Profil uživatele
avatar

Chuťovka

Connoisseur

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
10
1
Počet komentářů 60
Ohodnocené restaurace 16
Účast na gastroakcích 58

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2019: 16

Moje komentáře

> 09. 03. 2019 - Jelínkova Vila hotel – pivovar: Usazeni ve snídaňové(nebo...
Usazeni ve snídaňové(nebo skladovém?) prostoru s výhledem na technické zázemí s graffiti a odpadkové kontejnery. Zatuchlý odér. Židle uskladněné navršením vedle stolu. Vrstvy prachu na stínící roletce a rámu okna. Stejná béžová omáčka u ryby i vepřového. A přitom všem má restaurace vysokou návštěvnost.....
> 27. 02. 2019 - Bonté: Oběd 26. 2. 2019 potvrdil,...
Oběd 26. 2. 2019 potvrdil, že tato restaurace je tím správným místem pro mlsné jazýčky. A to z nabídky a la carte i mimo festival.
> 27. 02. 2019 - Aquarium: Večeře 26.2.2019...
Večeře 26.2.2019 nezklamala. Zejména mořský ďas byl famózní. V této restauraci se ráda zastavuji i mimo festival a mohu jen doporučit.
> 17. 02. 2019 - Asian Temple: Brunch 16.2.2019 nás...
Brunch 16.2.2019 nás nadchnul. Chutnalo nám vše, obsluha byla příjemná a prostředí atraktivní. Děkujeme! Rádi si přijdeme užít asijskou kuchyni i mimo festival.
> 17. 02. 2019 - Aria Hotel, CODA Restaurant: Dnešní oběd byl výborný....
Dnešní oběd byl výborný. Nejen skvělé jídlo, příjemná obsluha, ale i samo luxusně komorní prostředí restaurace bylo krásným zážitkem. Jediná drobnost: když už musí být úsporné žárovky, tak v teplém světle by se mi starožitný interiéru restaurace líbil víc.
> 10. 02. 2019 - Levitate Restaurant: Tohle se nedá popsat, tahle...
Tohle se nedá popsat, tahle restaurace se musí navštívit. Děkujeme za nevšední zážitek pro všechny smysly!!!
> 10. 02. 2019 - Genius Loci: Pozorná obsluha....
Pozorná obsluha. Gratinované dršťky v nadýchaném parmazánu uzavřené křupavou krustou chutnaly skvěle. Stejně tak špenátové ravioly a pastyňákový krém. Bažantí roláda byla sušší. Avizované ingredience (ořechy, karotkové ragů) jsem na talíři, ani na chuti neobjevila. Zajímavý byl dezert, kde jedna porce byla výborná a druhá zůstala pro kuchaře ke zjištění, kde se stala chyba. A hafan domácí(ch) v restauraci, je pro nás dalším důvodem, proč návštěvu neopakovat.
> 08. 02. 2019 - Bellevue: Dnešní oběd byl vynikající....
Dnešní oběd byl vynikající. Zauzenému jeseteru jsme sice přišli na chuť až po několika soustech, ale to je věc subjektivní. Obzvlášť potěšilo, že i o "řidiče" se obsluha v rámci nealko nabídky postarala lépe, než v kterékoliv předchozí navštívené restauraci. DĚKUJEME!
> 04. 02. 2019 - Villa Richter: Oběd 2.2.2019 prostě neměl...
Oběd 2.2.2019 prostě neměl chybu. Zejména na lahodné kančí vzpomínáme ještě teď. I skutečnost, že si nás milý číšník pamatoval od naší poslední návštěvy, potěšila.
> 04. 02. 2019 - Four Seasons hotel, CottoCrudo: Prostředí příjemné,...
Prostředí příjemné, květinová výzdoba v lobby nemá konkurenci a je zážitkem sama o sobě. Ovšem servis by stál za vylepšení. O představení vína jsme si museli říci. A prezentace jinak skvělé polévky by si určitě zasloužila namísto naturalistického označení "s vnitřnostmi" raději decentnější výraz "droby" nebo ještě lépe chuť povzbuzující vyjmenování drůbežího srdíčka, žaludku a jatýrek. Závěrem velké poděkování kuchaři za vynikající a osobitá jídla.
> 04. 02. 2019 - Francouzská restaurace Art Nouveau: Jídlo i víno výborné....
Jídlo i víno výborné. Nádherný hudební doprovod. Prostředí svým stylem vyhlášené. Jen ta obsluha sice kroužila, kroužila, ale náš stůl nějak neviděla a to až tak, že bylo třeba se připomenout. Škoda, to by se v žádné restauraci stát nemělo.
> 27. 01. 2019 - Spices Restaurant and Bar, Mandarin Oriental: Nedělní oběd dopadl na...
Nedělní oběd dopadl na jedničku. Degustaci jsme si ještě rozšířili o předkrm - kachní rolku a krevetu v tempuře. Vše výborné. Po pro nás sestupné tendenci uplynulých let , kdy jsem v r. 2018 restauraci již raději ani nenavštívili, nás dnešní Spices velmi mile překvapilo.
> 27. 01. 2019 - Bistrot de Papa: Návštěva po dvou letech....
Návštěva po dvou letech. Jídlo zůstalo stejně skvělé, interiér se zjednodušil a prospělo mu to. Ze zmrzliny jsem měla vzhledem k mrazu venku obavy, aby té zimy už nebylo moc. Ale zbytečně. Zmrzka byla tak krásně našlehaná a jemná, že si při jejím vychutnání u hřejících krbových kamen lepší dezert neumím představit.
> 27. 01. 2019 - Holiday Inn Brno, Prominent: Krásný večer se skvělým...
Krásný večer se skvělým jídlem a příjemnou obsluhou, který i díky ubytování přímo v hotelu neměl chybu.
> 20. 01. 2019 - Savoy hotel, Restaurant Hradčany: Příjemný oběd, zejména...
Příjemný oběd, zejména skvělý předkrm a desert. Hlavní jídlo doplatilo na nedostatečnou teplotu, kterou zachraňoval jen nahřátý talíř. Obsluha milá, ale do profesionality znalosti schází. Např. na dotaz k červenému vínu, byl jeho popis: "...je to taková červená šťávička" opravdu úsměvný. Pokud se podnik zúčastní "Grand Restaurant Festivalu" i z důvodu zájmu o zpětnou vazbu, dělá dobře.
> 20. 01. 2019 - Hoffmeister restaurant: Výborná kuchyně, pozorná...
Výborná kuchyně, pozorná obsluha a příjemné prostředí. Doobjednali jsme si deserty - čokoládové lanýže a makové šišky. Oba dezerty byly skvělým zakončením degustace.

Moje gastrofotky

Fotky z komentářů