VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: Proč je pivo dobré?
2016-02-28, Text: Pavel Maurer

Vážení gastronauti,

trochu to vypadá jako - nošení dříví do lesa - když vám budu vypočítávat všechny důvody, proč je dobré pít pivo? V naší zemi s dlouhodobě nejvyšší spotřebou na světě se to zdá skoro zbytečné. Ale já vám stejně chci říci pár věcí, které možná o zlatavém moku nevíte a která vás jistě potěší stejně jako mne.

 

Ono, vždycky, když vám někdo vědecky potvrdí, že si můžete dát denně jedno pivo nebo víno nebo panáka - koho by to nepotěšilo, že ano?

 

Kardiolog profesor Šamánek navíc radí, že stabilní a pravidelný přísun alkoholu je pro organizmus dobrý, pokud máme pod kontrolou jeho množství. Jde především o omezené % alkoholu, jež má zázračné kardiovaskulární a další účinky. Alkohol do sebe můžeme dostat kořalkou, vínem i pivem. Podle profesora a mnoha dalších výzkumníků - je víno, tím nejpřirozenějším a nejjemnějším nositelem alkoholu do našeho těla. Já mám víno moc rád, ale když je žízeň - tu mi pivo vždycky spolehlivě zažene a ještě navíc přináší ty další léčebné účinky. To rozhodně není špatné řešení. Ovšem - zdůrazňuji - hlavně s mírou!

 

Pivo má spoustu vitamínů - především skupiny B, také železo, hořčík, zinek. Dva půllitry piva obsahují asi 40 gramů alkoholu - optimální denní mužskou dávka. Podle posledních výzkumů - U pivařů se vyskytuje výrazně menší riziko infarktu, sklerózy, majílepší paměť a bystrý rozum.  Přítomnost piva v těle pomáhá lépe zpracovávat tuky. Samozřejmě snižuje stres, stavy úzkosti a napětí, navozuje pohodu a možnost otevřít naši širokou slovanskou duši v hospodském rozprávění, případně - "hrabalovském pábení"! U piva se v naší zemi řeší nejzávažnější politické a společenské problémy. 

 

Podle nějakých podivných statistik, prý každý šestý Čech jde raději na pivo než aby vyhledával sex,…No, to se mi moc nezdá…Naopak, po dvou, třech pivech získává většina mužů vzrůstající milostný apetit a cítí se jako - bivojové! …nebo snad "pivojové"? Tak to jedině v případě, že překročili tu vědecky doporučenou denní dávku alkoholu. Tudy cesta nevede!

 

Tak hezký víkend - a prosím vás - "nejezte, nepijte a když to půjde - ani nežijte blbě!"

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
Kdo chce dobře jíst, nesmí urazit kuchaře.
Čínské přísloví
Top
English