VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

Pavel Maurer píše

 
Glosa: O hotelovém jídle
2014-07-06, Text: Pavel Maurer

Vážení gastronauti,

tak jsem zase jednou vybíral hotel na dovolenou tak dlouho, až jsem totálně přebral! Mé sebevědomí zkušeného cestovatele se nachází v troskách. Chytil jsem se na vějičku navoněných příslibů, krásných barevných fotografií a polopravdivých informací. Jako bych už dávno neměl dost zkušeností, že cestovní ruch - je svět mýdlových bublinek!

 

Nedošlo mi, že když čtyřhězdičkový hotel tvrdí, že se nachází pouhých 300m od moře, tak, že je to myšleno - vzdušnou čarou. Informace, že musíte překonat několik krkolomných skalisek, dva vodní příkopy, protáhnout se kozí stezkou až poškrábaní od kaktusů dorazíte k blízkému moři v totálním vyčerpání, to je to nečekané dobrodružství, o němž ovšem poskytovatel turistické atrakce skromně pomlčel.  

 

Já nikomu nic nevyčítám, ale když vám nabídnou v hotelu snídani 8.30 - 11.30, kde máte na výběr 20 druhů chleba, 30 různých sladkostí, hory ovoce, salámů a sýrů, nakládané a uzené ryby, šumivé víno, desítky džusů, čerstvé omelety na jakýkoli způsob, sedm druhů kávy a pak pochopitelně paštičky, rolády a koláče. Tak co udělá průměrný euro-občan? Řekněme si pravdu do očí, i když je tvrdá…euro-občan se nacpe k prasknutí a to ještě špekulje jak by si něco zabalil do ubrousku na cestu k moři. Konečně - je dost dlouhá a strastiplná.

 

Ale on je tak nacpán, že nakonec k moři nedojde a jen se dokutálí k hotelovému bazénu, kde již na něj číhají pohodlná lehátka, slunečníky, bar na dosah ruky. Ke všem každou hodinu kolem něj poskakují zcela zpruzení animátoři, kteří povinně nabízejí společný volejbal, jógu, aerobik v bazénu nebo jiné předpřipravené blbosti pro líné mozky. Co se týká gastronomie - opět stejná písnička: Kvalita pokrmů - průměrná, kvantita - gigantická!

 

Věřte nevěřte, ten hotel měl podle mezinárodních vyhledávačů a doporučujících programů 9.2 bodů z 10. Nejspíš kvůli jídlu! Žádný jiný podnik nebyl na tomto pobřeží více úspěšný. Jenže otázka zůstává: Komu jsou ty zbytečné hory jídla a falešné sliby některých cestovních kanceláří vlastně určeny? Na to si ale musíme odpovědět každý sám.

 

Krásný víkend - a prosím vás - "nejezte, nepijte ani nežijte blbě!"

 

Pavel Maurer, grand-restaurant.cz

Komentář můžete vkládat, pokud jste oveřený hodnotitel.

Komentáře
Momentálně nejsou k dispozici žádné příspěvky
  
Kdo chce dobře jíst, nesmí urazit kuchaře.
Čínské přísloví
Top
English