Profil uživatele
avatar

Pavel Heřmánek

Connoisseur

Oblíbenost uživatele
  1
Oblíbenost komentářů
148
7
Počet komentářů 302
Ohodnocené restaurace 23
Účast na gastroakcích 1

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2019: 23

Moje oblíbené z Maurerova výběru GRAND RESTAURANT

Moje komentáře

> 13. 07. 2019 - Olympos: To tedy Mirku nezní jako...
To tedy Mirku nezní jako balkánská pohostinnost.
> 13. 07. 2019 - Lokál: Jo Boddie. Karpíškův Lokál...
Jo Boddie. Karpíškův Lokál holt umí. Čepovali i ve Varech na festivalu a bylo to pivo jedna báseň. Učil jsem se od mistryně Verči Mikeskové jak na to :-).
> 13. 07. 2019 - Abácie hotel, Inspirace: Abácie si drží stále...
Abácie si drží stále vysokou úroveň. Doporučuji všem.
> 13. 07. 2019 - Roubenka U Rybníka: Jídlo průměrné. Polévka...
Jídlo průměrné. Polévka obstojná. Panenka v kabátku ze slaniny výborná, špecle k ní již trochu méně. A borůvkové knedlíky? Hrůza. Místo borůvek v nich byly maliny, knedle byly načichlé z lednice něčím od masa, máslo margarín (prý je to máslo, jenže z Polska...) a to granko nebudu ani komentovat. Pivo páchlo, pěna nahnědlá. Ach jo.
> 13. 07. 2019 - U Vychopňů: Skvělá gastronomie v...
Skvělá gastronomie v podhůří valašských Beskyd. Mrkvový krém na jedničku. Pstruha také umí. Jen délka přípravy je děsně dlouhá.
> 13. 07. 2019 - Gókaná Sushi Bar: Pro milovníky sushi je zde...
Pro milovníky sushi je zde ráj na zemi. Nic lepšího v Ostravě rozhodně nenajdete. A ne jen v Ostravě...
> 13. 07. 2019 - Gókaná Sushi Bar: Pro milovníky sushi je zde...
Pro milovníky sushi je zde ráj na zemi. Nic lepšího v Ostravě rozhodně nenajdete. A ne jen v Ostravě...
> 08. 07. 2019 - U Štěpána: Zde se chci vždy zastavit,...
Zde se chci vždy zastavit, ale bojím se zda nečekám více, nežli je realita...
> 08. 07. 2019 - Malé Versailles: Bydlel jsem v hotelu 2 noci...
Bydlel jsem v hotelu 2 noci a ochutnal lecos. Např. kachnička se zelím obstojná, vývar excelentní, předkrm paštika domácí-dobrá. A dezerty sice drahé, ale takový medovník v podání jejich cukrářů vynikající. Celkový pobyt včetně recepce i servisu za jedna. Navíc kouzelné místo ne daleko od centra dění.
> 06. 07. 2019 - Na kraji lesa: Foto ke komentáři viz....
Foto ke komentáři viz. níže. Zapomněl jsem je přidat. :-(
> 04. 07. 2019 - Na kraji lesa: Tentokrát rychlý oběd z...
Tentokrát rychlý oběd z menu. Svíčková. Smažák, ale s domácí tatarkou a brambor s petrželí. Polévka super. Tedy jídlo opět mňamka. Jen čepovat tu Plzeň je ještě potřeba vypilovat. Chybí zde jisté návyky. Jako např. čepovat do mokrého půllitru...
> 04. 07. 2019 - Jurášek penzion: Poprvé na Jurášku. A?...
Poprvé na Jurášku. A? Absolutní nadšení. Nádherné místo. Úžasný interiér i exteriér. Jídlo i servis na jedničku a Boddie, umí zde krásně i Plzničku. Prostě jedna báseň. Doporučuji všem.
> 04. 07. 2019 - Smíchovský pavilon: Opět ve Varech tak nejde...
Opět ve Varech tak nejde nezajít. A výsledek super. Pivo zde stále umí čepovat skvěle. I Boddie by to možná malinko ocenil, ale kdo ví, vzhledem k tomu jak zde dopadl minule. Flank steak na jedničku. Byla toho hromada a mňamka. Tortila s trhaným vepřovým masem boží i když tak nevypadá. Caesar salát OK. Přijdeme zase :-).
