Profil uživatele
avatar

Petr R.

Gourmet

Není většího zla než nespokojenost s tím, co máme. (Lao-c´)

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
9
0
Počet komentářů 52
Ohodnocené restaurace 0
Účast na gastroakcích 2

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2018: 22

Odkud jsem: ze severu Čech

Co dělám: vcelku hodně běžné věci, až na pár výjimek

Co nedělám: nejezdím rychle autem

Kam chodím: do divadel, na koncerty, do restaurací, do hospody, k přátelům

Kam nechodím: na fotbal

Co miluji: mou rodinu

Co nesnáším: povrchnost

Na co mám slabost: na dobrou hudbu, dobré jídlo a pití

Poslední úlovek: nerybařím, takže nic

Co bych si dal/a k poslední večeři: segedínský guláš mé tchýně

Proč se vám budu líbit: to nemám nejmenší tušení

Moje nejoblíbenější

Restaurace: CODA Restaurant na Malé Straně

Kuchař: David Šašek, Pavel Býček

Pokrm: nemám jen jeden ten nej

Nápoj: víno

Gastrokniha: žádnou jsem nečetl

Gastropořad: nesleduji

Gastrofilm: asi jem žádný neviděl

Moje oblíbené z Maurerova výběru GRAND RESTAURANT

Moje komentáře

> 06. 09. 2018 - Kobe Fusion Restaurant Anděl: … Jídlo je výborné. Smažená...
… Jídlo je výborné. Smažená tygří kreveta s wasabi majonézou i následný grilovaný tuňák v sečuánském pepři a zázvoru jsou skvělé. U sushi (které měla partnerka) je pak zjevné, že je skutečně vyráběno z čerstvých a velmi kvalitních ryb a ostatních vodních tvorů; výborné bylo jen s minimem dochucení a to je asi vždy nejlépe. Maličko se divím, že restaurace zatím nedosáhla ani na TOP 100; osobně si jí zařazuji do seznamu podniků, kam se budu vracet.
> 06. 09. 2018 - Kobe Fusion Restaurant Anděl: Kdysi jsem se seznámil se...
Kdysi jsem se seznámil se sushi v Kobe v Dejvicích, které už dnes neexistuje, tak jsme se rozhodli vyzkoušet tento restaurant. Obsluha je příjemná a usměvavá, ale taková lehce chaotická a ne úplně bez chyb na podnik této cenové hladiny (amuse bouche přineseno v okamžiku, kdy jsme již měli na stole předkrm; prázdné talíře/servírovací destičky odnášeny v okamžiku, kdy ještě ne všichni u stolu daný chod dojedli). Na druhou stranu ten úsměv obsluhy vždy mnohé napraví…
> 01. 09. 2018 - Větruše: … Nyní k jídlu, to je...
… Nyní k jídlu, to je naštěstí úplně jiný příběh. Předkrmy bych označil za velmi dobré, hlavní chody (steak z pravé svíčkové s omáčkou madeira, vepřový steak Duroc s omáčkou z lišek a pečenými bramborami) pak za výborné. Velmi sympatická je nezvykle rozsáhlá nabídka rozlévaných vín, přičemž moje Rulandské šedé bylo velmi příjemné. A stále platí, že kávu zde mají také výrobnou. Pokud by se povedlo výrazně zlepšit servis, mohla by Větruše na gastronomické mapě mířit hodně vysoko; držím palce.
> 01. 09. 2018 - Větruše: Značný rozdíl mezi kvalitou...
Značný rozdíl mezi kvalitou jídla (které je velmi dobré) a servisu (který je na tom o poznání hůře). Jen namátkou: ke steaku nedodán steakový nůž, jídlo jsem dostal naservírované jako první já, až potom dcera a manželka, talíře po jídle jsou odnášeny v okamžiku, kdy ještě všichni u stolu daný chod nedojedli, víno objednané k hlavnímu chodu jsem dostal na stůl až v okamžiku, kdy jsem měl dojedeno. Přitom snaha se obsluze upřít nedá, zjevně ale chybí elementární návyky…
> 30. 08. 2018 - Kavala: Příjemná a hlavně útulná,...
Příjemná a hlavně útulná, tak na mě působila restaurace Kavala. Zastavili jsme se na trochu opožděný sobotní oběd a překvapil nás (při tom množství kladných komentářů) téměř prázdný lokál. Předkrm i hlavní chod byly dobré a chuťově zajímavé (předpokládám dle autentických řeckých receptur) nicméně za vynikající bych je neoznačil. Pro sebe si to uzavírám tak, že Kavala je dobrá restaurace, ve které bych ale nečekal gurmánský zážitek.
