VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: Co dům dal
2015-04-18, Text: Pavel Maurer

Vážení gastronauti,

nejmíň, co mě v životě baví, je přečíst si recept, pak jít do obchodu, tupě nakoupit požadované ingredience a potom to doma podle toho skvěle promyšleného a odborného návodu poslušně uvařit.  

 

V poslední době miluji experimenty. Nejvíc ze všeho mne přitahuje, najít třeba ve spíži nějaké zapomenuté koření a pak vymýšlet, jestli si k němu dám maso, brambory nebo kus-kus a zda se to vůbec bude hodit dohromady. Stejně tak mi připadá velmi dobrodružné a zábavné, když v lednici objevím nějakou surovinu, která je na hranici expirace. Nesnáším vyhazování potravin a tak musím rychle vymyslet, co z ní udělám. Musí to mít říz, musí to být nové a zároveň kreativní - no a hlavně - to musí -pochopitelně - dobře chutnat! 

 

Přiznávám se, že nejsem vůbec žádný zvláštní kuchař. Nejsem ani moc zkušený kuchař, ale prostě mne to jen občas baví. V žádném případně nikdy neberu vaření jako otravnou povinnost vůči rodině. Někoho prostě přitahuje koukat se celé hodiny na fotbal. Mě zase baví pustit si rádio, otevřít lahvinku dobrého suchého vína a strávit pár hodin v kuchyni. Když se mi náhodou podaří dosáhnout nějakých zajímavých chutí a vymyslet jídlo na téma "co dům dal" a nebo, co by se už za chvíli zkazilo - jsem nejšťastnější člověk na světě! A věřte, že to ocení nejen moje okolí, ale nakonec i rodinná peněženka. 

 

Je mi dobře, že jsem nemusel vyhazovat potraviny a že jsem jim v závěru jejich poživatelného období mohl vdechnout novu dimenzi. Nespadly do koše, ale do žaludku.Tedy tam, kam patří. Nepřišly tudíž nazmar a navíc jsem se při jejich zpracování alespoň trochu něčemu přiučil. 

 

Tak hezký víkend - "a nejezte, nepijte a když to půjde - ani nežijte blbě!"

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
Copak jestli je to zdravý, na to lidi kašlou, lidi mají rádi, když je to hlavně dobrý, pak řešej až, jestli je to zdravý…
Zdeněk Pohlreich
Top
English