Profil uživatele
avatar

Petr R.

Gourmet

Není většího zla než nespokojenost s tím, co máme. (Lao-c´)

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
9
0
Počet komentářů 58
Ohodnocené restaurace 4
Účast na gastroakcích 2

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2019: 4

Odkud jsem: ze severu Čech

Co dělám: vcelku hodně běžné věci, až na pár výjimek

Co nedělám: nejezdím rychle autem

Kam chodím: do divadel, na koncerty, do restaurací, do hospody, k přátelům

Kam nechodím: na fotbal

Co miluji: mou rodinu

Co nesnáším: povrchnost

Na co mám slabost: na dobrou hudbu, dobré jídlo a pití

Poslední úlovek: nerybařím, takže nic

Co bych si dal/a k poslední večeři: segedínský guláš mé tchýně

Proč se vám budu líbit: to nemám nejmenší tušení

Moje nejoblíbenější

Restaurace: CODA Restaurant na Malé Straně

Kuchař: David Šašek, Pavel Býček

Pokrm: nemám jen jeden ten nej

Nápoj: víno

Gastrokniha: žádnou jsem nečetl

Gastropořad: nesleduji

Gastrofilm: asi jem žádný neviděl

Moje oblíbené z Maurerova výběru GRAND RESTAURANT

Moje komentáře

> 08. 07. 2019 - U Kozičky: Dovolím si zveřejnit zde...
Dovolím si zveřejnit zde můj osobní žebříček teplických restaurací zařazených v GR. Absolutním vítězem je restaurace U Kozičky (jednoznačně nejlepší kuchyně), na druhém místě Bulldog steakhouse (pro mě nejlepší steaky, co jsem kdy jedl), o chloupek na třetím Monopol pivovar (s nejlepším vlastním pivem) a na čtvrtém Beethoven (#1 v interiéru; asi jediný podnik v Teplicích, kam bych šel na nějakou slavnostnější večeři).
> 05. 07. 2019 - InterContinental hotel, Zlatá Praha: … To by se v podniku této...
… To by se v podniku této cenové kategorie stávat nemělo. Také prezentace jednotlivých chodů je na můj vkus až moc ledabylá. Jídlo je nadprůměrné, filet z lososového pstruha s krémovým celerovým rizotem skvělý. Párovaná vína jsou také výborná, jen chianti k vepřové pleci až moc těžké; osobně bych dal přednost lehčímu červenému (což je ovšem otázka chuťového vkusu). Celkový dojem: večeře ve Zlaté Praze byl krásný zážitek.
> 05. 07. 2019 - InterContinental hotel, Zlatá Praha: Již několikátý rok po sobě...
Již několikátý rok po sobě slavíme s manželkou výročí sňatku večeří v jedné z top restaurací, kde je potřeba sáhnout hlouběji do kapsy. Letos padla volba na Zlatou Prahu, aktuální #2 v GR s cenou nad 3.000 Kč/osoba; hodnotím tedy přísně. Umístění restaurace je úžasné; při tom pohledu na Prahu si člověk znovu uvědomí, proč se jí říká stověžatá. Obsluha je milá, nenucená, bezchybná bohužel ne. Minimálně dva chody jsou nejdříve servírovány mě a až poté manželce…
> 03. 07. 2019 - Entrée: „Pád“ restaurace z prvního...
„Pád“ restaurace z prvního místa do deváté desítky pro mě byl velikým překvapením. Znovu jsem si „prolistoval“ všechny mé loňské návštěvy v restauracích (ano, nejsem každý rok v každé z TOP 20) a Entrée pro mě byla suverénní jednička (nejsem z Olomouce a mám to tam hodně daleko, majitele ani šéfkuchaře osobně neznám atd.). Pevně doufám, že letošní pokles v žebříčku restauraci nějak nezarazí v jejím tahu být jednou ze štik české gastronomie a že se příští rok objeví v GR někde o hodně výše.
> 24. 06. 2019 - Steakgrill: Tak opět cestuji po D8,...
Tak opět cestuji po D8, tentokrát jedeme s celou rodinou z kulturní akce a zastavujeme se zde na večeři. Jak už jsem kdysi psal, u restaurace v podstatě v polích už pár desítek kilometrů za Prahou nečekáte úplnou „hoch küche“, nicméně se člověk chce chutně najíst. A to se zde zase povedlo za stále ještě rozumnou cenu. To, že je restaurace i v neděli kolem osmé večer minimálně z poloviny obsazená také o mnohém svědčí.
> 20. 06. 2019 - Monopol pivovar: Večeře s manželkou....
Večeře s manželkou. Červnovými specialitami jsou rybí steaky, tak si oba objednáváme tuňákový s grilovanou zeleninou, já s bylinkovou omáčkou. Obsluha nás upozorňuje, že steak není uvnitř úplně propečený, tak jí ujišťujeme, že si ho z tuňáka jinak představit neumíme. Steak nakonec jím bez omáčky, protože mě přijde škoda takovou dobrotu jakkoli dochucovat. K tomu výborná místní piva, pro která mám vyloženě slabost. Takhle si představuji poctivou restauraci.

Moje gastrofotky

Fotky z restaurací