VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: MňamTV
2015-02-15, Text: Pavel Maurer

Vážení gastronauti,

před několika lety jsem zažil v Anglii unikátní kuchařské představení, kde hrál hlavní roli Jamie Oliver. Bezesporu nejslavnější kuchař na naší planetě. Seděl jsem v sále s dalšími asi 2 tisíci lidmi, na pódiu byla osvětlená obří kuchyně s mnoha sporáky - a najednou vzduchem přiletěl na jakési lanovce či kladkostroji - sám úžasný Jamie a přistál rovnou v té divadelní kuchyni. Okamžitě začal něco vařit! Byl vtipný, profesionální a okouzlující. Britové řvali nadšením, některé ženy si strhávaly trika a muži fotili jako o závod. Tedy fotili hlavně kuchaře-celebritu. Hodinové show stálo 25 liber, tedy po našem asi tisícovku.

 

Dnes se můžete v televizi podívat na všechny kuchaře na světě a nestojí vás to skoro nic! Pořadů o vaření je tolik, že můžete poslepu mačkat dálkový ovladač a stoprocentně na něco narazíte. Jídlo, recepty a všechny možné gastronomické informace jsou dnes k mání skoro v každém médiu.

 

Připomeňme si, kolik pořadů o jídle jsme už zažili? Namátkou si vzpomínám: Kluci v akci, S Italem v Kuchyni, Babicovy dobroty, ale také Dobroty baviče Novotného nebo Jiřinu Bohdalovou s vařečkou. Také Halina Pawlowská ráda vaří na obrazovce. Máme tu televizní Kuchařskou pohotovost Jiřího Krále, nemohu vynechat slavný detektivní Pohlreichův thriler "Ano, šéfe", a nebo divácky oblíbenou rodinnou tragédii pod názvem Prostřeno!  

 

Každý z nás si může vybrat z tohoto rozsáhlého meníčka - kdo je nejbližší jeho srdci a žaludku. A co jej na televizní obrazovce, v rádiu či časopise opravdu gastronomicky vzrušuje.

 

Pokud se vám v těchto dnech podaří naladit zbrusu nový kulinářský kanál - Mňam TV - nemusím vám jistě říkat, co tam budou vysílat. To je jasné už z názvu. Takže pokud jste jako já a netrávíte čas u sportovních, politických či hudební kanálů, nabízí se tu něco pro nás, kdo vydržíme o jídle mluvit, vařit jej nebo konzumovat celé hodiny…Teď se můžeme těšit: Čím nás nová "gastronomická televize" překvapí? A nebo zdali jsme jen někomu neskočili na špek!

 

Krásný víkend - a prosím vás - "nejezte, nepijte a když to půjde - ani nežijte blbě!"

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
U jídelního stolu je jediné místo, kde se první hodinu nikdy nenudíte.
Anthelme Brillat-Savarin
Top
English