VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: Popcorn
2016-12-10, Text: Pavel Maurer

Vážení gastronauti,

také vám vadí, když v kině někdo chroupá popcorn? A ještě k tomu - chrastí, mlaská, brčkem srká džus nebo kolu. Pražené kukuřičné pukance - neboli popcorn - jsou chutné, dokonce i trochu zdravější než solené brambůrky. Ale kdo to má poslouchat? Já přišel do kina na film. Chci být dojatý, okouzlený, chci zažívat napětí, mít strach a slzy v očích -a nechci poslouchat žvýkání souseda. Pokud má někdo hlad, ať se nakrmí laskavě jindy a jinde.

 

Obávám se však, že většina návštěvníků biografů propadla dojmu, že nepřetrpí ani oscarový triller bez čtyřlitrového kýble popcornu a žejdlíku nějaké slazené limonády. Ano, já vím, a i vy to víte - popcorn - je totiž nejoblíbenější a nejpopulárnější pochoutka pro návštěvníky filmových představení. Zábava se vším všudy a nezanedbatelný vedlejší příjem do rozpočtu každého multikina. 

 

Ve XX. století se v kinech běžně kouřilo, tak proč by se nemělo nyní něco chroupat? Jenomže mně to vadí a když jsem se ptal pár známých, nakonec mi přiznali, že si občas také něco koupí, aby neměly prázdnou pusu, ale současně jim vadí, když je ruší sousedi při napínavém filmu. Kde je chyba? Hlavně v nás, protože velmi snadno propadáme okolním nástrahám. 

 

Jen si to spočítejte: Když si koupíte "klasické menu", tedy střední (třílitrový) kýbl popcornu a střední nápoj, stojí vás to aspoň sto třicet korun. Když ovšem propadnete lákavé nabídce "zvýhodněného menu" za 165 Kč, tak ten kbelík pražené kukuřice má ne-uvěřit-elných 6 litrů popcornu a k tomu nafasujete nejméně jeden litr nějaké kolalokovy limonády. 

 

To není pro jednoho, ale pro regiment! Když připočítám cenu vstupenky na film, kvůli kterému jsme vlastně do kina přišli - je to docela slušná suma peněz! A k tomu jako bonus - neustálé křumpání a rušení uměleckého díla. Dobrou chuť přeje multi-kino!

 

Hezký víkend - a prosím vás - "nejezte, nepijte a když to půjde - ani nežijte blbě!"

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
U jídelního stolu je jediné místo, kde se první hodinu nikdy nenudíte.
Anthelme Brillat-Savarin
Top
English