VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: Celozrnná mouka
2015-02-01, Text: Pavel Maurer

Vážení gastronauti,

pojďme si na rovinu říci - jak to vlastně doopravdy je - s celozrnnou moukou - a co to všechno znamená? Jedná se o nový marketingový trik a další útok na naši kapsu? Je skutečně tak nesmírně zdravé, jíst celozrnné potraviny? Není obilí jako obilí? Není!

 

Všichni víme, že obiloviny jsou od pradávna základní složkou lidské stravy. Naši předkové mleli na kameni všechno možné na celozrnnou mouku a z ní pak pekly chléb, dělali placky, vařily. Jenže před - dvěma sty lety - zjistili géniové potravinářského průmyslu, že když například u pšeničného zrna obrousí vnější obalové slupky a odstraní dokonce i klíček zrna, získají po pořádném umletí - luxusní - bílou (hladkou, hrubou či polohrubou) mouku. Dá se mnohem déle skladovat než zrno s klíčkem a má konstantní kvalitu a chuť. Z hlediska ekonomiky a obchodu - perfektní vynález. Ovšem z pohledu výživy - vzniká téměř prázdná potravina, protože právě obal zrna a klíček obsahují ty nejdůležitější minerální látky, vitamíny a vlákninu! 

 

Zrní je přirozené. Naše tělo je zvyklé jej zpracovávat tisíce let. To, že do sebe posledních pár století cpeme - především bílou mouku z "vykastrované" pšenice - to má neblahý vliv na naše trávicí ústrojí. Vysoká spotřeba bílé mouky - podle výzkumů - způsobuje rozmach bezlepkových diet, cukrovky, sklerózy a mnoha dalších potíží. Naše střeva vedou nerovný boj. Zrní - ve své původní podobě - totiž obsahuje kompletní spektrum všeho dobrého, tak jak to příroda sama - skromně - vymyslela. Je proto logické, že bychom měli konzumovat obilí hlavně v jeho přirozené formě. Teprve člověk začal pánu Bohu fušovat do řemesla, aby mohl vyprodukovat více mouky a hlavně - více peněz!

 

Já mám rád, když je strava harmonická. Proto se přikláním k názoru, že celozrnná mouka není vždy jenom ta dobrá a bílá mouka vždy jen ta špatná. Vždyť naše tělo je tak složité! Někdy si žádá více vlákniny, jindy rychlejší proces trávení. 

 

Nezapomínejme však na pestrou paletu našich předků: špalda, oves, žito, ječmen, jáhly či pohanka. V rozmanitosti a způsobu zpracování obilovin je totiž cesta ke zdravému stravování. Jsem ale přesvědčen, že většina z nás, bohužel, konzumuje hlavně produkty z tzv. bílé mouky pšeničné. A když jí pak v zájmu kšeftu a diktátu ekonomiky okleštíme během zpracování - o její klíček a obal celého zrna - bereme s sebou nejspíš - i kus našeho života!

 

Krásný víkend - a prosím vás - "nejezte, nepijte a když to půjde - ani nežijte blbě!"

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
 



 
Kdo chce dobře jíst, nesmí urazit kuchaře.
Čínské přísloví
Top
English