Profil uživatele
avatar

tirreus

Foodie

Je příjemné příjemně se najíst na příjemném místě s příjemnými lidmi :)

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
4
0
Počet komentářů 8
Ohodnocené restaurace 8
Účast na gastroakcích 0

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2019: 8

Odkud jsem: Olomouc

Co miluji: Dobré jídlo všeho druhu :)

Co nesnáším: Pohlreicha a jeho sprostou hloupost

Co bych si dal/a k poslední večeři: Okonomiyaki

Moje nejoblíbenější

Restaurace: Drápal Olomouc, Atmosphere Olomouc, Alexandria Luhačovice, U Labutě Přerov, Forhaus Brno

Kuchař: Richard Klemeš, Jitka Boráňová

Pokrm: Pravý telecí vídeňský řízek

Nápoj: Sladké bílé víno, Gin a tonic

Gastrokniha: Vaňkovy knihy Prakul, Umění francouzské kuchyně

Gastropořad: S Italem v kuchyni, Kluci v akci, Gastromapa

Gastrofilm: Ratatouille

Moje komentáře

> 13. 04. 2019 - Slunečnice: Ještě foto krásného...
Ještě foto krásného prostředí...
> 13. 04. 2019 - Slunečnice: Velmi příjemné překvapení...
Velmi příjemné překvapení včerejšího večera! Restauraci hodnotím velmi kladně. Nenechte se odradit mírnými nedodělky na fasádě, po vstupu do restaurace vás uvítá designově čisté, krásné, projasněné prostředí a velmi příjemná obsluha. Jídelníček je sezónní a limitovaný na cca 10 hlavních chodů, což předznamenalo prvotřídní kvalitu jídel. Kuře s nádivkou bylo naprosto skvostné, pórek s tofu a brambory velmi chutný. Vřele doporučuji tuto restauraci s rodinnou atmosférou k návštěvě!
> 13. 04. 2019 - Monte Bú: Trošku mne překvapil...
Trošku mne překvapil koncept americké restaurace, pamatuji dobu, kdy se zde podával i guláš a běžná česká kuchyně. Americký styling mi k této restauraci nesedí. Burger i žebra byla dobrá, ceny jsou ale neopodstatněně vysoké. Obsluha ovšem perfektní a prostředí opravdu hezké a stylové.
> 13. 04. 2019 - Klášterní taverna u Benediktinů: Dobré. Nijak neurážející,...
Dobré. Nijak neurážející, ale ani nijak nevyčnívající krmě. Solidní kvalita. Průměrné prostředí. Rozhodně nezklame, ale ani nenadchne. Celkový dojem dobrý, doporučuji k návštěvě.
> 26. 01. 2019 - Kulaťák: Máte pravdu, byl jsem tam s...
Máte pravdu, byl jsem tam s partou německých a anglických kolegů :))) To ovšem nic nemění na tom, že by si to mohli odpustit (až budu chtít kořalku, objednám si ji). A také donášku dalšího piva bez objednání, zvláště pokud je pivo z třetiny nedopité, jsem vždy považoval za velký nešvar hodný jen těch pivnic, kde si za každou cenu (na úkor hostů) chtějí navýšit tržby. Ale koneckonců to jsou jenom malé drobnosti. Kulaťák byl za celý můj týdenní pobyt v Praze prostě nejlepší z nejlepších! Bravo!
> 16. 01. 2019 - Aromi: Rozporuplné pocity. Telecí...
Rozporuplné pocity. Telecí jazyk s čočkou naprosto dokonalý. Grilovaná chobotnice bez chuti, s mrkvovým pyré bez očekávaného zážitku. Největší problém je ale personál (kromě someliéra, který byl výborný). Diskutabilní přednáška o rybách, které nejsou v menu. Spoustu pozornosti před výběrem, ale když chceme objednat, postávající nebo procházející personál si nás nevšímá. Černá tečka na závěr - před placením jsem upozorněn na doporučenou sumu spropitného na účtence. Bohužel, podruhé již nepřijdu.
> 16. 01. 2019 - Kulaťák: Nejlepší restaurace v okolí...
Nejlepší restaurace v okolí kulaťáku. Absolutně dokonalá Plzeň a excelentní česká kuchyně. Má telecí žebra pečená na černém pivu se doslova rozplývala v ústech. Pokud bych mohl něco vytknout, pak to, že obsluha se vnucuje s objednáním dalšího piva, když máte ještě třetinu sklenice, a také bezprecedentně nabízí hruškovici (proboha proč?). To jsou ale jen drobné mušky, které si ohlídáte. Jinak je obsluha rychlá a veskrze profesionální a příjemná. Perfektní!
> 16. 01. 2019 - U Veverky: Příjemná restaurace...
Příjemná restaurace hospodského typu, výborná Plzeň a moc dobrý pikantní guláš. Personál by mohl trošku více hlídat, kdo co potřebuje, ale celkově hodnotím velmi pozitivně a rozhodně doporučuji k návštěvě.

Moje gastrofotky

Fotky z komentářů