Profil uživatele
avatar

snowwily

Foodie

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
1
1
Počet komentářů 20
Ohodnocené restaurace 0
Účast na gastroakcích 0

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2015: 14

Moje komentáře

> 04. 02. 2016 - Best Western hotel Vista, Buena Vista: Vista mohla být buďto...
Vista mohla být buďto jednozačnou senzací nebo jednoznačným průšvihem. Po návštvě jsem trochu na rozpacích. Na jedné straně výtečná a vyvážená chuť, přesně vystihující jídlo, na druhé straně nedomyšlená prezentace. Je fajn, když kuchař vymyslí famózní menu. Bohužel je to jen půlka práce, tou druhou půlkou je forma surovin, servírování a závěrečný vzhled. Připadlo mi, jakoby "už nebyl čas to řešit." je to velká škoda, protože pak by Vista dopadla jako senzace.
> 04. 02. 2016 - Clarion Congress Hotel Ostrava, Benada: Benada je velkým a nadmíru...
Benada je velkým a nadmíru milým a příjemným překvapením. Výběr jídel určitě nezaostává za vysokou gastronomií s mimořádně zajímavými kombinacemi. V dezertu se však zbytečně držela restaurace při zemi. Snaha vyhovět možná konzervativním strávníkům si myslím byla ke škodě. Prezentace jídla trošku pokulhává a chtělo by to zapracovat i na formě jednotlivých složek jídla. Přesto vyniká chuťí a vůní. Pokud si Benada udrží tento standard, myslím, že má na to, dostat se do ostravského TOP výběru.
> 04. 02. 2016 - Na Hradbách: Loňský výtečný zážitek se...
Loňský výtečný zážitek se bohužel neopakoval. Celá koncepce menu se mi zdá, kdesi uvázla. Ačkoliv se restaurace snaží držet krok s modernou a gastronomickými trendy, letošní menu mi přišlo s fantazií, ale bez jiskry. Chuť průměrná, nijak výjimečná a bez jedinného zapamatovatelného okamžiku. Výběr vín byl nevhodný, tuzemské víno mělo jít jednoznačně ke zvěřině a nikoliv naopak. Bonus závěrem: Dělat vyšší nebo dokonce vysokou gastronomii je současně vyloučeno s kouřícím číšníkem před podnikem.