VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: H2O
2016-10-15, Text: Pavel Maurer

Vážení gastronauti,

baví mě degustovat různé typy vody. A věřte, že výběr je obrovský! V jedné restauraci například píšou: "Tato voda je harmonizována bez jakýchkoli chemikálií. Nebyla nikdy lahvována, skladována a je přátelská k životnímu prostředí. Teče rovnou z kohoutku, ovšem přes speciálně upravené filtrační zařízení." Je to prostě - živá voda!

 

Jiná, trochu luxusnější voda se jmenuje "22" a je známa spíše v zahraničí. Honosí se nápisem - artéská voda z oblasti Rioja. Milovníci vína vědí, že jde o nejslavnější španělskou vinařskou oblast. Na skleněné láhvi čtete, že je nepřetržitě tekoucí z hloubky 550 metrů v ustálené teplotě 22 stupňů. Samofiltruje se po staletí. Stejná teplota. Stejný rytmus. Je zdravá, čistá, průzračná. A chutná! 

 

U nás je pak pro vodní fajnšmekry k mání tak zvaná voda - drahokamová. Tu si můžete doma sami připravit tak, že do karafy s vodou umístíte několik polodrahokamů nebo dokonce drahokamů. Mohou být volně ložené a nebo uzavřené do skleněné baňky zvané fiola. Nejrůznější barevné směsky těchto ušlechtilých minerálů pak necháte na vodu působit. Ametyst, růženín, jaspis, smaragd, granátový křišťál…tyhle všechny kameny dokáží obyčejnou vodu přeměnit na vodu ryzí, podobnou té přírodní.

 

Pak je tu tajemný "uhlík" jménem Šungit. Je starý přes 2 miliardy let. Vypadá jako kousek černého uhlí, těží se v daleké ruské Karélii a dokáže s vodou dělat divy. Čistí a pozitivně ovlivňuje její vnitřní molekulární strukturu!

 

Můžete ochutnat také třeba "Vodu Andělů", která deklaruje vysoké pH 8,8. Takže je dosti zásaditá. Pochází z islandského ledovce a má málo minerálů.

 

Nedávno jsem dokonce pil košer vodu čerpanou v plzeňském kraji speciálně pro jednu pražskou židovskou kavárnu. Z každé lahvičky posílají 2 koruny na pomoc potřebným. A mě chutná 2x víc!

 

To vše co vám tu vyprávím - je velmi důležitá, krásná a omamující - vysoká universita vodní. Vše je - namouduši - pravda. Když se ovšem vzbudím ve tři ráno a mám žízeň, došourám se do koupelny k umyvadlu a piju ten tekoucí zázrak - bez reptání - rovnou z kohoutku. A taky to není špatné!

 

Hezký víkend - a prosím vás - "nejezte, nepijte a když to půjde - ani nežijte blbě!"

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
K vašemu restaurantu vede labyrint. Jakmile objevíte správnou cestu – obvykle nehledáte další.
Anonym
Top
English