VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: Nahá restaurace
2016-06-26, Text: Pavel Maurer

Vážení gastronauti,

nedávno byla otevřena nová kuriózní restaurace, která se od ostatních odlišuje tím, že tam můžete jíst úplně nazí! Celý kulinární svět je touto výjimečností oslněn, stejně jako byl před časem okouzlen restaurací, kde mají na jídelním lístku delikatesy z různých zvířecích penisů, počínaje slonem, přes koně až po nějakého křečka. Pak se také hodně psalo o restaurantech umístěných pod mořem nebo v korunách stromů. No, proti gustu…já jen, že ten zmíněný - nahý restaurant - získal okamžitě tisíce rezervací od zájemců z celého světa. Tak si jen tiše přemýšlím - o co jim vlastně jde? Touží po výjimečném jídlu nebo je spíše zajímá jak vypadá jejich kamarádka bez podprsenky? A taky si nejspíš chtějí užít polonahou obsluhu a možné oni sami se chtějí trochu předvést jak jim to sluší, když na sobě nemají vůbec nic.

 

Mne by hlavně zajímalo, zdalipak i kuchaři v této "nudistické restauraci" vaří tak říkajíc "na ostro", aby drželi partu? Protože dříve nebo později z pánve vystříkne v každé kuchyni trocha vařícího oleje …a to by mohlo být bez zástěry na některých obnažených partiích dosti bolestivé…

 

A tak si přemýšlím, co mají vlastně na jídelním lístku? Nabízejí veganské a vegetariánské menu. Ale je to opravdu důležité? Oni tvrdí, že je to krásné jíst bez zábran, bez mobilů, bez oděvu a takhle "natur", že si to člověk víc užije. Ale já, kdyby vedle u stolu seděla třeba Sophia Lorenová za mlada nebo Naomi Cambell, tak já nevím, jestli bych si dokázal patřičně užít svůj talíř s artyčoky? 

 

A také jsem si vzpomněl, že jsem ve své kulinářské praxi zažil spíše oblékání. Třeba v restauraci Per Se v New Yorku se mi u vchodu zeptali jakou mám velikost a pak slečna otevřela skříň, vybrala sako, pomohla mi do něj a následně mi bylo povoleno vstoupit do 3 michelinského království jedné z nejlepších amerických restaurací. Nebo loni v Madridu jsem sice už přišel v saku, ale to nestačilo a oni mi, se shovívavým výrazem, nabídli širokou škálu poměrně nudných kravat a pak mne jednou z nich trochu přiškrtili a teprve potom jsem směl dovnitř do podniku, kam občas chodí jíst i královská rodina.

 

No a v Londýně - u nudistů - vám nenabídnou sako ani kravatu - naopak - svléknou vás sakumprásk do naha! A na tomhle jednoduchém úletu si vytvořili světovou proslulost. Ovšem co se týče kvality jejich pokrmů - to vám neprozradím, já tam nebyl, protože já mám při večeři na sobě raději kalhoty …co kdyby mi upadl do klína třeba kus španělského ptáčka nebo nějaký horký brambor? 

 

Hezký víkend - a prosím vás - "nejezte, nepijte a když to půjde - ani nežijte blbě!"

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
Kdo chce dobře jíst, nesmí urazit kuchaře.
Čínské přísloví
Top
English