Profil uživatele
avatar

Věra Kailová

Gourmet

Oblíbenost uživatele
  1
Oblíbenost komentářů
44
19
Počet komentářů 31
Ohodnocené restaurace 0
Účast na gastroakcích 6

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2018: 15

Moje komentáře

> 02. 09. 2018 - Maso a kobliha: Kopíruji info: Šéfkuchař...
Kopíruji info: Šéfkuchař Paul Day se rozhodl zavřít svou restauraci Maso a kobliha, aby měl víc času věnovat se svým dalším podnikům. Paul Day vlastní řeznictví The Real Meat Society a hlavně jednu z nejoceňovanějších pražských restaurací, na asijskou kuchyni zaměřené Sansho, která drží ocenění Bib Gourmand již osmým rokem. Ty teď dostanou přednost. Maso a kobliha bude otevřeno do 15. září. Poté budou ta nejblíběnější jídla (a možná i koblihy) k dostání v jeho řeznictví.
> 16. 08. 2018 - Větruše: Podle pročtených recenzí...
Podle pročtených recenzí jsem se zde obávala hlavně přístupu obsluhy, obavy se naštěstí nenaplnily, pan čísník byl milý a profesionální. Všechny mnou zvolené chody (kombinovala jsem denní menu a ala carte) mi moc chutnaly. Snad jen smažená sušená cibulka na hl.chodu mi přišla nahořklá, ale to jsem odpustila. Prostory restaurace pěkné, na místě turistické vyžití (vyhlídková věž, zrcadlové bludiště, lanovka aj.).
> 16. 08. 2018 - Jítrava Apartmán hotel: Rybí pomazánka s pažitkou...
Rybí pomazánka s pažitkou na uvítanou byla příjemnou změnou proti jinde nabízenému máslu či žervé. Domácí ledový čaj mě zklamal, byl to ovocný čaj s ibiškem, takže kyselý. Drobivý pažitkový nok v hovězím vývaru mi nechutnal, ač jsem se na něj těšila. Hlavní chod, trhané maso z hovězích žeber (trochu sušší), pyré z pečených brambor v popelu, červená šalotka, jsem snědla s chutí. Líbilo se mi menu tištěné na papíru ze lnu z ruční papírny. Hezké prostředí a obsluha v pořádku.
> 14. 08. 2018 - Steakgrill: V horkém letním dni jsme...
V horkém letním dni jsme navštívili tuto restauraci. Na stůl mi přistála výborná malinová limonáda. Hovězí vývar jsem měla už lepší a přišlo mi, že zelenina byla mražená nebo tak aspoň chutnala. Grilovaná panenka mi chutnala, gratin byl dosti pepřený, ale dalo se to zvládnout, nechutnal mi jen krémový špenát, měl pachuť polévkového koření, nevím, čím to bylo...Fondán na konec chutný. Obsluha se chvílema "schovávala" a musela být lovena za chodu, nicméně byli aspoň milí.
> 14. 08. 2018 - Kovárna: Toto je restaurace, do...
Toto je restaurace, do které se ráda vrátím. Obsluha milá, úslužná, kéž by byla taková všude. Všude dnes slibují silný vývar, no tady jsem se ho konečně dočkala! Hlavní chod, panenka s omáčkou z peč.lilku, s topinamburovým pyré a chipsy, naprosto výborné jídlo. Krém z bílé čokolády a mascarpone jen podtrhnul moje nadšení. Jídla krásně naservírovaná. O víkendech mívají plno, my raději zvolili všední den a užili si to.
> 14. 08. 2018 - Borgo Agnese: Hmm, tak to by byl dezert...
Hmm, tak to by byl dezert přímo pro mého přítele, ten má takové neotřelé kombinace nejraději...
> 13. 08. 2018 - Ráj pension: Do Maurerova výběru...
Do Maurerova výběru absolutně nepatří. Mohla bych jim zde v recenzi "naložit", ale nějak se mi s ohledem na příjemný personál nechce. Snad alespoň doporučím vyměnit potrhané ubrusy a z jídelního lístku vyloučit z vegetariánských jídel "sýr se šunkou" a "hermelín se šunkou", nejlépe ho vyměnit celý...
