Profil uživatele
avatar

Vitanasos

Gourmet

"Všichni občas děláme věci, které tak úplně nedávají smysl." Forrest Gump Vitanasosův dodatek: "Chození do dobrých restaurací mezi ně nepatří".

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
18
1
Počet komentářů 86
Ohodnocené restaurace 0
Účast na gastroakcích 0

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2018: 6

Odkud jsem: z Prahy, konkrétně ostrov Štvanice

Co dělám: žiji a snažím se chovat slušně

Co nedělám: nezávidím

Kam chodím: kde je mi dobře a rád se vracím na oblíbená místa

Kam nechodím: do kostela a do posilovny

Co miluji: tak samozřejmě rodinu :-) a taky dobré jídlo, pití a zábavu

Co nesnáším: pokrytectví

Na co mám slabost: pro hezké věci a dobré jídlo a pití

Poslední úlovek: pár hezkých knížek, ale mám stále na něco políčeno

Co bych si dal/a k poslední večeři: cokoli, co by mi zpříjemnilo to, co po ní následuje

Proč se vám budu líbit: protože mě neznáte

Moje nejoblíbenější

Restaurace: momentálně 1. La Veranda, 2. Hanabi a Hanil, 3. Osteria Da Clara

Kuchař: každý, u kterého mi zrovna chutnalo

Pokrm: to se nedá, každou chvíli se nadchnu pro něco

Nápoj: Šampaňské, Aperolspritz, jakýkoli jemný Rum

Gastrokniha: omlouvám se, ale takové nečtu

Gastropořad: opět omluva, ale nesleduji

Gastrofilm: už 40 let Křidýlko nebo stehýnko

Moje komentáře

> 01. 03. 2018 - Barabizna: Pro Mirka7 Z počítače...
Pro Mirka7 Z počítače přímo na webu je to omezené. Když se však přihlásíte přes aplikaci v telefonu nebo tabletu, tak můžete psát do aleluja nebo ostošest :). A omlouvám se, jestli Vám příjde nějaká negativní zpráva, zmáčkl jsem u Vašeho dotazu to přeškrtnuté kolečko a ono mi to napsalo: Hlášení odesláno. Mějte se a hodně štěstí při psaní dlouhých komentářů :).
> 24. 02. 2018 - Stejkárna: Náhodná návštěva a nebyl...
Náhodná návštěva a nebyl jsem zklamán. Zajímavý předkrm - namíchaný tataráček ze zauzeného masa bych si klidně příště dal zase. Filírovaný hanger s grilovanou zeleninou byl také dobrý. Na dezert nezbylo místo. Obsluha příjemná a bez problémů. Prostředí tuctové. Klidně bych sem zase někdy zašel.
> 05. 02. 2018 - Barabizna: Vzali nás sem známí na...
Vzali nás sem známí na nedělní oběd, že to tu mají rádi a já jsem na tuto restauraci slyšel také spoustu chvály. Nejsem milovník mexických restaurací a tady jsem se v tom ještě utvrdíl. Stoly hustě nahňácané jeden vedle druhého, interiér přeplácaný vším možným. Zkrátka nic příjemného. Obsluha velmi rychle přinesla pití a přijala objednávku - dvě polévky, dva předkrmy a pět hlavních jídel. Pak to začalo, zatímco u ostatních stolů se hosté pravidelně střídali v rytmu - příchod, objednání, krátké čekání, snědení, zaplacení, odchod, my jsme se zasekli u čekání. Předkrmy u nás přistály po jedné urgenci a 45 minutách. Mexické polévky i avokádový tatarák s krevetami byly moc dobré, kuřecí jatýrka alio olio byla jen o málo horší. Za dalších 30 minut jsme obdrželi hlavní jídla. Porce byly obrovské, masa spousta, ale chuťově o ničem. Biftek s bilinkovým máslem, špíz z vepřového a hovězího masa, sýra a cibule, plněná tortilla masem a sýrem a plněný hovězí steak s pikantními žampiony a sýrem vypadaly krásně, ale chutnaly nevýrazně až nudně. Jediné chilli con carne nevypadalo nijak vábně, ale bylo výborné. Ani avokádový koláč nebyl nijak chutný. Vanilková zmrzlina obalená nasekanými pistáciemi s čokoládovým přelivem byla fajn. Chtěl jsem to tu vyzkoušet, stalo se, ale další návštěvu rozhodně nezvažuji.
