Profil uživatele
avatar

kavovnice

Foodie

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
0
1
Počet komentářů 10
Ohodnocené restaurace 0
Účast na gastroakcích 0

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2016: 13

Moje komentáře

> 20. 02. 2016 - Bohéma: Navzdory, nebo možná díky...
Navzdory, nebo možná díky neblahé minulosti je momentálně Bohéma na skvělé úrovni. Jídlo se drží českých vod, je do detailu promyšlené, správně uvařeno, ochuceno, odprezentováno. Servis, když obsluhuje pan provozní, je na tak skvělé úrovni, jakou jsem, musím se přiznat, nezažila nikde jinde.
> 20. 02. 2016 - Butcher's: Do Butcher`s zásadně na...
Do Butcher`s zásadně na steak. Ten umí (byť manžel si jednou stěžoval na nepřiliš precizní provedení). Já jsem měla steak vždy propečen na požadovanou teplotu, dochucen báječně, filet mignon při poslední návštěvě bych mohla jíst lžičkou, případně si jej natírat na pečivo. Doladěno grilovanou zeleninou, kterou jsem měla nutkání stále jíst, jak byla vynikající. Servis samozřejmě na velmi dobré úrovni. Ale jak říkám, jen na steak. Hamburger už bych si zde nedala :-)
> 20. 02. 2016 - Pavillon: Restaurace na úrovni se...
Restaurace na úrovni se konečně objevila i v Brně. Krásné prostředí, bezchybný servis, jídlo promyšlené, technicky skvěle provedené a velmi chutné. Po několikáté návštěvě stále stejná spokojenost, ráda se vracím.
> 20. 02. 2016 - Monte Bú: Na restauraci pyšnící se...
Na restauraci pyšnící se slogany o kvalitních steacích opravdu nic moc. Poprvé jsem dostala steak jinak propečený, než jsem chtěla, přičemž vysvětlením mi bylo, že jsem si asi řekla o jiné propečení. Podruhé mi bylo v podstatě vnuceno jiné jídlo, než jaké jsem si zamýšlela objednat s tím, že tamto je moc obyčejné, a tohle je pecka (ano, dvakrát dražší pecka). Pecka to byla tuhá, bez chuti. Občas mám pocit, že někteří kuchaři nevědí, co je sůl.
> 20. 02. 2016 - Monâme: Naprosto průměrná...
Naprosto průměrná restaurace, která nemá co nabídnout. Z mnoha pokusů (vlastně ani nevím, proč jsem zde byla tolikrát) se kuchař trefil jednou - s ratatouille. Jinak jídlo obyčejné, mnohdy bez chuti, technicky špatně provedené. Servis pomalý, protivný, a standardem této restaurace je, že servírují postupně, čili ten, co dostal jídlo první už dávno dojedl, kdežto poslední právě ukrajuje první sousto. Jo a vevnitř to vždycky smrdí zatuchlinou.
> 20. 02. 2016 - Lobster Family Restaurant: Jarda Klár se svým týmem...
Jarda Klár se svým týmem odvádí skvělou práci. Konečně po letech jsem dostala vitello tonnato jako v Itálii, dýňový krém báječné chuti, a rizoto perfektně na skus (možná trochu více, což mám ráda), a přitom dokonale mazlavé, jemné, grandiózně šafránové s báječnou krevetkou. Takhle ano!
> 20. 02. 2016 - Arigone: Arigone. Luxusně se tvářící...
Arigone. Luxusně se tvářící restaurace, na níž luxusního není vůbec nic. Jídlo bez chuti, v lepším případě, v tom horším syrové/připálené/rozvařené.
> 20. 02. 2016 - Goa: Předestírám, že o indickém...
Předestírám, že o indickém jídle nevím ani zbla, hodnotím tedy subjektivně. Za mě Goa ano, klidně, proč ne, avšak nevidím (necítím, nečichám, nechutím) rozdíl mezi Goa a jinýma indickýma restauracema v Brně. Jídlo solidní, interiér špinavý jako v každé indické, obsluha o něco protivnější než jinde, ale když už mám chuť na indické jídlo, tak přežiji všechno. Každopádně ani v Goa, ani jinde jsem nedostala jídlo pálivé tak, jak jsem chtěla. Asi jako křehká žena na hodně pálivé nemám nárok.
> 20. 02. 2016 - Era kavárna: Era se zatím celkem drží....
Era se zatím celkem drží. Chodíme jednou týdně od otevření až doposud. Jde sice poznat, že kvalita jde malinko dolů, nejvíce u kávy a dezertů, ale v případě jídla žádná změna. Kuchař má cit pro chuť, ceny jsou velmi přijatelné, obsluha příjemná, pohotová.
> 20. 02. 2016 - La Bouchée: Po velkém očekávání poměrně...
Po velkém očekávání poměrně zklamání.Jídlo průměrné. Předkrm, kachní sous vide, měl zvláštní texturu, která mě nutila obracet sousto na jazyku (nemyšleno v dobrém), celkově nedochucen. Houbové cappucino vynikající. Hlavní chod - kachna upečena skvěle, ovšem gumová a spálená lokše zkazila dojem celého chodu. Citronový dort chválím, skvěle dochucený lemon curd, chutnal mi více, než v Paříži. Servis průměrný, obzvlášť mě iritovalo, když servírka odnášela ostatním talíře, zatímco já jsem ještě jedla