> 27. 08. 2018 - Chateau Mcely, Piano Nobile: … Musím ale i chválit....
… Musím ale i chválit. Mušle svatého Jakuba s červenou quionou a omáčkou s kapari jsou jedinečné (nejlepší jídlo večera, u mě možná celého letošního léta). Domácí citrusový sorbet s tymiánem pak také zaslouží absolutorium. Nikdy by mě nenapadlo, že tymián ve zmrzlině může být taková pochoutka. Celkově jsme byli hodně spokojeni, jen úplně bezchybné to tentokrát nebylo.
> 27. 08. 2018 - Chateau Mcely, Piano Nobile: Dlouho plánovaná večeře v...
Dlouho plánovaná večeře v podniku, který se (jak se z hodnocení GR i z komentářů zdá) dlouhodobě drží mezi gastronomickou špičkou. Objednáváme si tedy degustační menu s vinným doprovodem a bohužel se šmouhy na kráse najdou (restaurace je v TOP 10, tak hodnotím přísně). Hovězí svíčková s omáčkou z hrubozrné hořčice je na mě chuťově až příliš výrazná a ani párované víno není úplně skvělé. Ostatně to vinné párování není úplně na 100% minimálně ještě u jednoho z předkrmů…
> 10. 08. 2018 - La Finestra: Tak jste svůj loňský...
Tak jste svůj loňský "závazek" chodit jen do restaurací, kde jste se nezklmal, nedodržel :-).
> 10. 08. 2018 - NH Collection Olomouc Congress hotel, Sal de Mar: Ještě jedna krátká k...
Ještě jedna krátká k restauraci a hotelu v jednom. Zdejší snídaně je úžasná. Jen v jednom tuzemském hotelu jsem zažil bohatší snídaňové menu a co nemají v bufetu, to na přání připraví v kuchyni. A vybere si doopravdy každý: od vegetariána po vyložené masožravce.
> 07. 08. 2018 - Radniční sklípek: Během celodenní prohlídky...
Během celodenní prohlídky Kroměříže se zde zastavujeme na oběd. Je horký den, a tak zůstáváme na zahrádce „na ulici“; k interiéru tedy nemohu nic říci. Mladá usměvavá obsluha je u nás coby dup a jako na drátkách jde i servírování a následné placení. Vybírám si z týdenního menu masové kuličky v zeleninovém ragú s petrželovými noky a nemám co vytknout. Zajímavá je také široká nabídka regionálních piv. Jestli restaurace cílí na turistu, který se chce prostě chutně najíst, tak to dělá velmi dobře.
> 02. 08. 2018 - NH Collection Olomouc Congress hotel, Sal de Mar: Jelikož jsme zde ubytováni,...
Jelikož jsme zde ubytováni, trávíme v Sal de Mar dokonce dvě večeře. Interiér je hodně moderní a působí na mě velmi dobře. Obsluha je přirozená, nenucená a u stolu vždy v ten správný okamžik. Také jídlu nelze nic vytknout; možná bych u jednoho z předkrmů (telecí játra s bramborovým pyré a lanýži) přivítal výraznější chuť, ale to už hledám mouchy. Vše ostatní je dobrota a pravým „majstrštychem“ kuchyně jsou pak moučníky. Ty si zaslouží označení skvělé. A to vše za velmi příznivou cenu.
> 31. 07. 2018 - Podkova: … Mé lehoučké obavy z...
… Mé lehoučké obavy z kvality jídla, vyplývající z poloprázdné zahrádky během turistické sezony, byly velmi rychle po donesení jídla rozprášeny (podnik zkrátka není přímo na náměstí, tak je tu volněji). Filet z candáta s pečenými jablky a pečenými šafránovými brambory byl velmi chutný. A ač jsem si myslel, že tu porci nemůžu sníst, tak i to se mi povedlo. Pokud si někdy pojedete také prohlédnout Olomouc, mohu např. jako místo pro oběd jen doporučit.
> 31. 07. 2018 - Podkova: Příjemně unaveni prohlídkou...
Příjemně unaveni prohlídkou krásné Olomouce jsme s manželkou zašli do jedné boční ulice a na oběd se zastavili v Podkově. Protože byl horký letní den, zvolili jsme posezení na terase, která je ale vlastně něco mezi dvorkem a miniparkem mezi objekty a je zde i v teple velmi příjemně. Při objednávání Plzeňského mě číšník s úsměvem upozornil, že točí i regionální pivo (zjevně na mě bylo vidět, že jsem turista), jestli ho nechci zkusit. První palec nahoru…
> 31. 07. 2018 - Barbora: No vidíte, takže bych měl...
