Profil uživatele
avatar

BozaB

Gourmet

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
1
0
Počet komentářů 20
Ohodnocené restaurace 0
Účast na gastroakcích 18

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2018: 9

Moje komentáře

> 02. 03. 2018 - Francouzská restaurace Art Nouveau: Měli jsme stejný problém s...
Měli jsme stejný problém s panem číšníkem. Poprvé v životě se mi stalo, že jsem chtěla požádat, aby nás tento člověk neobsluhoval. Něco otřesného!
> 01. 03. 2018 - Francouzská restaurace Art Nouveau: Tak moc jsme se těšily a...
Tak moc jsme se těšily a tak moc velké zklamání! Plusy-krásný prostor, až na detaily slušné menu. Mínusy-chladné uvítání, kolotoč s dezerty u vstupu, nevkusná květinová výzdoba, velmi chabé prostření stolu, šokující servis a prezentace jídel, podprůměrné toalety, zelený reflektor, celkově jsme se vrátily asi tak do roku 1982 a i když retro frčí, tak takové retro fakt nechceš. Na základě předešlých recenzí jsme šly na kávu raději do Emy. Nemůžu jinak než konstatovat-smutný příběh a ohromná škoda!
> 28. 02. 2018 - Terasa U Zlaté studně: TuZS je každoročně naší...
TuZS je každoročně naší jasnou volbou, je ale pravda, že jí trochu nadržujeme kvůli krásnému interiéru a nepřekonatelnému výhledu. Když se nad tím ale zamyslím, na Vaší poznámce o devadesátkovém hotelu něco je...,a to jak v servisu, tak v kuchyni, tak v celkovém dojmu, takže svěží vítr by vážně nezaškodil.
> 14. 02. 2018 - Four Seasons hotel, CottoCrudo: Obrovské díky za ochotu při...
Obrovské díky za ochotu při úpravě menu z důvodu potravinových alergií. Taková vstřícnost a péče mě vážně ohromila a velmi si jí vážím! Naše dojmy z degustace: prostředí-střízlivě luxusní, večer jistě romantické, servis-skvělý po všech stránkách, víno-výtečné bílé, amuse bouche-symfonie chutí, raviola-originální a vážně skvělá, ryba-osvěžující salát v poměru k makrele, dezert-čokoládová nálož, pro nás bylo celé menu hodně vydatné, přesto náramný zážitek. A jako bonus cvičení evakuace personálu:)
> 13. 02. 2018 - Chateau Mcely, Piano Nobile: Výsledek- i když vlastně...
Výsledek- i když vlastně nic špatně nebylo, krom božského dezertu si asi nic nezapamatuji, ale jinak to bylo skutečně příjemně strávené odpoledne a ráda si to zopakuji, třeba tentokrát se mi pan šéf trefí víc do vkusu:o) PS: doporučuji změnu hudby v restauraci, disco trisco se do takového prostředí nejen nehodí, ale ještě bylo fest nahlas, děkuji
> 13. 02. 2018 - Chateau Mcely, Piano Nobile: Dlouho jsem se do Mcel...
Dlouho jsem se do Mcel chtěla podívat a zkusit menu pana Štěrby a dopadlo to následovně: prostředí-skutečně kouzelné, personál-do jednoho velmi milý a ochotný, empatická a profi slečna Jitka, víno-příliš nezaujalo, bisque-úplně mi v rámci menu nedával smysl, jazyk-tučnější, příliš neoslovil, líčka-skvělé kroupové rizoto, celkově u slaných chodů bych snesla výraznější dochucení, takto až miminkovské chutě, ale největší majstrštyk jednoznačně nebeský dezert.
> 01. 02. 2018 - Chateau Mcely, Piano Nobile: Já si naopak myslím, že je...
Já si naopak myslím, že je moc dobře, že se toto téma otevírá. Stejně tak, jako se lidi začali zajímat o kávu a její kvalitu, nabídka předražených "domácích" limonád z pochybných sirupů a cola s fantou je prostě časem neuspokojí a to je dobře. Btw kohoutková voda za 90,- je taky slušné zvěrstvo. Takže doufám, že se tento sortiment vytříbí a lidi bude víc bavit. A kdybyste měl někdy cestu do Olomouce, stavte se k Muži přes palubu, Vaše pivařské srdce zaplesá, a i na nepijany tady pamatujou:o)
> 30. 01. 2018 - Chateau Mcely, Piano Nobile: Ano měla jsem na mysli La...
Ano měla jsem na mysli La Degustation Boheme Bourgeoise, ale určitě to není jediný podnik, kde se snaží i k nealku přistupovat kreativněji. Jedinečný nealko koktejl jsem např. ochutnala v baru 4 pokoje a vůbec jim nepřišlo divné, že chci nealko koktejl v alko baru. A možná se, pane Mirku, budete divit, ale existují i lidé, kteří preferují nealko a řidiči nejsou:o) Každopádně v prvotřídním podniku, o kterých je v rámci GRF řeč, čekám i nealko na super úrovni, a to Sprite ani Fanta není, to pardon
> 29. 01. 2018 - Terasa U Zlaté studně: Každoročně nevynecháváme...
Každoročně nevynecháváme tento podnik, který si drží opravdu vysokou úroveň stabilně, můžeme ale také srovnávat předešlé ročníky. 1. interiér-drobné změny, ale ok, 2. obsluha-profesionální, ale jaksi unavená (oddrmolená prezentace pokrmů, dost omšelé úbory pánů číšníků, kabáty odebrány až v restauraci), 3. jídlo-nejlepší ze všech ročníků-super předkrm (ač nejsme příznivci barevných cestiček a puntíků na talíři), nebeský chorizo sos a úchvatný dezert! Moc děkujeme, skutečně skvělý zážitek!!!
> 29. 01. 2018 - Chateau Mcely, Piano Nobile: Též se přidávám k názoru,...
Též se přidávám k názoru, aby restaurace více myslely i na hosty, kteří preferují nealko a zapojily více kreativity (posledně nabízená Fanta a Sprite je fakt nuda a k prvotřídnímu jídlu vážně nepatří). Doporučuji inspirovat se např. v LDBB, kde nápady rozhodně nešetří a i nealko párují s jednotlivými chody. Moc se mi taky líbí, jak to mají nastavené v Terase u Zlaté studně, kde když nepijete víno, které máte v degustaci zaplacené, nealko neúčtují, což je víc než milé.
> 22. 01. 2018 - Nostress: Dobrý den, ráda bych se na...
Dobrý den, ráda bych se na něco zeptala. Neberte to, prosím, jako útok na Vás, jen mě zajímá názor ostatních přispěvatelů. Myslíte si, že v rámci takovéto akce (nebo i obecně kdykoliv) je vhodné vodit si do restaurace psa? Předem děkuji za komentáře, skutečně mě zajímá, zda jsem jediná, kdo toto považuje za krajně nevhodné.

Moje gastrofotky

Fotky z komentářů