VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: Chlebíčky
2015-04-11, Text: Pavel Maurer

Vážení gastronauti,

vždycky, když jsem v minulosti šel po Národní třídě a míjel slavné lahůdkářství U Paukerta, neodolal jsem a zastavil se na dva skvělé obložené chlebíčky a decinku žernoseckého.

 

Kromě nejlepších dobrot v Praze tu bylo vždy i hodně jiných atrakcí. Jen tak na stojáka jste tam při troše štěstí mohli potkat herce, co si sem zaskočili z protějšího Národního divadla na svačinu, taky jsem tam jednou přistihl miliardáře Bakalu jak si pochutnává na nějaké pochoutce, ovšem to byl ještě "jen pouhým milionářem". Cupitaly tam, u slavného Paukerta, také dámy v kožichu a vysokým hláskem si nechaly ukrajovat šunku od kosti. Pravidelně sem zabloudili profesoři z nedaleké Filmové fakulty Akademie Múzických Umění a usmívali se nad odpolední sklenou vína a vedle nich se kolébaly rozcuchaní docenti z Akademie věd, která se nachází hned vedle lahůdkářství. Většinou ukusovali plátky vyzrálého sýra a také studenou kachní paštičku s mandlemi.

 

Vždy, když jdu kolem, vzpomenu si, že jsem měl tu čest potkat potomka slavného Jana Paukerta, v té době již staříka, který byl přítomen definitivnímu prodeji prestižního lahůdkářství novému majiteli. 

 

Hodně se od té doby změnilo. Dnes je v mých očích pověst podniku značně pošramocena. Věhlasné lahůdkářství bylo před několika týdny z hygienických důvodů zavřeno Státní inspekcí. Pak jsem zase četl, že s podnikem zahájil soud insolvenční řízení. Dnes jsem telefonoval na všechna čísla, ale byla nejspíš zrušena.

 

Jeden z nejslavnějších domů s delikatesami z roku 1916, zásoboval dokonce i rodinu T.G. Masaryka. Dnes nemá peníze na nájem, 

 

Jan Paukert, kterého si osobně pamatuji, zemřel v požehnaném věku 91 let. Věřím, že se určitě dobře stravoval. Jenže je tu ta žaloba za údajnou insolvenci a teď ještě podnik zavřela SZPI za nečistotu! To se musí všichni Paukertové obracet v hrobě, kam dospělo jejich dobré jméno!

 

Jenže já bych si ale moc rád zase někdy dal jejich vynikající obložený chlebíček, který pro náš svět vymyslel sám Jan Paukert. Ale kdy to bude? To je teď nejspíš ve hvězdách!

 

Hezký víkend a - "nejezte, nepijte a když to půjde - ani nežijte blbě!"

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
Kdo chce dobře jíst, nesmí urazit kuchaře.
Čínské přísloví
Top
English