VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: Nadváha
2015-11-08, Text: Pavel Maurer

Vážení gastronauti,

mám asi 5 kilogramů nadváhu - takže žádná katastrofa a navíc jsem podle posledních výzkumů medicíny v úplné pohodě! Jenže já se vůbec necítím v pohodě! Byť jsem skálopevně přesvědčen, že malé bříško budí důvěru - stejně jsem pěkně naštvanej! Dělají se mi kolem pasu faldy a také mi ztučněl krk a celá pusa. Začíná mi být nepříjemně těsno v kalhotách. A já nechci měnit své milované obleky a nechce se mi dělat na pásku další dírky.

 

Nedávno jsem se přistihl, že si už ani neoblékám ponožky ve stoje, jak jsem byl celý život zvyklý. Musím si lehnout na postel na záda jako nějaký hroch nebo jezevec a natahuji si ponožky prakticky vleže, aby mne přitom netlačilo břicho. A to už vůbec nemluvím o zavazování tkaniček - to je úplná tragédie! 

 

Co dělám tedy správně? Hodně chodím pěšky, někdy i tři kilometry denně, ale ve městě! Nevadí mi mít hlad třeba celý den. Umím to překonávat. Ale většinou mám tolik příležitostí k jídlu, že nakonec stejně něco slupnu! 

Mám rád zdravou výživu - ovoce, zeleninu, ryby, vločky - vlastně všechno, co je z nutričního hlediska správně. Nemám prakticky žádné omezení. Chutná mi skoro všechno! Pokud nemusím třikrát týdně konzumovat syrové mořské ježky, plíčky na smetaně nebo úhoří mláďátka, tak sním skoro všechno. Takže je moje strava relativně vyrovnaná. 

 

Jenže jsem vám ještě nesdělil, co dělám ve svém stravovacím režimu špatně! Tak především - rád jím večer. Miluji kvalitní čerstvě upečený chleba s máslem nebo bílou bagetu s olivovým olejem. Mám rád tučná jídla, sádlo, škvarky, bůček a často hřeším s obloženými chlebíčky s vajíčkem a vlašským salátem. Miluji husí játra. Vajíčka smažená, do skla, míchanici, omeletu, no prostě na všechny způsoby!

 

Pokud očekáváte, že udělám nějaké drastické rozhodnutí ve svém jídelníčku, tak nečekejte. Já už to měnit nebudu. Ale jedno slibuji veřejně - začínám si dávat menší porce, omezuji uzeniny a sladkosti. Držte mi palce - bude to hodně bolet! 

 

Krásný víkend - a prosím vás - "nejezte, nepijte a když to půjde - ani nežijte blbě!"

 

Váš Pavel Maurer

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
U jídelního stolu je jediné místo, kde se první hodinu nikdy nenudíte.
Anthelme Brillat-Savarin
Top
English