Profil uživatele
avatar

KUK

Gourmet

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
6
0
Počet komentářů 27
Ohodnocené restaurace 6
Účast na gastroakcích 19

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2019: 6

Moje komentáře

> 15. 02. 2019 - Villa Richter: Opět velmi dobré. Asi...
Opět velmi dobré. Asi nejlépe "trefené" zadání. Hlavně ale excelentní menu, včetně vína. Roláda s kančí plece byla básní na zvěřinu a omáčka byla skvělým akcentem. Přesně jak bylo doporučováno - omáčkou nešetřit a v kombinovat s masem. Za tímhle zážitkem nezaostal ani dezert i tady je třeba smeknout nad vydařenou kombinací - kaštanový dortík nadívaný sušeným ovocem s rozmarýnovou zmrzlinou vytvořily takovou malou Ódu na radost (z dobrého jídla). Děkuji, já jsem si moc pochutnal.
> 09. 02. 2019 - Augustiniánský dům, Symfonie: Vstřícný personál,...
Vstřícný personál, elegantní prostředí, vynikající jídlo. Brioška a amuse bouche navíc a velmi chutné. Předkrm skvěle vyvážen, bazalkový sorbet s rajčatovým kompotem na dodávaly svěží notu parmezánové panacotě, která ladila s brioškou a nabízeným pinot grigiem. kaviár z balsamika - rafinovaná prezentace i chuťový akcent.Kachní prso naprosto bezchybné s mňam polentou. Sciumette vše krásně uzavřelo. Menu je postaveno opravdu velmi citlivě a provedení je bezvadné. Čistá radost z dobrého jídla
> 09. 02. 2019 - Augustiniánský dům, Symfonie: Vstřícný personál,...
Vstřícný personál, elegantní prostředí, vynikající jídlo. Brioška a amuse bouche navíca a velmi chutné. Předkrm skvěle vyvážené, bazalkový sorbet s rajčatovým kompotem na dodávaly svěží notu parmezánové panacotě, která ladila s brioškou a nabízeným pinot grigiem. kaviár z balsamika - rafinovaná prezentace i chutťový akcent.Kachní prso naprosto bezchybné s mňam polentou. Sciumette vše krásně uzavřelo. Menu je postaveno opravdu velmi citlivě a provedení je bezvadné. Čistá radost z dobrého jídla.
> 02. 02. 2019 - Spices Restaurant and Bar, Mandarin Oriental: Menu rafinované a...
Menu rafinované a promyšlené, jako da Vinciho obrazy. Dýně s dýní v dýňovém krému zní jako nuda, ale způsob prezentace a kardamon podtrhnou a propojí rafinovaně vrstvenou chuť dýní;bůček, banán, brokolice, karamel a kerblík na jednom talíři a jako hlavní chod?!Chce to invenci a mistrovství pana Leonarda, aby z toho vznikla taková lahůdka, jaká to byla (snad jen ta kůrčička mohla být křupavější); dezert - finit coronat opus, mňam a poklona.
> 27. 01. 2019 - V Zátiší: Návštěva v rámci GRF ´19...
Návštěva v rámci GRF ´19 zanechává rozpaky. Těžko říci, mohu-li od minestrone či telecího ragú se salsicciou očekávat wau efekt, problém je, že takové menu by spíše slušelo nějaké tratorii a neodpovídá ani výkonům, které kuchyně předvádí při standardní návštěvě (za jiné než festivalové ceny). Z nabídky byla nejlepší vína a dezert; odlehčená panacota z podmáslí s kompotem alespoň zmírnila dojem z "krupice s česnekem" (vážně musí polenta téct?). Zkrátka V Zátiší si vybrali svou slabší chvilku.