> 13. 08. 2018 - Chateau Mcely, Piano Nobile: Měli jsme možnost posedět v...
Měli jsme možnost posedět v patiu, krásné místo, rušila jen dosti hlasitá hudba. Denní polévkou byla hrášková, jemná, s výbornými krutony. Kuře se špenátem, madeira omáčkou, peč. petrželí a jehněčí klobásou (výrazné aroma klobásy jsem chuťově nezvládla) dobré. Mnou zvolený dezert z ala cartu nebyl k dispozici, náhradou byl fondant s omáčkou, ta byla výborná, fondant bohužel přepečený bez tekutého vnitřku. Obsluha milá, občas nejistá ve znalosti nabídky. Nebyla mi nabídnuta stolička na kabelku.
> 13. 08. 2018 - Ostrov hotel: Hotel s restaurací na...
Hotel s restaurací na klidném místě obklopený skalami, s pěkným přírodním "parkem". Interiér restaurace neurazí, nenadchne. Z menu jsem zvolila kuřecí vývar se špenátovým svítkem, svítek chuťově o ničem. Jako hlavní chod jsem vybrala hovězí špalek s bram.gratinem a restovanou kořenovkou, maso bylo dobré, celkově pokrm v pořádku. Dezert jsem zvolila cheesecake s bílou čokoládou a mučenkový sorbet, ač prý se tyto chutě měly vzájemně doplňovat, mně sorbet svou kyselostí sladkost spíše přebíjel.
> 11. 08. 2018 - Ekofarma u Kotyků: Hospůdka, která má otevřeno...
Hospůdka, která má otevřeno jen o víkendech, zažívala nápor hostů a telefonátů o rezervaci. K jejich smůle jim zrovna nečekaně onemocněla kuchařka, ale i tak zvládali nápor, jak jen nejlépe mohli. Prostředí patřičné. Pokrmy vroucí a chutné. A to jejich hovězí, prostě báječné! Můžete nafasovat i s sebou a my toho využili. Body bych ubrala jen za dezert, čokodort, sice se skvělou omáčkou a šlehačkou, ale suchý a okoralý. Obsluha milá a usměvavá, jen nestíhaly a my byli nějaký čas na suchu.
> 05. 08. 2018 - Albert Málek Restaurant: Vážení hosté, velice si...
Vážení hosté, velice si vážíme Vaší přízně. Oficiální verze: Dovolujeme si Vám oznámit, že od 1. července 2018 si náš A. Málek restaurant vybere svou řádnou dovolenou. Na základě konzultací s řadou kuchařských mistrů vč. p. Pohlreicha pro Vás během této doby připravíme nový formát naší restarace. Předpokládané otevření bude v říjnu 2018. Komentář "fanouška" na FB: Restaurace je prý uzavřena z důvodu hromadné výpovědi zaměstnanců jelikož tam jsou špatné platové podmínky.
> 29. 05. 2018 - Entrée: Interiér samozřejmě krásný,...
Interiér samozřejmě krásný, i když v denním světle nemá úplně to kouzlo. Voňavé pečivo efektně servírované na korkové kůře. Předkrm-chřest dog-excelentní, pořád na něj vzpomínám. Výborný květákovobrokolicový krém. Velice chutné kuře carbonara. Dezerty jsem měla dva, petit fours (lahodná vanilková bábovička, ale nezajímavé želé) a druhý, pivní zmrzlina konečně opravdu cítit pivem, k ní excelentní pěna z fenyklu. Jídla nebyla překombinovaná a nepřevyšoval efekt nad chutí.
> 29. 05. 2018 - U Zběhlíka: Krásný exteriér, i interiér...
Krásný exteriér, i interiér restaurace. Nadšení z jídla už menší. Jídelní lístek mě nezaujal. Nakonec jsem zvolila hamburger se salátem coleslaw-ten byl výborný, nepřevyšovala u něj chuť celeru jako tomu bývá jinde. Hamburger byl nevýrazné chuti, s chuťově nezajímavým dresinkem, bez kyselé okurky, houska nebyla čerstvá. Z dezertu domácí zmrzlina-průšvih byl zledovatělý sorbet. Obsluha milá, ale bez aktivity nabízet.
> 29. 05. 2018 - Entrée: Vidíte Mirku, a to mě by...
