Profil uživatele
avatar

DavidK

Foodie

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
1
0
Počet komentářů 6
Ohodnocené restaurace 0
Účast na gastroakcích 0

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2018: 6

Moje komentáře

> 20. 09. 2018 - Kantýna: Zatím ještě nevyladěný...
Zatím ještě nevyladěný koncept od Ambiente. Obsluha prakticky není žádná a servírování jídla na papíře působí přinejmenším rozpačitě (vzhledem k cenám). Trhané hovězí bylo výborné. Fantastická byla mrkev s tymiánem a rovněž hlávkový salát s klasickou sladkokyselou "vodovou" zálivkou s vypraženými škvarky. (Vzpomínky na domácí kuchyni :-) Zajímavý interiér. Další návštěvu však už neplánuji.
> 20. 09. 2018 - Next Door by Imperial: Restauraci jsem navštívil...
Restauraci jsem navštívil již dvakrát. V poledne jsem ochutnal risotto z červené řepy se sýrem Taleggio. Poněkud plochou chuť risotta skvěle pozvedl právě sýr Taleggio. Telecí na paprice bylo dobré, ale spíše bych jej ohodnotil jako o málo lepší průměr. Od poledního menu však nelze obvykle čekat příliš vysokou úroveň. Interiér je krásný. Celkový dojem kazí přílišný důraz na propagaci řady nádobí Pohlreich Selection pro Popasta. (Ale jinak Zdeňkovi moc děkuji za výbavu mé domácí kuchyně :-)
> 20. 09. 2018 - Mincovna: Mincovna je sázkou na...
Mincovna je sázkou na jistotu v jinak poněkud tristní restaurační nabídce na Staroměstském náměstí. Klasická česká a rakousko-uherská kuchyně, výborná vína a příjemná obsluha. Naposledy jsem ochutnal telecí steak s houbovým ragú a batátovým pyré. Velice povedená kombinace. Prezentace jídla by mohla být sice lepší, nicméně zde servírují klasiku a ne trendy. Výborné je i zdejší kuřecí supreme nebo steak z hovězí veverky. Květákové placičky jsou však poněkud fádní a chuťové ploché.
> 20. 09. 2018 - La Loca: Restauraci jsem navštívil...
Restauraci jsem navštívil již dvakrát a pokaždé jsem si odnesl jiný zážitek z jídla i obsluhy. Večerní menu je inspirované kuchyní Středního východu, zatímco polední je spíše klasické, resp. obecněji středomořské. Obojí velmi povedené. Obsluha má ještě rezervy a zejména během oběda naprosto nestíhá. Poněkud chaotické placení u barového pultu bylo zakonečením jinak příjemného oběda. Velmi zajímavě ochucené ragú z divočáka s bramborovým noky bylo výborné. Večer jsem ochutnal fantastický steak.
> 07. 04. 2018 - Eska: Naprosto dechberoucí...
Naprosto dechberoucí zážitek. Mrkev pečená v seně s rozinkovou omáčkou a pivní šlehačkou bylo jedno z nejlepších jídel, které jsem v životě ochutnal. Prezentace jídel i kuchyně je zde zcela v souladu se současnými trendy (představuje českou odpověď na novou nordickou kuchyni). Obsluha vynikající, milá a pozorná. Nemám nejmenší výhrady.
> 07. 04. 2018 - Zámecká sýpka: Restauraci jsem navštívil v...
Restauraci jsem navštívil v sobotu po poledni a bylo vcelku plno. Čekání na jídlo bylo proto poněkud delší. Jako předkrm jsem si dal blanšírovaný chřest s brambory a holandskou omáčkou. Chřest byl zelený a poněkud žvýkavý (nejspíše mražený). Jako hlavní chod jsem měl mořského vlka v solné krustě s dýňovým pyré. Ryba byla dobře ochucená, nicméně pyré bylo studené, a celkově tato kombinace příliš neladila. Obsluha má ještě velké rezervy, stejně tak i prezentace jídel. Zcela chyběly nahřáté talíře.

Moje gastrofotky

Fotky z komentářů