VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: Top 100
2014-12-06, Text: Pavel Maurer

Vážení gastronauti,

včera vyšel již XIX. průvodce po nejlepších a nejzajímavějších restaurantech v České republice. Jmenuje se po mě - Maurerův výběr Grand Restaurant. Nemusíte se obávat, že teď začnu svému průvodci dělat neplacenou reklamu. On ji totiž nepotřebuje. Náš trh je tak maličký, že pokud nevydáte v gigantickém nákladu publikaci o "sexu před jídlem", vlivu knedlíků na váš osobní orgasmus,.. nebo pokud nejste herečka s vařečkou,.. nebo pokud nepečete bábovku z polystyrénu, pokryjí prodané výtisky s bídou samotnou režii na její přípravu. 

 

Přiznávám se tedy bez mučení, že když si náhodou koupíte nového průvodce po restauracích - pomůžete především sobě a knihkupcům. Já už jsem dávno v mínusu. Navíc - celý obsah knížky si můžete - také samozřejmě zdarma - vyhledat na internetových stránkách. Navštěvuje nás až 4000 lidí denně. A pokud vlastníte chytrý telefon, můžete si - opět zdarma - stáhnout aplikaci, která vás po celé republice zkušeně naviguje, kde najít kvalitní a prověřené restaurace. Loni si tuto bezplatnou službu do svého mobilu stáhlo přes 50.000 gastronomicky zaměřených občanů, kteří se nechtějí splést při výběru oblíbené hospůdky.

 

Způsobů jak můžete najít kvalitní a prověřenou restauraci je mnoho. Například lunchtime.cz se zaměřuje především na polední meníčka, pak je tu slavný internetový foodblog scuk.cz, nabízející nejen hospůdky, cukrárny, kavárny, ale i zajímavé prodejny potravin. Dále můžete využít třeba restu.cz, jež se specializuje na rezervace míst ve vybraných restauracích. Pak také limeandtonic.com nabízející zážitky. 

 

Je toho prostě hodně a každý průvodce přichází s jiným pohledem na věc. Někdo představuje pouze podniky, které si zaplatí reklamní prostor, jiný používá hodnocení několika vybraných expertů a další, třeba mezinárodní tripadviser.com se pyšní hodnocením desítek i stovek tisíc lidí. Ovšem bez prověření jejich identity.

 

My všichni, když chceme vybrat restauraci, která je kvalitní, má dlouhodobě skvělou pověst a neutratíme tam celé jmění - musíme sami rozhodnout jakému doporučení budeme věřit. Všechny žebříčky mají své výhody a nevýhody. Dokonce i doporučení přítele, které je většinou pokládáno za nejspolehlivější, mívá v oblasti gastronomie velké trhliny. Standardně kvalitní výkon za rozumnou cenu totiž poskytuje bohužel jen velmi omezený počet restaurací. Já ale věřím, že si je najdete. Možností, jak na ně přijít je, díky bohu, již docela dost!

 

Krásný víkend - a prosím vás - "nejezte, nepijte a když to půjde - ani nežijte blbě!"

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
Kdo chce dobře jíst, nesmí urazit kuchaře.
Čínské přísloví
Top
English