VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: Zavražděný salát
2015-08-09, Text: Pavel Maurer

Vážení gastronauti,

my se těch našich zlozvyků při jídle prostě nezbavíme! Včera jsem seděl v restauraci a pozoroval jakéhosi muže jak se připravuje a ladí si formu než začne konzumovat svoji mísu salátu. Věřte mi, že jsem z něj nemohl odtrhnout oči. Byl to taký ten typ, kterého nepřehlédnete - malinko při těle, ale tak hezky, labužnicky, ve tváři neustále velmi pozitivní výraz, usmíval se na všechny strany a nejvíc - samozřejmě - když mu konečně přinesli jeho salátek.

 

S úsměvem uchopil příbor a jal se ten salát něžně rozkrajovat lístek po lístku na kousky, zatímco optimisticky konverzoval se svým protějškem. Pak salát polil vinným octem, olivovým olejem a vše řádně posolil a popepřil, aniž by jídlo nejdříve ochutnal. Já se - mezitím - tiše modlil, aby salát již v sobě neměl jednu zálivku, což určitě měl a aby nebyl moc posolený už z kuchyně. Jenomže to se asi nikdy nedovím. Muž svou porci poměrně rychle spořádal a já jsem si - definitivně - jistý, že kdyby tam místo rukoly, mrkve a polníčku měl naservírované kopřivy, pelyněk a lopuchové listy, vůbec by si toho - díky veškerému zběsilému kořenění a dochucování - ani nevšiml. 

 

Co na to říci? Že mi do jeho chutí nic není? To je pravda - taky jsem jej pouze pozoroval a v ničem mu nebránil, i když mi bylo nesmírně líto té zavražděné zeleniny. Dokonce jsem se s ním ani nezačal prát u stolu, abych mu vytrhl z ruky ocet a slánku! On to tak prostě má naučeno. A jinak to asi nebude!

 

Moc dobře vím, že některé restaurace, závodní jídelny a kantýny vaří - tak strašné blafy, že nešťastní strávníci záměrně přebíjejí nechutné omáčky a polévky právě nadměrným solením a kořeněním. Jinak by se to prostě nedalo pozřít. Jenomže důsledky jsou pak velmi deprimující: Jednak si přemírou dochucovadel, koření a soli dost ničíme žaludky, otupujeme chuťové buňky, rozkolísáváme krevní tlak a nevím co ještě a pak si tyto automatické zlozvyky přinášíme i k jídlům, které jsou kvalitní a vůbec to tragické "dodělávání" na talíři nepotřebují.

 

Stejně jako tento bodrý milý tlouštík - jeho salát byl čerstvý, křupavý, přiměřeně dochucený - jenže on jej - v rytmu stravovacích zlozvyků - zničil, ponížil, přesolil a snědl, aniž by vůbec tušil jak jeho tělo dostává zbytečně zabrat…  

 

Krásný víkend - a prosím vás - "nejezte, nepijte a když to půjde, ani nežijte blbě!"

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
 



 
Copak jestli je to zdravý, na to lidi kašlou, lidi mají rádi, když je to hlavně dobrý, pak řešej až, jestli je to zdravý…
Zdeněk Pohlreich
Top
English