VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: Čokoláda
2015-05-31, Text: Pavel Maurer

Vážení gastronauti,

taky se vám občas stává, že v klidu sedíte třeba večer u televize a dostanete neodolatelnou chuť na tabulku čokolády? Mně se to stává docela často a mé ženě, ať mi to odpustí, ještě častěji. Milujeme čokoládu. Mám na mysli - tu dobrou a kvalitní čokoládu. Já třeba skoro vůbec nejím mléčnou, zato u ženského pohlaví jsem zaznamenal o tuto čokoládu nesmírný zájem! To víte - kočky a mléko, to k sobě vždy pasovalo!

 

Já dávám přednost čokoládě tmavé a hořké. Čím má větší obsah takzvané kakaové sušiny a tím pádem i té omamné hořkosti, o to více mi chutná. Občas si dovolím ten luxus a koupím si čokoládu, která deklaruje až 80 % kakaa a posypu si ji hrubozrnnou mořskou solí. To je sedmé gastronomické nebe!

 

Čím to je, že nám čokoláda tak chutná? Jsou v ní samozřejmě především cukry. To si konečně můžete přečíst na zadní straně každé tabbulky čokolády. Ale potom je to zcela určitě kouzelná chuť čokolády, kterou nám různí výrobci míchají podle tajných receptů. Prostě, aby nám co nejvíce chutnala. Čokoláda je totiž něco jako - legální droga! Podle vědeckých výzkumů je to poživatina, která v nás může způsobit velmi rychle závislost. Stejně jako alkohol, tabák, hašiš nebo kokain - je i čokoláda návyková. Na světě jsou prý lidé s takovou čokoládovou závislostí, že jsou schopni rozbít na ulici výkladní skříň, aby se dostali ke své oblíbené pochoutce.

 

Čokoholici! Sladká marihuana. Ženy prý touží po čokoládě víc než muži, zvláště prý - když mají své dny - dokážou si tabulkou oblíbené čokolády neuvěřitelně zlepšit náladu! Čokoláda je totiž docela zdravá droga: Zvyšuje naši mozkovou a sexuální aktivitu, povzbuzuje v nás hormony štěstí a současně nás uklidňuje a nabíjí energií. Snad jen jediný negativní účinek je, že po čokoládě můžeme díky vysokému obsahu tuků a cukrů přibývat na váze. Vše ostatní je skvělé! 

 

Tak si dnes dopřejte tabulku kvalitní čokolády a čekejte co to s vámi dnes udělá…

 

Krásný víkend - a prosím vás - "nejezte, nepijte a když to půjde, ani nežijte blbě!"

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
Kdo chce dobře jíst, nesmí urazit kuchaře.
Čínské přísloví
Top
English