VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: Co pijí prezidenti
2015-08-02, Text: Pavel Maurer

Vážení gastronauti,

víte co pijí prezidenti? Nebojte se, já nebudu mluvit o těch našich. Jednak nemám úplně všechny informace a pak - ono se to většinou v naší zemí stejně rychle prosákne. Asi bych vás moc nepřekvapil tím, co měl rád třeba Václav Havel - no a co pije náš současný prezident? To většina národa ví a nebo si myslí, že to ví.

 

Mě dnes zajímají - američtí prezidenti. Podle spolehlivého informační zdroje si první americký prezident George Washington - oblíbil tmavé pivo typu - porter. Bylo silné a koncem 18. století patřilo ke skutečným skvostům pivovarnického umu. Zatímco třeba slavný a tragicky zastřelený JFK - tedy John Fitzgerald Kennedy - měl jako svůj oblíbený nápoj klasické daiquiri s rumem, limetkou a hnědým cukrem. Zlý jazykové tvrdí, že to měl jako milou vzpomínku na staré dobré časy na Kubě! Neméně proslulý prezident - Abraham Lincoln, který výrazně přispěl k osvobození otroků v americké unii - byl úplný abstinent. Nenáviděl alkohol, tabák a také zbraně. Tedy to, co bylo všude kolem něj. Pil nejraději čaj nebo kávu. Nicméně i na něj byl spáchán atentát. Současný - první tmavý americký prezident - Barack Obama - dává zase přednost tequile a pivu. Zatímco třeba jeho předchůdce - George W. Bush - ten pil hlavně dietní kolu s citrónem, protože byl přesvědčen, že pak bude pořád fit a v dobré kondici a může tak zodpovědně řídit celou Ameriku. Nakonec ještě vzpomenu na prezidenta Richarda Nixona, který se nechvalně "proslavil" aférou Watergate s tajnými odposlechy a musel pak rezignovat na svou funkci. Ten prý s oblibou míchal návštěvám drinky - rum s kolou a suché martini - a to přímo na své prezidentské jachtě. Ovšem nemohl to prý moc přehánět, protože byl už po dvou sklenkách martini lehce agresivní a nepříjemný…

 

Jak vidíte, každému nám na tom světě chutná něco jiného. Prezident/neprezident. Gastronomická rada proto zní: Vybírejte si nápoje podle počasí, nálady a hlavně - osobních dispozic. Člověk nikdy neví jako to s ním nakonec dopadne!  

 

Krásný víkend - a prosím vás - "nejezte, nepijte a když to půjde, ani nežijte blbě!"

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
K vašemu restaurantu vede labyrint. Jakmile objevíte správnou cestu – obvykle nehledáte další.
Anonym
Top
English