VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: Co dům dal
2015-04-18, Text: Pavel Maurer

Vážení gastronauti,

nejmíň, co mě v životě baví, je přečíst si recept, pak jít do obchodu, tupě nakoupit požadované ingredience a potom to doma podle toho skvěle promyšleného a odborného návodu poslušně uvařit.  

 

V poslední době miluji experimenty. Nejvíc ze všeho mne přitahuje, najít třeba ve spíži nějaké zapomenuté koření a pak vymýšlet, jestli si k němu dám maso, brambory nebo kus-kus a zda se to vůbec bude hodit dohromady. Stejně tak mi připadá velmi dobrodružné a zábavné, když v lednici objevím nějakou surovinu, která je na hranici expirace. Nesnáším vyhazování potravin a tak musím rychle vymyslet, co z ní udělám. Musí to mít říz, musí to být nové a zároveň kreativní - no a hlavně - to musí -pochopitelně - dobře chutnat! 

 

Přiznávám se, že nejsem vůbec žádný zvláštní kuchař. Nejsem ani moc zkušený kuchař, ale prostě mne to jen občas baví. V žádném případně nikdy neberu vaření jako otravnou povinnost vůči rodině. Někoho prostě přitahuje koukat se celé hodiny na fotbal. Mě zase baví pustit si rádio, otevřít lahvinku dobrého suchého vína a strávit pár hodin v kuchyni. Když se mi náhodou podaří dosáhnout nějakých zajímavých chutí a vymyslet jídlo na téma "co dům dal" a nebo, co by se už za chvíli zkazilo - jsem nejšťastnější člověk na světě! A věřte, že to ocení nejen moje okolí, ale nakonec i rodinná peněženka. 

 

Je mi dobře, že jsem nemusel vyhazovat potraviny a že jsem jim v závěru jejich poživatelného období mohl vdechnout novu dimenzi. Nespadly do koše, ale do žaludku.Tedy tam, kam patří. Nepřišly tudíž nazmar a navíc jsem se při jejich zpracování alespoň trochu něčemu přiučil. 

 

Tak hezký víkend - "a nejezte, nepijte a když to půjde - ani nežijte blbě!"

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
K vašemu restaurantu vede labyrint. Jakmile objevíte správnou cestu – obvykle nehledáte další.
Anonym
Top
English