> 04. 07. 2019 - Carbon: Tentokrát v Carbonu trochu...
Tentokrát v Carbonu trochu zklamání. Maso tvrdé celkem bída. Lívanečky suché, také bída. Snad jen burger by obstál. A co je nejhorší, tak ta skvělá Kulajda co zde byla minule již není na kartě :-(. Ach jo.
> 06. 06. 2019 - Ambiente – Pasta Fresca: Já teď byl Boddie na pár...
Já teď byl Boddie na pár dnů v Toskánsku, tak jste mě navnadil. Že je kam zajít na Itálii i u nás.
> 06. 06. 2019 - Špejle: Zajímá mě to, tedy zkusím....
Zajímá mě to, tedy zkusím. Zajdu.
> 06. 06. 2019 - Park Golf: Omlouvám se kuchařům. To...
Omlouvám se kuchařům. To nebyl gulášek, ale hovězí Stroganov.
> 06. 06. 2019 - Park Golf: Nejlepší Kulajda na světě...
Nejlepší Kulajda na světě je naštěstí stále zde. A i meníčkové jídlo je úžasné. Pouze ta příloha ke gulášku z listového těsta nic moc.
> 06. 06. 2019 - Hospůdka U Bobra: U Bobra tentokrát venku a...
U Bobra tentokrát venku a jako vždy super. Dýňová polévka a rizoto na thajský způsob.
> 17. 02. 2019 - Gourmet Restaurant, Villa Patriot: Díky za tip Lilly, tam jsem...
Díky za tip Lilly, tam jsem ještě nebyl...
> 11. 02. 2019 - Holiday Inn Prague Congress Centre, Esprit: Počkám si Boddie na to...
Počkám si Boddie na to překvapení :-).
> 11. 02. 2019 - Holiday Inn Prague Congress Centre, Esprit: Díky za info Mirku. Alespoň...
Díky za info Mirku. Alespoň vím kam nechodit.
> 11. 02. 2019 - Modrý zub: Vidím to podobně Gito. Moc...
Vidím to podobně Gito. Moc mi tam chutná.
> 11. 02. 2019 - Carbon: Po delší době zase v...
Po delší době zase v Carbonu. A moc milé překvapení. Bál jsem se, že usnuli na vavřínech, ale opak je pravdou. Čepovaná Plzeň na jedničku. Polévka Kulajda absolutní pecka. Podávaná v kastrůlku, skvělé orestované hříbky a uzené brambory celé ve slupce. Hitparáda chutí. Už se těším na příště. Grilovaná vepř.panenka a gratinovaný brambor mňamka. Musím uznat, že tady umí :-).
> 20. 01. 2019 - Mailsi: Zajímavý tip Boddie. Díky....
Zajímavý tip Boddie. Díky. Slaný kefír jsem často popíjel při práci v Albánii, naučili mě to místo oběda tamní kolegové. Už jsem ho dlouho neměl. Na Balkáně je to klasika.
> 20. 01. 2019 - Babiččina zahrada: Souhlasím s Vámi Okarlovko....
Souhlasím s Vámi Okarlovko. A výrazy typu bábrlinda atd. k Vám odjakživa patří. Takže je to myslím takový Váš Brand, tím pádem ho nemůžete měnit a nikdo to po Vás nemůže ani chtít :-).
> 20. 01. 2019 - Babiččina zahrada: Děkuji za krásné fotky...
Děkuji za krásné fotky jídel :-).
> 20. 01. 2019 - Rekovice restaurace & lesní hotel: Pivo zde umí čepovat...
Pivo zde umí čepovat nejlépe v širém okolí. Boddie, byl by jste spokojen :-). Polévka hřibová bramboračka skvělá. Španělák vynikající, jen by si ta rýže zasloužila více šťávy. Svíčková Stroganov absolutní hitparáda chutí, byl jsem nadšen a tvarohové knedlíčky? Jemné, sladké pohlazení šité na zakázku přímo od paní šéfové, přesto, že již nebyly na kartě.
> 20. 01. 2019 - Kopřivná, chata: Poprvé na Kopřivné a milé...
