Profil uživatele
avatar

jitja

Foodie

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
0
0
Počet komentářů 6
Ohodnocené restaurace 0
Účast na gastroakcích 2

Moje oblíbené z Maurerova výběru GRAND RESTAURANT

Moje komentáře

> 21. 02. 2019 - Marriott hotel, Midtown Grill: Za nás jednoznačně...
Za nás jednoznačně nejpečlivěji pojaté téma festivalu - jak samotné menu, tak doplňky. Milé představení obsluhy nejen jednotlivého chodu, ale i souvislosti s tématem. Navíc příjemné prostředí (teda - někdo tady zmiňuje výrazně kinklající se stolek,taky jsme si přesedli :-) ). Jídlo samotné perfektní - býváme tu častěji a je to vždy absolutní sázka na jistotu. Maso vynikající, dezert výborný. Pouze víno je spíš zlatý střed, neurazí/nenadchne, ale kvůli tomu nechodíme. Poděkování kuchaři i obsluze
> 18. 02. 2019 - U Emy Destinnové: Ze 7 navštívených...
Ze 7 navštívených restaurací zatím pocitově nejpříjemnější (vadil jen silný zápach z kuchyně hned ve vchodu..) a degustačně velmi vysoko :-). Absolutně vynikající carpaccio, nejvíc nejlepší líčka z divočáka, velmi dobrá treska a perfektně upravený steak. A ano, porce byly oproti jiným restauracím velmi malé....ale mně osobně to asi i vyhovuje, doobjednali jsme si dezert a kávu a přemýšleli o dalším předkrmu :-). Víno pro nás nebylo příliš zajímavé, spíš se vrátíme na cokoliv z jídelního lístku.
> 05. 02. 2019 - Maso je maso: Vepřové bylo (pro mne...
Vepřové bylo (pro mne překvapivě) opravdu velmi dobré a šťavnaté, chuť rozpadajících se žeber bohužel výrazně přehlušil pepř, ale jinak úprava super, dezert tak nějak zapomenutelný. Ale aktivita obsluhy nulová, přestože byli oba pánové usměvaví - o další ubrousky jsme museli říct, káva k doobjednanému dezertu nenabídnuta, jiné víno nebo drink..nic . Rádi ochutnáme i něco navíc, když už někde jsme (a obchodně je velká škoda nevyužít přítomnosti hosta).Takhle jsme jen poděkovali a přemístili se..
> 28. 01. 2019 - Francouzská restaurace Art Nouveau: Hodnotí se menu, ale zde je...
Hodnotí se menu, ale zde je nutné zmínit i prostředí, které dokáže příchozího naladit i lehce znervóznět, pokud v takovém místě nejste uvolnění. Za nás pokaždé nádhera.. Menu bylo výzvou k porovnání s jinými návštěvami této restaurace - hlavní chod byl vynikající, lahodné maso a příloha doplňující chutě...a pak dezert jako pověstná třešinka. Opět velká poklona kuchařům. Víno vyzdvihuji bílé, perfektní výběr! Při obsluze výrazně vyčníval pan Oldřich, tímto mu moc děkujeme za úsměv a přívětivost!
> 24. 01. 2019 - King Solomon: Neměli jsme se tak těšit....
Neměli jsme se tak těšit. Prázdná restaurace - přední část asi jen pro cizince,takže usazeni se dvěma páry v zadní části (je to tam ale celkem přívětivé). Pokrmy neurazily ani nenadchly - polévka nijaká, játra (která milujeme) vysušená až tvrdá, dobré bylo kachní stehýnko, dezert byl příjemný. Menu ale podáváno tak nějak bez zážitku, bez informace, jen s přáním dobré chuti. Víno dobré, info ale až na dotaz. Servis spíš úsměvný - v dobré restauraci si obsluhující nemusí říkat o dobré hodnocení..
> 22. 01. 2019 - Savoy hotel, Restaurant Hradčany: Atmosféra restaurace je...
Atmosféra restaurace je velmi přívětivá a menu bylo sestaveno zajímavě, takže jsme se těšili. Mušle na másle byly skvělé, za nás jen malé minus za žampiony (uvedeno bylo "z čerstvých hub", což jsou tedy žampiony také, nicméně očekáváte spíš jiné houby..) a trochu větší minus za lanýže, které nebyly znát na chuti ani na vůni. Jehněčí a glazovaná karotka vynikající, jen se připojuji ke komentářům o nedostatečné teplotě. Příjemně překvapil výběr vín a spokojeni jsme byli i s usměvavým obsluhujícím.