Profil uživatele
avatar

horovska

Foodie

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
0
0
Počet komentářů 4
Ohodnocené restaurace 0
Účast na gastroakcích 6

Moje oblíbené z Maurerova výběru GRAND RESTAURANT

Moje komentáře

> 06. 02. 2018 - Villa Richter: Krásné prostředí a okolí...
Krásné prostředí a okolí objektu je jistě velkým lákadlem, i když interiér mne nenadchl. Především můj dojem rušila sice tichá, nicméně zcela nevhodně volená hudba, linoucí se z reproduktorů. Nejsilnějším bodem v menu pro mne byl předkrm skvěle párovaný s vínem. Treska byla šťavnatá, příloha i omáčka zdařilá. Nejslabším článkem menu byl moučník, čokoládový bezlepkový dortík s různými variacemi sladkého ovoce. Chyběla mu pikantnost a s moravským červeným si moc nerozuměl. Obsluha vzorná!
> 30. 01. 2018 - Bellevue: Zatím top zážitek a to po...
Zatím top zážitek a to po všech stránkách. Krásné prostředí, pohled na Karlův most a Hradčany, k tomu zcela výjimečné jídlo a maximálně empatická a nevtíravá obsluha. Mimořádný byl především předkrm - marinovaný pstruh na quinoi a opravdu nevšední chuťové orgie se dostavily u dezertu. Ale i selečí kotletky - plejáda barev na talíři, jemné maso s konzistencí bifteku a s lahodnou kůrčičkou byl mastrštyk. Bude-li možné, určitě zopakuji.
> 30. 01. 2018 - Francouzská restaurace Art Nouveau: V stylovém secesním...
V stylovém secesním prostředí podávaná ochutnávka celkem o pěti chodech měla vysokou úroveň. Vyzdvihnout musím především zvěřinový pršut, humří krém a hovězí žebro. Skvělý byl i výběr vín, zvláště bílé víno s předkrmy perfektně ladilo. Obsluha byla přiměřeně pozorná,všechny chody dobře uvedla. Z kuchyně se přišel ukázat i kuchař, což se mi na GRF stalo poprvé.
> 15. 01. 2018 - Passage, Wine & Dine: Moje první zkušenost na...
Moje první zkušenost na festivalu. Velmi profesionální a milý obsluhující se o mne s velkou dávkou empatie staral. Terina z burgundské šunky mne sama o sobě moc nenadchla, ale pikantně ochucený salát a fenyklové čatní jemnou chuť skvěle doplnily a korunou všeho bylo skvěle sladěné chardonay. Mimořádně chuťově výrazná polévka se šneky by si zasloužila méně soli. Zlatým hřebem byl hlavní chod. Prorostlá iberská krkovice v husté šťávě skvěle ladila s přílohou i jemným červeným vínem. Zážitek. Díky!

Moje gastrofotky

Fotky z komentářů