VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: Kuriozity
2014-08-09, Text: Pavel Maurer

Vážení gastronauti,

rád si zapisuji kuriózní historky o jídle a dnes by se s vámi o některé rád podělil. 

 

U benzínové pumpy v německém městě Halle chytili v říjnu 2003 muže, který do sebe lil ze stojanu určeného k tankování aut - naftu. Etiopský běženec, stáří 30 let, nebyl schopen své počínání vysvětlit. Proto ho pro jistotu odvezli do nemocnice.

 

Když se jistá belgická cestující při odbavování na milánském letišti chovala nápadně nervózně, ačkoli v zavazadlech neukrývala nic zakázaného, podrobili ji rentgenové prohlídce. Dotyčná uchovávala v žaludku 10 999 diamantů a 217 smaragdů. Hodnota drahokamů - půldruhé miliardy lir. Pašeračka putovala z letiště rovnou do vyšetřovací vazby.

 

Hlínu z neskonalé bídy jedli Číňané ze slavného románu Pearle Buckové. Hlínu jedí právě tak v rovníkové Africe jako třeba za polárním kruhem. Tak třeba v Ghaně, nedaleko Akkry, těží dva tisíce dělníků tvrdou hlínu, kterou melou, prosívají a mísí s vodou a moukou a pečou z ní malé placky.

 

Labužníci na hlínu jsou však i Čukčové, žijící na nejzazším severovýchodě Ruska. Ti mají v oblibě sladkou, tučnou, žlutou hlínu, kterou jedí jen tak. Hlínu jako lék používají peruánští a bolivijští rolníci. Používali ji už staří Řekové, neboť blahodárné působí na zažívací trakt a obsahuje sodík a draslík.

 

Třiadvacetiletý nezaměstnaný z města Brescia na severu Itálie spolkl šest hřebíků a padesát drobných mincí. Udělal to prý proto, aby se dostal do nemocnice a na nějakou dobu měl jídlo a střechu nad hlavou. Zoufalství a bezvýchodné postavení ho k takovému činu nepřiměly poprvé. Už dříve tento Ital požil nadměrnou dávku prášků proti kašli a byl hospitalizován. Když přišel den propuštění, spolkl náramkové hodinky a vrátil se zpět na nemocniční lůžko.

 

Pokud si myslíte, že se svět úplně zbláznil, tak vás ubezpečuji, že já si to myslím také.

 

Krásný víkend - a prosím vás - "nejezte, nepijte a když to půjde, ani nežijte blbě!"

 

Pavel Maurer, grand-restaurant.cz

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
Kdo chce dobře jíst, nesmí urazit kuchaře.
Čínské přísloví
Top
English