonáda a jakési "amuse bouche" - 2 plátky tmavého pečiva s paštikou (servírováno mezi polévkou a masem). No, příště ocením možná menší porci jídla (v součtu) za vylepšení kvality... Třeba polévky by mohly být ve dvou variantách nebo aspoň ve volitelném množství. Ale snahu zlepšovat se vnímám.
> 02. 02. 2019 - Holiday Inn Brno, Prominent: Ke kvalitě jídla nemám...
Ke kvalitě jídla nemám žádné výhrady (byli jsme zde v rámci GRF), bylo opravdu profesionálně připravené a chutné. Vynikající byl zejména karotkový krém, oceňuji i rozšířenou nabídku (5 chodů) v rámci 3-chodového menu. Restauracii trochu škodí interiér z 80.let (??) a umístění mimo centrum a mimo obytnou zástavbu. Ale bylo to fajn a budeme se snažit zavítat sem častěji.
> 23. 01. 2019 - Jedna báseň: Ačkoli velmi cením možnost...
Ačkoli velmi cením možnost výběru ze 2 "velikostí" polévky. Nabídka hlavních jídel - jak už bylo naznačeno - rovněž trochu fádní, byť přiměřeně široká. Ovšem dezerty by zasloužily pozornost podniku především - ty zdejší jsou dobré, cenově velmi přijatelné, ale bohužel zaměnitelné s nabídkou snad jakékoli brněnské kavárny. Vzhledem k tomu, že se jednalo o mou první návštěvu, ale dnes hodnotím velmi pozitivně a očekávám, jak dopadne návštěva příští.
> 23. 01. 2019 - Jedna báseň: Této restauraci asi nemůžu...
Této restauraci asi nemůžu příliš co vytknout. Její nabídka má slušný standard, jídlo je chutné a interiér vkusný, vzdušný a příjemný a plně odpovídající konceptu. Obsluha víceméně ok. Nicméně pořád mi tu chybí něco víc a to je potřeba zákazníkům dodat, aby se restaurace posunula o stupínek výš. Třeba doplnit nabídku hotovek něčím zajímavějším. V dnešním vývaru též mohla být rychlá domácí zavářka namísto kupovaných těstovin, nabídka polévek také mohla být nápaditější, než hrachovka a vývar.
> 18. 01. 2019 - Slunečnice: Z rstaurace mám pocit, že...
Z rstaurace mám pocit, že se snaží na své kvalitě stále pracovat. Byli jsme zde v době poledního menu, nabídka hotových jídel i polévek je tu širší než je jinde zvykem. Oceňuji. Velmi mě potěšilo rybí halászlé, které se na lístcích nevídá, navíc bylo chuťově vydařené. Plněné bramborové knedlíky se zelím též v pořádku, promíjím kupované uzené uvnitř. Kvalita kávy slušná, ačkoli ji lze ještě vylepšovat, a to asi rychleji, než vnější fasádu domu. Slunečnice si místo v GR 2019 nepochybně zaslouží.
> 15. 01. 2019 - Mori Restaurant & Lounge: Při naší poslední návštěvě...
Při naší poslední návštěvě obsluha trochu vázla, zejména v druhé půli návštěvy, po servírování hlavního chodu. Snad se to do příště zlepší, protože restaurace je opravdu velmi příjemná a zjevně už se stala docela oblíbenou. Kachna s teryiaki omáčkou i maki s máslovou rybou byly velmi dobré a ačkoli jsme s hodnocením kvality jídla lehce váhali, nakonec převážil dojem z dezertů, zejména z vizuálně skvěle dotaženého čokoládového fondánu, (mochi koláčky bohužel dočasně nebyly v nabídce).

Moje gastrofotky

Fotky z komentářů