> 05. 02. 2018 - Na Kopci: Už několik let slýchám, že...
Už několik let slýchám, že tu výborně vaří, tak jsem to konečně vyzkoušel. Začnu tím špatným, interiér nestojí za nic, židle, stoly, výzdoba nalepenými starými obrázky z časopisů proloženými občas starou fotkou to vše na mě působilo jako obyčejná vesnická hospoda a ne poměrně vyhlášená pražská restaurace. Tím však výčet nedostatků končí. Už toalety odpovídají kvalitní restauraci. Obsluha se starala velmi pozorně a mile. Rozlévaný burgundský crémant by skvěle vychlazený a vynikající. Obsluha znala i oblast původu, aniž by se musela jít podívat. Salát s prosciuttem z denní nabídky nebyl špatný, ale servírováním v hlubokém talíři je strávník prakticky zbaven možnosti ve změti salátu a zeleniny nějak prosciutto, kterého bylo docela hodně, nakrájet. Degustační nabídka všech šesti nabízených předkrmů ve zmenšeném provedení je výborný nápad zvlášť, když jsou všechny výborné. Filet z pražmy se zeleninovým ragů jsem zvolil jen proto, aby mi zbylo místo na dezert a udělal jsem dobře. Jídlo bylo velmi dobré a crème brûlée byl ještě lepší. Ristretto bylo bez chyby. Rád si sem zajdu znovu na oběd, abych ochutnal i nějaké maso.
> 01. 02. 2018 - La Veranda: Budu se opakovat, ale tady...
Budu se opakovat, ale tady mi stále chutná všechno. Dva obědy během čtrnácti dnů a vše naprosto dokonalé. Pŕedkrmová foie gras i oháňková polévka jsou super. Daňčí hřbet i divočák, stejně jako hovězí pupek vše výborné. Tiramisu jiné, ale skvělé. Moselské od Markuse Molitora mi tu kdysi tak zachutnalo, že si našlo své místo v mé domácí vinotéce. Kuchaři skvělí a rychlí, obsluha dokonalá. Toalety perfektní a díky leštidlu na boty se vám nemůže stát, že byste jedli ve špinavých botách. Tady to miluju!!!
> 01. 02. 2018 - Hanabi: Za pět dnů tři obědy celkem...
Za pět dnů tři obědy celkem devět osob a bez chyby. Geisha, Oyako, Extreme, Gojira, French Kiss, Julie všechny tyto rolky jsou naprosto luxusní. Sake Oyakon Don a hovězí Bulgogi, stejně jako smažené Gyoza taštičky a krevety v tempuře, vše vynikající. Příprava rychlá, stejně tak obsluha. Rozlévané růžové víno je ke zdejším jídlům přesně podle mého gusta. Pro mě je to stálice zářící mezi pražskými rádoby sushi restauracemi.
> 26. 01. 2018 - Nejen Bistro: Nejprve dvě otázky k...
Nejprve dvě otázky k předchozímu příspěvku. Které jsou ty karlínské nejlepší podniky? Co dělají v Cafe Imperial lépe, že by měli mít vyšší ceny? Za 5 týdnů druhý oběd a opět excelentní. Jedl jsem tu dva predkrmy: tatarák z hovězího srdce, byl výborný a kachní žaludky, ty byly ještě lepší. Dvě hlavní jídla: grilovanou chobotnici, byla skvělá a veprmový jazyk, velmi dobrý. Jeden dezert: makovec byl dobrý. Prosecco v pohodě, ristretto vynikající. Obsluha asi o 30 mladší než já, ale super. Prostředí odpovídající formě podniku a s nápadem. Když si vyberete s výhledem na kuchyň, tak se při čekání na jídlo (nikterak dlouhé) nebudete nudit. Nebojím se napsat přijďte sr podívat a ochutnat.