VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: Dýně
2015-11-15, Text: Pavel Maurer, Foto: Pavel Maurer

DýněVážení gastronauti,

můj kamarád Radek, skvělý zahradník z Podhoří, mne každý rok obšťastňuje obrovskou dýní. Bez jakéhokoli varování se dýně nebývalých rozměrů, o váze asi 60 kilo, objeví v době Svátku všech svatých neboli na Dušičky - na naší zahradě. Loni jsme ji tam nechal o trochu déle, abych mohl obdivovat ten úžasný design. Jenže ona za čtrnáct dnů trochu shnila vespod a já pak musel odklízet beztvarou oranžovou břečku lopatou.

 

Letos už jsem obezřetnější. Minulou neděli, když bylo tak krásně jarně, téměř 20 stupňů, tak jsem vyběhl s největším nožem co mám doma a začal toho giganta mezi dýněmi, porcovat.

 

Během 20 minut jsem uvařil 3 litry dýňové polévky s chili papričkami, kari a jogurtem a pak jsem asi hodinu krájel dýni na kostky a naplnil celý šuplík v mrazáku. Jenže - obrdýně - ubyla asi jen o jednu třetinu. 

 

Dcera mi poradila, ať nabídnu zbytek toho oranžového dinosaura na facebooku. A nyní se projevila síla této sociální sítě! Já osobně chodím na facebook nanejvýš jednou za měsíc a stejně se tam nevyznám. Řekl bych, že jsem díky své liknavosti pro každodenní facebookaře vlastně virtuální mrtvola z třetihor. Jenže moje dýně začala facebook zajímat.

 

Nekvalitní fotka, kde bezradně zírám s nožem nad torzem obrovské dýně zřejmě vzbudila v pravidelných a pilných "přátelích na facebooku" nějakou soustrast nebo co, protože mne během pár minut olajkovlo asi 150 facebookářů a navíc jsem si ještě mohl přečíst před dvacet komentářů, které mi velmi zkušeně radili, co má dělat s tím zbytkem.

 

Jsem okouzlen tímto bláznivým médiem. Sice mi to vůbec k ničemu nepomohlo, ale beru to jako internetové pohlazení, že někdo má chuť ztrácet svůj vlastní drahocenný čas s mým trapným dýňovým problémem. Takže - Díky má velká dýně! Jo, a malá zpráva pro vás - posluchače rozhlasu - ještě mi pár kousků na zahradě zbývá a dýně je pořád v dobré, poživatelné kondici. 

 

Krásný víkend - a prosím vás - "nejezte, nepijte a když to půjde - ani nežijte blbě!"

 

Váš Pavel Maurer

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
Kdo chce dobře jíst, nesmí urazit kuchaře.
Čínské přísloví
Top
English