Profil uživatele
avatar

doktor Jirka

Gourmet

Život je příliš krátký na to, abychom pili špatná vína.

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
1
0
Počet komentářů 7
Ohodnocené restaurace 16
Účast na gastroakcích 1

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2019: 16

Odkud jsem: Praha

Co dělám: generální ředitel

Co nedělám: jím špatně

Kam chodím: do dobrých restaurací a klubů

Kam nechodím: kde se kouří

Co miluji: dobré víno

Co nesnáším: zdání kvality

Na co mám slabost: na kvalitu

Co bych si dal/a k poslední večeři: mořského ďasa

Proč se vám budu líbit: jazýček mlsný

Moje nejoblíbenější

Restaurace: Chateau des sept Tours, Loire

Pokrm: Hush jatýrka s fíky,

Nápoj: Mersault,

Gastrofilm: Křidýlko nebo stehýnko

Moje komentáře

> 07. 04. 2019 - U Rudolfovy kratochvíle: Pořádali jsme na Zbirohu...
Pořádali jsme na Zbirohu soukromou společenskou akci. Mají pro to speciální jídelníček, který není v restauraci. Jejich houbový krém je téměř nedostižný s vtipným servírováním, hruškové souflé bylo vynikající. Výběr vína je velmi dobrý. Personál se překonával a poskytl nám nezapomenutelnou večeři. Skvělý zážitek.
> 07. 04. 2019 - Ostrov hotel: Interiér nevtíravý a...
Interiér nevtíravý a moderní s krásným výhledem. Vynikající vinný sklep, který nemá široko daleko obdoby. Totéž platí o baru. Jídlo velmi dobré, kulajda smetanová, maso vynikající. Už jsem navštívil podruhé a vždy kvalita standardně vysoká. Velké plus: Není mobilní signál, nikdo při jídle netelefonuje - jak osvěžující.
> 07. 04. 2019 - Zámek Ratměřice, Sequoia: Velice kreativní kuchyně...
Velice kreativní kuchyně plná příjemných překvapení. Úprava je velice moderní, využívá hodně fermentace zeleniny. Předkrm z kapra neměl chybu (i když normálně si ho mohu odpustit), výtečný kachní burger, dezert Sequoia. Vše výtečné. V poslední době se hodně zlepšuje i vinný lístek. Fržím palce a určitě přijdeme brzo zase.
> 28. 02. 2019 - Francouzská restaurace Art Nouveau: Ústřice byla úžasná, stejně...
Ústřice byla úžasná, stejně jako velouté. Hlavní jidlo nemělo chybu a kombinace loupané plece a topinambury byla provedena na jedničku. Trochu slabší byla palačinka, kde Grand Marnier byl sotva cítit a v porovnání s předchozími chuťovými symfoniemi byla spíš slabší. Víno nehodnotím, chápu, že vejít se do festivalové ceny není jednoduché. Prostředí super, obsluha by zasloužila trochu upgrae.
> 31. 01. 2019 - Augustine Restaurant: Celer v krustě - skvělý...
Celer v krustě - skvělý nápad, byl stále lehce křupavý, mléčné oplatky se ale úplně ztratily a jako by tam nebyly. Divočák bez chyby, ale bez fantazie. Klouzky - super nápad a dokonale se hodily. Dezert byl famozní. Obsluha milá a znalá. Interiér jaksi neosobní, lehce neútulný a zřejmě si s ním moc nikdo nelámal hlavu. Vína chápu jako nutný kompromis, abychom se vešli s cenou. Červené bylo slabší a asi by se dalo vybrat lepší v této kategorii. K srdci mi restaurace nepřirostla.
> 16. 01. 2019 - Four Seasons hotel, CottoCrudo: První návštěva. Předkrm...
První návštěva. Předkrm vynikající - artyčoková polévka byla lahůdka, stejně jako držkové raviolli. Jídlo bylo k naší absolutní spokojenosti. Obsluha pozorná a milá. Interiér s krásným výhledem, ale tento styl nemusím. Plná spokojenost a určitě znovu navštívím.