VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: Jen si zkuste sníst 12 kuliček vína za 12 sekund. Není to snadné!
2013-12-31, Text: Pavel Maurer
Dnes je Silvestr. Shodněme se tedy na tom, že minulost už nezměníme a budoucnost je poměrně nejasná, takže nejlepší věc, co můžete udělat, je věnovat pozornost přítomnosti. Užijme si každou vteřinu, kterou nám osud milostivě nadělil. Netrapme se. A nebo se trochu trapme, pokud je pádný důvod, ale hlavně se nezabývejme hloupostmi.

Je mi jasné, že i vy si koncem dnešního dne budete dávat různá předsevzetí. Například já bych chtěl trochu zhubnout a také se naučit jíst nikoli třikrát denně hodně, ale pětkrát denně málo a samé zdravé potraviny, které ovšem skvěle chutnají!

Chtěl bych také být milejší na své blízké a lépe se starat o svou malou zahrádku. Jenže sami víte, jak to chodí. Sliby chyby a skutek utek! Většina našich dnešních předsevzetí se vypaří z hlavy a v únoru si na ně už ani nevzpomeneme.

Přemýšlel jsem, co vám dnes zajímavého gastronomického sdělím. Nakonec jsem se rozhodl podělit o jednu novoroční tradici. Z mého pohledu je zdravá, gastronomicky přitažlivá a navíc se praktikuje u národa, jehož jazykem hovoří téměř třetina obyvatel naší planety.

Ke konci roku se pojí jeden kuriózní zvyk ve španělsky mluvícím světě. Když zvony odbíjí posledních 12 sekund starého roku, musí Španělé s každým úhozem sníst jednu kuličku hroznového vína. Jinak nebudou mít v novém roce štěstí.

Musíte být na Silvestra před půlnocí ještě docela ve formě. Jen si zkuste během 12 sekund nacpat do pusy a pokousat 12 kuliček hroznového vína. To není snadný úkol!

Je to réva vinná, kterou si vkládáme před půlnocí do úst, znak hojnosti, dobré nálady, základ jednoho z nejchutnějších nápojů na světě. A připadá mi poměrně rozumné, když si před půlnocí vpravíme rychle do těla trochu vitamínů, tedy těsně před tím, než do sebe definitivně obrátíme povinnou sklenku na počest roku 2014, který nám už neodkladně klepe na dveře. 

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
Kdo chce dobře jíst, nesmí urazit kuchaře.
Čínské přísloví
Top
English