Profil uživatele
avatar

Petr R.

Gourmet

Není většího zla než nespokojenost s tím, co máme. (Lao-c´)

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
8
0
Počet komentářů 45
Ohodnocené restaurace 18
Účast na gastroakcích 2

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2018: 18

Odkud jsem: ze severu Čech

Co dělám: vcelku hodně běžné věci, až na pár výjimek

Co nedělám: nejezdím rychle autem

Kam chodím: do divadel, na koncerty, do restaurací, do hospody, k přátelům

Kam nechodím: na fotbal

Co miluji: mou rodinu

Co nesnáším: povrchnost

Na co mám slabost: na dobrou hudbu, dobré jídlo a pití

Poslední úlovek: nerybařím, takže nic

Co bych si dal/a k poslední večeři: segedínský guláš mé tchýně

Proč se vám budu líbit: to nemám nejmenší tušení

Moje nejoblíbenější

Restaurace: CODA Restaurant na Malé Straně

Kuchař: David Šašek, Pavel Býček

Pokrm: nemám jen jeden ten nej

Nápoj: víno

Gastrokniha: žádnou jsem nečetl

Gastropořad: nesleduji

Gastrofilm: asi jem žádný neviděl

Moje oblíbené z Maurerova výběru GRAND RESTAURANT

Moje komentáře

> 10. 08. 2018 - La Finestra: Tak jste svůj loňský...
Tak jste svůj loňský "závazek" chodit jen do restaurací, kde jste se nezklmal, nedodržel :-).
> 10. 08. 2018 - NH Collection Olomouc Congress hotel, Sal de Mar: Ještě jedna krátká k...
Ještě jedna krátká k restauraci a hotelu v jednom. Zdejší snídaně je úžasná. Jen v jednom tuzemském hotelu jsem zažil bohatší snídaňové menu a co nemají v bufetu, to na přání připraví v kuchyni. A vybere si doopravdy každý: od vegetariána po vyložené masožravce.
> 07. 08. 2018 - Radniční sklípek: Během celodenní prohlídky...
Během celodenní prohlídky Kroměříže se zde zastavujeme na oběd. Je horký den, a tak zůstáváme na zahrádce „na ulici“; k interiéru tedy nemohu nic říci. Mladá usměvavá obsluha je u nás coby dup a jako na drátkách jde i servírování a následné placení. Vybírám si z týdenního menu masové kuličky v zeleninovém ragú s petrželovými noky a nemám co vytknout. Zajímavá je také široká nabídka regionálních piv. Jestli restaurace cílí na turistu, který se chce prostě chutně najíst, tak to dělá velmi dobře.
> 02. 08. 2018 - NH Collection Olomouc Congress hotel, Sal de Mar: Jelikož jsme zde ubytováni,...
Jelikož jsme zde ubytováni, trávíme v Sal de Mar dokonce dvě večeře. Interiér je hodně moderní a působí na mě velmi dobře. Obsluha je přirozená, nenucená a u stolu vždy v ten správný okamžik. Také jídlu nelze nic vytknout; možná bych u jednoho z předkrmů (telecí játra s bramborovým pyré a lanýži) přivítal výraznější chuť, ale to už hledám mouchy. Vše ostatní je dobrota a pravým „majstrštychem“ kuchyně jsou pak moučníky. Ty si zaslouží označení skvělé. A to vše za velmi příznivou cenu.
> 31. 07. 2018 - Podkova: … Mé lehoučké obavy z...
… Mé lehoučké obavy z kvality jídla, vyplývající z poloprázdné zahrádky během turistické sezony, byly velmi rychle po donesení jídla rozprášeny (podnik zkrátka není přímo na náměstí, tak je tu volněji). Filet z candáta s pečenými jablky a pečenými šafránovými brambory byl velmi chutný. A ač jsem si myslel, že tu porci nemůžu sníst, tak i to se mi povedlo. Pokud si někdy pojedete také prohlédnout Olomouc, mohu např. jako místo pro oběd jen doporučit.
> 31. 07. 2018 - Podkova: Příjemně unaveni prohlídkou...
Příjemně unaveni prohlídkou krásné Olomouce jsme s manželkou zašli do jedné boční ulice a na oběd se zastavili v Podkově. Protože byl horký letní den, zvolili jsme posezení na terase, která je ale vlastně něco mezi dvorkem a miniparkem mezi objekty a je zde i v teple velmi příjemně. Při objednávání Plzeňského mě číšník s úsměvem upozornil, že točí i regionální pivo (zjevně na mě bylo vidět, že jsem turista), jestli ho nechci zkusit. První palec nahoru…