No vidíte, takže bych měl být vlastně rád, že nám obsluhující slečna v loňském létě "přibouchla dveře" před nosem (viz můj komentář níže) a donutila nás jít se navečeřet jinam.
> 28. 07. 2018 - Entrée: … Zvolili jsme s manželkou...
… Zvolili jsme s manželkou degustační menu s vinným doprovodem a byl to skutečně zážitek. Všechna jídla jsou vynikající a párování s víny nemá chybu. Místní someliéři si dávají hodně záležet a předkládají exkluzivní vína i od hodně malých moravských vinařů, jejichž vína ani nedokážete koupit, pokud se jim nevloupáte do sklepa. A to vše dostanete za poloviční či ještě nižší cenu než v podnicích z TOP 10 v matičce měst. Škoda, že je Olomouc tak daleko, byl bych v Entrée pravidelným hostem.
> 28. 07. 2018 - Entrée: Gurmánský zážitek letošního...
Gurmánský zážitek letošního léta. Během prodlouženého víkendu v Olomouci je večeře v Entrée povinností (samozřejmě vůči sobě samému). Interiér je velmi moderní, a přitom se v něm cítíte velmi příjemně. To tajemství je v lidech, kteří vás obsluhují. Ač jsou všichni hodně mladí, tak vytvářejí neskutečně příjemné prostředí. A pak vlastní krmě; jedním slovem skvělá…
> 27. 01. 2018 - Francouzská restaurace Art Nouveau: Nebudu říkat, že jsem byl...
Nebudu říkat, že jsem byl mile překvapen, protože jsem zde 100% servis očekával. Už se mi ale mnohokrát stalo, že se při velkém očekávání někde něco pokazilo. V Art Nouveau nikoliv. Prostředí noblesní, servírované festivalové menu prostě skvělé, obsluha profesionální do posledního detailu, a přitom velmi přátelská. Pokud bych měl vzít někam na oběd či večeři někoho, na kom by mi hodně záleželo, tak tato restaurace by byl jistě jeden z kandidátů. Sem se určitě vrátíme.
> 25. 01. 2018 - Chorvatský mlýn: Také jsme zašli s rodinou...
Také jsme zašli s rodinou na oběd na základě doporučení komentářů GR a stálo to za to. Díky všem za tip.
> 24. 01. 2018 - Chorvatský mlýn: … Speciálně u tohoto jídla...
… Speciálně u tohoto jídla je pak ryba obsluhou vyjímána ze solného krunýře a následně porcována a servírována na talíře přímo před vámi na stole. Nejen u této „operace“ je obsluha skutečně přátelská. Cítil jsem se po celou dobu návštěvy vyloženě příjemně. Vřele doporučuji, my se sem určitě budeme vracet.
> 24. 01. 2018 - Chorvatský mlýn: Můj život gastronauta...
Můj život gastronauta amatéra se po návštěvě Chorvatského Mlýna dělí na „před“ a „po“ Istrijské rybí polévce s plody moře. Samozřejmě maličko přeháním, ale kdo již tuto delikatesu ochutnal, tak mi dá zapravdu, a kdo ne, tak si jí zde příště určitě dejte. Následující mořský vlk v krunýři z mořské soli byl také skvělý (porce pro dvě osoby, ale manželka se „obětovala“ a šla do vlka se mnou). Čerstvou rybu prostě nejde nahradit a zde jí umí přípravou dále povýšit…
> 22. 01. 2018 - Steakgrill: Děkuji za vysvětlení. Budu...
Děkuji za vysvětlení. Budu při čtení jídelních lístků zase moudřejší a hlavně jsem vlastně rád, že chyba byla v mé volbě. Mám tuto restauraci - motorest rád, zatím jsem se zde vždy dobře najedl a po poslední návštěvě jsem si říkal "co se děje?". Takže nic, jen si příště musím vybrat méně prorostlý steak.
> 21. 01. 2018 - Steakgrill: Opět se zastavuji na pozdní...
Opět se zastavuji na pozdní oběd při cestě po D8 a protože jsem zde během půlroku potřetí, je načase vyzkoušet tedy nějaký ten steak. Dávám si tedy Chuck Flap 300 g a zcela upřímně z něj úplně nadšený nejsem. Obsah tuku v mase je na můj vkus už moc vysoký, takže jídlo je docela dost mastné, a to zrovna nemusím. Buď byla chyba v mé volbě steaku, nebo nebyla vstupní surovina 100%. Asi se příště vrátím k masům upraveným sous-vide, které mi zde vždy chutnají.

Moje gastrofotky

Fotky z restaurací