VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: Ženy si nevěří
2016-04-10, Text: Pavel Maurer

Vážení gastronauti,

dnes budu hovořit o ženách. Samozřejmě pouze v souvislosti s jídlem. Ale ještě než se dostanu k samotnému jádru ženského působení v oblasti jídla, pití, vaření a k jejich obrovskému vlivu na celkový stravovací proces lidstva, tak vám musím říci, co mě na tohle téma přivedlo.

 

Zaujaly mne totiž výsledky studie o tom: "Proč o sobě dnešní moderní ženy pochybují až 9x denně, zatímco jejich matky si podobné pochybnosti připouštěly mnohem méně" ?

 

Podle studie společnosti Weight Watchers (v překladu - Strážci váhy) postrádají ženy sebevědomí, když se začne mluvit o jejich postavě, veřejném vystupování, fyzické kondici či kariéře. Naopak "na koni" se cítí v partnerství, inteligenci, a ve svém smyslu pro humor…

 

Já v tom výzkumu pořád marně pátrám, jestli se tam našla nějaká žena, co je hrdá na to, že umí skvěle vařit, nebo naopak trpí celoživotním traumatem, protože nedokáže svíčkovou na smetaně! Jenže nic takového jsem tam nenašel. Moderní ženy - prý - stresuje především jejich zadek a poprsí, kteréžto, řekněme si to upřímně - má v každé fázi vývoje lidstva zcele jiné parametry. I dnes vnímají různé národy - dosti odlišně - jak má proporčně i esteticky vypadat ideální žena . Pak také moderní ženy velmi touží po kariéře, zatímco jejich méně stresované matky a babičky - viděly svůj největší životní cíl v perfektně fungující, dobře nakrmené rodině a slušně vychovaných dětech. 

 

Já vůbec nejsem proti kariéře žen, ale jsem proti tomu, když třeba nechtějí mít děti, aby si nezničily postavu a nebo nepřišly o práci! Vraťme se však k jídlu. Zajímavým údajem ve zmiňované studii - je, že když ženy vypočítávají 10 věcí, které by jim zvýšily jejich sebevědomí, uvádějí na prvním místě toto: Chtěla bych zlepšit své zdraví a fyzičku a na druhém místě - Chtěla bych zhubnout. Profesní růst uvádějí dotazované ženy až na třetím místě. A to mne přece jen trochu uklidňuje! Protože, pokud si chtějí splnit svá přání - tedy pevné zdraví, fyzickou kondici a také trochu zhubnout - to vše bezesporu souvisí s výživou. Až budou chytře a dobře vařit, zdravě se stravovat - jsou na nejlepší cestě - být fit, mít úspěchy v životě i práci. A navíc jejich dobrá kondice i chutná kuchyně budou pro nás muže - okouzlující a sexy,…a jsem si jist, že nějaké to kilíčko navíc - jim - za tu perfektní svíčkovou - rádi odpustíme. 

 

Tak dobrou chuť - a prosím vás - "nejezte, nepijte a když to půjde - ani nežijte blbě!"

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
K vašemu restaurantu vede labyrint. Jakmile objevíte správnou cestu – obvykle nehledáte další.
Anonym
Top
English