VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa Označení WC
2015-01-03, Text: Pavel Maurer

Vážení gastronauti,

vy, co občas posloucháte mé glosy, již víte, že v rámci hodnocení restaurací je pro mne velmi důležité jak se cítím na WC. Je to mé oblíbené téma a tak mi dovolte, abych dnes, v těchto svátečních novoročních chvílích, vzpomenul na pár podniků, kde se mi na místních záchodcích skutečně velmi líbilo a nebo naopak.

 

Nevím jak vy, ale v některých restaurantech se kreativita interiérových architektů rozvinula do takové míry, že často dlouze přešlapuji před dveřmi na WC a nejsem si moc jistý, kam vstoupit. Umělecké ztvárnění sexuálních symbolů muže a ženy mne někdy natolik zmátne, že otevřu dveře, za kterými evidentně nemám co pohledávat. A pak se cítím trochu trapně a zmateně. 

 

Naopak velmi vtipné mi třeba přišlo v jisté Ostravské restauraci, že nade dveřmi do toalet visel poměrně obrovský kovový dlouhý šroub a na druhých k němu dobře pasující matice. Tam jsem neváhal ani vteřinu. Navíc, byl jsem si vědom, že se nacházím ve městě uhlí, oceli, tavících pecí a drsných mužů. Matic a šroubů tu mají jistě dost! 

 

Při symbolickém označování WC prý některým ženám připadají matoucí oblíbené karty z maryáše. Já tedy nevím jak vy, ale rozpoznat svrška od dámy to by umělo i malé dítě? Jednou jsme byl v myslivecké hospodě a tam byly na dveřích přilepeny jakési nalakované samorosty. Po delším podrobném ohledání jsem pochopil, že jde o přírodou stvořené, různě propletené orgány obou pohlaví. Věřte, že, potkat tyhle samorosty v lese, ve snu by mne ani nenapadlo natlouct je na dveře veřejných záchodků!

 

Někdy si restaurace libuje v minimalismu, takže na dveřích ženských záchodků je prostě jen malá čárka a na mužích je stejná malá čárka, ovšem s nepatrnými dvěma tečkami po obou stranách. Nemít s sebou brýle - jsem ztracen.

 

Myslím, že nejlépe tento problém vyřešili Francouzi, kteří mají v tomto ohledu v restauracích naprostou svobodu. Je tam většinou jen jeden záchod a to tak, že pro všechny... - kdo dřív příjde - ten vyhrál. Volnost-rovnost-bratrství! A navíc se v této zemi docela dobře vaří, co říkáte?

 

Krásný víkend - a prosím vás - "nejezte, nepijte a když to půjde - ani nežijte blbě!"

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
Kdo chce dobře jíst, nesmí urazit kuchaře.
Čínské přísloví
Top
English