VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Metro: Varuj!
2013-08-07, Text: Pavel Maurer
   Pavel Maurer - špagety

Dostávám spoustu dopisů, kde si lidé stěžují, že je okradl personál, že jim po opulentní večeři bylo v noci špatně, že na ně byl nepříjemný číšník a vůbec, že prostě utratili těžce vydělané peníze v nějaké restauraci - a pak byly zklamáni! No, to přece nemáme rádi nikdo z nás, že? Když si koupíme boty, nechceme, aby nás tlačily, nová televize musí fungovat a lyže musí lyžovat.

Dejte si ale ruku na srdce, kolik času věnujete výběru restaurace a samotné volbě z jídelního či vinného lístku? Teď nemluvím o situaci, že během pracovního dne kvaltuji někam něco zhltnut za 30 minut, ale o "gastronomické společenské události". Zvu svého milého na večeři. Je to svátek, chci někoho uctít. Moc dobře vím, že kdybych s vámi srovnal čas, který jste věnovali výběru a posuzování nového rádia či slušivého kostýmku, tak by restaurace prohrála na celé čáře! A to si, prosím, uvědomte, že se nacházíme ve velmi blízkých cenových hladinách. Přehrávač hudby nebo slušné kalhoty stojí v podstatě stejně jako slušná večeře v opravdové restauraci.

Chceme být rozmazlováni personálem, chceme si vybírat ze zajímavého jídelního lístku, toužíme, aby nám zkušený sommeliér poradil s výběrem vhodného nápoje, chceme za své peníze kvalitu ve všech ohledech. Nejsme ochotni tolerovat znuděnou servírku, vlažné jídlo, žvýkačkové maso a neútulné toalety. Chceme vše ťip-ťop a cítit se jako králové! A já vám mohu jen potvrdit, že na to všechno máte za své peníze plné právo. Ty dobré restaurace nejsou úplně nejlevnější, takže pokud se nesnaží - běda jim! Je mnoho možností, jak těm dobrým i špatným podnikům můžete dát známku jako ve škole. Třeba na našem webu, ale i v jiných médiích můžete poslat svým osobním hodnocením jasný vzkaz, že je máte nebo nemáte rádi. Že by měly něco změnit nebo naopak je pochválit za dobrou práci. Věnujte trochu více času výběru restaurace a budete méně zklamáni.

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
Kdo chce dobře jíst, nesmí urazit kuchaře.
Čínské přísloví
Top
English