VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: Přecpal jsem se
2015-09-06, Text: Pavel Maurer

Vážení gastronauti,

právě jsem udělal tu největší stravovací chybu - nacpal jsem si břicho až k prasknutí! Slušně řečeno - jsem se přejedl a přecpal - ale fakticky a upřímně - jsem se, odpusťte mi ten výraz, totálně přežral! A ještě ke všem za plného vědomí a bez jakékoli snahy se tomu bránit! Ono to všechno jídlo bylo tak chutné, vyvážené, krásně spárované s vínem, že opravdu nešlo odolat. Já vím, co si o mě teď asi, vážení rozhlasoví posluchači, říkáte: ten Maurer ze sebe celé tři roky dělá chytráka, gourmeta, vypráví nám co je a není zdravé, jak máme jíst, jaké máme dělat našim dětem do školy zdravé svačiny - a sám se cpe jako prokopnutý! I na něj platí staré známé pořekadlo - káže vodu, ale pije víno!

 

Jenže já jsem to fakt nemohl vydržet. Jen si představte, že jsem si objednal nenápadné meníčko o třech chodech, které na jídelním lístku vypadlo jako úplná dietka. Jenže pak mi na stůl "přistála" pečená obří cuketa, plněnou neskutečně dobrou směsí smažené cibulky, hub, lilku, rozinek a to vše okořeněné kurkumou, karí a skořicí. A to byl teprve předkrm! Úplná nirvána! Po tomto úžasném předkrmu jsem se býval-měl zvednout, poděkovat za vynikající jídlo a velkou porci a jít domů. Jenže pak přišel hlavní chod - obyčejná ryba, mořský okoun jen malinko posolený a k němu tři miniaturní plátky brambor zakápnuté olivovým olejem. Takže velmi lehké jídlo. Nakonec jsme měl na výběr několik dezertů - zvolil jsem pochopitelně ten nejméně kalorický - sorbet z červeného pomeranče. Vynechal jsem puding, grilovaný kozí sýr a vanilkovou zmrzlinu s hořkou čokoládou. Prostě jsem šel jen do vodového - nejméně sytého - sorbetu.

 

No a teď se nemůžu ani pohnout! Přecpal jsem se jako zvíře! Prostě jsem nedokázal od žádného chodu zanechat na talíři byť jen malý nedojedený kousek jídla. Porušil jsem své oblíbené pravidlo - jíst raději 5 krát denně - a po malých částech. Podlehl jsem neodolatelnému mámení cenově výhodného poledního menu a teď asi prasknu! Svou večeři dnes raději odevzdám nepříteli. 

 

Ta záludná tříchodová meníčka by se měla prostě celosvětově zakázat! Zvláště, když jsou tak neskutečně dobrá, kvalitně připravená a za příznivou cenu!

 

Krásný víkend - a prosím vás - "nejezte, nepijte a když to půjde, ani nežijte blbě!"

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
K vašemu restaurantu vede labyrint. Jakmile objevíte správnou cestu – obvykle nehledáte další.
Anonym
Top
English