VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: Čichal jsem jako ohař
2014-03-22, Text: Pavel Maurer
Před několika lety jsem si vzal svůj nejméně obnošený oblek, bílou košili a s manželkou jsme v nábožném očekávání usedli do koncertní síně. Český národní symfonický orchestr dával unikátní kousek s názvem The Beatles Night.

Britský prominentní dirigent Carl Davis sice zamrzl na letišti Heathrow v Londýně, skvěle jej však zaskočil mladý český Tomáš Brauner. Slyšet hudbu mého mládí v podání symfonického tělesa, to jsem si nemohl nechat ujít!

Při houslové partii skladby Yellow Submarine, po našem Žlutá ponorka, však zavoněla vznosným secesním sálem Smetanovy síně Obecního domu míchaná vajíčka. Nějaká špatně seřízená klimatizace z kavárny nebo z místní restaurace vmetla mezi hudební tóny nečekanou aromatickou bombu. Můj čich byl v pozoru!

Vejce byla evidentně smažena na cibulce a dokonce si troufám říci, že když orchestr zvolna přešel do Yesterday, zachytil jsem lehký závan čerstvě nařezané pažitky jemně sypané na hotovou míchanici. Všechny moje hudební smysly totálně zkolabovaly!

Po očku jsem se začal rozhlížet kolem sebe, jestli třeba nemám nějaké halucinace, zda jsem se z té gastronomie už docela nezbláznil. Můj soused ve smokingu sebou lehce škubl a já jej přistihl, že na vteřinu roztáhl chřípí nosu. Určitě ucítil vajíčka stejně jako já! Jenže on si, na rozdíl ode mě, nepřipustil tu potupnou myšlenku, že zde, na prestižním koncertu ve smetance, může dojít k tak přízemní situaci.

Co vám budu povídat. Z té krásné hudby jsem už vůbec nic neměl a čichal jsem jako ohař, co dalšího mi do kulinářského repertoáru pošle místní klimatizační jednotka ze spodní kuchyně. Zachytil jsem pečenou husičku a závan kysaného zelí. Pak už jsem úplně omámen přestal vnímat ojedinělý kulturní zážitek a těšil se jen a jen na večeři.

Odcházel jsem domů jako v mrákotách. Těch zážitků za jeden večer na mě bylo příliš. A navíc jsem na cestě domů zahlédl souseda ve smokingu, jak se cpe u stánku na stojáka párkem s hořčicí.  

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
K vašemu restaurantu vede labyrint. Jakmile objevíte správnou cestu – obvykle nehledáte další.
Anonym
Top
English