VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: BBB
2015-05-03, Text: Pavel Maurer

Vážení gastronauti,

každé město na světě je něčím přitažlivé. Když jedete do Paříže, musíte se alespoň jednou projít pod Eiffelovkou. Když jste v New Yorku, tak je samozřejmě vaší povinností navštívit Sochu Svobody a nebo alespoň vyjet rychlovýtahem na nějaký mrakodrap. Ve Florencii je zase potřeba vidět okouzlující sochu Davida od Michelangela Buenarroti. Já bych ještě doplnil, že z hlediska opravdového poznávání jiných kultur je nezbytné - také něco ochutnat. Ve Francii určitě šneky, sýry nebo kohoutka na víně, na Manhattanu typické židovské pastrami a ve Florencii samozřejmě jejich neodolatelné dršťky neboli trippa alla florentina, které nabízejí pouliční stánky.

 

Když jedou turisté k nám, mají svoje plány a cíle. Mezi západní mládeží se dlouhodobě ujala zkratka, že do Prahy se jezdí na 3B. Každé písmeno B znamená jednu atrakci z našeho hlavního města. Buildings & Beer & Boobs. Hned to přeložím. Buildings znamená budovy a je tím myšleno, že v Praze uvidí turista spoustu krásné architektury. Beer překládat nebudu, jen bych rád připomněl, že zvídavý milovník piva si může užít nejen klasické značky, ale i několik tzv. pivních muzejí, kde mají na čepu i v lahvích až několik set nejrůznějších piv. To poslední písmeno B zastupuje slovo - boobs. Jde o anglický hovorový výraz pro ženská ňadra. Je tím myšleno, že v Praze si turista v rámci 3B může užít kromě architektury a piva i jiné věci. A kromě toho - já si naivně myslím a doufám, že v tomto třetím B je skryta alespoň malá pocta neodolatelnému půvabu našich českých žen!

 

Podle nejslavnějších internetových vyhledávačů, průvodců a výzkumů jsou tedy 3B (Buildings & Beer & Boobs) největším turistickým tahákem a přitažlivou svatou trojicí charakteristickou pro naši matičku Prahu. Jak jsem už řekl na začátku, každé město na světě má svoje ikony, svoje symboly a zvláštnosti. Já jsem vděčný za to, že jsme do těch tří B propašovali díky našemu skvělému pivu, alespoň trochu té lokální gastronomie…

 

Krásný víkend - a prosím vás - "nejezte, nepijte a když to půjde, ani nežijte blbě!"

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
K vašemu restaurantu vede labyrint. Jakmile objevíte správnou cestu – obvykle nehledáte další.
Anonym
Top
English