VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: Jídlo, sex a čas 2
2015-07-05, Text: Pavel Maurer

Vážení gastronauti,

jídlo, sex a čas - to jsou bezesporu témata, která nás - všechny - v různých fázích našeho života nesmírně zajímají. Nečekejte ode mne, že se v této krátké glose chystám nějak trapně spojovat gastronomii s různými sexuálními příměry. Jako například, že po jídle a nebo naopak nalačno je to "prý" nejlepší, že vhodná je černá čokoláda, že šumivé víno okysličuje krev a tak dále. Určitě vám také nebudu doporučovat umletý roh z nosorožce, mušli hřebenatku, žraločí ploutve či další podobné pitomosti se zaručenými afrodiziakálními účinky. Moje rady jsou méně atraktivní, ale o to více jim věřím.

 

Za prvé - přestaňte u jídla, ale i u sexu pospíchat a opravdu si to vychutnávejte. Prožívejte jednotlivé chutě a vůně, soustřeďte se jen na jídlo, jeho barvu, aroma a na nic jiného. Stejné smyslové vjemy fungují i při poznávání někoho, kdo se vám líbí. Nestyďte se za své chutě ani choutky. Pokud milujete česnek a cibuli, prostě to svým blízkým raději oznamte dopředu - oni to pochopí a když vás opravdu milují, tak budou tolerantní a nebo si ten česnek s vámi dají také.

 

Jezte a pijte s lidmi, kteří jsou opravdu blízcí vašemu srdci a vaší náladě. Nikdy nespěchejte, to raději vynechte jeden chod, než abyste vše naházeli bezmyšlenkovitě do sebe. Nemá to žádnou cenu. Nešetřete na kvalitě. Stačí alespoň párkrát týdně zažít něco opravdu, ale opravdu dobrého, správně připraveného a zodpovědně vypěstovaného.  A konečně to nejpodstatnější - přistupujte k jídlu - stejně - jako k sexu! Je zdrojem potěšení a vzájemného předávání energie. Jak začnete moc pospíchat, a myslet - jen - na sebe, výsledek nestojí nikdy za nic. To vám potvrdí každý milovník dobrého jídla - i života.

 

Krásný víkend - a prosím vás - "nejezte, nepijte a když to půjde, ani nežijte blbě!"

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
Kdo chce dobře jíst, nesmí urazit kuchaře.
Čínské přísloví
Top
English