VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: Ponožky na grilu
2015-06-07, Text: Pavel Maurer

Vážení gastronauti,

V jedné nekonečné telenovele, řekla vtipně jakási žena, že "chlapi jenom hýčkají gril nebo házejí ponožky na zem!" A mně se ta hláška moc líbí. Já totiž taky někdy házím špinavé ponožky na zem. Moje manželka tvrdí, že prakticky pořád, ale ona vždycky trochu přehání. 

 

To s tím hýčkáním grilu - to ovšem dělám velmi rád a často. Navíc věřím, že nás - muže - zajímá jídlo, vaření a pití mnohem víc než většinu žen. Rád mám ten proces, kdy okořením a naložím maso, nechám jej trochu odležet a pak jej pěkně pomalu ugriluji na zahradě. Otevřu si k tomu pivo nebo vínko a rozjímám zvolna nad "nesmrtelností chrousta". 

 

Tohle ženy skutečně moc nedokáží. Jejich vaření se odehrává - na můj vkus - vždy trochu moc rychle, a taky mám neodbytný pocit, že jsou spíše "v úkolu", než že by si to užívaly tak jako já - to svoje "lážo-plážo" grilování. Je pravda, že ženy těch úkolů v domácnosti mají většinou opravdu víc než muži. Takže jsou více v poklusu. Navíc jsou pořádnější, zodpovědnější a nikdy neházejí ponožky na zem. 

 

Když jsem se ženil, tak, myslím, neexistovaly žádné předmanželské smlouvy. Ale přesto jsem tehdy využil určité lehké roztěkanosti mé nastávající a oznámil, že budu vařit a dělat prakticky vše co si bude přát - ovšem kromě - mytí nádobí a praní. To nesnáším! A tuhle nepsanou úmluvu dodržuji dodnes, byť jsem netušil, že technický rozvoj přinese automatické pračky a myčky s padesáti programy, které snadno vyperou moje ponožky na pouhé zmáčknutí knoflíku. Takže pro mou ženu je to teď docela jednoduché. A já se mezitím naučil obstojně grilovat, takže ona mi ty ponožky na zemi, s malým povzdechnutím, většinou odpustí… 

 

Krásný víkend - a prosím vás - "nejezte, nepijte a když to půjde, ani nežijte blbě!"

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
U jídelního stolu je jediné místo, kde se první hodinu nikdy nenudíte.
Anthelme Brillat-Savarin
Top
English