Poprvé na Kopřivné a milé překvapení. Krásný výhled na sjezdovku. Zelňačka by mohla být i lepší. Za to Tagliatelle. Nejlepší co jsem kdy jedl. S panenkou, rukolou, suš.rajčaty, granou. Super dobrota. Krkovička v chilli omáčce taky mňamka. Šikovný kuchař. Jen tak dále :-).
> 20. 01. 2019 - Park Golf: Zastávka na Golfu. Nejlepší...
Zastávka na Golfu. Nejlepší Kulajda na světě a jedna z nejlepších svíčkových. Oceňuji neměnnou kvalitu. Boží to tady máte!!! Díky moc.
> 20. 01. 2019 - Modrý zub: V modrém zubu opět...
V modrém zubu opět nezklamali. Všechno super jak má být a vždy bylo. Rýchlé, chutné, levné, velké porce a najíte se i pozdě večer. Mňam :-).
> 20. 01. 2019 - Blackdog Cantina: Poprvé v Black Dogu. Možná...
Poprvé v Black Dogu. Možná jsem očekával malinko více od jídel, těšil jsem se na dotyk Mexika v Praze, když Kamu tak vychválila šéfkuchaře a majitele v jedné osobě. Jídlo sice bylo dobré, jenže nenadchlo. Servis byl na jedničku, velmi ochotní, pochvala. Příště zkusím burger :-). A Boddie, Plzničku tady umí :-).
> 20. 01. 2019 - Vinohradský parlament: Opět v Parlamentu a znovu...
Opět v Parlamentu a znovu spokojenost. Vývar poctivý jako od maminky. Hrachová kaše celkem netradičně pojatá, ovšem výborná. A námořnické maso dokonale ochucené, jednoduché, mňam. A Boddie nechť mi opět promine, pivo tady čepovat umí, i když to není Plzeňský král piv :-).
> 20. 01. 2019 - Na kraji lesa: Opět na poledním menu. A?...
Opět na poledním menu. A? Zase super. Kachní Kaldoun trochu netradičně se smetanou (omáčkový) výborný. Jehněčí s mrkví, olivami a pečenými bramborami skvělé. A svíčková absolutní klasická delikatesa, maso křehoučké, špikované, omáčka jedna báseň. Snad jen to maso nemuselo být přelito omáčkou a knedlík by mohl být více houskový, nebo třeba tyrolský s petrželí? No jasně, jsme v Česku :-), takže klasika sem asi patří. Chuťově svíčková prostě za jedna. Tak jako zatím všechno Na kraji lesa. Držte se!
> 20. 01. 2019 - Na kraji lesa: Naprostý souhlas! Všechno...
Naprostý souhlas! Všechno tady šlape. :-)
> 20. 01. 2019 - Na kraji lesa: Jídlo, obzvlášť polední...
Jídlo, obzvlášť polední menu nemá chybu. Moderně pojatá kuchyně vytváří mňamky, které nemohou nikoho zklamat. Např. vývar, hrášková polévka, nebo panenka s hříbkovou omáčkou na obrázcích (panenka křehoučká jak má být). Kuchyň je v podstatě otevřená, ale částečně krytá za sklem, velmi zdařilé. Celkový dojem z restaurace již hned po příchodu navodí domácí milou a hřejivou atmosféru. K tomu všemu napomáhá ochotný personál.
> 20. 01. 2019 - Na kraji lesa: Tuto restauraci jsem...
Tuto restauraci jsem navštívil ještě dříve, nežli vstoupila do GR a byl jsem okouzlen :-). Ochutnal jsem polední menu a vše hrálo jako varhaní koncert. A zde se navíc podařilo skloubit dohromady ne jen skvělé jídlo, ale taky místo kde penzion leží, dále pak vkus majitelů na celkovou jistě nákladnou rekonstrukci původního objektu a taky souhru,harmonii doplňků, vybavení, nábytku, ubytovacích služeb, výhledů do přírody, atd. Prostě ráj na zemi!!!

Moje gastrofotky

Fotky z komentářů