Vidíte Mirku, a to mě by zase zklamalo, kdyby mi zde po objednání znojemské skutečně naservírovali znojemskou tak, jak jsem na ni zvyklá :-D
> 18. 03. 2018 - Pot-au-feu: Budiž mi odpuštěno, ale pro...
Budiž mi odpuštěno, ale pro mě to byla "Nuda v Pot-au-feu". Terinka z mangalice mi nepřišla příliš vychucená a nelíbila se mi ani její prezentace na talíři. Vadila mi posloupnost amuse-bouche v podobě zeleninového cappucina na batátový krém, místo dvou chuťových zážitků jakoby byl jeden. Celou degustaci zachránila hovězí líčka s hráškovým pyré, tam už i prezentací, i chutí. Vína chuťově zajímavá. Nicméně celkový dojem nejslabší z letos navštívených degustací.
> 17. 03. 2018 - Sotto Ponte: Sotto Ponte bylo vybráno...
Sotto Ponte bylo vybráno místo jiného, tou dobou rekonstruovaného podniku, nicméně rozhodně jsme nelitovali. Restaurace jede v týdenních menu akcích, my například natrefili na týden dle kuchyně M.D.Rettigové. Já zvolila jídlo z poledního menu, výbornou mexickou fazolovou polévku a sladké jídlo, baignetes neboli koblížky přelité malinovým coulis. Vše krásně servírováno, přítelova račí polévka téměř stylem Fieldu :-D Obsluha byla milá. Prostředí, no pořádně uklidit a bude o.k. :-D
> 17. 03. 2018 - Dačický: Dačický je hostinec, kam si...
Dačický je hostinec, kam si půjdu ráda popít píva a dát pořádnou krmi :-) Já si dala tedy pořádnou svíčkovou s pěkně rozpadajícím masíčkem a návdavkem od kutnohorského alchymisty maliny se šlehačkou, smetanou a 24karátovým zlatem :-) U obsluhy mě otravovalo jen neustálé vyptávání "je vše v pořádku?" během každého pokrmu, bohatě by stačilo se optat po dojezení, ale evidentně tak bylo nastaveno nadřízeným.
> 17. 03. 2018 - Pod Habsteinem: Restaurace rustikálního...
Restaurace rustikálního stylu, který u mě vždy navozuje pohodu a pocit domáckosti. Objevena náhodou a velmi příjemně překvapila. "Bojkotují" komerční nealkonápoje, připravují raději vlastní sirupy aj. Krůtí vývar byl nejpoctivější, jaký jsem kde dostala. Domácí bramborové noky se špenátem, slaninou, prosciuttem chutnaly, parmazánovými hoblinami se nešetřilo. Za naprosto famózní a návratu hodný byl dezert v podobě vanilkové zmrzliny utopené ve švestkovém čatní, doporučeno obsluhou = děkuji :-D
> 22. 01. 2018 - Francouzská restaurace Art Nouveau: Z pěti chodů mě, ač to tak...
Z pěti chodů mě, ač to tak být správně nemá, nejvíc zaujal amuse-bouche = foie gras pěna s marmeládou z jablek, jablka výborně podtrhla chuť jater, výborný nápad. Chutné bylo i prosciutto a hovězí žebro, ratte brambůrky bych snesla měkčí, ale dalo se. Humrový bisque mě neoslovil, při polknutí jsem pociťovala jakousi hořkost. Ale dezert nakonec byl výborný. Malou výtkou budiž jen špinavý ubrus. U obsluhy jsem kvitovala zájem o názor na pokrmy.
> 21. 01. 2018 - Blue Wagon: Nejpříjemnější zážitek...
Nejpříjemnější zážitek letošního GRF. Díky obsluze jsem měla pocit až rodinné atmosféry. Jednotlivé chody nám byly servírovany tak akorát za sebou, ani rychle, ani s přílišnou prodlevou. Vypíchla bych výbornou vepřovou panenku s mrkvovým pyré (jen chyběla růž.kapusta). Čokoládový mousse s hlínou podáván vtipným způsobem. Kvituji nabídku moravských vín, všechna výtečná, včetně vína dezertního. Děkujeme za skvělý večer.

Moje gastrofotky

Fotky z restaurací

Fotky z komentářů