Profil uživatele
avatar

Mlsný Majk

Gourmet

Láska prochází žaludkem

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
2
0
Počet komentářů 18
Ohodnocené restaurace 0
Účast na gastroakcích 17

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2016: 8

Odkud jsem: Praha - východ

Co dělám: Jím tak dobře, jak nejlépe to jen jde

Co nedělám: Nikdy nelžu o tom, že mi chutnalo

Kam chodím: Midtown Grill, V Zátiší, Parkhotel Popovičky, Le Petit Gourmand

Kam nechodím: Kde mě jednou zklamou, už mě neuvidí

Co miluji: Nadšené kuchaře a milý personál

Co nesnáším: Znuděné kuchaře a nerudný personál

Na co mám slabost: Foie gras zprudka opečená s demi glace a toustíkem

Poslední úlovek: Restovaný šváb a mouční červi v Noodles

Co bych si dal/a k poslední večeři: Přádný biftek

Proč se vám budu líbit: Proč bych se vám nelíbil? :)

Moje nejoblíbenější

Restaurace: Le Petit Gourmand

Kuchař: Radim Pitrun

Pokrm: Telecí líčka s bramborovou kaší

Nápoj: Víno hlavně bílé

Gastrokniha: Bible šéfkuchaře a všechny kuchařky Prakulu

Gastropořad: Ano Šéfe

Gastrofilm: Velká žranice

Moje oblíbené z Maurerova výběru GRAND RESTAURANT

Moje komentáře

> 01. 04. 2016 - Omnia hotel: Zvenku tma, na parkovišti...
Zvenku tma, na parkovišti se ztrácela tři zaparkovaná auta. K našemu překvapení však měli otevřeno. Velmi milá servírka Vlasta se o nás i naši dceru vzorně postarala. Lososa jíme často na různé způsoby, ale kombinace s červenou čočkou a limetkovou omáčkou byla prostě skvělá. Burger byl dobře dochucený, hranolky v pořádku, ale celkově byl vlažný a trochu přetažený, bez šťávy. Dát za domácí limonádu 115,- mi přijde dost. Celkově jsme ale byli velmi spokojeni a kuchyni můžeme doporučit.
> 01. 04. 2016 - U Červinků: Cestou do Krkonoš jsme se...
Cestou do Krkonoš jsme se zastavili na dobrou domácí kuchyni a rodinnou atmosféru. Interiér připomínající vetešnictví a jídelní lístek jako soupiska mužstev MS ve fotbale. Podivné kyselo servírují v hrnku na čaj, UHO omáčka s tzaziky ke steaku HOVADO podivného vzezření sypaný směsí sušeného koření byl pořádný krok vedle. Rodinnou atmosféru jsme nějak nezaznamenali. Příšerný celkový dojem napravila velmi dobrá kachna se zelím a bramborovými noky. Proč je součástí Maurerova výběru je mi záhadou.
> 21. 02. 2016 - Spices Restaurant and Bar, Mandarin Oriental: Využili jsme GRF, abychom...
Využili jsme GRF, abychom shlédli zrekonstruovanou restauraci. Myslím, že ubrusy by se hodily víc, než chladná žulová deska. Velký podnos z teakového dřeva ale působí skvěle. Obsluze není co vytknout. O nás se starala úžasná Michaela, které touto cestou znovu děkujeme za skvělé odpoledne. Mile nás překvapil vynikající amuse bouche, losos nenadchl, omáčka to ale zachránila. Ostatním chodům není co vytknout, chutě jsou skvěle vyladěné, suroviny prvotřídní. Víno bylo perfektní. Špičkový podnik!!!
> 09. 02. 2016 - Miyabi: Má první návštěva. Personál...
Má první návštěva. Personál naprosto přesně ví co se servíruje a přidá ještě něco navíc, prostředí je příjemné. Amuse bouche potěšil, ale na první chod jsme čekali 35 minut. Miska plná dobrot a překvapivých chutí mě okouzlila, zato Japonská sopka, kromě vynikající pražmy, byla zklamáním bez chuti. Rýže plovoucí v čaji se hůlkami neloví zrovna nejlépe. Sorbet byl dost sladký, ale výborný. Saké nám na požádání ohřáli, což jsme zvláště u dezertu ocenili. Celkově jsme strávili příjemný večer.
> 04. 02. 2016 - Větruše: První návštěva. Vchod...
První návštěva. Vchod lemují ocenění a medaile může působit dvousečně. Ujal se nás prostovlasý číšník, dle mého názoru naprosto nekompetentní. Při druhém chodu jsem pohledem trval na představení jídla, které servíruje. Naštěstí vše zachránil jeho kolega Jaroslav. Jen díky němu jsme neodcházeli zklamáni. U vína ví jen barvu a to, že je italské. Krevety byly připraveny dobře, prach jsem ochutnal poprvé. Prso bylo výborné, ale přinesli mi 2x! zcela přesolenou bramboru. A knedlíček? Jedna báseň!!!
> 04. 02. 2016 - Kristin Hrádek: Degustaci jsme spojili s...
Degustaci jsme spojili s přenocováním v astrologickém apartmánu. Cítili jsme se zde velmi příjemně a pobyt si užili, včetně bohaté a poctivé snídaně. Na první desítku restaurace rozhodně nemá, ale užít si tu pár dní bez signálu uprostřed lesů a Tiských stěn nemá chybu. Prezentace jídla hodně pokulhává, ale rozhodně se jedná o poctivou domácí kuchyni. Maso bylo výborně připravené, dezert byl lehký, ale mladé smrčky jsem z něj necítil :). Z jídelního lístku bych si jistě dokázal vybrat.
> 24. 01. 2016 - Bílá kráva: Naše čtvrtá návštěva....
Naše čtvrtá návštěva. Pokaždé se tu cítíme jako doma. Tentokrát se u nás vystřídali tři lidé z obsluhy, což mi přijde zvláštní. Vždy nás něčím překvapí, tentokrát sasankou. Vše ostatní bylo vynikající. Především šťavnatý jehněčí burger a skvělý roštěnec s ještě lepší demi glace (té bych snědl celou misku). Créme brulée bylo povedené a nakonec jsme si dali ještě čokoládové suflée, ze kterého se však tentokrát čokoláda nerozlila, jak tomu obvykle bývá. Celkový dojem je však výborný!
> 17. 01. 2016 - Babiččina zahrada: Byla to naše první, ale...
Byla to naše první, ale rozhodně ne poslední návštěva. Překvapilo nás úplně vše - vynikající a krásně prezentované jídlo, perfektní párování s cuvée víny malých moravských vinařství, ohromně milá a profesionální obsluha a příjemné prostředí. Děkujeme za báječný zážitek!

Moje gastrofotky

Fotky z restaurací

Fotky z komentářů