Profil uživatele
avatar

Loslobosdrnkos

Gourmet

Oblíbenost uživatele
  1
Oblíbenost komentářů
21
0
Počet komentářů 21
Ohodnocené restaurace 6
Účast na gastroakcích 11

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2018: 6

Odkud jsem: Děčín

Co dělám: Kuchař

Co nedělám: Neprudim

Kam chodím: Kam mě nohy donesou

Kam nechodím: Kam nechci

Co miluji: To kdybych věděl byl bych šťastnější

Co nesnáším: Podle nálady

Na co mám slabost: Jídlo a peníze

Poslední úlovek: Moje žena

Co bych si dal/a k poslední večeři: Pořádný hovězí steak

Proč se vám budu líbit: To bych také rád věděl

Moje komentáře

> 21. 02. 2018 - Pod Habsteinem: Jídlo mi velice chutnalo....
Jídlo mi velice chutnalo. Krůtí vývar, carpaccio z řepy s kozím sýrem, i husí játra na špagetovém lůžku. Oceňuji domácí čerstvé špagety. Jen ty porce, prostě mega velké, poprvé se mi stalo, že jsem jídlo nesnědl celé a nechal si to zabalit s sebou. Doporučil bych udělat xchodové degustační menu pro nás, co rádi ochutnáváme. Obsluha byla jednoduše super.
> 21. 02. 2018 - Dačický: K obsluze, paní, co nás...
K obsluze, paní, co nás obsluhovala, byla milá a ochotná, aktivně nabízela i další položky z jídelního lístku, přitom nevtíravě, přesně takhle si obsluhu představuji. Zato dvě její kolegyně, které se celou dobu opíraly o výčep, ještě k tomu zvenku a jen koukaly, to jsem doteď nepochopil. Ano, zrovna bylo méně hostů, ale tak si najdu nějakou práci a nestojím a nekoukám.
> 21. 02. 2018 - Dačický: Ano, musím souhlasit, není...
Ano, musím souhlasit, není to žádný fine dining. Zauzená husí prsa s hruškovým salátem výborná (byla s medovou zálivkou=pro mě by to byl super dezert :-) ). Bejlík se zelím a zeleninovými knedlíky-kombinace česneku a zázvoru byla zajímavá a mě potěšila. Jako dezert jsem zvolil horké višně se zmrzlinou-zaujaly mě, protože jinak si dáte všude horké maliny a to už mě nebaví.
> 21. 02. 2018 - Sotto Ponte: K jídlu jsem měl paštiku se...
K jídlu jsem měl paštiku se šneky, která byla výborná a šneci nejlepší, co jsem kdy jedl. Račí polévka servírovaná jak z "Fieldu" a chuťově také. Pečený králičí hřbet se slávkami byl zajímavý nápad, jen na můj vkus málo slaný. Servírka mi to ale mile vysvětlila a je pravda, že já solím hodně. Obsluha byla milá a ochotná, vše parádní, proto mě mrzí, že si to celé zkazí nepořádkem (okenní parapety od vosku, pavučiny v úrovni očí, flekaté lavice atd.).
> 04. 02. 2018 - Pot-au-feu: Restaurace mě překvapila,...
Restaurace mě překvapila, že byla celkem malá, ale útulná. Obsluha usměvavá a příjemná. Jídla mi chutnala, třeba terinka z mangalice byla výborná, trochu mi připomínala sulc nebo tlačenku a to miluju.
> 04. 02. 2018 - Francouzská restaurace Art Nouveau: Do této restaurace jsem se...
Do této restaurace jsem se moc těšil, protože se tu točil můj oblíbený film Obsluhoval jsem anglického krále. Nezklamali mě, obsluha usměvavá a profesionální. Z jídel mě zaujala pěna z foie gras v kombinaci s marmeládou z jablek, bylo to užasné. Potom humrový bisque byl velice výrazný a super se k němu hodilo víno Viognier IGP a nakonec dezert se zmrzlinou, který mě osobně osvěžil, naprosto dokonalá tečka. Ještě mám rád, když přijde prezentovat své jídlo kuchař a tady mi to splnili, moc chválím.
> 04. 02. 2018 - Blue Wagon: Do této restaurace jsem...
Do této restaurace jsem nešel s velkým očekáváním, o to větší bylo mé překvapení, jak se o nás starali. Na ten standard služeb, co nám dali, si myslím, že by potřebovali ještě jednoho číšníka, takže občas nestíhali, ale stále byli moc milí a usměvaví. Číšník, na cokoli jsme se ho zeptali, tak nám mile odpověděl a přidal i nějaký příběh. Cítil jsem se jako letitý host a ne někdo, kdo je tam poprvé. Jídlo mi moc chutnalo, třeba hlavní chod byla česká klasika v sexy provedení a dezert vtipně podaný

Moje gastrofotky

Fotky z komentářů