> 31. 07. 2018 - Barbora: No vidíte, takže bych měl...
No vidíte, takže bych měl být vlastně rád, že nám obsluhující slečna v loňském létě "přibouchla dveře" před nosem (viz můj komentář níže) a donutila nás jít se navečeřet jinam.
> 28. 07. 2018 - Entrée: … Zvolili jsme s manželkou...
… Zvolili jsme s manželkou degustační menu s vinným doprovodem a byl to skutečně zážitek. Všechna jídla jsou vynikající a párování s víny nemá chybu. Místní someliéři si dávají hodně záležet a předkládají exkluzivní vína i od hodně malých moravských vinařů, jejichž vína ani nedokážete koupit, pokud se jim nevloupáte do sklepa. A to vše dostanete za poloviční či ještě nižší cenu než v podnicích z TOP 10 v matičce měst. Škoda, že je Olomouc tak daleko, byl bych v Entrée pravidelným hostem.
> 28. 07. 2018 - Entrée: Gurmánský zážitek letošního...
Gurmánský zážitek letošního léta. Během prodlouženého víkendu v Olomouci je večeře v Entrée povinností (samozřejmě vůči sobě samému). Interiér je velmi moderní, a přitom se v něm cítíte velmi příjemně. To tajemství je v lidech, kteří vás obsluhují. Ač jsou všichni hodně mladí, tak vytvářejí neskutečně příjemné prostředí. A pak vlastní krmě; jedním slovem skvělá…
> 27. 01. 2018 - Francouzská restaurace Art Nouveau: Nebudu říkat, že jsem byl...
Nebudu říkat, že jsem byl mile překvapen, protože jsem zde 100% servis očekával. Už se mi ale mnohokrát stalo, že se při velkém očekávání někde něco pokazilo. V Art Nouveau nikoliv. Prostředí noblesní, servírované festivalové menu prostě skvělé, obsluha profesionální do posledního detailu, a přitom velmi přátelská. Pokud bych měl vzít někam na oběd či večeři někoho, na kom by mi hodně záleželo, tak tato restaurace by byl jistě jeden z kandidátů. Sem se určitě vrátíme.
> 25. 01. 2018 - Chorvatský mlýn: Také jsme zašli s rodinou...
Také jsme zašli s rodinou na oběd na základě doporučení komentářů GR a stálo to za to. Díky všem za tip.
> 24. 01. 2018 - Chorvatský mlýn: … Speciálně u tohoto jídla...
… Speciálně u tohoto jídla je pak ryba obsluhou vyjímána ze solného krunýře a následně porcována a servírována na talíře přímo před vámi na stole. Nejen u této „operace“ je obsluha skutečně přátelská. Cítil jsem se po celou dobu návštěvy vyloženě příjemně. Vřele doporučuji, my se sem určitě budeme vracet.
> 24. 01. 2018 - Chorvatský mlýn: Můj život gastronauta...
Můj život gastronauta amatéra se po návštěvě Chorvatského Mlýna dělí na „před“ a „po“ Istrijské rybí polévce s plody moře. Samozřejmě maličko přeháním, ale kdo již tuto delikatesu ochutnal, tak mi dá zapravdu, a kdo ne, tak si jí zde příště určitě dejte. Následující mořský vlk v krunýři z mořské soli byl také skvělý (porce pro dvě osoby, ale manželka se „obětovala“ a šla do vlka se mnou). Čerstvou rybu prostě nejde nahradit a zde jí umí přípravou dále povýšit…
> 22. 01. 2018 - Steakgrill: Děkuji za vysvětlení. Budu...
Děkuji za vysvětlení. Budu při čtení jídelních lístků zase moudřejší a hlavně jsem vlastně rád, že chyba byla v mé volbě. Mám tuto restauraci - motorest rád, zatím jsem se zde vždy dobře najedl a po poslední návštěvě jsem si říkal "co se děje?". Takže nic, jen si příště musím vybrat méně prorostlý steak.
> 21. 01. 2018 - Steakgrill: Opět se zastavuji na pozdní...
Opět se zastavuji na pozdní oběd při cestě po D8 a protože jsem zde během půlroku potřetí, je načase vyzkoušet tedy nějaký ten steak. Dávám si tedy Chuck Flap 300 g a zcela upřímně z něj úplně nadšený nejsem. Obsah tuku v mase je na můj vkus už moc vysoký, takže jídlo je docela dost mastné, a to zrovna nemusím. Buď byla chyba v mé volbě steaku, nebo nebyla vstupní surovina 100%. Asi se příště vrátím k masům upraveným sous-vide, které mi zde vždy chutnají.

Moje gastrofotky

Fotky z restaurací