VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: Vánoční detox
2017-12-25, Text: Pavel Maurer

Vážení gastronauti,

 

slyšíte to?.. plíží se k nám nekompromisní “vánoční detox”! Pokud jste se trochu přejedli, máte plná bříška a špatné svědomí - nabízím unikátní čistící program a dobré rady na vytrávení, slehnutí, uvolnění a tak dále. Prostě, abyste se cítili zase dobře a ne přecpaně. Toto je moje mezivánoční či předsilvestrovské meníčko složené z takzvaných superpotravin neboli superfood:
Třeba čekanka - ovlivňuje střevní mikroflóru, usnadňuje zdravý průchod tráveniny zažívacím traktem, detoxikuje organismus, působí močopudně až projímavě.
Růžičková kapusta - vynikající zimní zelenina, stále k mání na farmářských trzích. Má vysoký obsah vlákniny, působí protistresově, posiluje imunitu a má zásadní vliv na trávení.
Špenát, kromě trochy železa, obsahuje vitamíny C, B1, B2, B3, B6, B9, karoteny, hořčík, draslík, měď a mangan, působí na krvetvorbu a alkalizuje organismus, pomáhá od překyselení. Úžasný komponent pro vaší detoxikaci!
Exotická, leč dnes již všude dostupná kurkuma - má neocenitelné protizánětlivé účinky, podporuje trávení a působí proti plynatosti, je to indický fenomén, dá se s ní ochutit téměř jakékoli jídlo
Rakytník - je jedna z nejstarších léčivých bylin Evropy, má 25x více vitamínu C než pomeranč, nabízí biostimulační účinky, posiluje imunitu, detoxikuje tělo, podporuje tvorbu žluči a trávicích enzymů, léčí žaludeční vředy
Pokud po Štědrovečerní večeři máte stále chuť na nějaké ryby - doporučuji tuňáka, neboli mořské tele. Obsahuje protirakovinový minerál selen, vyskytující se v něm v unikátní formě, detoxikuje nás, má protizánětlivé a antioxidační účinky. Navíc je to velmi chutné a ceněné maso!
Dále je tu Kokosový olej! Nepřepaluje se, takže při tepelné úpravě zachovává mnohem více živin než jiné oleje, má velké množství antioxidantů, posiluje imunitu, vyživuje pokožku, zrychluje metabolismus
…a nakonec si můžete ten povánoční čistící detox spláchnout čajem zvaným Matcha. Příznivě působí na žaludek, žlučník a trávení. Je nabitý antioxidanty, jež zrychlují metabolismus, posilují imunitu, detoxikují tělo, dodávají energii, zlepšují náladu a schopnost soustředit se….Matcha uklidňuje a uvolňuje mysl.
To určitě potřebujeme všichni a téměř pořád!

 

Hezké svátky a hlavně "nejezte, nepijte a když to půjde - ani nežijte blbě!"

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
K vašemu restaurantu vede labyrint. Jakmile objevíte správnou cestu – obvykle nehledáte další.
Anonym
Top
English